A Hell Gate FRPG ötvözi a Lucifer hétköznapi, nyomozós, misztikus karakterdrámáját a Constantine okkult atmoszférájával, rendhagyó esszenciát biztosítva a játékosnak
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  TaglistaTaglista  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Teremtés Történet

Discord Server
Infobox
Legutóbbi témák
Lucifer Morningstar
2024-03-26, 17:54
Ethan Burns
2024-03-12, 21:47
Lucinda Loft
2024-02-28, 15:57
Lucifer Morningstar
2024-02-22, 20:14
Isobel Parker Green
2024-02-21, 23:57
Alexander Morningstar
2024-01-23, 20:46
Arlene Young
2024-01-15, 20:04
Bastien L. Saint-Clair
2023-12-14, 18:14
Vendég
2023-11-23, 14:08
Top posting users this month
Ki van itt?
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (31 fő) 2021-09-22, 02:40-kor volt itt.

Megosztás
 

 Új nap, új főnök - Darren, Lucifer, Chloe

Go down 
SzerzőÜzenet
Darren Arlington


Darren Arlington

Hozzászólások száma :
3
Becenév :
Darren
Join date :
2023. Jan. 16.
Kor :
37
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Rendőr

Új nap, új főnök - Darren, Lucifer, Chloe Empty
TémanyitásTárgy: Új nap, új főnök - Darren, Lucifer, Chloe   Új nap, új főnök - Darren, Lucifer, Chloe Empty2023-07-02, 01:44

Felébredtem.
Nyilván, ez a normális, reggel, mikor megszólal az ember ébresztője. Mondjuk, az abszolút szokatlan, továbbra is, hogy mikor kinyitom a szemem, egy rohadt duda se szól az utcában, és teljes a hiány az egymással ordítozó taxisok tekintetében is ezen a szép, kertvárosias környéken. Az ember mindig meglepődik, hogy itt csönd van. Fura, mi? Vagy inkább röhej. A csend teljesen normális dolog, de mégis, annak, aki New Yorkban élt 36 éven át, ahol gyakorlatilag nem létezik a csend fogalma, nos... annak az embernek Los Angeles csendes utcái gyanúsan csöndesek. Ha New Yorkban véletlen csendet talált az ember, ott rendre halálba futott. Jobb esetben nem a sajátjába. Ez persze egy gyilkossági nyomozónak groteszk módon hasznot hoz, hisz ennek hála van munkája, ebből fizeti a lakbért, vesz kaját, stb...
Az már persze szinte mellékes, hogy abban a városban átlagban egymást érik a hullák. Legfeljebb azért lehet fohászkodni, hátha másik körzet vagy osztály baja lesz, és nem feltétlen a tied mind. Félreértés ne essék, van énbennem hivatástudat, meg minden, szépen is lennénk, ha nem volna, de... azért nem baj, ha az embernek van ideje néha enni, meg aludni... ugye, ha már dudaszó veri fel az embert minden szép álmából, legalább jussak már el odáig, hogy elaludhassak.
Na, itt egyelőre ilyen problémám épp nincs. Csend az van, dudálás nem nagyon van, hullahegyekbe sem futottam még... mondjuk, persze, az is igaz, hogy még nem is kezdtem el dolgozni.
"Na, majd ma!" - Ezzel a gondolattal kelek ki az ágyból, és kicsit meg is mosolygom önnön gondolatomat, miközben a fürdő felé vettem az irányt. Vajon hány olyan parancsnok akad, aki az első napján rögtön hullahegyekre számít? 
Persze élhetek a klisével, hogy én azért egy egyedi színfolt leszek ebben a városban, habár, persze nyilván nem tök egyedi, de hát... mégis, hány zsaru szaladgálhat itt, aki New Yorkból jött át ide? És mennyi közülük, aki rögtön egy egész "állatkertet" vesz a nyakába?! Na ugye. Nyilván nem sok. 
"Állatkert"... Igen, sokat töprengtem, miként is jellemezzem ezt a környéket. A "diliház" még korai lenne, még nem csavarodtam be. Egyelőre az "állatkert" és a "cirkusz" között vacilláltam. Ezek végül is minden rendőrőrsre igazak voltak nagyrészt. Van egy igazgató, egy porondmester, és van mindenki más, akik csinálják a "műsort". A cirkuszban a porondmester is, de az állatkertben mondjuk az igazgató ritkán... szóval ez még nem dőlt el. Nem mintha tervezném magam kivonni az "előadásokból". Mindig is nyomozó voltam, szeretem csinálni, jó is vagyok benne, és attól még, hogy az én nyakamba ömlik az a bizonyos, ha gubanc támad, hát... ettől még nem tervezem, hogy egy íróasztal mögött ülve öregedjek meg. Mondhatnám, hogy azért, mert testközelből lehet igazán jól szemmel tartani az egérkéket, hisz tudjuk jól, ha nincs ott a macska, hát rögtön megy a cincogás... De nem, alapvetően szeretem a bizalmat, és bár egyelőre nem ismerem az új embereimet, feltett szándékom, hogy megbízzak, azokban, akik érdemesek rá, akik pedig nem... hát... a gazt azt szokás kigyomlálni, ugyebár. És hogy ki melyik kategóriába esik, az majd idővel fog eldőlni. 
Mikor elindulok otthonról, gyomromban az egészséges izgalom érzetét hordozom magammal. Közben, még mindig szokom azt az érzést is, hogy nem egyedül élek, így van kitől elköszönni, amikor kilépek az ajtón. Vicces, hogy az ember élete seperc alatt hogy meg tud változni... 
A reggeli forgalom persze itt is jelentős, de az otthoninak a nyomába sem ért, s tekintve, hogy én azon edződtem, az itteni viszonyok gyakorlatilag kellemesnek hatottak útközben. És az ugye, mint tudjuk, sosem baj, ha az ember nyugisan, mondhatni, vidáman érkezik meg a munkahelyére. Lesz még idő megutálni a helyet, legalább még az elején hadd lépjünk jó hangulatban az épületbe, nem igaz? 
Jó is az, mikor így először jövünk valahova, és még az embereknek úgy igazából nem nagyon mond semmit a fejünk. New Yorkban más volt. Mikor kihirdették, hogy ideiglenesen én leszek a főnök, előtte már éveket lehúztam a körzetemben, szóval nyilván tudták az őrsünkön, ki vagyok, és így rögtön tudta is a csapat, hogy na akkor ki is az, aki innentől a nyakukra fog járni, mint főnök. De itt csak egy random arc vagyok, aki kilépett a liftből, leballagott lazán a lépcsőn, és besétált az általános reggeli zsivajba.
Persze nem tekintem kizártnak, hogy akadt pár kedves kolléga azért, aki már magától is tudta, kit kell keresni a tömegben, ha az új főnököt keresik, de felteszem, a többség nem azzal indított az érkezésem hírét követően, hogy lecsekkoltak. Na mondjuk, kedves vagyok, akik mégis megtették, jó ponttal indítanak, mert ebből kiderül, hogy nyitottak, érdeklődőek, alaposak, és képesek az önálló munkavégzésre. Amik nálam kedvelt tulajdonságoknak minősülnek. 
De nem vethető a szememre, hogy nem vagyok segítőkész. Amennyiben a fejem, meg a fellépésem, nem volt kellő infó rá, ki is vagyok, és mit keresek itt, akkor már remélem kellően kikövetkeztethető lett a dolog, amikor szépen, mint a trójai faló, átsétáltam a helyiségen, és beléptem az új irodámba, az új asztalomhoz ballagtam, s letettem rá a magammal hozott kis dobozkámat, benne pár holmival, amiket szándékozom majd elhelyezni az én kis felségterületemen.
Közben a falon függő órára pillantok. Hat perc, míg elüti a nyolcat. Úgy voltam vele, kedves leszek, és nem állítom haptákba a csapatot műszakkezdés előtt, megvárom azt a pár percet, hadd élvezzék még ki a reggelt. Addig is, legalább szemügyre veszem az asztal bal felső sarkában felhalmozott tornyocskát, amit aktákból raktak össze. Szép kis kupac, mit ne mondjak, az otthonira emlékeztet, ami azért gáz, mert ugye egyes becslések szerint, átlagban Los Angelesben kevesebben halnak meg gyilkosság következtében egy éjszaka alatt, mint New Yorkban.
Hallottam már róla, hogy a körzet munkamoráljára kedvezőtlenül hatott, hogy az elődöm is csúnyán végezte, de ez... Apropó, elődöm... hát igen, a sok megoldatlanul maradt gyilkosság között meglepő módon a legrégebbi akta éppen Marcus Pierce esete volt. Nevezzük esetleg gyanúsnak, ha egy körzetet ennyire nem mozgat meg a saját emberük gyilkosának elkapása, mint feladat? Persze nem idegen számomra az eset. Lássuk be, ha egy legendásan jó zsarut, egy kiemelt részleg vezetőjét rituálisnak ható módon meggyilkolják, annak bizony nem csak úgy sutyiban megy híre az őrsök között, de országos médiahír is lesz belőle. A magam részéről, láttam a hírekben, olvastam az újságban is róla, és igen, még New Yorkban a kollégákkal is szó esett az ügyről egymás között, illetve, amikor felajánlották nekem ezt az állást, nyilván akkor is szóba került.
Újra az órára nézek.
"Ütött az óra. Lássunk hát neki!" - gondoltam magamban, s azzal el is indulok kifelé az irodámból. Minden más marad, de azért Pierce feltűnően vékonyra sikeredett aktáját a kezembe veszem, és úgy lépek ki újra az emberek közé. Így már biztos érdekesebb is vagyok, mint még az előbb. Helyes, szeretem is, ha figyelnek rám. Aki meg még nem figyel, majd mindjárt fog. 
- Szép jó reggelt kívánok mindenkinek! Kérhetnék egy kis figyelmet?! - állok meg a lépcső aljában. Nem szükséges fellépnem rá, úgy vélem, így is vagyok annyira magas, hogy szemet szúrjak, emelt hangú felszólalásomról már ugye nem is beszélve, mint figyelemfelkeltő tényező. A folytatás előtt némi szünetet tartok, megvárom, míg minden arc felém fordul.


A hozzászólást Darren Arlington összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2023-07-22, 12:42-kor.
Vissza az elejére Go down
Lucifer Morningstar

Admin
Lucifer Morningstar

Hozzászólások száma :
253
Becenév :
Lucifer, Lu, Luci
Join date :
2018. Aug. 14.
Tartózkodási hely :
Lux
Foglalkozás :
Bártulajdonos, civil tanácsadó a rendőrségnél

Új nap, új főnök - Darren, Lucifer, Chloe Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új nap, új főnök - Darren, Lucifer, Chloe   Új nap, új főnök - Darren, Lucifer, Chloe Empty2023-07-14, 23:10



Új nap, új főnök ©️️️

Los Angeles, az Angyalok - és filmgyárosok - városa. Már a reggeli órákban fürdik a Nap mindent beragyogó, aranyló sugaraiban, akár egy fényes kis ékszerdoboz. Az én ékszeres dobozom. És nem is oly apró. Valójában éppen megfelel az ízlésemnek, így se nem kihalt és pöttöm, se nem túlzsúfolt - éppen csak amennyire szeretem. Az utcákon a kora esti óráktól kezd majd el igazán hömpölyögni a lélegzetelállító emberek sokasága, de immáron most is szép számmal akad lélek a belvárosban, hiszen a nyár igéző hívása kicsalogatja a halandókat és halhatatlanokat egyaránt. A tengerpart mesésen fehérlő homokja, akár az apró ékkövek, úgy csillog minden szem a divatos napszemüvegek lencséin, miközben a pálmaágak fáradtan sóhajtoznak a kellemes szellőben. Lehet ezt nem szeretni? Nem hiába vált új otthonommá, ez az én városom. S mióta Trixie is elő került, könnyed szívvel kocsikázom kedvenc '62-es, éjfekete Chevrolet Corvette-emmel, mely rendszáma továbbra is hirdeti:FALL1N1, azaz 'szerény' személyem, az első bukott. Oly megkönnyebbülés volt számomra, mikor a gyermek meglett - Szavamra! Mintegy önnön magát mentve meg! -,  hogy igyekezvén a szőnyeg alá söpörni, hogy Anya rá akaszkodott - s így ismét közöttünk garázdálkodik - , próbálom ismét átadni magam hedonista világnézetemnek. Mintha a fenyegetés elillanna, csak mert nem vagyok hajlandó tudomást venni róla - bár ilyen egyszerű lenne! Egy szépen ívelt kanyarral fordulok be a kapitányság parkolójába, futólag szólva pár szót a portásnak, hogy bearanyozzam a reggelét, miközben vadonatúj Brioni öltönyömet viselem. Ízléses ezüst árnyalat sifon, királykék inggel. Múlt héten röppentem el érte Olaszországba, még mindig ők az egyik legjobbak a szakmában, csak a legkiválóbb, minőségi alapanyagokból dolgoznak és mindent kézzel varrnak, méret után, természetesen. Nem vitás, derűs és örökké sármos mosollyal sétálok be a rendőrségre, mintha ezer éve lett volna! Ez az első alkalom, hogy a Pierccel való leszámolás után bejövök az őrsre. Hiszen még is csak a Kárhozott néven elhíresült gyilkos volt és nem más, mint az első a "fajtájából": Káin. Mindez persze cseppet sem zavart volna, ott hagytam a trónomat évekkel ez előtt, de ő Chloe-t szemelte ki, felhasználta, és ezt nem tolerálhattam. Mert bárki, aki őt vagy az ivadékunkat megkörnyékezi, számoljon az Ördög haragjával. A gonoszságnak bizony ára van... főleg ha velem húz ujjat az illető. De ez már a múlt, Marcus teteme már a férgek martaléka, a lelke pedig a démonaimé, így egy úttal Apa orra alá is borsot törhettem, hiszen örök életre kárhoztatta - micsoda felelőtlen, ostoba átok! Arcomon azonban mi sem tükröződik efféle képzeteimből, miközben végig sétálok a jól ismert folyosón az csarnokig - csupán a felhőtlen jókedv és bujaság. Menet közben köszöntöm az itt dolgozókat és frissen illatozó, különleges kocka alakú fánkokkal kedveskedem nekik. Fel is csillan néhány szem, amint meglátja delejező személyem, vagy éppen a nassolnivalós dobozt a karomon, a pironkodókról nem is beszélve!
- Üdv néktek, a törvény hű szolgái! Ugye hiányoztam?
Kezdenék is rá a csivitelésre a többiekkel, a nagy visszatérésem kapcsán, ha már ilyen szépen össze gyűltek itt nekem... mire Miss Lopez-t pillantom meg aki valamiféle fura jelbeszédet próbál alkalmazni - bizonyára valamelyik sci-fiből, amiket úgy szeret. Összevonom szemöldököm, leheletnyire billentem a fejem, úgy próbálom dekódolni a távolról hadonászó és fejét rázó nőszemélyt, miközben páran már vesznek is a kockafánkból. Vélhetően az arcomra van írva az értetlenkedés, mivel mindenki kedvenc helyszínelője átverekszi magát az összeverődött társaságon, hogy a fülembe súgja a pikáns vágyai helyett éppen azt, hogy legyek már csendben, mert éppen az új főnök fog beszédet mondani. Ennek hallatán egyik szemöldököm felvonom s végig pásztázom a társaságot. Nem nehéz kiszúrni az egyetlen fickót, aki hozzám hasonlóan égimeszelő. Mi több, meg mernék esküdni rá, hogy pontosan egy magasak vagyunk. Szavamra! Csodálkozásomból Lopez kisasszony ráz fel, mikor is váratlanul magához ölel - megint. Enyhén rosszalló pillantást vetek rá, de vonásaim menten kisimulnak, mikor megpillantom az arcát, ami valahogy eltér a megszokott kis Edison izzónktól.
Hogy mi lelte, arról sejtelmem sincs. De meglehetősen különös tőle, hogy a szorongatás csak néhány másodpercig tartott, ezt követően pedig mintha feszengene. Jobbnak látom hát közelebb húzódni, hogy megnézzem magamnak az új górét. Oda is libbenek az én Chloemhoz, hogy a fülébe súghassam:
- Megismételhetnék azt a kis iszogatást nálam.
Búgom neki, mintha bármi pajzán történt volna, mikor nemrégiben eljött hozzám azzal a rejtélyes álmával. Eme kósza mondat után kiegyenesedem, így ismét ketten magasodunk az emberek fölé, már-már felvigyázó módon.
Én és a gyilkossági részleg új parancsnoka.

They call me Devil
Just try and tempt me
Call me Devil
Vissza az elejére Go down
 
Új nap, új főnök - Darren, Lucifer, Chloe
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Hello Főnök! - Lucifer & Adeline
» Lucifer&Chloe
» Insomnium ~°~ Chloe & Lucifer
» Carpe Noctem ~ Lucifer & Chloe
» Sweet Dreams ~ Chloe & Lucifer

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hell Gate :: Világok harcai :: Föld :: Los Angeles :: Rendőrség-
Ugrás: