A Hell Gate FRPG ötvözi a Lucifer hétköznapi, nyomozós, misztikus karakterdrámáját a Constantine okkult atmoszférájával, rendhagyó esszenciát biztosítva a játékosnak
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  TaglistaTaglista  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Teremtés Történet

Discord Server
Infobox
Legutóbbi témák
Lucifer Morningstar
2024-03-26, 17:54
Ethan Burns
2024-03-12, 21:47
Lucinda Loft
2024-02-28, 15:57
Lucifer Morningstar
2024-02-22, 20:14
Isobel Parker Green
2024-02-21, 23:57
Alexander Morningstar
2024-01-23, 20:46
Arlene Young
2024-01-15, 20:04
Bastien L. Saint-Clair
2023-12-14, 18:14
Vendég
2023-11-23, 14:08
Top posting users this month
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (31 fő) 2021-09-22, 02:40-kor volt itt.

Megosztás
 

 Alexander & Abigail

Go down 
SzerzőÜzenet
Abigail Stalevey


Abigail Stalevey

Hozzászólások száma :
20
Join date :
2021. Apr. 30.
Tartózkodási hely :
LA
Foglalkozás :
egyetemista

Alexander & Abigail Empty
TémanyitásTárgy: Alexander & Abigail   Alexander & Abigail Empty2022-06-01, 10:49







Abigail & Alexander
Every song has an ending, but is that any reason not to enjoy the music ?


Alig vártam már, de komolyan. Ha minden idegsejteddel azon kell legyél, hogy elfedd mások előtt azt, ami vagy, hogy titkold, és húzd meg magad... nem marad más, csak a jótékony sötétség.
Mindig az a lány vagyok, aki nagymamája gardróbjából öltözködik, és valamiért mégis jól áll neki minden ruha, vagy épp az, aki önző módon nem mondja meg, milyen diétát alkalmaz - főleg mert semmilyet -, és zörögnek a csontjai. Mindig az a lány vagyok, aki le ne merje vágatni a haját, mert gyönyörű, ahogy a fenekéig ér, akit valamiért mindig előre engednek a büfénél, és mégis alig vesz valami kaját.
Ilyenkor azonban, nem csak az a lány vagyok. Ilyenkor szinte kilőnek a szobám ablakából, és emelkedek fel a magasba, hogy élvezzem, ahogy a szellő az arcomba fúj. Hogy hallgassam hatalmas türkiz szárnyaim suhogását. Ezt a hangot egyszerűen képtelen vagyok megszokni, most is csak egy pillanatra hunyom be a szemem, hogy boldog mosollyal az arcomon, használjam ki, mert ilyenből nekem nem sok jut, s ez sem tart sokáig.
Már azelőtt hallom más szárnyak suhogását, mielőtt meglátnám őket, de erre nem is adok esélyt, hisz ha én látom, ők is látnak, az meg nagyon nem lenne szerencsés.
Veszek is egy hajtű kanyart, csak hogy az még biciklivel se megy, nemhogy ezekkel a súlyos szárnyakkal itt mögöttem, így már számolok is. Mondhatnám, hogy rendhagyó eset, sőt bárcsak azt mondhatnám, de sajnos nem. Ha rejtegetned kell magad, semmilyen tanulás nem megy olyan könnyen.
Először a fém kukának esek neki, ezzel is megtörve a kietlen sikátor csendjét. Valószínűleg, erre a zajra még a halottak is felkelnek, úgyhogy fohászkodni kezdek, hogy ne legyen itt egy lélek sem, mert a toll tömeget rajtam, nem fogom tudni kimagyarázni.
Aztán fel is nyögök, mikor ténylegesen földet érek, és a hirtelen beköszöntő fájdalomnak köszönhetően, még csak össze se tudom szedni magam olyan könnyen. Nem csoda, ha emberként zuhannék akkor magasságból, túl se élném, így talán megint csak a csontjaim bánják. Szemeim könnybe lábadnak, de még a fátyolon keresztül is észreveszek valamit, ami miatt úgy terítem magam köré a szárnyaim, mintha süni lennék, ami összegömbölyödik.
Egy pár cipő... és nem, az valakinek a lábán van. Még levegőt is halkan veszek, annyira figyelek, csak halljam meg a lépteket. Vajon látott? Látott, hogy nem csak egy toll köteg vagyok, ott van a fejem, meg a hajam is? Felhúzom a térdeim, és átkarolva azokat, várok. Felfedni magam nem merem, hisz szinte minden sarkon vadásszák a magamfajtát. Ezt már megtanultam.



Vissza az elejére Go down
Alexander Morningstar


Alexander Morningstar

Hozzászólások száma :
30
Becenév :
Alex, Kis Ördög, Unikornis, Öcsikornis
Join date :
2022. May. 30.
Tartózkodási hely :
Mindig máshol
Foglalkozás :
Énekes

Alexander & Abigail Empty
TémanyitásTárgy: Re: Alexander & Abigail   Alexander & Abigail Empty2022-06-03, 08:34



Abi & Alex

Egekbe törő, hatalmas felhőkarcolók és retro hatást keltő, rikító színeket okádó neonok szinte minden sarkon - ez az én városom, Los Angeles, az Angyalok Városa, ahogy nem csupán a neve hirdeti, de a valóságtól sem áll távol ez a megnevezés. Vagy talán az, hogy az Ördög Városa. Apám új székhelye, már jó ideje. A Poklot sose csípte. A bulikat az emberekkel viszont annál inkább. Itt nyüzsög az élet, nappal és éjszaka egyaránt. Szolid mosollyal konstatálom, hogy nem is változott annyit a látkép 2022 óta. Mintha valamiféle parfümös, szivárványos derengés venné körül, mintha saját mágiája lenne. Talán van is, mint Lukjanyenko Őrség-sorozatában, ami  az egyik kedvenc urban fantasy-m. Az Éjszakai Őrség és a Nappali Őrség, na meg a sok többi része, szerencsére termékeny író volt, hagyott mit falni az olyan éhes rajongóknak, mint jómagam és a filmváltozat is egészen jó lett. Nos, nála a városok képesek életre kelni, tulajdonképpen a mágia által, az emberi érzelmek révén. Nagyon érdekes koncepciónak tartom. Hiszen ott az emberek "termelik" a manát és a mágusok csak felhasználják azt, vagy valami hasonló. Amint ezen merengek, tök lazán, bár már képben vagyok azzal, hogy vissza pottyantam az időben - hiszen találkoztam a töpörödött törpördög nővérkémmel - és itt is ragadtam, nem igazán csinálok nagy ügyet belőle. Na nem azért, mert ne lenne éppen elég súlyos a dolog, hanem csupán azért, mert semmit se oldana meg, ha halálba paráznám magam, aztán meg megjelenne Azrael nénikém és fejcsóválva vonszolna le a Pokolba. Nem lenne buli. Szóval, én ilyen easy-ben tolom, csak nyugisan, és még csak füves cigi se kell hozzá. Szóval, amint kedvenc városkám és otthonom szépségein és árnyalatain merengek, a szemem sarkából meglátok valamit. Mire oda kapom a fejem, persze már nem látok semmit - főleg, hogy a mozdulattól a burjánzó fürtjeim a képembe másztak és cenzúrázták azt a "valamit", vagy netán... valakit? Minden esetre, odébb söpröm a göndör tincseket és megindulok a jelenség irányába. Már majdnem oda érek, hiszen csak pár lépésre voltam tőle, fémes puffanást hallok, amire felszalad a szemöldököm. Igen, pont úgy, mint apának szokott. Ilyenkor mindig megállapítják, olykor mutogatva, hogy "Ha! Pont úgy festesz, mint apád!". Hát, igen, "valami közünk van egymáshoz", szoktam erre mondani. De ehhez Ella jobban ért, 50% apu, 50% anyu, meg a genetika rejtelmei, de nem igazán szoktam érteni, ha effélékről karattyol, szolidaritásból azonban meghallgatom, olyan lelkes, ha ezekről a dolgokról beszélhet, hiszen nem igazán publikálhatja a felfedezéseit angyalokról, démonokról és félvérekről. Amint oda érek a jelenés forrásához, be is fordulok a szűk kis utcába, amit magas házak egekbe törtető falai szegélyeznek. Ami pedig a szemem elé tárul... rögtön hoz is egy asszociációt magával. Egy régi videoklipp jut eszembe, a Nightwish - Amaranth c. slágere, ami jóóóóval a születésem előtt volt trendi, de az ilyesmivel sose foglalkoztam. Ahogy egyre közelebb sétálok, lassacskán, a látomás-szerű vizuális élmény mellett a fejemben a klipp képei elevenednek meg. Ahogy a szemem előtt vergődő angyal - vagy angyali félvér - próbál feltápászkodni az aszfalt poráról, úgy a kobakomban a vízmosás mellett fekszik az alá zuhant angyal, akit a két falusi fiú meglel. Szinte hallom a patak csengését. Szinte látom, ahogy a lány karja után nyúlnak, hogy felsegítsék. A fülemben pedig ott cseng Anette Olzon hangja, és a dal jól ismert melódiája. Elnézem a leányzót, és bár lassan közeledem, amint észrevesz, össze rezzen, egész lénye, a puha tollaival és a hajrengeteggel egyetemben. Olyan gyorsan változik angyal-gombóccá, hogy  csak pislogok. Bár a srácok a videóban felnyalábolták a hölgyikét, akit találtak, én azért jól látom, hogy a valóságban ez nem igazán lenne helyén való. Már így is a frászt hozom szegényre, nem még ha nyúlkálnék utána! És ki tudja, sok emberben ellenszenvet vagy félelmet, zavarodottságot szül a külsőm, én pedig nem szeretném őt elijeszteni vagy megijeszteni. Így hát, tisztes távolságból, de nem túl messze, néhány lépésnyire állok meg előtte. Egy kis ideig nem szólalok meg, várok. Nem telik el sok idő, én pedig le guggolok elé. Azt teszem, ami ösztönösen jön: énekelni kezdek neki. Halkan, decensen, szinte már dúdolva, hiszen a dallal el lehet érni mások szívét és lelkét. Én legalább is így hiszem. Ellenben, nem túl hangosan teszem ezt, nehogy ide csődítsem a civileket.
-" You believe but what you see
(Hiszel, de mit látsz?)
You receive but what you give
(Kapsz, de mit adsz?)

Caress the one, the Never-Fading
(Érintsd meg az egyetlent, a soha nem szűnő)
Rain in your heart - the tears of snow-white sorrow
(Esőt a szívedben - A hófehér bánat könnyeit)
Caress the one, the hiding Amaranth
(Érintsd meg az egyetlent, a bújdosó Amaranth-ot /virágfajta/)
In a land of the daybreak
(A virradat földjén)" ♪

Közvetlenül a refrént és az azt megelőző sorokat éneklem neki, hátha sikerül némi bizalmat ébreszteni benne és elő bújik a kis rejtekhelyéről. Vagy akár csak ki kukucskál. Nem érintem meg, nagyon félénknek tűnik, bár hazudnék, ha azt mondanám, nem fordul meg a fejemben, hogy finoman átcsúsztatva kitetovált ujjaimat, kézfejemet, egy apró rést nyissak a tollazatán, hogy be leshessek, miféle szépséget rejt a tollzuhatag. De nem teszem meg, a kíváncsiságom igazán nem előbbrevaló. Ha megszavazza a bizalmat nekem a szárnyas hölgyemény, úgy is felfedi magát. Addig is, megajándékozom a hangommal és ha kibújna, ott látna maga előtt, apró mosollyal és barátságos pillantással. Az pedig elválna, hogy a külsőmtől sikítófrászt kapna-e, mint az a nénike egyszer a plázában, azt hittem a szíve is menten megáll! De szerencsére nem, minden esetre, vetett néhány keresztet és eliszkolt, majd hátra kiabálta, hogy keressem nagypapit. Vagyis Istent. Bár az azért lehangol, mikor egy kislány elsírta magát, mikor meglátott az utcán, biztosan a pokolian fekete szemeim, a Sátán Tekintete, nem vitás. Nos, megesik az ilyen, én már hozzá szoktam. Ehhez is, meg ahhoz is, hogy érdeklődve tapogassák a népek a tetoválásaimat és a hajamat, bár ez is elég bizarr véglete a reakcióknak. Ellenben, most nem én vagyok a fontos, hanem ez a leányzó, itt. Remélem nem ijesztettem meg nagyon!
Music
Vissza az elejére Go down
Abigail Stalevey


Abigail Stalevey

Hozzászólások száma :
20
Join date :
2021. Apr. 30.
Tartózkodási hely :
LA
Foglalkozás :
egyetemista

Alexander & Abigail Empty
TémanyitásTárgy: Re: Alexander & Abigail   Alexander & Abigail Empty2022-06-04, 19:00







Abigail & Alexander
Every song has an ending, but is that any reason not to enjoy the music ?


Ettől a pillanattól mindig is rettegtem, és őszintén szólva, csodával határosnak tartom, hogy egészen idáig sikerült elodáznom. Sose sikerült egy épkézláb monológot összehoznom, mit mondjak, ha ez megtörténik, ha valaki meglát így. És főleg olyas valaki, akinek abszolút nem kellene. Bár jelen esetben nem tudom, melyik a rosszabb forgatóköbyv, ha egy ember talál rám, vagy egy ark, és az utóbbit kapásból ki is zárom, ahogy a jövevény léptei közelednek. Az arkoknak van egy különös energiájuk, amire én szépen ki is vagyok élezve, lévén azt kerülni kell, míg a magamfajtát vadásszák.
Szárnyaim óvnak, így legalább egy kicsit biztonságban érzem magam, de a helyzetem így sem a legfényesebb, és nagyon kiszolgáltatottnak érzem magam. Levegőt is óvatosan veszek, és bízom abban, egyszerűen szemétnek hisz, de csalódok, mert a léptek jöttek ugyan, de távolodni nem hallom őket.
Aztán történik az, ami eddig még sose. Kellemes hangot hallok, de összezavaradok. Most komolyan énekel? De az a hang megbabonáz annyira, hogy csak hallgassam, még a szemem is behunyom, és küzdök magammal. Egyrészt kíváncsi vagyok, kinek van ilyen csodás hangja, másrészt ott van bennem a félsz, ha kidugom a fejem, le is vágják. Na meg, a fájdalom nem tompul, épp csak a figyelmem terelődik el róla, amiért akár hálás is lehetnék. Annak kellene lennem.
A tollköteg megmozdul, egy aprócska rést csinálok, amin keresztül kikukucskálhatok, de persze eredményesebb nem nagyon lesz. Annyit sikerül megállapítanom, hogy közel van és.... guggol? Talán. De nyugodt, azt határozottan érzem, miután beugrik, hát nekem van egy képességem, és túl idős sem lehet, mert könnyedén megtudom állapítani. Michaelbe beletört a bicskám, rettegek is tőle a mai napig.
De nem bújkálok már, óvatosan tüntetem el a béklyót körülöttem, szárnyaim a helyükre kerülnek, pontosan a hátam mögé, hisz visszahúzni még nem tudom őket, lehet meg is sérültek.
A fiúra nézek, türkiz tekintetem lehet még meg is csillan a sötétben, ahogy a cicáknak szokott, de gyanakvó. Hiába a kedves mosoly, a bizalmam nem nyeri el szinte azonnal.
- Jó a hajad - csúszik ki mégis a számon óhatatlanul. Hangom az övével ellentétben csilingel, noha félszegen, mert még most sem tudom, kicsoda ő.
- Te sem vagy ember. Ők nem így reagálnak - döntöm kicsit oldalra a fejem, és így a hosszú hajzuhatag is előkerül, amivel rendelkezem. Tényleg a fenekemig ér, de eszemben sincs levágatni.



Vissza az elejére Go down
Alexander Morningstar


Alexander Morningstar

Hozzászólások száma :
30
Becenév :
Alex, Kis Ördög, Unikornis, Öcsikornis
Join date :
2022. May. 30.
Tartózkodási hely :
Mindig máshol
Foglalkozás :
Énekes

Alexander & Abigail Empty
TémanyitásTárgy: Re: Alexander & Abigail   Alexander & Abigail Empty2022-06-04, 21:49



Abi & Alex

A pelyhes toll-gombócot kémlelem, türelmesen, sikerül-e pozitív - netán bármilyen - hatást gyakorolnom a szárnyak tulajdonosnőjére. Valójában nem is kell sokáig várakoznom, a dalom megtette a hatását. Az ének, a zene... kapcsolat. Híd. Halandók és halhatatlanok között egyaránt. Isten ujja. A Szikra. Valami megfoghatatlan, még is jelenlevő. Egy gondolat, egy érzés, egy dallam. Pislogok néhányat, a tollazat pedig megmoccan. Pontosan előttem, egy egészen icike-picike lyukacska kezd formálódni. Ösztönösen biccentem úgy a fejemet, hogy netán belássak a résen, mint Alice Csodaországba, a kulcslyukon át. Vagy akár egy titkos ablakon keresztül. Fekete gyémántként villanó íriszem pontosan találkozik a fél pár, leselkedő türkiz ékkővel, egy fajta játékos pillanatban forrva össze. A lány pedig úgy látom bizalmat szavaz nekem, hiszen enyhítve védelmén, elkezd kibontakozni, nem csupán átvitt értelemben. Feltárul a bájos arc, a puhának ható, telt ajkak, az aranybarna, már-már loknis hullámokat vető, igen csak hosszú hajzuhatag és a törékeny madár alkat. Gyönyörű teremtés. Csak azért nem jövök ettől menten zavarba, mert nem az a fajta vagyok. A közvetlen természetem révén. Mikor rám pillant, miután elő merészkedett, egy mosollyal fogadom. Ő kuporog, én guggolok, így megy ez. Engem nem zavar. Mikor pedig megszólal, az kissé váratlanul ér, amivel kezd - nem pedig az, amit mond, inkább az időzítés, de az is csupán a szituáció fényében. Kiszélesedik a vigyorom és derűsen felelek neki.
- Köszönöm! Néha enyhén pink-re festem.
Válaszolom neki barátságosan és bele is túrok a pajkos fürtökbe.
- Te sem panaszkodhatsz. Nekem tuti nem nőne meg ennyire, egy ponton túl csak minden irányba burjánzik, mint egy csillag vagy ilyesmi.
Ecsetelem neki. Tényleg ritkaság, hogy lapocka alá nőjön a haj. Mondjuk én olyan hosszút nem is szeretnék, ez is igaz. A hasonlatnál már elkezdek gesztikulálni, ami elég jellemző rám. Valóban össze-vissza tud állni a séróm, az ember azt hiszi, menten benő mindent és átveszi a világuralmat vagy ilyesmi. A rá következő megjegyzése sem billent ki a nyugalmamból, miért is tenné? Nincsenek rossz szándékaim, ahogyan az is tény, hogy nem lepett meg a szárnyak látványa úgy, mint ahogy egy random járókelővel tette volna. Nem látom okát, miért ne lehetnék őszinte vele. Az idővonal egy másik kérdés.
- Nem vagyok. Legalább is, nem egészen. Csak félig.
Magyarázom neki, a tincseim pedig meg-megremegnek, ahogy a fejemet mozgatom. Szeretnek önálló életet élni. Lehet, hogy picit fura képeket vágok, egy kicsit jobbra, majd balra nézek felfelé, látszólag céltalanul, majd megszólalok.
- Hát, ezt még gyakorolnom kell...
Kezdek bele, mire sikerül is, amit próbálgattam: szárnyat bontani. Bevállalom, bár legutóbb is tök sok idő volt vissza dugni őket, de most szükségét látom. A semmihez sem foghatóan fehérlő tollszárnyak egészen óvatosan bújnak ki, kissé ügyetlenül, nem teljesen szinkronban. Amint megpillantom őket, kukucskálva a vállam felett - felfedve néhány színes tetoválást a nyakamon, egy hatalmas virágot, példának okáért - , kitépek egyet az egyiből. Alig érezhető, rovarcsípés-szerű érzés, nem is igazán fájdalom. Oda fordulok a lányhoz a tollal felé és próbálom hozzá érinteni, ha nem húzódik el.
- Ha jól tudom, ennek segítenie kellene...
Látom, hogy fájdalmai vannak, elég nehéz lenne nem észre venni, e mellett hallottam a zuhanást és egy részét volt szerencsém látni is. Az angyaltoll azonban gyógyító erejű, bár a nefilmeké gyengébb elvileg, gyakorlatban meg majd kiderül!
You know you hypnotise me, always ♩
Vissza az elejére Go down
Abigail Stalevey


Abigail Stalevey

Hozzászólások száma :
20
Join date :
2021. Apr. 30.
Tartózkodási hely :
LA
Foglalkozás :
egyetemista

Alexander & Abigail Empty
TémanyitásTárgy: Re: Alexander & Abigail   Alexander & Abigail Empty2022-06-04, 23:28







Abigail & Alexander
Every song has an ending, but is that any reason not to enjoy the music ?

Mégse gubbaszthatok itt egész éjjel, ő meg nem úgy tűnik, mint aki itt hagyni készülne, az érzései nem erről árulkodnak legalábbis. Márpedig azokat, mint egy radar pásztázom, miután végül eszembe jut, hogy amúgy nem vagyok teljesen védtelen. Vagyis hát, az vagyok, hisz pásztázni, felismerni... az már megy, mármint így, hogy egyedül van, és nem egy aggastyán ark... de elvileg több is rejlik ebben, ami... idő. Szerinte legalább is, elég jó fegyver lehet ez, csak meg kell tanulnom kiaknázni. És rajta vagyok, időm végtére is lényegesen több, mint egy halandónak. És már ez is több a semminél, a kérdés az, hogy Neki mennyi ideje van. Mert előbb-utóbb el fog jönni az a nap is, mikor nem tud védeni, mikor elő kell állnia, és felelősséget vállalnia azért, mert nem ölt meg, mikor a kezébe kerültem. Sose értettem, nem is fogom, hát komolyan úgy nézek ki, mint egy kivetni való? Soha senkinek nem ártottam, sőt... mégis a Mennyország ajtaja előttem már csukva, hiábavalók a tetteim, de a pokol se fogad be magába... ez az igazán rossz érzés. Sehol nem tűrnek meg minket, pedig mi.... csak megszülettünk.
És tartok az előttem guggolótól is, még akkor is, ha látszólag felbátorodtam, hisz megmutatom neki magam. Nem, nincsenek tévképzeteim, tudom, hogy nem egy csoda vagyok, és még imádkozhatok is, hogy ne egyből öljön meg, hisz ő se ember.
A haja viszont tényleg tetszik, meg is jegyzem neki. Szeretem a nem átlagos, hétköznapi dolgokat, ez valahogy le is rí rólam, hiába próbálok tenni ellene, a barátnőim szekálnak azzal, hogy lélekben biztos egy nagymama vagyok.
- Az érdekes lehet, már alapból... nem nagyon tapasztalom, hogy férfiak hajat festenének. Ha így is van, nem verik nagy dobra - elmosolyodok, óvatosan, figyelve minden egyes rezdülését az idegennek, csak hogy tudjam, mikor kell felpattanni, és.... hát szaladni.
- Sose volt levágva, mindig csak annyit, amennyit nagyon muszáj, de ennél tovább nem hagyom nőni, az már zavaró lenne - osztom meg vele a nagy titkot, végighúzva egy tincsemen a mutató és a hüvelykujjam.
- És sose volt festve - teszem hozzá, aprót vonva a vállamon. Meg se fordult a fejemben, hisz így születtem, ennél jobb úgyse lehet, hiába fejlődik annyira a fodrászat is. Sőt most térnek vissza a természetes árnyalatokhoz, úgyhogy még divatos is a fejemen lévő korona. Más biztos súlyos összegeket fizet ki egy ilyen hajért.
- Én is.... mint látható - azért örülök, hogy ő is félvér, akkor legalább csak nem öl meg. Ő is olyan szorult helyzetben van, mint én. Biztos, rá is ugyanúgy vadásznak.
- Parancsolsz? - nézem kissé összezavarodva, majd reflexből kúszok kicsit hátrébb, felszisszenve. Hirtelen mozdul, én meg annyira még most sem bízom benne, ki tudja, mi ő. A félvér azért egy elég tág fogalom.
- Oh... - nagyokat pislogok, mikor meglátom a hatalmas hófehér szárnyakat, még a szemeim is elkerekednek, ahogy az ámulat is kiül az arcomra.
- Tudod, kinek voltak még hófehér szárnyai? A Fényhozónak. Már ha lehet hinni a szóbeszédnek. De állítólag lehetetlen, hogy valakinek hófehér szárnyai legyenek, szóval legyél büszke - nem tudom, mennyire érdekli ez, de sokat olvastam, és hallgattam erről Őt. Ami a fajtámmal kapcsolatos, az mindig nagyon érdekel, hisz még most annyira keveset tudok magamról. És nem fog el az irigység, én imádom a türkiz szárnyaim is, noha most kissé viharvertek.
- Amúgy nem tudom, nekem az igazi művészet visszahúzni őket, néha fáj is - és egyébként ha tehetném, így kibontott szárnyakkal járnék, mert... nem tudom, így érzem magam teljesnek.
Összerezzenek, mikor kitép a sajátjából egy tollat, és kezeim megfeszülnek az aszfalton, csak hogy leküzdjem a kényszert, hogy megint hátrébb kússzak, tényleg fájt. A pillantásom kapásból bizalmatlanná válik, és a nem létező izmaim is megfeszülnek, ahogy a tollal felém közelít.
- Köszönöm - suttogom, kis idő elteltével, mikor tényleg enyhülni látszik a fájdalom, és ahogy érzem, menni fog, vissza is húzom a szárnyaim. Az oké, hogy ő látta, másnak azért nem kellene.
- Szóval akkor ez is igaz - lelkesen állok két lábra, leporolva kicsit magam, majd a kezem nyújtom, hogy felsegítsem őt is, ha már volt olyan kedves, és segített rajtam. Így láthatja is, mennyire megváltozott a hangulatom, már nem is félek tőle, inkább kíváncsi vagyok.
- Abi vagyok amúgy - ha elfogadta a kezem, és felállt, akkor meg is rázom, még mielőtt elengedném.
- Ez annnyira izgalmas! Azért jöttem ide Los Angelesbe, hogy félvéreket lássak, de te vagy az első nefilim, akivel eddig találkoztam. Inkább a démonok meg az inferminek hemzsegnek itt, ami azért kicsit ijesztő. Ja meg az arkok... vagyis egy biztos - osztom meg vele mindazt, amit eddig tapasztaltam.
- Szóval, ha rám hallgatsz, meghúzod magad... a magunkfajtát vadásszák, ezért is voltam úgy bepánikolva - húzom el a szám, mert ez számomra mindig fájó lesz. De komolyan, még ha tettem volna is érte valamit, de csak annyi a bűnöm, hogy megszülettem.



Vissza az elejére Go down
Alexander Morningstar


Alexander Morningstar

Hozzászólások száma :
30
Becenév :
Alex, Kis Ördög, Unikornis, Öcsikornis
Join date :
2022. May. 30.
Tartózkodási hely :
Mindig máshol
Foglalkozás :
Énekes

Alexander & Abigail Empty
TémanyitásTárgy: Re: Alexander & Abigail   Alexander & Abigail Empty2022-06-05, 13:46





Alexander & Abigail

"Mr. Sandman, bring me a dream
Make her the cutest that I've ever seen
Give her two lips like roses and clover
Then tell her that her lonely nights are over"




Boldogan konstatálom, hogy a lány egészen könnyen oldódni látszik a társaságomban. Bár fél, még is megérezheti, hogy nincsenek rossz szándékaim. Csupa virág, lepke meg szivárvány, a legártalmatlanabb értelmükben.
- Lehet. Én elég különc vagyok.
Enyhén megvonom a vállam, igazán nem szoktam ügyet csinálni ebből. Persze, olykor érnek atrocitások, de alapvetően egyszerűen ignorálom azokat, akik a külsőm vagy furaságom miatt rosszallnak rám, minden épkézláb  indok nélkül.
- Mellesleg fekete. Mármint a hajam. Teljesen fekete.
Fűzöm hozzá egy játékos félmosollyal. Igen, ezek a külső jegyek mind apától jönnek, Trixie és én is ilyenek vagyunk. Ha valaki nem tudná a korkülönbséget kettőnk között - hogy történetesen én a gyerekeivel vagyok egy idős -, akkor rá vághatnák, hogy olyanok vagyunk, akár az ikrek. Ezt már párszor mondták is, idegenek, persze. Mondjuk anya eredeti hajszíne is barna, de festi szőkésre többnyire. Az égkék szemeit nem sikerült örökölni. Ördögien fekete mindkettőnk tekintete. Nem is szereti mindenki. Az emberek olykor bizalmatlanok, ha olyan fekete íriszekbe bámulnak, ahonnan látszólag csak a feketeség néz vissza rájuk.
- Nekem tetszik a szőke. És a rózsaszín is. Egyszer a nővérem befestette a hajamat óvodás koromban, még csillámport is szórt a fejemre, tök durván néztem ki! De mikor anya haza jött, kis híján elájult, mikor meglátott. Felkapott és próbálta lemosni a zuhany alatt, mert hogy halálba fog cikizni a többi fiú. Nem értettem, miért kéne a többi fiúnak, az óvónéninek vagy bárkinek tetszenem. És most sem értem. Vagyok, aki vagyok. Szeretem a zabolázatlan hajamat, a rengeteg tetkómat, nem érdekel, hogy másoknak nem tetszik, nem muszáj engem nézegetniük.
Én, a kis lázadó - igazán nem mondhatják, hogy nincs a családban! Valójában nem haragszom senkire, aki csúnyán vagy zavarodottan néz rám. Szívük joga. De nem is fogom rosszul érezni magam miatta, többnyire.
- Sokszor úgy gondolják, csak azért nézek ki így vagy viselkedek úgy, ahogy, hogy bosszantsak másokat. Pedig ez eszembe se jutott. Nem is értem nekik miért jut. Nekem csak így tetszik.
Egészítem ki mondandómat, mert ez sok félreértést szül. A tetkókon anya kitért a hitéből, ellenben Ellának tetszett, na meg Mazenek. Láttam anyu arcán, a "miért teszed ezt szegény anyáddal kisfiam?!"-nézést. De én nem "vele" teszem ezt, hanem magammal. Ez vagyok én. Szerencsére a családnak már volt ideje megszokni engem, többé nem háborognak az orruk alatt.
- Jól teszed. Ne hagyd, hogy rábeszéljenek, ha neked így tetszik. Szerintem csodaszép.
Kiszélesedik a mosolyom, ahogy a hajáról mesél és igézően végig húzza két ujját a tincsen. Követi a pillantásom a mozdulatot. Vajon milyen lehet a tapintása? Milyen érzés lenne, ha az arcomhoz simulna ez a fátyol-szerű hajzuhatag?
- Akkor nem angyal vagy.
Erősítem meg, mert ez is egy opció lett volna, bár akkor ismerős lehetett volna. Mondtam is apának, hogy igazán lehetne egy angyalszárny-kódex, amiben benne van, melyikőjüknek milyen színű a tolla, tökre hasznos és érdekes lenne. Ahogy pedig elkezdem bontogatni a szárnyimat, a hölgyemény hátrálni kezd. Ezt ki is szúrom elég hamar.
- Én nem foglak bántani.
Adok hangok ennek a ténynek, mert sajnos szemmel látható, hogy meggyűlt a baja a lényekkel, amit nagyon sajnálok. Vajon ki és miért akarhatta bántani? Netán csak azért, mert más? Minden esetre, fenséges szárnyaim előbújnak és pontosan azt a reakciót váltják ki, amit első alkalommal belőlem is és ami apa szárnyai úgy mindenkiből ki szoktak. Amint ezen morfondírozok, mintha csak a gondolataimban olvasna, szólal meg. Én pedig elmosolyodom, ismét. Egy pillanatra a földre nézek, dús hajam előre tódul, majd felnézek rá, félig-meddig az angyali fürtök mögül.
- Nem csak voltak. Most is vannak. Kevesen tudják, de nem veszítette el a szárnyait a zuhanáskor. De a szövetséges testvérei igen, az övék elégtek, mind egy szálig.
Mesélem neki, mint egy nagy mesemondó vagy krónikás. Mindig is szerettem az izgalmas, érdekes történeteket, és ez is az. Bár apa nem szeret beszélni róla, amit meg tudok érteni.
- Egy mód van rá. De köszönöm. Büszke is vagyok.
Elvigyorodom. A Sátán Fiának lenni egyszerre áldás és átok. Minden esetre, elég különös fordulat lehetett a születésem. Apa, ahogyan én ismerem, amikor én ismerem, merőben más lehet, mint előtte. Mint ahogy az emberek emlékeznek rá.
- Neked is káprázatos szárnyaid vannak. Mennek a szemed színéhez.
Szinte pontosan ugyan az az árnyalat, mutatós.
- Ezzel egyet érte. Mikor először bújtak elő, eltartott egy ideig, mire sikerült vissza dugni őket.
Helyeslek szavaira szinte kuncogva. Most rajtam a sor, hogy két ujjam közé fogjak egy - rendkívül göndör - hajtincset és finoman morzsolgatni kezdem, az ujjam köré tekerem, szeretek játszani vele. Azért szép kis hossza lenne, ha megpróbálnánk kivasalni! A kis intermezzo után felsejlik az elmémben, mire is jó egy angyali eredetű toll. Oda nyúlok hát és óvatos kirántok egyet. Apró fájdalom, semmiség, főleg ha segíthetek vele máson. Így szocializálódtam. A közhiedelemmel ellentétben az én családom a jóban és az igazságba hisz, na meg az őszinteségben. Csupa erény. Ahogy azonban oda fordulok hozzá, ismét befeszül. Szomorúan látnom, hogy valaki, hozzám hasonló ennyire megfélemlítette. Ellenben udvariasságból nem kérdezek rá. Egy pillanatra megáll a kezem.
- Az angyaltoll gyógyít. Had segítsek.
Magyarázom közeledésem. Nem érek hozzá, csupán a hosszú toll selymes oldala és hegye. Gyerekkori emlékek elevenednek meg benne, hányszor láttam apát, amint a tollával gyógyít minket. Vagy éppen, mikor a nővérem engem. Szerencsére a mi tollunk nem bocsát ki akkora vakító fényességet, mikor gyógyít, mint apáé. Alig jár fényjelenséggel, ami kapóra jön most.
- Nagyon szívesen. Igen.
Mikor a fényesség vissza húzódik és rendeltetését betöltötte, a toll hegyével játékosan megcirógatom a leányzó orra hegyét. Ez csak úgy jön. Most látom először derűsnek, ahogy felkel az aszfaltról, immáron gyógyultan és ez engem is feldob. Elfogadom a kezét, mikor azonban felállnék a méretes szárnyaimmal - nem mintha nem próbáltam volna vissza húzni őket, nem túl nagy sikerrel -, azok vissza húznak! Minő meglepő... Szóval, ahogy érzem, hogy dőlök vissza felé, megpróbálom elengedni gyorsan a kezét, nehogy magammal vagy magamra rántsam, de nem tudom ez mennyire sikerül. Én minden esetre először a fenekemre pottyanok, majd hátra vetődöm. Ezen persze röhögök egy jót.
- Hát, úgy látszik ez másodjára se megy jobban, mint elsőre!
Vallom be szórakozottan heherészve. Veszek egy mély levegőt és legalább felülök, óvatosan, kissé dülöngélve. Az imént a guggolásban elég jól tartani tudtam az egyensúlyom, na de most?!
- Pedig eskü, nem ittam!
Szabadkozom viccelődve. Mikor valamelyest sikerül normálisan ülni, biccentek a bemutatkozásra. A kézrázás után a karjaimat a térdemen pihentetem, pont ott, ahol ki van szaggatva a térdemnél. Az ingem ujját pedig feltoloma  könyökömig.
- Örvendek Abi. Aranyos név. Én Alex vagyok.
Pillantok fel rá, a fülem mögé fésülve a huncut séró egy részét.
- Nem vagyunk ám túl sokan. Az angyaloknak nem szabadna huncutkodniuk. Aztán az élet néha bele szól a kis cölibátusukba.
Hát igen, tőlünk rettegnek. Az erő, amit képviselhetünk. És a létünk blaszfémiája...
- Logikus, hogy ők többen vannak, mint mi. A démonok szeretnek bujálkodni és az embereket sem kell félteni.
Nem ítélkezően mondom, csak szerintem ez egyértelmű. Mikor az arkangyalokat említi, kissé felszalad a szemöldököm, ahogy apámnak szokott, ha nagyon meglepi valami. Egy ark...
- Lucifer. A város kellős közepén, szenvtelenül. És kívánságokat teljesít. Egy alku az Ördöggel...
Mintha csak a mondandóját folytatnám, a jelen állás fényében. Persze, eszembe sem jut, hogy netán nem rá gondol Abigail. Ahogy azonban tovább beszél, az meglep.
- Lucifert kétlem, hogy érdekelnék a nefilimek.
Nézek rá furán, a kép nem áll össze. Viszont ha efféle összetűzésbe került, akkor érthető a zaklatottsága.
- Sajnálom, hogy valaki rád támadt. Ha szeretnéd, szívesen meghallgatom.
Fogalmam sincs, ki törhetett rá. Minden esetre, ha szeretne beszélni róla, én itt vagyok. És egyelőre ha akarnék se tudnák máshová menni, vissza, az én időmbe... Bár őt látva, nem is biztos, hogy annyira sietnék.




Vissza az elejére Go down
Abigail Stalevey


Abigail Stalevey

Hozzászólások száma :
20
Join date :
2021. Apr. 30.
Tartózkodási hely :
LA
Foglalkozás :
egyetemista

Alexander & Abigail Empty
TémanyitásTárgy: Re: Alexander & Abigail   Alexander & Abigail Empty2022-06-05, 17:46







Abigail & Alexander
Every song has an ending, but is that any reason not to enjoy the music ?

- Különcnek lenni tök jó - osztom meg vele a saját véleményem, de csak talán mert engem is annak tartanak. Pedig én nagyon igyekszem nem kilógni a sorból, és feltűnést kelteni.
- Azért azt is megnézném... a szemedhez biztos passzolna. Mint egy feneketlen kút - és mégsem félek, pedig tudom, egy ember, akinek semmi más segítsége nincs, valószínűleg frászt kapna. Főleg így éjjel egy sikátor közepén.
- Melyik szülőd az angyal? - tudom, ez faragatlanság, s tényleg vicces a kis történet, de ha valami szöget üt a fejemben, akkor azt minél előbb ki kell adnom magamból, különben megfojt. Túlontúl kíváncsi vagyok.
- A tetkókat én is nagyon szeretem.... másokon nézni. Magamon el nem tudnám képzelni, valahogy nem illene hozzám, mint hozzád se a tetkó nélküliség - mosolyodok el én is félszegen, tekintetemmel közben a motívumokat vizslatva rajta. Hála égnek így is látok bőven sokat ahhoz, hogy lefoglaljon, de persze próbálok közben figyelni is.
- Ó, igen mert lázadsz, és nem ért meg senki.. Ezt én is ismerem, pedig mi ketten, mint ég és föld - nevetek fel most már jóízűen, noha nekem nem a szüleim vágják ezt a fejemhez. Nem is tudom, Ő mit szólna, ha egyszer magamra varratva valamit, térnék haza. Az angyalok kaphatnak vajon infarktust?
- Nem vagyok egy hiú természet, de erre.... Tényleg egy nőnek a haja a koronája, és egyszerűen minden, de minden állati jól néz ki rajta. Barátnőm szórakozik azzal, hogy kontyot csinál, vagy valahogy befonja, és...  - elhallgatok, mert nem akarom, hogy felületesnek tartson. Még azt az ártatlan tincset is hátra dobom a többi közé.
- De.... félig - játékosan még ki is kérem magamnak, de csak mosolygok. Ilyesmin nem tudok megsértődni, ez semmi ahhoz képest, mikor a két fülemmel hallottam, hogy léteznem sem kellene.
Persze óvatosnak még mindig óvatos vagyok, ahogy mozdul, úgy hátrálok én is reflexből, mégha fáj is.
- Ezt még senki szájából nem hallottam - halkan, de kétkedve reagálom le az... ígéretnek lehet ezt nevezni? Vagy inkább tény? Tényleg nem tűnik olyannak, aki bántana, de a látszat esetünkben nagyon sokszor csal, ugyebár.
Amikor meglátom a hófehér szárnyakat, az első és második döbbenet után, már kissé közvetlenebb leszek. Könnyebb lesz minden, hogy tudom, olyan, mint én. Azonban tekintetem újra gyanakvóvá válik, mikor a Fényhozóról mesél, mert mégis ő ezt honnan tudhatja? Hacsak... és akkor világossá válik.
- Te a Fényhozó fia vagy? - tapintat, óvatosság nélkül kérdezek rá, szinte hitetlenül, de hát nem értem, miért ne lehetne. Mondjuk mert ki az a nő, aki ágyba bújik azzal, aki a poklot teremtette, és hátat fordított a családjának, mármint az éginek, és erre még büszke is? Ő, igen. Az első és ezidáig utolsó találkozásunk alkalmával, nem lopta magát a szívembe, ahogy a förmedvényei sem.
- Most... ahogy nézlek, hasonlítasz rá. Egyszer... találkoztam vele, nem mondanám, hogy életem találkozása volt, noha kétségkívül a top tízben benne van. De te nem vagy olyan, nincs is benned semmi felsőbbrendű érzés, a kisugárzásod se olyan, mint neki, hogyan? - hülye kérdés, és még biztos se vagyok abban, hogy az elhadart okfejtésemből bármit is megértett, igazából csak magamnak keresem a választ.
- Köszönöm. Én is apámtól örököltem elvileg, de én nem ismerem a szüleim. Anyám apáca volt, és bele is halt a születésembe, apám meg olybá tűnik, nem tart igényt a velem való kapcsolatra - vonok vállat lazán, már nem zavar. Fájni még mindig fáj, de már nem hajkurászom, és kutatom, hisz neki tudnia kell, ki vagyok, és lehet, már el is sétált mellettem az utcán.
- Nekem sokszor még most is. Szüleim nincsenek ugyan, de valaki van, aki nevel. Nála meg nem úgy működik, hogy kedvem szerint repkedhetek, a saját bőrét vitte vásárra, hogy engem felnevelhessen - ettől azért már elszomorodok, és a kétségbeesés is eluralkodik rajtam, mert bármennyire is jó most, tudom, tudnom kell, hogy ez az állapot nem tart örökké, a sors keze mindenkit utolér.
Még akkor is bizalmatlan vagyok, mikor azt mondja, az angyaltoll meggyógyít, holott hallottam már erről. Aztán valamiért mégis engedek, csak hogy megint csodálkozzak. A fény nem vakító, de így éjjel bőven erős ahhoz, hogy egy pillanatra megijedjek, és körbenézzek, mígnem meg nem állapodik a tekintetem a fiú arcán. Közelebb van, és jobban láthatom, ami szörnyű, tetszik is, amit látok. Mármint nem úgy. Sok embert, sok férfit láttam már, de ez most más.... talán csak azért, mert hasonló hozzám.
Nekem perceknek tűnnek a pillanatok, mintha az idő észrevétlenül lassult volna le, és meg se tudom mondani, miért önt el a zavar hirtelen, ezek furcsa dolgok, még sosem volt hasonlóban sem részem. Azonban boldogan pattanok fel, megmutatva neki is, tényleg használt. Majd a kezem nyújtom, hogy felsegítsem őt is, és biztos vagyok benne, nem lesz ezzel semmi gond, ezért sikkantok fel, mikor váratlanul visszahuppan a földre... én meg rá. Annyi lélekjelenlétem van, hogy kezeim oldalra helyezzem, így az a kevéske súly is azokra nehezedik, de kétségkívül rajta fekszem, hosszú fürtjeim meg előlendülnek, eltakarva minket. Pár tincs még az arcát is érinti, én meg hirtelen köpni-nyelni nem tudok, nem hogy megszólalni. Csak bámulom őt, mintha most látnám először, és még csak fel sem eszmélek arra, mennyire kellemetlen a szituáció. Sőt kezem, mintha önálló életre kelne, és mire észbe kapok, már bele is túr a göndör fürtbe. Viszont ahogy meghallom a nevetését, összerezzenek és egyből el is pirulok, és pattanok fel róla.
- Hát... nem - még köhintek is, beharapva az ajkam, majd elnézve egy másik irányba. Mi a francot műveltem én?
- Alex... - szinte csak suttogom utána, rápillantva, mintha mondani akarnék még valamit, de aztán csak elmosolyodok, nem mondok semmit.
- De minket vadásznak le azért, mert valaki nem bírt magával, és megszülettünk? Jó, bocsi... téged biztos nem - nem, nincs bennem irigység, se keserű érzés, csak mert ő Lucifer leszármazottja, épp csak a tehetetlen düh, meg az értetlenség. Miért nekem kell elszenvedni annak következményét, amit a szüleim tettek?
- Ja igen, ő is - még legyintek is, mert számomra ő nem annyira aggasztó jelenleg, mint a volt fivére. Nem is nagyon látom a Luxon kívül, így gyanítom, nincs mitől tartanom. Alex pedig alá is támasztja e gyanúm.
- Michael - mondom a nevet, akire én gondoltam, és még a szám is elhúzom. Nem, nem szeretnék mégegy olyan találkozást.
- Nem... igazából nem támadtak meg... de pont azért, mert az életemet bújkálva kell élnem, elrejtve mindenki elől azt, ami vagyok. És ez piszok nehéz, mert én ez vagyok - ebben a pillanatban pedig a kezeimmel együtt, a szárnyaim is széttárom.
- Hiába élek közöttük, hiába lesek el mindent és tanulok meg amit csak tudok, nem tudok szimpla halandó lenni, mert nem vagyok..... sose voltam. És ők sem ostobák, tudják, hogy valami nincs rendben velem - sóhajtok fel, mert abban reménykedem, ha más nem, Alex legalább megérti ezt.




Vissza az elejére Go down
Alexander Morningstar


Alexander Morningstar

Hozzászólások száma :
30
Becenév :
Alex, Kis Ördög, Unikornis, Öcsikornis
Join date :
2022. May. 30.
Tartózkodási hely :
Mindig máshol
Foglalkozás :
Énekes

Alexander & Abigail Empty
TémanyitásTárgy: Re: Alexander & Abigail   Alexander & Abigail Empty2022-06-06, 15:44





Alexander & Abigail

"You're just like an angel
Your skin makes me cry
You float like a feather
In a beautiful world
But I'm a creep
I'm a weirdo
What the hell am I doin' here?
I don't belong here"




Egy apró, mély hümmögést hallatok a kellemes "csalódás" jeléül, mi szerint úgy gondolja, különcnek lenni jó.
- Ezt nem sokszor hallom. De örülök, hogy így gondolod és érdekelne, miért?
Valamiért jó érzés tölt el a véleménye kapcsán, bár nem értem egészen, miért lett hirtelen fontos ennek a lánynak a véleménye. Ellenben, kíváncsivá is tesz. Mikor az eredeti hajszínem jön szóba, a megjegyzésére felszalad a szemöldököm, olyan Luciferesen, és persze félmosoly is megjelenik az arcomon.
- Igen, pontosan olyan. Ezért vannak, akik kellemetlennek találják. Hamar bontják a szemkontaktust vagy az első pillantásnál elszörnyednek. De te elég jól bírod.
Ki kell ezt emelnem, mert amilyen kis finom és törékeny a külseje, az ember fia nem is gondolná. Na de, én nem embernek fia vagyok, legalább is apai ágon. És nem is szokásom külső alapján hosszútávú következtetéseket levonni. Az elég álszent dolog lenne.
- Az eredeti sérómmal már túl sötét a megjelenésem, én viszont szeretem a színeket. Valamint, apámra is túlságosan emlékeztetem azokat, akik ismerik. Egy részt imponáló, más részről nem szeretném, hogy csak hozzá hasonlítgassanak, hogy az ő fényében alkossanak rólam véleményt. Én nem ő vagyok. Sok mindent adott át nekem, de különálló egyéniség vagyok, nem az ő fiatalabb kiadása.
Félreértés ne essék, szeretem az apámat és tisztelem is őt. Lenyűgöző teremtmény és stílusa is van. Van, amiben felnézek rá, de nem mindenben. Ez nem feltétlenül azért van, mert megítélném a korábbi tetteit, ahhoz nincs jogom és nem is szeretném. Egyszerűen csak mások vagyunk. Kettőjükből gyúrtak össze, Chloe és Lucifer fia vagyok, de a személyiégem és a csonka lelkem a sajátom. Nem az ő részük vagyok, hanem valaki, aki belőlük fejlődött ki. A következő kérdés pedig cseppet sem akaszt ki.
- Az apám. A haja, a szemei, a szárnyai, elég sok minden tőle van. Azt hiszem, nem is csoda, hogy hasonlítok rá.
Az élet rendje, a szülők furcsa, keverék tükörképei vagyunk - de csupán egy pontig. És ott kezdődik az egyéniségünk. A nemzőink és nevelőink meghatároznak, de mi magunk önálló entitások vagyunk.
- Én el tudnálak képzelni. Egy pár tetovált szárnnyal, a lapockádtól a derekadig. Lélegzetelállító lenne. Már annak, akinek volna szerencséje megcsodálni.
Mindennemű zavar nélkül mondom neki mindezt, hiszen nem vagyok az a zavarbajövős, pironkodós fajta. Talán a környezet miatt, amiben nevelkedtem? Fene tudja, de nem is fontos.
- Akkor rajtam lenne mit nézegetned.
Ez a kis hozzá toldás sem éppenséggel pikáns éllel hagyja el a szájamat, pontosabban, nem így szánom, de ettől még kissé sikerülhet így, hiszen elég lazán csevegek ilyesmiről meg minden.
- Köszönöm, hát én is nehezen képzelném el magam a tetkók meg a fültágító és a piercing nélkül. Alig vártam, hogy kivarrathassam magam és végre úgy nézhessek ki, ahogyan szeretnék. Mondjuk anyu annyira nem volt elragadtatva.
Somolygok az orrom alatt. De hát ez van, túléli, asszem' már megszokta a látványt. A titokzatos hölgyike mosolya az én ajkaimra is vissza csalogatja azt. Én pedig figyelem, ahogyan ő sasolja a bőrömet. Kigombolom a két mandzsettámat és fel is tűröm a fekete inget, amit viselek könyékig, hogy még többet láthasson az eleven vászonból. Rengeteg motívum van rajtam, de ami szembe tűnő lehet, hogy elég sok a természetkép, főleg virágok, hüllők, ilyesmi.
- Pontosan. Az viszont nem is olyan biztos, hogy annyira különbözünk, hiszen még nem ismerjük egymást.
Jegyzem meg, hiszen pont azért lehet ez a kérdés érdekes, mert bár a külsőnk alapján egymás mellett elég furán festünk, de a belsőnket nem lehet ez alapján megítélni.
- Én egy csomó csaj között nőttem fel, ez elég domináns élmény volt. Lehet, ezért vagyok kissé bizarr a többi sráchoz képest. Szeretem a rózsaszínt, nincs bajom a pónikkal, szívesen sütök cuki sütiket meg ilyesmi.
Én mindezt nem szégyellem, és nem is hiszem magam lánynak miatta, nekem nincs semmi bajom, csak ilyen vagyok és kész. Más, mint a többség, de nem bánom. A zengő kacaja kellemes melegséggel tölt el, olyan csilingelő, akár a szélcsengők.
- Ezzel egyet értek. De nekem is az, pedig nem vagyok nő.
Jelentem ki és komikusnak szánva lóbálok egyet a dús hajzuhatagomon, persze a végét elröhögöm, annak rendje s módja szerint.
- Ilyen pompás hajzuhataggal lehet is mit kezdeni. Szabad?
Kérdezem és már lelkesen nyúlnék is két kézzel a sörénye felé, de út közben megállnak a kezeim a levegőben és csak akkor érek hozzá, ha rá bólint. Nem tudom, ki riasztotta meg, amiért tartott tőlem is, mikor meglátott, minden esetre, nem szeretném ezt tetézni.
- Nem vagy a nagynéném, ez a lényeg.
Poénkodok az angyal-nem angyal kapcsán, mert hát csak más lenne a helyzet, ha apu tesója lenne, de szerencsére nem az. A következő megszólalására egészen elkerekednek a szemeim, mintha csak hatalmas, fekete lyukak lenének. Megdöbbent, amit mond. Még nem hallotta férfi szájából, hogy ne akarná bántani?! Ez nagyon szomorú. A férfi erő erőszak- és durvulás szintű kiaknázása teljesen téves szerintem, éppen, hogy a gyengébbek védelmét kellene megcélozni. Óvó szeretet. Nem pedig eluralkodni a másikon.
- Hát... sajnálom, hogy ilyen fickókkal hozott össze a sors előttem. Nem mind vagyunk ám tuskók.
Egy apró mosoly jelenik meg az arcomon. Szerettem volna, ha ezt hallja.
Kieresztem szárnyaimat, akár szellemet a palackból és bevallom, fene jó érzés, ahogy látom az arcán a csodálatot.
- Ennyire nyilvánvaló?
Kérdezek vissza kissé félszegen. Nos, ezt lehet nem szabadott volna elárulnom. Sőt, itt sem kellene lennem. Fene tudja, milyen hatással leszek így a múltra, hiszen ezen a ponton még csak kósza gondolat sem vagyok. Ki tudja, nem változtatok-e túl sokat vagy nem alakul-e ki egy alternatív idővonal?  Még is, mindez most nem tud annyira foglalkoztatni, mint kellene.
- Ha ismét az útjába akadnál... kérlek, ne említs engem, rendben?
Valamiért meglep, hogy találkoztak, de a vészharang zúgása most hangosabb. Biztosan katasztrofális lenne, ha ideje korán megtudná, hogy van egy fia! Pontosabban, hogy lesz. Ezért kissé nyögve nyelősen, de megkérem Abit, hogy még véletlenül se beszéljen rólam.
- Nagyon egyszerű a válasz, Abigail. Én nem vagyok az apám.
Olyan könnyedén és nemes egyszerűséggel fogalmazom ezt meg, hogy az már-már zavarba ejtő lehet. E mellett, apa más a családjával, mint másokkal, ami talán magától értetődő.
- Sajnálom. Biztosan nehéz lehetett. Én el se tudom képzelni az életemet a népes család nélkül.
Őszintén mondom ezt neki. Ha az anyja apáca volt, az apja úgy tűnik elég szemét, hogy ezt kihasználva - a hitét - környékezte meg. Kellemetlen, hogy míg az ő édesanyja ebben a modern korban is képes volt bele halni, hogy világra hozza, addig az én anyám két nefilimet is kihordott és megszült különösebb gond nélkül. A nővérem pedig egy rakat nefilim-démon hibridnek adott életet. Remélem nem esik neki rosszul, amit mindehhez hozzá fűzök. Nem szokásom hazudni vagy kertelni, ezt mind a két részről hozom. Az egyenesség anyuék mottójának is tekinthető, míg a család másik fele már huncutabb, a démonok, hiába. De nem lehet ezért haragudni rájuk.
Amint a szárny-használatról hallgatom, megállapítom, hogy úgy látszik nem bennem van a hiba, hogy nem tudok velük rögtön bánni. Más, ha valaki velük együtt születik.
- A keresztgyerekeim már bébi koruktól röpködnek össze-vissza. Egészen ösztönösen jött nekik, hamarabb repültek, mint jártak szerintem.
Ennyit tesz, hogy mi utólag kezdtük őket használni, mint mikor az ember felnőtt fejjel próbál biciklizni tanulni, vagy ilyesmi.
- Miért vagy szomorú, ha ez a valaki melletted van?
Hirtelen nem egészen értem a gyors hangulatváltását, picit közelebb is hajolok hozzá. Ahogy felszisszen, az emlékeztet rá, hogy még mindig fájdalmai vannak, hiszen még is csak lezuhant röptéből. Nem is habozok, kiszedek egy tollat a szárnyamból, némi ügyetlenkedéssel, de nem sokkal, majd felé nyújtom. Hatalmas, akár egy hattyú toll vagy még annál is hosszabb. Amint a mennyei fényt kibocsátja magából, azt szavakkal szinte lehetetlen leírni. A fényjelenség néhány másodper múlva el is oszlik, Abi jobban lesz és én lassan fel pillantok rá, buja fürtjeim az arcomba lógnak. Játékosan megcsiklandozom a pisze orrocskájának a hegyét és egy apró mosoly huncutkodik a képemre. Remélem így már nő a bizalma és belátja, ha valakitől, hát tőlem nem kell tartania. Szemmel látható a gyógyulása, felugrik és nyújtja a kezét, hogy engem is felsegítsen. Ami tök jól hangzik elméletben, de a gyakorlat tökre más. Én még annyira se vagyok ura a szárnyaimnak, mint ő. Így, a nagy súlyuk - ami a testem méretéhez képest biztosan tök normális, csak hát szokatlan így hirtelen -, bizony hátra húz. Mint a téglákkal teli iskolatáska. Mikor megérzem, hogy ebből megint elvágódás lesz, igyekszem menteni a menthetőt, azaz elengedni a szépség kezét - nem nagy sikerrel. Ő sikkant, és már zuhanunk is, a gravitáció csúnya játékot űz mindkettőnkkel. Először csak a fenekemre esek-/ünk, ahogy próbálom azonban megtartani a kettőnk súlyát, az nem igazán válik be, hála az ügyetlenségemnek, így végül vízszintesen kötünk ki. Nem tudok nem jót nevetni az egészen! Mikor már láttam, hogy ennek taknyolás lesz a vége, ösztönösen öleltem magamhoz fél kézzel, nehogy megüsse magát, így is tompítva az esést. A vége így is, úgy is az lett, hogy rajtam kötött ki. A felhő-szerű, könnyed haja pedig fátyolként terít be minket. Nem tudom, milyen lehet a felhők érintése, de már nagyon kíváncsi vagyok rá, elképzelni pedig addig is el tudom. Érzem, amint a tejeskávé árnyalatú fürtök az arcomat simogatják, ösztönösen csukom be a szemem, átadva magam a váratlan, de annál kellemesebb pillanatnak. A jobb tenyerem a hátán pihen, a balom pedig egészen automatikusan indul meg az arcom felé, pont oda, ahol folyékony karamellként omlik az arcomba a hajkoronája. Néhány ujjam a tincsei közé szökik, midőn az arcomhoz nyomom még inkább őket. Kell néhány pillanat, hogy az eufóriából magamhoz térjek - persze, végig olyan széles a mosolyom, amit még nem látott tőlem, noha, valóban nem direkt csináltam ezt az egészet -, és kinyitom a szemeim. Az arca csupán néhány centire van az enyémtől, érzem a meleget, amit a lángoló orcája áraszt. És az apró, zakatoló szívét az enyémen, ahogy a mellkasa puhán az enyémhez préselődik. Némán bámuljuk egymást egy ideig, fogalmam sincs, meddig, az időérzékem kikapcsol, mintha soha nem is lett volna. Úgy hiszem, én szólalok meg először.
- Olyan az illatod, mint a tavaszi mezőnek, megannyi virággal. Szeretem a virágokat.
Valamiféle kábulatban mondhatom neki mindezt, de ami a szívemen, az a számon. Mivel a haja elfed minket, így még intenzívebben érzem az illatát, mint egy búra alatt tartott, illatos virágét. Ő pedig, mozdulni látszik, a szemem sarkából látom, hogy az ujjai a séróm felé igyekeznek, de csak akkor fogom fel, mikor már érzem, ahogyan a fejemet szántják bizsergetően. A kellemes érzés végig szalad a fejbőrömön és le, a gerincem mentén. Igazán el bírnám viselni, ahogyan a hajammal még tovább játszik! És azok a piros pozsgás ajkak és arc, megkísértenek, hogy csókot leheljek rájuk, illatos nyakával együtt. De nem teszek semmit, uralkodok magamon és inkább csak fürdök a látványban és az érzetek egyvelegében. Abi pedig zavarában fel pattan rólam, a csontjai és izmai a korábbi zuhanást már régen elfelejtették. Én két kezemmel nyomom fel magam, így sikerül ülve maradni, csak egy pillanatra inog meg a vállam a szárnyak súlyától.
- Ne haragudj, nem akartalak magammal rántani. Tudod, még csak tegnap bújtak elő először a szárnyaim, ezért vagyok velük ennyire ügyetlen.
Szabadkozom, noha nem szégyellem magam, azért szükségét érzem, hogy erről tudjon. Ahogy pedig a nevemet ejti... legszívesebben könyörögnék neki, hogy újra és újra tegye meg, ejtse ki, szólogasson, azon a tündéri hangján, ami valamiért túl nagy hatással van rám... de nem teszem meg, hogy is tenném? Még a végén elszaladna! A lányok nem úgy működnek, mint mi, ezt jól tudom.
- Vadásznak ránk?
Ez így, ilyen erős kontextusban azért meglep, remélem kifejti. Valamiről lemaradtam?
- Erősek vagyunk, nagy bennünk a potenciál. Mondhatni, omnipotensek lehetünk. Ezért elképzelhető, hogy vannak, akik tartanak a fajtánktól vagy fel akarnának használni a saját céljaikra.
Teszem még hozzá ezt a kis gondolatot. Mikor engem kivon a mondandójából, az egy egészen kicsit rosszul érint.
- Ha a nefilimekre vadászik valaki, akkor rám is vadászik.
Jelentem ki, mert hát ez a meggyőződésem. Kétlem, hogy az illető különbséget tenne. Főleg, mert az erős nefilimeket akarhatja igazán kiiktatni, így pedig a nővérem konkrétan a lista élére kell kerüljön. Mikor Abi legyintve mondja apám nevére, hogy "ja, ő IS", az újdonságként hat, hiszen biztosra vettem, hogy rá gondol.
- Michael? Találkoztál vele?
Meghökkenek. A bácsikám, nos, ő valóban kemény dió. Rettegett harcos.
Abigail pedig tovább mesél és én valóban átérzem, irtó nehéz lehet.
- Ez nem hangzik túl jól. Megérdemelnél egy óvó környezetet, ahol kibontakozhatsz és önmagad lehetsz.
Valójában ennek szerintem alapnak kéne lennie, mindenkinek. Halandóknak és halhatatlanoknak egyaránt. Sokkal jobb hely lenne a világ, ha így alakulna. Elnézem, ahogy kitárja a szárnyait és a karjait, valóban esztétikus látvány, egészen festői, ahogy a színek harmonizálnak a szépségével.
- Természetes, hogy így érzel, hiszen nem vagy teljesen ember. Egyikőnk sem az. Az lenne a fura, ha nem így lenne.
Erősítem meg, mert úgy gondolom, most erre van szüksége.
- Talán csak rossz helyen csöppentél a világba. Nekem nagyobb szerencsém volt. A családunk tele van fura fazonokkal, így pont, hogy bele illek.
Halvány mosoly játszik ajkaimon és megpróbálnék ismét felállni, de persze nem sikerül.
- Öhm, hát, lehet, hogy itt kell ücsörögnöm még egy ideig...
Vallom be, megvakarászva az üstökömet és jót heherészek.




Vissza az elejére Go down
Abigail Stalevey


Abigail Stalevey

Hozzászólások száma :
20
Join date :
2021. Apr. 30.
Tartózkodási hely :
LA
Foglalkozás :
egyetemista

Alexander & Abigail Empty
TémanyitásTárgy: Re: Alexander & Abigail   Alexander & Abigail Empty2022-06-11, 18:59







Abigail & Alexander
Are you the one?
The traveller in time who has come
To heal my wounds to lead me to the sun
To walk this path with me until the end of time

- Mert engem is annak tartanak, legalább is a barátnőim - vállat vonok, mosolygok is, mert ez cseppet sem zavar, sőt ők is egész megszokták már. Mondhatni furcsa lenne nekik, ha nem lennék ilyen.
- Mert én csalok - vigyorodok el, de mivel tudom, hogy ebből nem sokat ért, meglebegtetem előtte a képességem, noha soha nem teszek ilyet, és kifejezetten tiltják is, hogy bárki tudtára adjam. Ennek ellenére pár pillanaton belül Alex már érezheti is a megmagyarázhatatlan szomorúságot, ami csak azért nem fajul sírásig, mert nem hagyom, aztán köddé is válik az érzés.
- Így érzem, ha akarom, amit te is.... szóval tudom, hogy nem fogsz bántani - és én bízom benne, hogy megérti így. Elég ez a magyarázat.
- De valahol az mégis jó. Rád néznek, és máris tudják, hová kihez tartozol. Azt vettem észre, akkor kevésbé bizalmatlanok az emberek - osztom meg vele eme észrevételem is, bár esetemben oly' mindegy. Még én se tudom, kihez tartozok, nem hogy mások, bár.... talán a megjelenésem a kisugárzásom tehet arról, hogy mégse annyira bizalmatlanok.
- Ha magamra is varratnék valamit, nem biztos, hogy szárnyakat, tekintve, hogy.... - meg is rebegtetem ezen a ponton őket, hogy azok bizony így is vannak, és tetoválás úgyse tudja visszaadni őket úgy, ahogy valójában kinéznek.
- De nem amúgy, én nem vagyok az a varratós típus, a barátnőim alapból azzal szekálnak, hogy a nagyijuk szekrényéből öltözködöm, pedig csak az a stílus jön be. Oda meg nem fér be a tetoválás - rávilágítom hát, ha eddig még nem vette észre, hogy nem a mai trendet követem. A nadrágokat kifejezetten utálom is.
- Hát mutasd meg - felcsillan a szemem, még csak bele se gondolok abba, mi hagyja el a szám, mert hát mégis csak imádom másokon nézegetni.
- Mi ez a sok virág? Miért? - merthogy az feltűnt ám, hogy abból rengeteg van rajta.
- Valahogy látom magam előtt a jelenetet, mikor kisebb infarktust kapott - nevetek fel, hisz nem gondolnám, hogy repesett a boldogságtól, mikor a fiát először így látta. Valahogy a felnőttek nagyon ki tudnak az ilyesmiken bukni.
- Hidd el, hasonlóság az vajmi kevés van köztünk - és ezt nem rosszból mondom, még mosolygok is, épp csak számomra az kezd nyilvánvalóvá válni. Ő máshogy nőtt fel, ő szabadabb, nekem meg lassan az órámra kell pislognom, nehogy elkéssek.
- Látod? Én meg egy karótnyelt vén aggastyán mellett - világítom rá mégegy különbségre, de nem tudok nem vigyorogni. Csak kicsit vagyok szomorú, hogy az ő élete annyival szuperebbnek tűnik. Viszont a sajátom el nem cserélném.
- Jó, de a tiéd is időigényes, meg tuti nem mindegy, hogy göndörödik - és én ezt nagyon megértem, mármint, hogy mennyit kell vele bíbelődni.
- Pontosan, hála égnek, a net tele van csomó képpel, hogy ihletődjünk - biccentek is, hogy nyugodtan nyúljon hozzá, noha újra elbizonytalanodok kicsit.
- Az azért morbid lenne - nézek rá kicsit hitetlenkedve, elvégre nem csak látszólag, tényleg huszonegy vagyok.... tudtommal, és fiatal még nagynéninek is.
- Tudom, csak a démonok - forgatom meg a szemem, elviccelve az egészet, mert azzal is tisztában vagyok, a szárnyasok között is jócskán vannak tuskók, csak ők jobban el tudják rejteni. Meg hát.... nekem mindenki tuskó, aki engem bántani akar.
- A szárny miatt, egyébként meg nem mondanám. Azt tudom, hogy a félvérek öröklik a színét, és hát... hófehér csak neki volt, ugye - és úgy elfog a késztetés, hogy hozzáérjek, mégsem teszem, félek, hogy koszos lenne. Annyira ritka ez.
- Nyugi, apud nem olyas valaki, akivel nyugodtan teázgatnék, úgy rám hozta a frászt, hogy még - és azóta se tudok dűlőre jutni, mit hallott, mit súghattam neki, mikor konkrétan semmit.
- Kész szerencse - csak motyogom, mert ahogy kijelenti, ő nem az apja... nos, pontosan úgy mondja, ahogy Lucifer beszélt akkor... jó, nem az apja, csak nagyon hasonlít rá, és ugyanúgy zavarba tud hozni. Ez nekem nem tetszik.
- Ó nem, én imádom. Csak adhatna most már kicsit több szabadságot - megvonom a vállam, de hangomban így is érződik, mennyire nem kell engem sajnálni. Sokkal rosszabb életem is lehetne.
- Én is öt voltam, mikor először repültem, de nagyon sokáig nem lehetett, mert mindig bújni kellett - legyintek, nem akarok ebbe belemenni, mert bár kalandosnak kalandos volt, cseppet sem élveztem.
- Mert bajba kerül miattam, mert nem ölt meg, mert bújtatott... tudod, a félvérség... - húzom el a szám, de ez sem kellemes téma, és nem is akarom, hogy bántsák őt azért, mert felnevelt.
Azt viszont örömmel konstatálom, hogy a pletyka igaz, az angyaltoll tényleg gyógyít, hisz ahogy kihuny a fény, az én fájdalmam is köddé válik. Kapcsolok, hamar kikapom a kezéből azt a tollat, mielőtt még bármit is tenne vele.
- Megtartom - próbálom határozottan közölni ezt vele, mégis kérdőn emelkedik meg a szemöldököm, hogy szabad-e. Nem tudok én olyan határozott nő lenni, aki mindig megkapja, amit akar. Csodálom is őket emiatt, hogy képesek rá.
Hirtelen történik minden, mégis mintha megállna az idő. Ahogy felpattanok, ahogy fel akarom segíteni őt is, mégis rajta kötök ki. Fogalmam sincs, mi történik velem, hisz még csak hasonló se, soha.
Mintha most látnám őt először, hirtelen nem is fogom fel, mennyire közel vagyok hozzá, hogy hallhatja, ahogy nyelek nagyot, mert.... teljesen más így. Mintha nem is én magam lennék, kezem úgy indul meg a haja felé, és sóhajtok, mikor az én fürtjeim az arcához szorítja. Hallom, hogy mond valamit, látom, hogy mozog a szája, de egyszerűen a szavak nem jutnak el hozzám, teljesen meg vagyok babonázva.
Pattanok is fel, mikor kitisztul a fejem, és kell kis idő, míg feleszmélek, hol vagyok, mi történt velem, egyszerűen el nem tudom képzelni.... vagy talán neki ilyesmi lehet a képessége, igen, biztos.
- Ahh semmi gond, én bocsi... nem tudom, mi történt velem - ráncolom a homlokom, és még a fejem is megrázom, de rá nem merek nézni, mert ezt hogy magyarázhatnám ki, mikor még én se tudom, mi lelt?
- Dehogy vagyunk... vagyis hát... én nagyon nem érzem, hogy uralni tudnám a világot... takarodóm van, meg lámpaoltás - pislogok, még nevetek is hitetlenül, mert azt el kell ismerni, nem én vagyok az, aki itt a nagyobb veszélyforrás.
- Hát figyelj... Lucifer fiára maximum a szuicid hajlamúak vadásznának.... nem akarlak megbántani, meg amúgy ez tök jó, neked nem kell félni, és olyan szabad vagy, mint a madár... csak hát... - és tényleg, teljesen békülékenyen mondom ezt neki, ha tehetném, még fehér kendőt is lengetnék, de a tény az tény. Ő Lucifer fia.
Michaelre csak biccentek, nem merek beszélni róla, félek, hogy megjelenik, azt pedig még egyszer nem bírnám.
- És világbékét, klímaválság nélkül - sóhajtok fel, teljesen egyet értve vele, hisz tényleg megérdemelném, ahogy mindenki, de sajnos a világ nem így működik.
- Zárdában születtem. Ezért is halt meg anyu. Nem hívhattak, mentőt, hogy kórházba vigyen, azt se tudom, hogy tudta apácaként elrejteni a terhességét - vigyorgok, de teli szájjal, hogy mennyire beletrafált. Konkrétan a lehető legrosszabb helyen csöppentem a világban, viszont talán így már több minident megért, ami jó.
- Várjál, segítek - és most tényleg, figyelek is arra, az összes erőtartalékom bevetem, hogy sikerüljön neki is felállni, csakhogy utána sóhajtsak.
- De nekem viszont mennem kell, tudod... takarodó... - a mosolyom is szomorúvá válik, mert valahogy ez most nehéz. Pedig sose szokott gondot okozni a hazamenetel, csak most... még a lábaim is nehezebbek.
De összeszedem magam, és míg fogom a kezét, odahajolok, hogy egy puszit nyomjak az arcára.
- Köszönöm.... Alex - tényleg hálás vagyok neki, hogy most, ahogy elengedem a kezét, fel is tudok rugaszkodni, hogy a magasba repüljek a szeme láttára, majd szomorúan haza. Hisz tudom, mekkora ez a város, biztos nem is látom már többet.



Vissza az elejére Go down
Alexander Morningstar


Alexander Morningstar

Hozzászólások száma :
30
Becenév :
Alex, Kis Ördög, Unikornis, Öcsikornis
Join date :
2022. May. 30.
Tartózkodási hely :
Mindig máshol
Foglalkozás :
Énekes

Alexander & Abigail Empty
TémanyitásTárgy: Re: Alexander & Abigail   Alexander & Abigail Empty2022-06-12, 16:13





Alexander & Abigail

"I don't care if it hurts
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When I'm not around
Whatever makes you happy
Whatever you want"




Elnézem a bájos kis mosolyát, ahogy le pillant a megnyilatkozás pillanatában és ez az én suhanc képemre is derűt csalogat.
- Akkor már ketten vagyunk, engem is csodabogárnak néznek az emberek. De jobb, mint átlagosnak lenni.
Ingatok egyet üstökömön, fürtjeim ettől úgy táncolnak, mintha megannyi, apró, barokk - pufók - angyalka ugrálna a fejemen. Egyelőre nem söpröm tova a szőke tincseket a szememből. Különcnek lenni király.
- Valahol szerintem mindenki egyéniség, csak sokan nem fedezik ezt fel magukban, mert túlságosan görcsösen akarnak beilleszkedni, hogy elfogadják őket.
Fűzöm még hozzá a gondolathoz, mert ez is egy olyan dolog, amiről nem szokás beszélni, de én az ilyesmiből sose csináltam gondot. Mikor Abi azt mondja, ő csal, ismét felszalad a szemöldököm a nagy érdeklődéstől és várom a folytatást. Ami, valljuk be, cseppet sem kellemes!
- Hú, ez elég kemény volt...
Megborzongok, de aztán kuncogok is egy jót, mert az élmény az nem volt hétköznapi, az fix!
- Nem semmi képesség. Akkor ez neked afféle radar is egyben. Minden esetre, örülök, hogy érzed, amit én érzek.
Szélesen mosolygok rá, nem érzek zavart vagy sebezhetőséget, amiért képes átvenni, letapogatni az érzelmeimet, a hangulatomat. Szerintem ez menő dolog. Nincs mit szégyenlenem. Elég érzelemdús családban szocializálódtam, annyi indulat és szenvedély még a latinamerikaiakba sem szorult, mint belék, szóval volt mit felszívni és alkalmazkodni a helyzethez.
- Ebben van valami. Szeretem a családom, büszke is vagyok rájuk. De ahogy korábban is fogalmaztam, azért szerintem az az igazi, ha önmagamért ítélnek meg, ha nem csak a családom kontextusában vagyok valaki. A kettő nem zárja ki egymást. Morningstar vagyok, Decker is vagyok, de elsősorban csak Alex.
Szét tárom kitetovált karjaimat, hiszen lehet, hogy ez a gondolatmenet csak nekem olyan világos.
- Értető... én mondjuk sokáig gondolkodtam rajta, már kezdtem azt hinni, sose bújnak elő.
És éppen ezért, legalább a hátamra festve lehettek volna szárnyaim. A sóvárgás utánuk, a lényem szunnyadó fele iránt. De most egy csapásra minden elillant. A korábbi életem és a dilemmáim úgyszintén.
- Szerintem csak ugratnak, jól áll ez a feminin, vintage stílus. És a lényeg, hogy jól érezd magad a bőrödben.
Mondom neki, mert így is vélekedem, na meg, igazán ne érezze rosszul magát az öltözködése miatt. Egy részt, magának kell tetszenie, másrészt, még jól is áll neki.
- Elárulok valamit. A férfiakat minden korban megérinti, ha egy hölgy kiemeli a nőiességét. Tudom, erről nem trendi beszélni, idejét múltnak hat, még sértőnek is, egyesek szemében, de nem érdekel. Én ezt látom. Én ezt érzem. Egy nő bármiben lehet szép. De fontos a kisugárzás, a bájos arc. Ha ezekkel és a ruháival is arról dalol, hogy szereti önmagát és elfogadja, megéli a valódi, belső szépségét, akkor úgy sugárzik, mint egy atomreaktor! Na, ez az, ami a legtöbb férfi érdeklődését azonnal felkelti. Az ilyen lányok. Mondhat bármit a média. Egy ork képeket vágó, morcos és túlságosan maszkulin csaj, hát... nehéz nem riválisnak, hanem nőnek tekinteni, maradjuk ennyiben. Ezzel persze nem azt mondom, hogy a modern, laza lányok nem lehetnek pompásak a maguk nemében, farmernaciban meg pólóban, csak azt, hogy többnyire még is a nőiesség felvállalása és nem elrejtése fogja vonzani a férfiakat. Tudom, mert én is az vagyok.
Intenzíven gesztikulálok, miközben ecsetelem mindezt neki, hol magamra, hol meg csak úgy a világba mutogatva. Egy karmester se csinálhatná jobban! Hú, pont abba a korba csöppentem, ahol a vad post-feminizmus és gender-szabadság meg egyenlőség a legforróbban izzik, szóval tuti szétszednének az ilyen beszédért... az én időmben ez már lecsengett és beállt egy békés, normális hozzáállás és természetes elfogadás, valamint szabadság. Már nem kell habzó szájjal nekimennek senkinek, ha másként gondolja, mert a többség teljesen átlagosnak és okésnak veszi ezeket a dolgokat, így nem is szül a téma indulatot többé senkiben. Szóval, ha én azt mondom, hogy szerintem a szoknyás lányok nőiesebbek és nekem jobban tetszenek, igazán senkit se fog meghatni, vállat vonnak és ennyi, rám bízva a dolgot. Amíg nem bántasz a nézeteiddel senkit, addig nincs gáz. Ezt szerencsére megérti majd az emberiség. De vajon az angyalokat, démonokat és féllényeket is ilyen nagy empátiával fogadnák-e? Az egy másik kérdés.
- Mellesleg, a divat mindig vissza tér. Senki se fog a jövőben olyan fura cuccokban flangálni, mint a Sci-fikben!
Nevetek egy jót a dolgon, hiszen ki akarna borzalmas egyen-kezeslábasokban mászkálni, amik mind egyszínűek, egyformák és senkinek se állnak jól. Na ugye!
- Szerintem a tetkó nem üti a retro ruhákat. Ismered a goth/rockabilly stílust? Tulajdonképpen tetovált lányok, akik full retroban nyomják, a hajuk, a ruháik, minden "idéjét múlt", de ezt felturbózták néhány vagány színnel, mintával na meg tetkókkal!
Nagy magyarázásban vagyok, noha nem azért, hogy meggyőzzem vagy rászedjem bármire is, csak csevegünk, hiszen van ilyen is. Ettől még neki nem kell ilyennek lennie, de érdekességként megemlítem. Mikor felcsillag Abi szeme a tetkóim kapcsán, egy jót hahotázok és már tűröm is fel neki könyékig az inget, amit viselek. Felé nyújtom a két karom. Az egyiket fekete-fehér tetoválások borítják - néhány nagyobb kép -, sok feketével, míg a másik ennek szöges ellenkezője, irtóra színes és a minden is van rajta! Hagyom, had nézegesse, esetleg fogdossa. A kézfejem is ki van tetoválva, ugyan így megoszlik a monokróm és a szivárvány szín. Az ujjaim pedig betűk. Ha kinézegette magát, kigombolok két gombot a nyakamnál, felemelve a fejemet, majd jobbra-balra forogva, hogy megcsodálhassa a torkomon/államon és a nyakam két oldalán is a képeket. A többi tetoválást már a ruha takarja.
- Szeretem a virágokat. Káprázatosak és illatosak. Valamiért "lányosnak" tartják, hogy valaki szeresse őket, de ez szerintem elég szexista gondolat. Hiszen ha valakinek van esztétikai érzéke, elég vak lenne, ha nem tűnne fel, hogy a virágok barók!
És ennyi, szépérzék, nem több, de nem is kevesebb.
- Bele trafáltál.
Erősítem meg anya reakciója kapcsán, mikor meglátott a fültágítóval meg az első tetkóval, na meg félig leborotvált fejjek. Mondjuk akkor se vágott vidámabb képet, mikor Trix össze rajzolt unikornisokkal és tele szórt rózsaszín csillámmal totyogó koromban. Emlékszem, ott ültem egy pelusban a gyerekszoba közepén, tündérke szárnyakat is aggatott rám, a tütüt szerencsére már nem találta meg. Minden esetre, szerintem kb az összes csillámport rám kente, amit csak hirtelen talált és amik még az övéi voltak. Közben az ikrek körülöttünk mászkáltak, az egyikőjük bundás popsija kilógott a lego-s dobozból, a másik a csillár körül repkedett, a harmadik vadul mászott négykézláb anyuhoz, a negyedig meg csak mocskosul röhögött azon, ahogy az anyja engem pingál. Éppen hátra esett a pelenkás hátsójával a nagy nevetéstől, mikor anya benyitott és - elszörnyedt. Ördögi egy bagázs vagyunk, nem vitás. De legalább jól szórakoztunk. És mikor véletlenül befaltuk öten Maze füves sütijét, amit cseppet sem nekünk szánt, de kint hagyta hülni a pulton... jó volt az illata! Ellenben nem sok mindenre emlékszünk az esetből. Anya ennek se örült. Azthiszem, ennyi ördögfiókával nem lehet megszokni az életet egy embernek. De ő azért igyekszik és elég jól csinálja!
- Máshonnan jöttünk, más családból származunk. De ez nem feltétlenül rossz dolog. A világ egy színes hely, nem vagyunk egyformák és a családjaink sem azok. Mindben megvan a nehézség és a szépség. Téged a nevelőapád óvott, mint meséled, joggal. Én ellenben fiú gyerek voltak, nem is elsőszülött, rám nem kellett hímestojásként vigyázni. Ok, anya jó néhányszor dobott egy hátast már csak attól is, amik oda haza, az ismerősökkel történtek velem, mármint, amiket megcsináltak velem, akik nem értettek a babákhoz vagy kisfiúkhoz. Apa egyszer például töményet kezdett belém önteni, hátha attól megnyugszom. Anya kis híján kinyírta miatta. De még itt vagyok!
Vidáman mesélem mindezt, hadonászva a kezemmel, nehezen maradok nyugton, a sok energia! Rengeteg ilyen storym van, ránk esteledne, ha mindet előadnám itt Abigailnek.
- Az igaz, a szüleim ismert személyek, se halandók, se halhatatlanok nem akarnak ujjat húzni velük, így már meg is lett a személyes kis "tanúvédelmi programom." Ellenben, nekik megfelelni és felérni hozzájuk... azért volt egy kis láthatatlan nyomás, maradjunk ennyiben.
Kósza mosolyt villantok Abinek, majd a hajam kapcsán ismét heherészek.
- Hát, az én hajam szinte önálló életet él! De a megfelelő fésű aranyat ér!
A netes gyöngyszemek kapcsán csak bólogatok, nem tudom és nem is akarom megcáfolni. Jó, hogy modern korban élünk! Több lehetőség és szabadság egyaránt, minden téren. Annak kapcsán, hogy szerencsére nem a néném, szintén kacagok; én is örülök neki! Az eszembe se jut, hogy a kora miatt ne lehetne a néném, hiszen az agyalok kortalanok, így kissé elbeszélünk egymás mellett ezen a szinten.
- Nem minden démon aljas. A sógorom is démon.
Nyögöm be lazán, na meg Maze is az és még sokan mások. Egyrész meg persze a keresztgyerekeim is.
- Á, értem! Szemfüles!
Szóval a szárnyaim buktattak le, mondjuk nem is kéne ezen meglepődnöm.
- Hm, ez fura. A bűnösöket szereti csak riogatni az Ördög arcával.
Meglep, amit mond. A nők inkább ájuldozni szoktak tőle meg ilyesmi. Ha egy légtérben vagyunk, a "gyengébbik" nem őrá kezd tapadni és nem rám, még a korosztályom is... elég bizarr, de már megszoktam. Ja, meg az "erősebbik" nem is, mindenki, szinte mindenki. Mintha vonzaná a halandókat. Ha nem tudnám, azt mondanám ez az egyik speciális képessége, a szuper szexuális kisugárzás. Talán az is, fene tudja.
- Lehet, idővel adni fog. Beszélj vele.
Ezt tudom tanácsolni. Linda megtanított, hogy a kommunikáció kincset ért, ahogyan Raphael bácsi is. Linda úgy is olyan mint egy harmadik nagyi.
- Hát, akkor ne csodálkozzak, hogy egy nap alatt nem lettem profi szárnyhasználó!
Kis önirónia. Ha ő gyerek korától repül és még most is szenved olykor balesetet, akkor én igazán ne akadjak ki magamon.
- Meg kellett volna... ölnie? Hát... rendes ember lehetett, hogy nem tette.
Hú, ez durva! Ennyire?! Nem tudom, ki a fickó, aki vigyáz rá, de mázlija van vele, az biztos! Ezek után nem csodálom, hogy ennyire óvja és rövid pórázon tartja. Nem faggatom a téma kapcsán, majd mesél, ha úgy érzi.
Közben meg is gyógyítom, ha már telik erőmből. Mikor pedig a tollam nem világít tovább, ő hirtelen lecsap rá, ami bevallom, meglep.
- Ha szeretnéd, persze. Vissza rakni úgy se tudom, gondolom.
Megvonom a vállam kedvesen. Még senki se akart megtartani tőlem semmit, különös egy szituáció, az biztos. A rá következi pedig úgyszintén, hiszen együtt pottyanunk egyet, szerencsére nem ütjük meg magunkat. Inkább mókás és kellemes, legalább is részemről. Neki már talán kevésbé.
- Semmi baj. Csak elvesztetted te is az egyensúlyod.
Felelek neki, mikor szabadkozna, mert hirtelen erre gondolok, nem pedig arra, ahogy érzékien szaladtak hosszú ujjacskái a hajkoronámban. Minden esetre, aranyosnak találom, ahogy lesüti a szemét és kipirul az orcája.
- Még talán nem is. De ott a lehetőség. Ami elméletileg végtelen. Különben nem paterolta volna az elődeinket nagyapa egy kis Özönvízzel a Föld színéről.
Pusztán józan paraszti ész, szerintem. Persze, értem, amit mond, de ez a Noés story már akkor is nagy hatással volt rám, mikor Ella először mesélte.
- Semmi gáz, értelek. De ha megtanulod megvédeni magad, akkor már nem kéne annyira óvni.
Vetem fel, habár a gyakorlatban ez cseppet sem ilyen egyszerű, mint ahogy hangzik, de hirtelen nem tudok másra gondolni. Ahogy pedig a születésének körülményeiről beszél... az kemény. Nem is tudok neki igazán mit mondani. Egy angyal, aki teherbe ejtett egy apácát, akit a vallási fanatikus társai nem engedtek orvoshoz, még kétszínűek is. Az ilyen emberek minek lépnek lelki pályára?! Pont, hogy nagyon nem így kellene viselkedniük... borzalmas még hallgatni is, amit mesél. Még emésztenem kell. Csak azzal nyugtatom magam, hogy remélhetőleg legalább nem erőszak áldozata volt az anyukája. Remélem legalább szerette a bácsikámat, nem pedig valamiféle vallási blablával hülyítette el.... megborzongok. Gondolataimból Abigail kinyújtott keze szakít ki. Fel mosolygok rá, ahogy ismét segíteni próbál. Én meg igyekszek jól megvetni a lábamat, enyhe terpeszben, hátha így könnyebb, pont, mint mikor járni tanulam! És igeeeen!
- Siker!
Kiálltom el magam, égbe lökve kezeimet, majd ösztönösen ölelve magamhoz a lányt.
- Köszönöm Abigail. Jobb vagy, mint a kedvenc járókám!
Nagyon szerettem azt a járókát! Még bele se gondoltam, hogy netán azért emlékszek ennyi mindenre baba koromból, mert félvér vagyok. Hiszen sosem jött szóba, hogy a "normális" gyerekek ezzel ne így lennének.
- Oh, hány óra van...?
Lep meg a takarodó ténye, mert nem érzem, hogy olyan késő lenne. Na meg, élvezem a társaságát. Olyan természetes, ahogy a kezemet fogja, hogy észre se veszem, hogy így, "össze ragadva" maradtunk, csak midőn azt a bizonyos puszit kapom az arcomra, majd bontja a köteléket s ujjai kicsúsznak az enyémek közül. Nem szeretném, de megtörténik. Ha Abi tudná, hogy még az én túlontúl szabad életemben sem lehet mindig, minden úgy, ahogyan szeretném... mert akkor most nem kellene látnom, ahogyan elröppen a szemeim előtt. Haja még lágyan arcon csap az indulás szelétől, szoknyája széle pedig körbe táncolja a mellkasom, ahogy felröppen. Még érzem ajkán puhaságát a sima arcomon. De ő már régen tova reppent...




Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Alexander & Abigail Empty
TémanyitásTárgy: Re: Alexander & Abigail   Alexander & Abigail Empty

Vissza az elejére Go down
 
Alexander & Abigail
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Abigail Stalevey
» Happy Birthday ~ Abigail & a Fényhozó
» Alexander Morningstar
» Égből pottyant meglepetés ⚜ Auriel & Alexander
» Alexander & Naethis - Can you hear the beats of my hoofs?

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hell Gate :: Világok harcai :: Föld :: Los Angeles-
Ugrás: