A Hell Gate FRPG ötvözi a Lucifer hétköznapi, nyomozós, misztikus karakterdrámáját a Constantine okkult atmoszférájával, rendhagyó esszenciát biztosítva a játékosnak
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  TaglistaTaglista  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Teremtés Történet

Discord Server
Infobox
Legutóbbi témák
Lucifer Morningstar
2024-03-26, 17:54
Ethan Burns
2024-03-12, 21:47
Lucinda Loft
2024-02-28, 15:57
Lucifer Morningstar
2024-02-22, 20:14
Isobel Parker Green
2024-02-21, 23:57
Alexander Morningstar
2024-01-23, 20:46
Arlene Young
2024-01-15, 20:04
Bastien L. Saint-Clair
2023-12-14, 18:14
Vendég
2023-11-23, 14:08
Top posting users this month
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (31 fő) 2021-09-22, 02:40-kor volt itt.

Megosztás
 

 Mennyei megbízás - Auriel és Thomas

Go down 
SzerzőÜzenet
Tom Serafin


Tom Serafin

Hozzászólások száma :
30
Becenév :
Padre, Atya, Angel
Join date :
2018. Oct. 10.
Foglalkozás :
Pap

Mennyei megbízás - Auriel és Thomas Empty
TémanyitásTárgy: Mennyei megbízás - Auriel és Thomas   Mennyei megbízás - Auriel és Thomas Empty2019-05-18, 10:25

Auriel & Tom@
“Álmod úgy valósul meg,  ha apránként építsz,
a sok kicsi sokra megy, műved így gyarapszik.
Életed éld szabadon, szánj időt a szépre,  
ne sokat tégy de azt jól, s öröm lesz a bére.
Kőre követ nap mint nap titkod lassan érik,
így növekszel nap mint nap míg elérsz az égig.”






Hosszú idő telt el azóta, hogy a fiatal leányanyát, a kis Aurielt megismertem. De pontosan emlékszem a napra, arra az órára. A templomban serénykedtem, mikor az ajtón egy kamasz-forma lányka lépett be. Nem viselt cipőt. Úgy lépkedett, mintha felhőn járna. Ahogy a rozettás ablakon, az orgona felett az erős napfény beszűrődött és glóriát vont a természetesen vörös, loknis hajú lány feje köré. Izzott. Már-már, egy jelenéshez tudnám hasonlítani. Emlékszem, a szám is tátva maradt. Cseppet sem volt hétköznapi pillanat. Valahogy...más volt, mint a többi. Láttam a szépségét, a tisztaságát, szabályosan sugárzott. Ahogy megláttam, felé fordultam és néztem, ahogy a vörös bársonyszőnyegen felém és az oltár felé közeledik. Azon töprengtem, mit is szeretne tőlem Isten? Ki ez a kishölgy és miért adta az utamba? De Isten útjai kifürkészhetetlenek. Így nem tehetünk mást, csak azt, hogy minden lépésünknél megkérdezzük az Atya akaratát: "Mit tenne most a szeretet?". Ez a legfontosabb kérdés az ember életében. És mindig helyes választ ad. A vörös szépség megállt előttem és beszélni kezdett. A hangja olyan dallamosan csengett, mintha énekelt volna. Arra gondoltam, bizonyára így beszélhetnek az angyalok az égben, akik énekkel dicsőítik az Urat örökké. Hát persze, hogy is nem jutott eszembe korábban? Ez a rész a Bibliában nem azt mondja, hogy "szegény" angyalok naphosszat csak énekelnek, hanem azt, hogy minden szavuk olyan bársonyos, akár az énekszó. Különös, hogy pont ő, egy ismeretlen, bűnbe esett teremtés ébresztett rá erre. Vagy pont ellenkezőleg, hiszen Jézus azt tanította, lássuk meg őt minden rászorulóban, minden szegény, szerencsétlen lélekben. Így hát, elmosolyodtam, megsimítottam a gyermekanya orcáját és azt mondtam, egyet se féljen, a legjobb helyre jött. Az óta az idő tova pergett. Auriel - különös, hogy a neve kísértetiesen hasonlít az apokrif iratokban olvasható arkangyaléhoz, Urieléhez - kigömbölyödött, fiú gyermeket szült és most mindketten a plébánia mellett működő árvaházban élnek. Egy helyen, ami gyógyulást adhat a teherben hagyott leányzónak és ahol ő maga is segítség lehet az Úr szolgálatában. Az emberek sokszor azt hiszik, csak nagy, nehéz, keserves dolgokkal szolgálhatnak a Seregek Urának, de ez tévedés. Egy szeretetteljes mosoly egy gyötrődő embertársunk felé, egy kedves ölelés egy minket megbántó, sérült léleknek, többet ér bárminél. Így építhetjük lépésről-lépésre a földi Mennyországot. Nem azért, mert ezt egy fölöttes hatalom megparancsolta, nem. Az igazi megértés akkor jön el, ha ráeszmélünk, hogy ez az, amire valójában vágyunk és hogy így kell lennie. Így lelhetjük meg mi és társaink az igaz békét.
Ezen a verőfényes tavaszi napon egy konkrét céllal látogatom meg Aurielt. Az árvaházba, ahol jómagam is nevelkedtem, rendszeresen járok. Interakcióban vagyunk. De ez most egy kissé más. Halkan kopogok a nő ajtaján, és némi szünet után benyitok.
- Szervusz Auriel! Milyen csodás napunk van, nem igaz?
Kérdezem sugárzó derűvel, miközben belépek.
- Remélem, jó napotok van ma a kicsivel, mert különleges feladatom lenne számodra. Persze, csak ha te is szeretnéd.
Kezdek is bele a mondókámba, miközben oda sétálok a kis Luciushoz, akit magam kereszteltem meg. Megsimogatom a hasát vagy a karját, majd a mamája szemébe nézek, hogy mit is felel különös jövetelemre.

Vissza az elejére Go down
Auriel

Admin
Auriel

Hozzászólások száma :
61
Becenév :
Ari, Auri
Join date :
2018. Aug. 15.
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Anyaság, tánc, angyalkodás.

Mennyei megbízás - Auriel és Thomas Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mennyei megbízás - Auriel és Thomas   Mennyei megbízás - Auriel és Thomas Empty2019-05-18, 15:35

Idő. Emberek. Két dolog, ami addigi életemben, míg a Mennyeknek országában éltem, nem foglalkoztattak különösebben... Az idő nem számított, mert hiszen halhatatlan vagyok, s a Mennyben soha semmi nem változik... ott nem nézi az angyal, sem az órát, sem a naptárat. Mert miért is tenné? Nem kell.
Azonban, ha az angyal idelenn jár, idelenn él... és főként... ha az angyalnak gyermeke lesz... az idő hirtelen egy rendkívül jelentős dologgá válik. Mert idelenn az idő múlik... minden pillanatban érzi az "ember", ahogy telik, ahogy rohan... és az anya látja, ahogy gyermeke lassanként cseperedik, fejlődik, változik, tanul, növekszik... Az idő hirtelen fontos lesz.
Lejöttem ide, gyermekem fogant, megszületett, és az idő... az idő hirtelen nagyon fontos dolog lett. Mert minden pillanattal cseperedett gyermekem, és minden perc, melyet vele tölthettem, ajándék volt, és a legdrágább kincseim közt tartottam számon, mindet egytől-egyig.
És az emberek...
Mikor Isten megteremtette az embert... azt hiszem, kicsit féltékeny voltam... lehet, hogy ez nem is igazán az én saját érzésem volt, de azért éreztem én is... mert éltem és haltam volna akkor és azóta is, édesatyám minden egyes pillantásáért. És mindannyiszor, ha másra pillantott, vártam, éheztem a pillanatot, mikor tekint újra énrám, mikor érzem azt újra, hogy szeme engem követ... mert éreztem... azt mindig éreztem... Nem volt jelen, mégis mindig tudtam, ha figyel, éreztem magamon szemét, mintha csak mellettem állt volna... mindig éreztem őt... és mindig éreztem, ha tekintete elfordult, hisz szinte fáztam nélküle... éreztem őt, és éreztem hiányát is.
Az emberek sok figyelmét igényelték, és igen... megértettem, mennyire szereti őket, mennyire szívén viseli sorsukat, jólétüket, mégis... nehezen éreztem át rajongását irántuk. Én magam azt a részt szerettem bennük, hogy... édesatyám szerette őket. Ő szerette őket, és ezért én is. De sokáig kizárólag azért szerettem őket, mert ő szerette őket, nem azért, mert kiérdemelték, tettek érte, méltónak éreztem rá őket, vagy csak vettem volna a fáradtságot, hogy olyan részt keressek bennük, mely szeretetet éleszt bennem, mármint igazit... Nem... csak atyám miatt volt. Oly fontos volt nekem a szeretet, és különösen az övé... hogy képes lettem volna szeretni bármit és bárkit, amit vagy akit ő szeretett. Így az embereket is.
Időbe tellett, mire saját érzéseim teremtettek, bár... bevallom, az "szerelem volt első látásra/hallásra"... amikor a művészet megszületett... amikor az ének, a zene, a tánc, a rajz... közös szívügyünk lett... őszintén, már nem is tudnám megmondani, ki vette át kitől... ám ez "végre" kötelék volt köztem, s az emberek között. Becsültem, tiszteltem, szerettem alkotásaikat, képességeiket, tehetségüket... tudásukat és vágyukat, mellyel alkottak, és amit követtem, alkalmaztam...! Ahányszor csak táncra perdült egy ember a világban, táncra perdültem vele én is...
De csak ez volt köztünk kapocs, nagyon sokáig, sok-sok éven át. Főleg, mivel az embereket okoltam valahol mélyen szívemben, minden olyan dologért, mikor családomban vita ütötte fel a fejét... Atyám és édesanyám... Atyám és Lucifer... Lucifer és a fél család... és mindezt atyám és az emberek számlájára írtam, még ha nem is tudtam gyűlöletet érezni irányukba, más lett akkor is minden... szerettem őket, mégis máshogy néztem mindenkire, kinek szerepe volt mindebben, mert még ha édesanyámmal nem is volt olyan mély a kapcsolatunk... és sok testvérem is akadt aki nem állt hozzám oly nagy szeretettel, mint én hozzájuk... de bátyám... bátyám túl mélyen belenőtt szívembe, ahhoz, hogy közelemből való eltaszítását fájdalom nélkül élhessem meg, és neheztelés nélkül viselhessem következményeit távozásának és távolmaradásának...
Talán ezek után nem is csoda, hogy a Földön való létének híre özönvízként sodort le a Földre, a halandók közé, hol azelőtt sosem jártam... nem is ment túl fényesen, hogy felvegyem a halandó világ ritmusát, "pillanatok" alatt elbuktam a próbálkozásban...
Azt hiszem, a velem történtek után kész csoda, és kizárólag az emberi faj egyes tagjait dicséri, hogy nem roppantam össze... Köztük rögtön élen jár, ki elsőként adott menedéket nekem, s nyújtott úgy segítő kezet, hogy pár röpke órával később nem kellett benne csalódnom.
Egy pap... minő meglepetés, az Úr szolgája... valahol furcsa... hiszen ő atyám szolgálatára tette életét, én meg apám "okán" kerültem bajba... na jó, nem egészen... általa csak elindultak a fogaskerekek, a többi már a mi bűnünk volt, igaz... de az tény, hogy aztán édesatyám nem törte magát, hogy segítségemre legyen, helyette egy szolgája nyújtotta felém kezét...
De neki azóta is roppant hálával tartozom, ha ő nincs, nem tudom mitévő lettem volna, és most hol lennék vajon fiammal...
Szobám ajtaján kopogtattak, és mikor kiszóltam, hogy szabad, az már nyílt is, és épp az ő arcát láttam meg feltűnni mögötte.
Rámosolyogtam.
- Atyám! - köszöntöttem örömmel őt, és intettem, hogy jöjjön beljebb nyugodtan. - Valóban, szép napunk van - értettem vele egyet, és futólag az ablak felé pillantottam, majd vissza rá. Valóban, kedvemre való volt, hogy itt mindig sütött a napocska. Meleg, vidám érzés volt, még ha azt nem is feledtette velem, hogy otthonomtól milyen nagyon távol vagyok, de annak mindig nagyon örültem, ahogy melengette arcomat. Olyasmi érzés volt, mintha apám érintené ilyenkor bőrömet. Örültem, hogy ha már mást nem, fiam legalább ezt az érzést élvezheti...
- Oh, nos, az én kis "Lázadóm", mint mindig, ma sem kívánta az éjszakát alvással tölteni, de ettől eltekintve igazán jó napunk van. Játszottunk, és az ujjacskáinkban gyönyörködtünk, ugye, angyalkám? - újságoltam büszkén, ahogy lenéztem gyermekemre, és persze Lucius most is, amint karomban fogtam, végtelen érdeklődéssel emelte kicsi kezét arca elé, és azt nézte, hogyan mozognak nyálas kis ujjacskái, ahogy persze ő mozgatta őket, de ez az apróság csupán mellékes részlet volt számára, a lényeg az volt, hogy mozognak a szeme előtt, és hogy csillognak nyálától. Egész nap el tudtam volna nézni, miként ezt csinálta.
- Bármiben szívesen segítek, csak mond, mit tehetek! - siettem vidáman a feladat elébe. Mindig örültem, ha azt mondták, valamiben segíthetek valakinek. Az otthonban a gyerekek körül, vagy a közösség bármely tagjának, vagy a templomban, vagy ha a színházban dolog volt, bárhol, bármiben. A legjobb persze az volt, ha olyasmiről volt szó, amit csinálhattam Luciusszal együtt, de ha nagyon muszáj volt, hajlandó voltam őt másra hagyni, míg én vezekeltem. Mert bár... persze jó érzés volt segíteni, szerettem hasznos lenni, és meghálálni a nekem adott sok segítséget, de valahol mélyen azért is tettem, mert szerettem volna valahogy enyhíteni a csalódáson, amit bizonyára édesapámnak okoztam... Persze nem bántam Luciust, szó sem volt róla! A bűnözésem igen, de őt nem!


A hozzászólást Auriel összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2019-06-03, 11:59-kor.
Vissza az elejére Go down
Tom Serafin


Tom Serafin

Hozzászólások száma :
30
Becenév :
Padre, Atya, Angel
Join date :
2018. Oct. 10.
Foglalkozás :
Pap

Mennyei megbízás - Auriel és Thomas Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mennyei megbízás - Auriel és Thomas   Mennyei megbízás - Auriel és Thomas Empty2019-05-20, 17:03

Auriel & Tom@
“Álmod úgy valósul meg, ha apránként építsz,
a sok kicsi sokra megy, műved így gyarapszik.
Életed éld szabadon, szánj időt a szépre,
ne sokat tégy de azt jól, s öröm lesz a bére.
Kőre követ nap mint nap titkod lassan érik,
így növekszel nap mint nap míg elérsz az égig.”






Dallamos női hang szólít és én belépek a szobába. Mosolyunk találkozik, mi vagyunk az a két ember a házban, akiket ritka nem derűsen látni.
- Gyermekem!
Felelem a kedves megszólításra, mindőnk Atyjának nevében. Auriel mintha csak a húgom lett volna, bár nekem sose volt testvérem, így valójában nem is tudhatom pontosan, milyen ez az érzés...Egy, a báránykák közül, akiket terelgetek Isten dicsőségére. Minden Bárány egyedi és nélkülözhetetlen. Ha egy elbolyong, a pásztor ott hagyja a maradék 99-et,hogy azt az 1-et vissza terelje. Ez az a gondoskodás, amit az Úr bízott ránk. Hiszem, hogy mindez az Ő akaratából történik és hogy őt szolgáljuk jótetteinkkel.
Oda sétálok a kis vörös hercegnőhöz, hogy a karjaiban tartott hercegecskét meglessem. Az elsőszülött fiút, amilyen nekem sosem lesz. De nem bánkódom, hiszen rengeteg Gyermeket ad cserébe az Atya.
- Csodálom az alázatodat a kisfiad iránt. De te is csak ember vagy, neked is szükséged van alvásra. Ha nincs, aki néha virrasszon helyetted, pár éjszakára átvihetem magammal a plébániára, ha gondolod. Vagy itt aludhatok, valamelyik szobában biztos akad hely.
Ajánlom fel őszinte segítőkészséggel és szívből fakadó kedvességgel, bár fogalmam sincs, hogyan fognék hozzá, de csak megjönne az "ösztön", ha arra szorulnék. Fél kézzel át karolom a lányt és megsimogatom a fiúcskát. Az érintés fontos. Bizonyára nem csak azért, mert ez a szeretetnyelvem, de valóban bensőségessé teszi az emberek kapcsolatát, mindenféle hátsószándék nélkül. Ahogy pedig jövetelem valódi okát említem, örömmel tölt el, hogy a fiatal anyuka lelkes odaadással válaszol.
- Örömmel hallom, Auriel, hogy ilyen buzgó vagy az isteni szolgálatban. Atyád látja ezt, hogy a szívedből fakad és boldogsággal tölti el.
Élénk szemeibe nézek, miközben mondom és nyomatékosításként finoman megszorítom a felkarját. Szentül hiszem, amit mondok, így kell lennie. És örömmel erősítem őt meg és fejezem ki, hogy nem ítélem el azért, amit tett. Had érezze, hogy az Isten kegyelmes Úr, megbocsátja vétkeinket és jó szívvel terelget a helyes úton s a felé.
- Azt hiszem, ideális feladatot találtam neked. Olyat, amit akkor végzel, amikor időd, kedved engedi és még a kisfiadat is magaddal viheted. Jól hangzik, igaz?
Halkan felnevetek, közben kedvesen megkócolom a baba pár szál haját.
- De hogy komolyra fordítsam a szót és ne csak kerülgessük a forró kását...az egyházmegyénkbe tartozó kórházban van egy osztály, ahol a kómában fekvő betegek vannak. Azok az emberek, akikről sajnos igen sokszor feledkeznek meg vagy kezelik úgy őket, mintha halottak volnának. Pedig nem azok. Élnek. Egyes kutatások szerint olykor hallanak, éreznek, érzékelik mások jelenlétét. Ők még itt vannak, velünk. A testvéreink, akik saját elméjük csapdájába estek. Az Isten azonban róluk sem feledkezik meg. Minket szólít, hogy enyhítsük a testvérek magányát. Általunk Ő gondoskodik róluk. Értesz engem, ugye, Auriel? Szóval, arra szeretnélek kérni, hogy ha úgy gondolod, olykor járj be hozzájuk. Nyugodtan hivatkozz rám, ha éppen nem együtt megyünk. Nem kell sokat tenned, csak ülj mellettük, olvass fel nekik. Beszélj hozzájuk. Érintsd meg a kezüket, az arcukat. Mindez nekik a világot jelentheti. Nem kell aggódnod, lelkileg nem megterhelő a látványuk, mint esetleg más osztályoké. És senkit sem zavarna, ha Lucius hangoskodna.
Ecsetelem a leányzónak és ismét hahotázok egyet.
- Én ma terveztem be menni hozzájuk. Hetente egyszer mindig elmegyek a klinikára gyóntatni és az utolsó kenetet feladni. Na meg persze beszélgetni azzal, akinek szüksége van rá. Az idősekkel főleg. Bevallom, a kómás betegekre már kevés időm és energiám szokott maradni, pedig nem szép dolog őket diszkriminálni, csak mert nem adnak életjelet magukról. Mit szólsz, elkísérsz?
Teszem fel a döntő kérdést a lánynak, bár az sem baj, ha éppen most nem tud elkísérni, mehet, mehetünk máskor is. Hiszen alig aludhatott az éjjel.



Vissza az elejére Go down
Auriel

Admin
Auriel

Hozzászólások száma :
61
Becenév :
Ari, Auri
Join date :
2018. Aug. 15.
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Anyaság, tánc, angyalkodás.

Mennyei megbízás - Auriel és Thomas Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mennyei megbízás - Auriel és Thomas   Mennyei megbízás - Auriel és Thomas Empty2019-06-05, 00:01

Örömmel tölt el az ifjú, mosolygós arc látványa. Mindig öröm látnom, hisz annyi sok mindent köszönhettem neki, de... emellett talán amiatt is örültem neki mindig, mert sokakkal ellentétben sosem láttam borúsnak őt, nem volt kesergő, szomorú, bánatos, mérges, lehangolt... semmi efféle... mindig bizakodó és vidám ember benyomását keltette számomra, s nem csak amolyan megjátszott módon, hanem szívből sugárzón. Sokszor kicsit olyan érzésem volt róla az emberek közt, mint ahogy én éreztem magam a testvéreim között. Odafenn mindig mindenki olyan kötelességtudóan komoly volt, és szabályos. De én kilógtam a sorból. Mindig. Valahogy sosem volt olyan sor, melybe beleillettem volna. És az Atya is épp ilyennek tűnt a földi helytartók közt. Magamtól sosem jutott volna eszembe papnak gondolni, és ha tippeltem volna, a korát sem találtam volna ki. Mint nálam, nála sem látszott az évek valódi száma. Habár, ő, a legjobb tudomásom szerint halandó ember. Nincs ebben semmi "varázslat", csupán... csak ilyen alkat. De az is előfordulhat, hogy a jó szándéka és az optimizmusa tartja ilyen ifjan.
Mosolyogtam megszólításán. Nem voltam gúnyos, de mégis, mindig mulattatott, amikor így szólított, hiszen... a legerősebb jóindulattal is ezredévekkel voltam nála idősebb... sok ezerrel... amiről ő persze nem tudott, nem is tudhatott, mégis... számomra kellemesen derűs gondolat volt ez, így mosolyra fakasztott.
Lucius is szerette az Atyát, mindig mosolygott rá, ha találkoztak. Újabban pedig már gagyogott is neki, mintha csak volna esélye szegénynek, hogy megértse, mit kíván kisfiam a tudtára adni, hisz még én sem értettem őt, nemhogy bárki más. Na de, eljön majd az az idő is, angyali mértékkel nézve egy szemvillanás van már csak addig, persze... anyai szemmel nézve egy kisebb örökkévalóság, hiszen addig még annyi mindent megtanul majd az én angyalkám.
- Ugyan, ez nem nagy ügy. Teljesen természetes. Ő a legdrágább nekem az egész világon - feleltem őszintén, és egyszerűen. Nem is gondoltam másként. Lucius a legértékesebb, amit valaha az Úrtól kaptam, és bár nem tudom szándéka mi volt vele, én ajándékként tekintek rá, mert számomra az is, egy becses kincs, aminek felbecsülhetetlen az értéke, és nincs a világon vagy azon túl sem semmi, amire valaha is elcserélném őt.
Megmosolyogtat kedves ajánlata, de elnevettem végül magam, és megráztam a fejemet finoman.
- Kedves tőled, Atyám, de mond, gondoztál már valaha csecsemőt, éjjel, amikor már órák óta aludnia kellene, mégsem teszi, és ő egyáltalán nem fárad, te viszont igen? - kérdeztem, kedves érdeklődéssel. Aggódtam, ami azt illeti, szegény nem tudja mire vállalkozna. Akkor ő sem aludna egész éjszaka. Még a végén miattunk aludna el napközben a teendői közepette. Nagyon kedves volt az ajánlata, és persze értettem is, hiszen nem mondhattam meg neki, hogy nekem nincs szükségem az alvásra. De emellett még... hogy nem szívesen terheltem volna őt, amúgy is nyugodtabb voltam, ha gyermekem legalábbis kartávolságon belül volt hozzám. Bár a bizalom nagyon fontos volt nekem a családom tagjai iránt, és ez idáig elkerültek bennünket, azt is tudtam, ha édesapám büntetést akar majd kiróni fejemre vétkeimért, nem sok lehetősége maradt. Ha a szárnyaimtól akart volna megfosztani, azt már megtette volna... mi maradt hát...? Az egyetlen, ami lényemnél és családom többi tagjánál is fontosabb volt nekem... a fiam. Pedig minden erőmmel azon voltam, hogy higgyek benne, Isten nem tenne velem olyat, hogy kárt okoz fiamban... Atyám igazságos és jó, nem bántaná gyermekemet, aki az ártatlanok közt is a legártatlanabb!
Nekem is jóleső az Atya kedves érintése, és Luciust is vigyorgásra késztette, ezzel megmutatva kicsiny, fogatlan ínyét, s közben nyelvét kidugva próbálta lehetetlen módon átívelni a távolságot önnön nyelvecskéje, és az Atya keze közt. Persze nem sikerülhetett a dolog, de ő azért bőszen igyekezett, amin csak mosolyogni lehetett.
- Nos, csak remélni merem, hogy az Úr kegyelmes lesz irányomba, és hogy számít majd ítéletében, mindaz, amit most teszek. De ha esetleg mégsem, hát... akkor legalább az az érzés vigasztalhat majd, hogy másoknak azért segíthettem. Nem mellesleg pedig, én magam is sokakat a szívembe zártam, miközben segíthettem nekik. Például, a gyerekeket nagyon szeretem itt az otthonban. Mindegyikük egy-egy drága kincs - feleltem, csendes egyszerűséggel. Való igaz, nem tudom, apám vajon figyel-e... habár, ha érzésem nem csal, mostanság nem igazán teszi, de... ha esetleg mégis, talán örömére szolgál, hogy megbékéltem, és megbarátkoztam teremtményeivel, hogy most már szívembe zártam az embereket... ha nem is az összeset, de többeket. Remélem, hogy ezzel őt is boldoggá tehetem, vétkem is csillapíthatom, és hálám is leróhatom, amiért az emberek segítségemre voltak a nehéz időkben, és vannak jelenleg is, mikor már könnyebb ugyan, de nehézségek ugyanúgy állnak előttem most is, nem is kevés.
- Ez valóban csodásan hangzik! Akár tekintheted is úgy, hogy már igent is mondtam! - vágtam rá, s nem is haboztam, ha segíthetek, és még Lucius is jöhet, akkor semmi akadálya nincs a dolognak, sőt! Az már szinte csak mellékes részlet, miben is kéri az Atya a segítségemet, akármi is legyen az, szükségleteimnek már meg is felelt, így még gondolkodnom sem kell a dolgon. (Persze a gondolkodás sem arról szólna, vállalom-e a dolgot, inkább csak arról, hová teszem Luciust, míg odavagyok.)
Felkuncogok, ahogy kicsikém haja borzasan szétáll az Atyának hála, az a pár vörös szál, ami van neki, édes kis oroszlánomnak.
De ahogy pártfogóm magyarázni kezdi a hozott megbízás részleteit, elkomolyodik arcom, s lázas figyelemmel, valamint szomorú aggódással hallgatom minden egyes szavát.
Elszomorító.
Elszomorítónak találtam, hogy még eme szegény, magukra hagyott emberekkel is valahol sorstársnak éreztem magamat. Bajba jutott személyek, szülők, gyermekek, testvérek, barátok... akiket magukra hagytak a bajban... épp, amikor a legnagyobb szükségük volt/lett volna a segítségre... különösképpen szeretteiktől... családjuktól.
Néma csendben hallgattam az Atyát, és megvallom, mire a mondandója végére ért, kissé el is érzékenyültem... sűrű pislogással próbáltam elleplezni könnyessé váló tekintetem, és leszegve fejem, Luciusra szegezve szemeimet, próbáltam kissé úgy mutatni a helyzetet, mintha nem is volna szó másról, csupán anyai érzésekről... pedig ez igazából inkább most... a magány, a magárahagyatottság érzése volt...
- Természetesen, Atyám. Elkísérlek, segítek, amiben tudok! Ha vársz egy keveset, csak pár percet, összekészítek pár dolgot Luciusnak, és ráadom a sapkáját, utána akár mehetünk is. Ha tényleg nem baj, hogy ő is jön...(?) - érintettem meg lelkes igyekezettel, bár közben kissé szipogva a karját, s szememmel közben már kerestem hová tettem le a hordozótáskám, amiben el szokott férni néhány pelenka, egy cumisüveg, törlőkendő, egy-két apró játék, és hasonló szükséges holmik, ha egy kicsit nagyobb kirándulásra megyünk a kisfiammal. Hiszen neki vannak szükségletei, melyeket akár út közben is ki kell tudni elégíteni, ha bármi adódik, ha éhes, szomjas, unatkozik, vagy pelenka-, illetve ruhacserére szorul esetleg, vagy efféle hasonló dolgok, szóval... igazából bármi.
Vissza az elejére Go down
Tom Serafin


Tom Serafin

Hozzászólások száma :
30
Becenév :
Padre, Atya, Angel
Join date :
2018. Oct. 10.
Foglalkozás :
Pap

Mennyei megbízás - Auriel és Thomas Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mennyei megbízás - Auriel és Thomas   Mennyei megbízás - Auriel és Thomas Empty2019-06-05, 14:50

Auriel & Tom@
“Álmod úgy valósul meg,  ha apránként építsz,
a sok kicsi sokra megy, műved így gyarapszik.
Életed éld szabadon, szánj időt a szépre,  
ne sokat tégy de azt jól, s öröm lesz a bére.
Kőre követ nap mint nap titkod lassan érik,
így növekszel nap mint nap míg elérsz az égig.”






A tőlem megszokott derűvel lépek be a fiatal leányanyához. Én, Thomas atya, akit sokan talán bolondnak néznek, mint anno Néri Szent Fülöpöt vagy Assisi Szent Ferencet - azzal a különbséggel, hogy én véletlenül sem nem vagyok szent, haha. De hozzájuk hasonlóan az én nézetem is az, hogy miért nézzük a világ borús oldalát, ha nézhetjük a naposat is? Hiszen mennyei Atyánk annyi szépséget adott nekünk, csak ki kell nyitni a szemünket és meglátni! Vegyük például ezt a kedves leányzót, Aurielt. Megszeretett egy férfit, aki teherbe ejtette és aztán felszívódott. Szomorú dolog, de még is, hát nem fordítja az Úr jóra a látszólag rosszat is? Dehogynem! Hiszen egy ilyen gyönyörű, egészséges fiúgyermekkel áldotta meg a lányt, aki nem dobta el magától gyermekét. És még az Egyházhoz is vezette. Lehet ennél nagyobb csoda, szépség? Őszintén hiszen mindezt. És rendszeresen hálát adok Istennek, hogy ilyesminek lehetek tanúja és kérem az áldását a lányra és kisfiára.
- Ezt örömmel hallom.
Felelem neki őszintén, példás az odaadása. Ha minden ember ilyen lenne a Földön, nem lennének háborúk, utópia lenne. De mennyei Atyánknak valamiért más a szándéka. Ő szabad akaratot adott, így aki rossz akar lenni, az bátran megteheti. Bár utólag bánni fogja, tény. Mi pedig, megpróbálunk kitartani az igaz ösvényen járva.
- Valami vicceset mondtam?
Kérdem vidáman és én is kuncogok. Persze, gondolom ám, min nevet, de had nevessen még jobban! Hiszen a mi Istenünk boldognak teremtett minket, éljünk hát vele, egészséges a testre és lélekre egyaránt.
- Nem, még sosem. De egyszer mindent el kell kezdeni, nem?
Szórakozottan felelek neki, ahogy egyben igazat is adok. A mondás meg így szól, tény.
- Azt se tudtam, hogyan kell "papnak lenni", amíg ki nem próbáltam. Gondolom, te sem jártál "anyuka képzőbe"?
Csak jóindulatúan lovagolok a szavain, a hangulat kellemes, melegséges. A lány pedig már ismeri a stílusomat, olykor piszkálódónak vagy morbidnak tűnök, de ez hozzám tartozik. Aki tankönyvi papra vágyik, bennem talán csalódni fog.
- Az Atya nem mindig ad választ a kérdéseinkre, vagy magyarázatot a történésekre. De a jelenléte és szeretete vigasztal minden percben. Ne aggódj, nem kell félned. Ő szerető Apa. A fiadat is szereti és téged is. És melyikőnk ne esett volna bűnbe élete során? Én sem vagyok szent. A lényeg, hogy törekedjünk a jóra, hallgassunk a lelkiismeretünkre, a Szentlélek vezetésére a jó úton. Így egyre közelebb kerülhetünk az örök boldogsághoz.
Remélem szavaim vigaszt és reményt adnak Aurielnek, csökkentve a bűntudatát és nem csengnek túl mázosan.
- A mennyei Atya mindent lát. Látja, mennyi jót teszel, és látja közben a szívedet. Örömmel tölt el, hogy így látod az itteni gyerekeket, és biztosra veszem, az Úr is boldog ettől. Hiszen ő csak annyit szeretne, hogy mind szeressük egymást. Nem többet vagy kevesebbet. Ez az egyszerű gondolat, filozófia az, ami mindennek az alapja. Amit sajnos még a hívők is hajlamosak elfelejteni.
A kis vörös lelkesedésén jóízűet nevetek - lassan megfájdulnak az arcizmaim tőle, mondták már, hogy hamar bezsebelhetek egy olyan mély mimikai ráncot a szám mellé, mint ami az énekeseket jellemzi, ha így folytatom, de annyi bajom legyen!
- Ez csodás, Auriel, csodás! Így építjük tégláról téglára a Mennyországot!
Közben a kicsi nyelvecskéjével és ujjacskáival próbálna elérni, amit játékosan engedek is olykor neki, miközben a mamájával beszélgetek. Közben azonban a kismama szemei fátyolossá válnak és homlokán megjelenik az az általam már jól ismert gyűrődés, ami szomorúságára utal. Nos, való igaz, nehéz téma, nehéz kérés.
- Ha úgy gondolod, nem bírnád vállalni, teljesen megértem. Nem mehetsz tönkre a nagy jóságba, a fiadnak szüksége van rád. Így komolyan mondom, nem kell elvállalnod. És ha el is vállalod, bármikor "felmondhatsz". Rendben?
Egy pillanatnyi komolyság jelenik meg arcomon, hiszen tudok én komoly is lenni, ha kell. Finoman megsimogatom a lány felkarját, támogatóan. És hogy mosolyt csaljak ismét a nő arcára, oda adom hosszú mutatóujjam a kicsinyének, aki - várhatóan -rögtön kap az alkalmon és a szájába dugja, hogy fogzó ínyéhez dörzsölje vadul és szórakoztatóan. Az pedig, hogy lenyalogatja az ujjamról a szenteltvizet, csak jót tehet neki. És még az ínye is kevéssé sajog. Legalább is azt hiszem, most már azért csinál hasonlókat...amiket a babákról tudok, nagyrészt Aurieltől tudom.
- Persze, segítek pakolni, ha szeretnéd...vagy ha tudok és nem vagyok láb alatt?
Felelem lelkesen és "nem veszem észre" a könnyeket a szemében és a szipogást.
- Azt már tudom, hol tartod a pelenkákat!
Nevetek egy jót, ahogy eszembe jut, mikor egyszer hoztam neki egy csomaggal, mert akciós volt az üzletben, mikor vásároltam. Az eladó pedig igen csak furcsán, mi több, csúnyán nézett rám. Nem is értem miért...
Ha pedig elkészültünk, már indulunk is, hogy Isten fényét elvigyük azoknak, akik a legjobban rá szorulnak.


Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Mennyei megbízás - Auriel és Thomas Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mennyei megbízás - Auriel és Thomas   Mennyei megbízás - Auriel és Thomas Empty

Vissza az elejére Go down
 
Mennyei megbízás - Auriel és Thomas
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» It Snows In Hell ~ Lucinda & Thomas
» Dr. Thomas James Robert Simmons
» Auriel & Michael - Bővült a család...
» Auriel && Heaven
» Égből pottyant meglepetés ⚜ Auriel & Alexander

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hell Gate :: Világok harcai :: Föld :: Los Angeles :: Árvaház-
Ugrás: