A Hell Gate FRPG ötvözi a Lucifer hétköznapi, nyomozós, misztikus karakterdrámáját a Constantine okkult atmoszférájával, rendhagyó esszenciát biztosítva a játékosnak
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  TaglistaTaglista  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Teremtés Történet

Discord Server
Infobox
Legutóbbi témák
Lucifer Morningstar
2024-03-26, 17:54
Ethan Burns
2024-03-12, 21:47
Lucinda Loft
2024-02-28, 15:57
Lucifer Morningstar
2024-02-22, 20:14
Isobel Parker Green
2024-02-21, 23:57
Alexander Morningstar
2024-01-23, 20:46
Arlene Young
2024-01-15, 20:04
Bastien L. Saint-Clair
2023-12-14, 18:14
Vendég
2023-11-23, 14:08
Top posting users this month
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (31 fő) 2021-09-22, 02:40-kor volt itt.

Megosztás
 

 Auriel és Lucifer - "Színház az egész világ..." - Újra együtt

Go down 
SzerzőÜzenet
Auriel

Admin
Auriel

Hozzászólások száma :
61
Becenév :
Ari, Auri
Join date :
2018. Aug. 15.
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Anyaság, tánc, angyalkodás.

Auriel és Lucifer - "Színház az egész világ..." - Újra együtt Empty
TémanyitásTárgy: Auriel és Lucifer - "Színház az egész világ..." - Újra együtt   Auriel és Lucifer - "Színház az egész világ..." - Újra együtt Empty2019-05-07, 19:45

Tizenöt hónap. Ennyi ideje élek az emberek között. És ennyi ideje vagyok édesanya, habár az én kicsikémet még csak hat hónapja tarthatom karjaim közt, azt még én is tudom, hogy az én szerepem első perctől kezdve fix az ő életében, és megmásíthatatlan. Tudom, mert éreztem... és még ha fel is merült bennem, hogy megpróbáljam másra hárítani a feladatomat, hamar rájöttem, hogy erre képtelen volnék. Ami az édesapa szerepét illeti, nos... az már egy sokkal bonyolultabb kérdés volna a kisfiam életét tekintve. Ha valaki engem kérdez, akkor neki nincsen apja. Vagyok neki én, és... hát a többi már kérdésesebb. Szívem szerint boldogan mondanám, hogy van neki sok szerető nénikéje és bácsikája, szerető nagyapja és nagymamája, de... ebben sajnos nem egészen voltam biztos, miután családom nem mutatott jelenlétet életünkben, amióta megbotlottam.
Azóta, hogy édesatyám tudatta velem állapotomat, hallgatott, és lévén, egyetlen testvérem sem indult keresésemre, attól kell tartanom, vagy nem hiányzom nekik, s nem aggódnak értem, vagy atyánk nem kívánta, hogy bárki is utánam jöjjön. Valahol persze megértem... bizonyára nagyot csalódott bennem... habár... persze, reméltem, hogy elvárásain túlmutat irányomba szeretete, de a jelek szerint tévedhettem...
Az is igaz, hogy testvéreim közül csupán egyel próbáltam meg én magam kapcsolatba lépni, mióta idelenn vagyok, de ő sem... nos, sajnos ő sem érezte szükségét, hogy foglalkozzék velem, és mivel atyám sem felelt imáimra... ezért hát magamra maradtam, ami családomat illette.
Ennek ellenére nem voltam egészen magam. Meglepő módon, azután, hogy családom elszomorító csalódással járó meglepetést okozott nekem, velük szemben az emberi fajban kellemesen sikerült csalódnom. Emberek segítettek utamon, amióta a halandó világba érkeztem. Ami nem csak eredeti álláspontom, de fiam apja miatt is igen nagy meglepetés volt számomra.
Lucius és én immáron emberi életet éltünk. De amellett, hogy napjaimat igyekeztem fiam igényeinek kielégítése mellett más halandó gyermekek gondozásával, és ehhez hasonló társadalmi jó cselekedetekkel és segítségnyújtással tölteni, nem tudtam hűtlen lenni régi önmagamhoz sem... így keveredtem a színházba. Nem volt titok sosem, hogy szívemben a színháznak, a zenének és táncnak mindig is lesz helye. Így volt ez az emberek között élve is, akik közül néhányan hozzám hasonlóan rajongtak a művészetért. Hódolhattunk hát akár együtt is eme szenvedélynek.
Néhány hete keveredtem egy véletlennek köszönhetően a színház elé, egy kis séta idején, amit Luciusszal tettünk a városban. Aztán elég hamar úgy alakult, hogy... én is a színházban dolgozók közé keveredtem egy válogatás után... azt hiszem, azzal, hogy táncolni és énekelni is kiválóan tudok, és még a színjátszásban is jeleskedem, emellett fürge, kecses, csinos és "fiatal" vagyok... hamar magam mögé is utasítottam mindenki mást. Még azzal együtt is, hogy kisbabám van.
Így kerülhettem ma este a színpadra, mint "Az ember tragédiája" című mű zenés-táncos feldolgozásának egyik főszereplője, Éva. Igen különösnek, és érdekesnek találtam ezt a történetet, mely egyrészt igen közel is állt a szívemhez, hiszen valahol a családomról akart szólni... az már ugyebár más kérdés volt, mennyi is volt benne a valóságra hajazó részlet. A végét illetően vegyes érzések kavarogtak bennem... az ártatlannak szánt leány, ki Isten szándéka ellenére gyermekkel lett viselős... ezzel elindítva az emberiséget az útján... nos, igen... párhuzamokat véltem felfedezni magam és Éva között.
Az előadás jól sikerült, én legalábbis így éreztem. De bármennyire is élveztem a dolgot, alig vártam már, hogy ismét eltűnhessek a függöny mögött, és az öltözőmbe siethessek. Lucius velem jött legtöbbször a színházba, így ma este is. Ha felléptem, vagy ha próba volt, ő az öltözőmben volt, és amikor csak tehettem, hátraszaladtam hozzá, és megszeretgettem vagy megetettem, amire éppen szüksége volt. A felügyelésében a jelmezesünk segített nekem, elmondása szerint ő három fiút nevelt fel, így jólesik a szívének, hogy ismét babával foglalkozhat, mivel a fiai még nem ajándékozták meg őt unokával. Én nem bántam, sőt, örültem, hogy segít nekem.
Lucius csodás apró kis lény, aki, ha nem is volt hajlandó akkor aludni, amikor az elvárható volt tőle, de legalább jó kisfiú volt a színfalak mögött. Egyszer sem kellett miatta aggódni, hogy sírásával vagy hisztijével majd "beleszól" a színházi életbe, amiért hálás is voltam neki, mert csak azzal a feltétellel engedték őt oda, hogyha jó baba lesz... különben más megoldást kellett volna találnom számára. Amit viszont nem szívesen tettem volna... szívem sokkalta nyugodtabb volt, ha elérhető közelségben volt hozzám.
Alig tudtam türelemmel végigvárni az előadásvégi meghajlásokat, amint a függöny végleg legördült, már szaladtam is, kollégáim között szlalomozva, hogy mielőbb az öltözőbe érjek, s megszeretgethessem az én kis hercegemet.
Egyedül csak arra nem számítottam, hogy meglepetés vár majd az öltözőben...
Vissza az elejére Go down
Lucifer Morningstar

Admin
Lucifer Morningstar

Hozzászólások száma :
253
Becenév :
Lucifer, Lu, Luci
Join date :
2018. Aug. 14.
Tartózkodási hely :
Lux
Foglalkozás :
Bártulajdonos, civil tanácsadó a rendőrségnél

Auriel és Lucifer - "Színház az egész világ..." - Újra együtt Empty
TémanyitásTárgy: Re: Auriel és Lucifer - "Színház az egész világ..." - Újra együtt   Auriel és Lucifer - "Színház az egész világ..." - Újra együtt Empty2019-05-19, 19:18



Színház az egész világ ©️️️
 
"Ifjú koromtól megtörtem
Lelkem a tömegbe temettem
Verseim némelyeknek papírra vetettem
Pillantásukkal azzá tettek, akivé lettem
Felráztak, éreztek engem
Szívem fájdalmából énekeltem
Fogadd hát ereimből üzenetem
A tanulság ez:
Lásd a szépséget a fájdalmon keresztül"


Péntek este van és én az egész alakos tükör előtt készülődöm. Megkötöm a csokornyakkendőmet, majd a mandzsetta gombommal babrálók. Ahogy rá esik a tekintetem, megcsillan rajta a pentagram. Keserű félmosoly jelenik meg az arcomon, hiszen ez az a jelkép, amit a fanatikus "sátánisták" magukénak vallanak - ó, a balgák! Hiszen ez az ősi szimbólum, amit még a világok hajnalán alkottam, nem hiába tetragrammaton...jobbról balra olvasva a YHWH héber betűket adja ki, Atyám nevét. "Hogy nevére hajoljon meg minden tér a Mennyben, a Földön és a Pokolban." A név, mely a leghatalmasabb, ezért az öt ágú csillag, mi ezt a szent nevet adja ki és hívja segítségül, bezár bármely démont és a viselőjét megvédi mindennemű gonosz entitástól. Az a sok szerencsétlen meg azt hiszi ezzel gyalázzák Apámat...tudatlanságuk nevetséges. Csupán a lényeget nem értik, hogy a Pokol királyának lenni azt jelenti, Apám szolgájának lenni. Így a sátán szolgájának lenni, tulajdonképpen azt jelenti, Isten szolgájának lenni. Éppen ezért lett elegem belőle! A Pokol a Menny börtöne, a démonok pedig a börtönőrök.

"Fájdalom!
Te tettél, te tettél hívővé, hívővé
Fájdalom!
Össze törtél, felépítettél, hívővé, hívővé
Hagytam, a golyók had repüljenek felém, záporozzanak csak
A szerencsém, a szerelmem, az Istenem, mind a fájdalomból fakad


De legalább Azazelnek van türelme az "őrült rajongóimhoz", akik szüzeket és minden egyéb szörnyűséget áldoznak az én tiszteletemre. Tudnám honnan szedték, hogy hajadonok vérével és csecsemők leölésével a kedvemben járhatnak?! Mondjuk ugyan onnan, ahonnan a másik véglet azt, hogy állatokat kell leölni és vérüket szétlocsolni az oltárra, hogy Apámat kiengeszteljék...saját kútfőből, honnan máshonnan? Mind egy is, elhessegetem a gondolatot és az egész meddő eszmefuttatást. Nem szeretnék ugyanis elkésni az előadásról, amire megyek. Távolabb lépek a tükörtől, hogy egy gyors, de alapos pillantást vessek a megjelenésemre. Elégedett arcom néz rám vissza a tükörből. Nem tétovázom, megindulok a lift felé, teljes pompámban. A '62-es Corvette-emmel csak hamar a pompás színházépület elé érek és már kezdődhet is magányos szórakozásom. Hiszen kit is vihetnék színházba? Ráadásul pont erre a darabra? Valójában, magam sem tudom miért kötődöm a személyemet érintő művekhez.

"Úgy hullottam a földre, akár a hamu
Remélve, hogy érzéseim megfulladnak
De sosem tették, tovább éltek, apadtak és áradtak
Hiába gátoltam, hiába szabályoztam
Míg nem megtörtem és mind rám zúdult
Mind rám zúdult"


Helyet foglalok a páholyban, megvettem az összes oda szóló jegyet, hogy magányomban lehessek. Ma nem vagyok túl társasági lény. Olykor megesik. Behemót mutatott némi érdeklődést, de hamar lebeszéltem. Cserébe kiihatja a bárt. Keresztbe teszem lábam, a balkon sötétjébe burkolózom. A súlyos bársonyfüggöny pedig felemelkedik. Az ember tragédiája. Komoran figyelem az eseményeket, a jól, túlságosan jól ismert forgatókönyvet, mikor hirtelen elkerekedik a szemem. Felülök a székben és megragadom a párkányt. Nem hiszek a szememnek! Egy álomszép, dús, vörös fürtös, ifjú hölgy táncol ki a színfalak mögül - Ádám szívének királynőjeként. És ez a nő...nem, nem lehet puszta hasonlóság! Nincs az a táv, melyből ne ismerném fel! Ezek a táncoló fürtök, bájos mosoly és a csengő hang, csakis szeretett s oly rég látott, áhított kishúgomhoz tartozhatnak! Feszülten figyeltem a darabot, nem is tudom melyik színig, miközben fekete szívem átmelegedett Aurielt szemlélve s hevesen vert. Alig bírtam kivárni, hogy a darab a végéhez közeledjen, felpattantam és rohantam, hogy újra karomban tarthassam őt. Fényes fekete cipőim kopogtak a márványon a nagy sietségben. Auriel, Auriel, kerestem szemeimmel az aranyozott táblácskákon a nevek között, míg meg nem találtam a megfelelő ajtót. Mosoly öntötte el arcom, ahogy nagy hévvel benyitottam. De az öltözőben nem találtam senkit. Pontosabban nem azt találtam, akire-amire számítottam. Kedvenc húgocskám, kivel mindig is kivételeztem, nem ült a kivilágított tükör előtt. Ellenben attól nem messze egy bölcsőt láttam. Homlokom ráncolni kezdtem, az ajtót is elfelejtettem becsukni magam mögött. Lassan haladtam a gügyögés felé. Nem, nem gondoltam semmire, ahogy az férfiaknál meg szokott esni, csak néztem ki a fejemből. Megálltam a bölcsi mellett és néztem a dundi babát, aki benne feküdt. Sose értettem, miért ilyen kövérek a kisbabák. Mivel nem gondolkodtam, kezemet a kiságy fölé lógattam, a gyerkőc pedig, bár nyugodtnak tűnt, nem tétovázott, azonnal megragadta a mutató ujjam. Meg is ijedtem a váratlan történéstől, főleg, hogy a csecsemő kimondottan szorítani kezdte zongorista ujjam! Na jó, kezdtem kétségbe esni, mivel hiába próbáltam óvatosan kihúzni azt az apró ökölből, esélytelen próbálkozásnak bizonyult. A kölyök vasmarokkal szorított. Hogy lehet ekkora erő egy bébiben?! És akkor még magyaráznom kell másoknak, miért rettenek meg az ivadékoktól! Ezt követően finoman rázogatni kezdtem az ujjam, hátha attól enged, de miért is tett volna így?! Már fölé hajoltam, hogy megkíséreljem valamiként lefejteni az ujjacskákat az enyémről, elfojtva a pánikot, ami kerülgetett, mikor egy asszonyság lépett be egy oldalsó ajtón, vélhetően a mellékhelységből. Felnéztem rá, a kedves arcú anyó pedig menten házisárkánnyá változott! Az arca eltorzult és úgy közeledett, mint a terminátor! Közben mindenféle furcsa dolgot kezdett a fejemhez vágni, olyanokat, mint, "Maga?! Szóval maga tette! Tudom ám, ki maga! Annak a lebujnak a tulajdonosa, Lucifer Morningstar! Tudhattam volna, hogy maga a ludas! Hogy merészelte?! Hogy volt képe...! Elcsábítani azt a szegény, ártatlan lányt! Mit ártott magának?! Hát nem elég a sok városi szajha, akit megkaphat?! Nem! Magának kellett az a drága gyermek is, hiszen olyan szép teremtés! Olyan jó a szíve! Maga meg...teherbe ejtette és magára hagyta! Ennyi telt magától! Szégyelje magát! Szégyelje magát Mr.Morningstar! Megrontotta azt a lányt, szégyenben hagyta! Nézzen magára, az apja lehetne!". Szóhoz sem jutottam a sokktól, azt se tudtam hogy miről beszél! Az természetesen szíven ütött, hogy le öregezett, de kinek lehetnék az apja?! És ahogy közeledett a nyanya, ami a keze ügyébe akadt, azt elkedzte felém dobálni! Én meg, megpróbáltam elhajolni, ahogy tudtam, mivel hiába ráztam azóta a kezem, a gyerek csak tovább ragaszkodott! Aztán, ahogy az várható volt, a kisember feje vörösödni kezdett...hajjaj! És elkezdett szép egyenletesen bömbölni! Ezek a pici halandók, olyan pufókok, még is, oly törékenynek tűnnek, az ember - akarom mondani, angyal - hozzájuk se mer érni, nehogy "elrontsa" őket. A tárgyak tovább záporoztak felém, a vén boszorka meg csak nem dugult el, szóhoz sem juthattam! "Maga gazember! Még egy csokor virágot sem hozott annak a szerencsétlen kislánynak!" És erre a mondatra, az utolsó szóra, hirtelen megvilágosodtam, rájöttem, mivel is vádol a némber, és kivel kapcsolatban. Az arcom elszürkült és valószínűleg a zsigeri iszonyat ülhetett ki az arcomra, mivel vizuális típus révén sajnos elképzeltem a vádat, amivel illetett, húgom nevét rebegve, az asszony meg az undorom láttán csak még jobban dühbe gurult és bedurvult. Immáron oda ért hozzám és ököllel vert, míg én a gyermekhez voltam láncolva. Egyik fülembe az üvöltött, a másikba az öregasszony. Megpróbáltam összehúzni magam, úgy ütlegelte a felkarom az ismeretlen szipirtyó, tovább szitkozódva. "Hogy vinné el az ördög magát, maga szörnyeteg! Hogy tehette?! És hogy merészel ilyen képet vágni, mikor annak a drága teremtésnek a nevét motyogja, szégyentelen! Takarodjon innen, amíg lehet, takarodjon! Hallja?! Ne érjen a gyerekhez, eressze el!!" Éppen mentségemet ecsetelném a szót is belém fojtó nőszemélynek, mikor az ajtón belép az öltöző tulajdonosa. Persze a vénlány nem látja, mert éppen a büntetésemmel van elfoglalva, szóval háttal Aurielnek csépel engem, én viszont a feje felett meglátom drága húgom arcát és elmosolyodom.
- Auriel.
Ejtem nevét megbékélve, a bömbölés közepette. Egészen más külsővel, mint amit hozzám társíthatott. Nincsenek hosszú, dús fürtök, sem sima arc és tóga. E helyett rövid frizura, borostás arc és szmoking.


Végül, a tűz és lángok kegyelméből
Te vagy a jövő arca, a vér az ereimben
Music
Vissza az elejére Go down
Auriel

Admin
Auriel

Hozzászólások száma :
61
Becenév :
Ari, Auri
Join date :
2018. Aug. 15.
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Anyaság, tánc, angyalkodás.

Auriel és Lucifer - "Színház az egész világ..." - Újra együtt Empty
TémanyitásTárgy: Re: Auriel és Lucifer - "Színház az egész világ..." - Újra együtt   Auriel és Lucifer - "Színház az egész világ..." - Újra együtt Empty2019-05-24, 20:39

Félelem.
Szokták mondani, hogy a szülőség olyan, hogy, amint megtudod, hogy az leszel, illetve, már vagy, onnantól éjjel-nappal a gyerekedért aggódsz, félted őt, és csak azon jár az eszed, hogyan óvd meg, és tedd boldoggá, add meg neki a legjobbat és a legtöbbet. Ez kb. a "munkaköri leírásod", mint szülő.
Tudom, mert attól a perctől fogva, hogy felfogtam állapotomat, és rájöttem, hogy egy csepp életért onnantól fogva én felelek... én is rettegtem. Érte, magamért, és kettőnkért együtt, azért, hogy mi vár rá énmiattam... és mi vár rám, mert ő létezik...(?) És aztán ez a dolog nemhogy csitult volna, nem... hanem percről-percre, óráról-órára, napról-napra egyre erősödött! Mára már... olyannyira féltem és szeretem őt, hogy ha bántódása esne... bizonyosan belehalnék.
Igen, tudom, angyali mivoltom tulajdonképpen halhatatlanná tesz, mégis... hisz tudható, isteni fegyverek ugyanúgy végezhetnek énvelem is, mint bárki mással, és ő... az én édes pici fiam... az az elképzelhetetlen mértékű szeretet, amit táplálok őiránta, az felér egy isteni fegyverrel. A különbség csak annyi, hogy ez nem akkor okozná a végem, ha a közelembe kerül, hanem épp akkor, ha elveszteném!
Hogy miért eme sötét, aggodalmas gondolatmenet?
A hangja miatt.
Még vidáman, boldogan, izgatottan jöttem le a színpadról a meghajlások után, és futottam, szökelltem, szlalomozva haladtam társaim között, a színfalak mögött, sietve végig a folyosón, hogy mihamarább az életem értelméhez érhessek, és végre ismét a karomba zárhassam őt. Semmi másra, csak erre vágytam, de erre nagyon. Hiába, hogy nemrég láttam utoljára, mégis, szívem mindig fájt, ha el kellett válnom tőle, és egész végig sajgott, míg újra nem ölelhettem őt!
Ez most is így volt.
Ám... ahogy az öltözősorra értem, a sarkon egy tizedmásodpercre megtorpantam, és arcom rögtön aggodalmasra váltott a vidámságról. Mert meghallottam őt...
- Lucius... - Hangom megremegett, ahogy nevét suttogtam, és újra csak futni kezdtem, de most ijedtemben. Az már eleve bajt sejtetett, hogy ő sírt... mert hiszen, ő nem szokott sírni! Ha fiam sírt, akkor valóban gondja volt, és akkor sem az volt az igazán baj, hanem az, hogy én nem értem oda elég hamar, hogy csitítsam őt, és kijavítsam a dolgot, mellyel épp birkózott. Nem, ha fiam sírt... az nem hiszti volt, és nem tréfa, nem figyelemvágy... ahogy néhányan az orvosnál mesélték, hogy a gyermekük azért sír, mert figyelemre vágyik, mert unatkozik, mert élvezi, hogy szaladnak hozzá, ha jelez... és ilyenkor mindig azt érzékeltették az ilyen szülők, hogy mindez rossz... de Lucius ilyet nem csinált, ő nem unatkozott, nem hívott engem "feleslegesen", na persze, hozzá tartozott, hogy ő az én figyelmemet szüntelen élvezhette is, nem volt olyan perc, hogy ne vele akartam volna foglalkozni, ő volt szívem minden vágya, és ezt ő is nagyon jól tudta, mert szüntelen azon voltam, hogy éreztessem vele! De akkor is, ő... ő nagyon jó baba volt, békés, csendes, nyugodt... épp ezért is hozhattam magammal a színházba, mert jó baba volt... próbák és előadások alatt sem sírt soha, nem volt rá panasz... ha lett volna, nem jöhetett volna, de ő mindig szépen viselkedett, jól elvolt Agathával, a jelmezesünkkel, míg én a színpadon voltam... ezért tudtam... tudtam, amint meghallottam sírását, hogy valami baj van, valami nem jó... valami történt...!
És ezért futottam, ahogy csak bírtam, futottam, és meg sem álltam, míg az öltözőmhöz nem értem, minden mást kizárva fejemből. Lendületem akkora volt, hogy mikor megálltam, meg kellett kapaszkodnom az ajtókeretben, hogy el ne essek, habár... mint utóbb kiderült, ez már csak azért is jól jött, mert mikor rájöttem, hogy van bent valaki Agatha és Lucius személyén kívül, a frász jött rám, hogy úgy mondjam...!
- Mégis, mi...?! - Az ijedtségem kezdeti pillanataiban, ahogy megtorpantam a küszöbön, szemem cikázva követte végig az eseményeket. A megérkezésem pillanatában, ahogy megpillantottam a magas, sötét hajú, elegáns alakot, már képes voltam egyéb hangokat is kiszűrni, például, ahogy kolléganőm odabenn hadakozott ezzel a valakivel elszántan, közben kiabált vele... az illető ugyan nem felelt, de Agatha szavai és dühös hangja épp elég riadalmat okoztak így is, miként száját elhagyta a mondat "Ne érjen a gyerekhez, eressze el!"... szemem ezzel nagyjából azonos pillanatban villant a bölcsőre, benne síró gyermekemmel, és a férfi kezével... s én azt hittem, menten véget ér hosszú életem, és féltem, rettegtem, mit találok majd odabenn...
Nem is gondolkoztam soká, alig álltam két pillanatot az ajtóban, szaladtam is fiamhoz, és mielőtt még bárki bármi mást tehetett volna, felkaptam őt, és magamhoz szorítva hátráltam el a két vitában álló féltől, Agathától, és...
- Lucifer... - Igen, ekkor következett be nálam is a felismerés... Ahogy megfogtam a babát, és felemeltem, szemem követte kis kezét, mely az ekkor még idegennek hitt férfi egyik ujját szorongatta. Ahogy megérintettem Luciust, ő rögtön elengedte az illetőt, és helyette, amint elérte, az én hajamba kapaszkodott bele. Nem bántam, nyugodt szívvel engedtem neki, hadd gubancolja apró, nyálas ujjacskái közé a tincseimet, mindegy, csak ő jól legyen...! De közben a szemem felfelé indult a férfi testén, a kezétől kiindulva, végig a karján, fel... míg arcáig nem értem, s mire hátráltam két lépést, szembenéztem vele... vele, a bátyámmal!
És, habár illett volna úgy lennem, hogy első pillanattól fogva megörüljek neki, hiszen eredetileg épp őmiatta szöktem a Földre, legkedvesebb testvérem volt, akit mindenkinél jobban ismertem, s aki engem mindenkinél jobban ismert, akit mindig és mindenkor mindennél és mindenkinél jobban szerettem, persze atyánkkal együtt, egészen addig, míg fiam meg nem lett... de... e percben... a szeretetet kiütéssel legyőzte a félelem...
- Ne bántsd őt! - A várakozással ellentétben, felkiáltásom NEM Agathának szólt Lucifer iránt, hanem éppen hogy Lucifer felé és Luciust illetően... Igen, tudom, magam is szégyelltem magamat érte, igen, szívem mélyén, ám... közben úgy éreztem... muszáj vagyok gyermekemet tartani szemem előtt elsődlegesen, és mindenek előtt azt feltételezni minden váratlan rokonról, hogy akár azért is érkezhetett, hogy őt elvegye tőlem, vagy rosszabb...!
- Tégy velem bármit, de ő ártatlan! - mondtam. Mindenek felett legjobban Lucifertől fájt volna, igen, és édesapánktól, ha ezt kapom tőlük, még úgy is, hogy apánk az elmúlt időkben semmilyen módon nem látszott törődni velem/velünk, mióta tudatta állapotomat... és Lucifer elől épp hogy én magam rejtőztem, nem próbálván többször keresni őt, miután kudarcot vallottam, de... ez épp hogy azért volt, mert féltem... nem akartam szemében a csalódottságot, az undort látni, miként rájön, tisztátalan lettem, és gyermeket szültem, és... és féltem, mit cselekedne, hisz mégis csak a büntetések ura lett, a Pokol királya... nem tudhatom, mit követel meg tőle eme cím egy olyan bűnössel szemben, mint én... Nem mertem még belegondolni, mi járhatna nekem, és akár mit okozna bűnöm fiamnak, mert egyáltalán megfogant, mert megszültem, s mert bűnben nevelem azóta is... hisz nem csak hogy angyal, de arkangyal vagyok, és leány, ki asszonyi lét nélkül gyermeket szült, és... és atyám akarata nélkül jöttem a Földre, és... mindezért azóta sem bűnhődtem. Nem hittem, csak reméltem, hogy mindezek után bármit is számíthat vezeklésem, de atyám szava nélkül mindez csak remény volt... Féltem, hogy egyszer csak majd elveszik őt tőlem, vagy bántják énmiattam, mert tettem amit tettem. A félelemmel teli várakozás napról-napra velem volt, és nőttön-nőtt. És ha nem éppen tőlük féltem, hát féltem minden más veszedelemtől, melyet a világ magában foglalt, és a fiamat fenyegette. Magamat féltettem a legkevésbé, de ő... hisz ő félig ember volt, nem tudtam mit gondoljak, mi jellemzi, mitől eshet baja, miféle veszélyek leshetnek rá...?! A Mennyben, otthon, sosem törődtem efféle gondolatokkal, de most szüntelen ezektől féltem... Mi vár fiamra? Mi vár rám? Mi vár kettőnkre, rám, ki bűnös vagyok, és rá, ki bűnben fogant...?! Csak reménykedni tudtam, és imádkozni érte, hogy a családom gyermekemként tekintsen őrá, vérükként, és rám családjuk tagjaként, húg- és gyermekként, ne bűn és bűnösként...
Közben, ahogy én riadtan meredtem fel testvéremre, és Luciusszal a karomban elhátráltam tőlük, Agatha is észrevett végül, s felhagyott Lucifer ütlegelésével - amit mély csodálattal vettem valahol tudomásul, hisz gyönge ember létére, oly' vehemensen óvta kisfiamat... végtelen hálát éreztem ezért iránta -, majd mellém sietett, és átkarolt rögvest, közben biztosítva, hogy nincs okom félni, máris hívja a biztonságiakat, és kidobatja innen ezt a rémes szörnyeteget...
De én nem néztem rá, s még nem is feleltem neki semmit erre... Vártam. Anyai ösztöneim persze sikoltottak bennem, hogy ne tegyem, tűnjek el a babával, ne várjak bizonyosságra, előbb fussak, aztán kérdezzek... Én azonban... nem tudtam megtenni. Várnom kellett, tudnom kellett... tudnom kellett, Lucifer... az a Lucifer-e még, akit én egykor annyira jól ismertem? Aki nem volna képes, nem hogy az én gyermekemet, de gyermeket sem bántani soha... és ugyanúgy, arra sem lett volna soha képes, hogy kiszakítsa a szívem a mellkasomból, miként elvenné gyermekemet... Tudom, több, mint egy évet töltöttem a félelemben, hogy Lucifer majd elítél tetteimért, és megvet fiammal együtt... most mégis... ahogy állt itt előttem hús-vér valójában... nem voltam rá képes, hogy egyből elítéljem őt... Tőle kellett hallanom, miért van itt, s mik a szándékai, énvelem és fiammal...?!
Vissza az elejére Go down
Lucifer Morningstar

Admin
Lucifer Morningstar

Hozzászólások száma :
253
Becenév :
Lucifer, Lu, Luci
Join date :
2018. Aug. 14.
Tartózkodási hely :
Lux
Foglalkozás :
Bártulajdonos, civil tanácsadó a rendőrségnél

Auriel és Lucifer - "Színház az egész világ..." - Újra együtt Empty
TémanyitásTárgy: Re: Auriel és Lucifer - "Színház az egész világ..." - Újra együtt   Auriel és Lucifer - "Színház az egész világ..." - Újra együtt Empty2019-06-05, 23:42



Színház az egész világ ©️️️
 
Mindenre számítottam az estét illetően, csak erre nem.
Pontosabban, ez nem teljesen igaz. Ugyan is nem gondoltam én semmire. Úgy véltem, elmegyek a színházba magányomban és a kultúrtöltet után haza furikázom, előveszem azt a bizonyos DVD-t a nyomozónővel és... - de hagyjuk is, khm. Szóval semmi különösre nem gondoltam, semmi váratlant nem terveztem. Sem fennköltet, se semmilyent. Álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyen sokkoló események következnek be az este folyamán. Teljesen kimegy a fejemből a jakuzzis tini film, amiben Chloe villant - ez határozottan nagy szó, valami óriási hatással volt rám, hogy erről csak úgy "megfeledkezzem". És való igaz, hiszen a színpadon megpillantottam hőn szeretett húgomat, a legkedvesebbet mind közül - az idők kezdete óta. Először azt hittem, csak a szemem káprázik, de csak hamar rádöbbentem, nem így van, ezért ahogy csak bírtam, szedtem a lábam az öltöző felé, ahol a másik meglepetés ért. Egy kisded. De hogy kerül ő ide? Miféle gyermek ez? Méláztam fölötte, míg az ujjamat el nem akarta tulajdonítani és egy rémes perszóna fel nem tűnt a semmiből, hogy ocsmány rágalmakkal sújtson, amiket alig értettem meg. Bár soha meg sem értettem volna! Egyik aspektusát se...teljesen kiégette az agyamat. De időm sincs ezen szörnyülködni vagy bokákolni, mert a szóban forgó, szeretett személy szélvészként toppan be. Egyszerre nézünk a kis vörösbegy felé, aki aggodalmas, feldúlt arccal szalad felénk és tépi ki a bölcsőből a gyerkőcöt. Elképedve állok hát a mellett, immáron szemtől szembe...vele. Melegség tölt el, ahogy rá nézek, bár már évezredekkel ez előtt volt, mikor utoljára ilyen közel álltam hozzá, paradox érzés kerít hatalmába, mintha tegnap lett volna és mintha egy örökkévalósággal ez előtt. Nagyot dobban a szívem és legalább ekkorát nyelek is. A szipirtyóról már régen megfeledkeztem. És most egymás nevét rebegjük, mint a szerelmesek a mozivásznon, de az ő hangja...az arca...érzem, valami nincs rendben. Szemöldöke össze szalad, aggodalom ül ki az arcára, hasonlóan ahhoz, mint mikor a szemébe néztem azok után, hogy a gyalázatot megtettem, amire Apánk kért, az első emberpár kapcsán. És ugyan úgy, mint ahogy csatába indultam saját fivéreink ellen. Majd...letaszíttattam. Ugyan az a fájdalmas pillantás. A melegség, mi eddig terítette be mellkasom, egyre jobban hűl ki, mi több, fagyossá válik. És ahogy kiejti azt a bizonyos mondatot...nem értem. Én is a homlokomat kezdem ráncolni, mint ő. Így nézzük egymást. Ajkaim alig észrevehetően elnyílnak. Mi történik? Az események kegyetlenül ragadnak magukkal és nekem időm sincs, megérteni, felfogni őket. Dehát...miért mondja ezt?!
- M...miért...tenném...?
Hebegem-habogom, mert még csak nem is értek egy kukkot sem az egészből. Miértek villódzanak az elmémben. Én sose bántanék egy csecsemőt...én nem vagyok rossz, büntetem a rosszat! De ekkor fagyos marokkal szorul szívemre a felismerés vaskeze.


"Mikor éjszaka nem jön szemedre álom
A lélegzeted fehér ködfelhőt képez
Tagjaid a félelem rázza
Ágyad felett egy jelenés lebeg"


Ő is ugyan úgy vélekedik rólam, mint az összes többi testvérünk...mint Amenadiel. Eszembe jut a ring, ahogy nevetve monda, hogy gonosz vagyok. Szóval ilyen "esti mesével" élnek rólam Ezüstvárosban! Ez terjedt el, futótűzként: Samael, a Fényes, a Ragyogó ocsmány fajtalankodása után a halandókkal, fellázadt, a Nagy s Dicső Michael által a Pokolba taszíttatott s ott csúnya, patás szörnyeteggé változott, ami az Alvilágon és a Földön uralkodik kegyetlen, zsarnoki módon, babákat és szüzeket mészárolva, becstelenítve meg! Össze szorul a gyomrom a rút gondolatra, mit most már szentül hiszek, hogy a testvéreim gondolnak rólam. De egye fene, ha a többi öcsém és húgom, na de pont ő, Auriel?! Hogy hihet ilyen beszédeknek egy percig is?! Hogy én, a szerető bátyja gyerekeket eszek reggelire, nyersen! Fiatal lányok vérében fürödve, a hárememmel körbe véve! Mélységes csalódás és bánat lesz úrrá rajtam és ez úgy érzem, ki is ül az arcomra. Kiszalad belőle a vér, elkomorodik. Pillantásom nehézzé és élettelenné válik. A harmadik fél pisszenni sem mer közöttünk. A levegő is megfagy. Percek telek el vagy csak ólomsúlyú másodpercek vánszorognak a néma csendben.
- Bármit...?
Rebegem hosszú hatásszünet után szavára. A hangom megremeg. A könnyeimmel küszködöm. Eszembe jut, miket vágott az a furcsa nőszemély a fejemhez, hogy én - szerinte - miket tettem szegény Auriellel, és ahogy ezt hallom hugomtól, elborzadok ettől az egésztől. Mintha valamiféle szörnyeteg lennék, aki a saját húgát gyalázza meg és éget bőrébe billogot s ki tudja, mi mindent tesz még. Ők...ők mind...valóban így látnak engem?



"Ha éjszaka nem jutsz levegőhöz
A tüdők, akár a kopár vidék
Csupasz félelem pezseg bugyraiból
Lelked mélyén"


Megremeg az ajkam és egy hosszú pillanatig lehunyom a szemem. Amit most érzek, azt csak később fogom megérteni. Hogy ez nem más, mint a Sötétség hömpölygése lényem mélyen, nyaldosva esszenciám partját, lassan kúszva felfelé és terjedve minden irányban. Mert úgy vélem, megértem, így látnak ők. Ez a fenevad vagyok számukra. A bestia, melynek száma - az engem gúnyoló írások szerint -, a 666. Keserűen rándul egyet a szám, mintha a szoba legalább tíz fokot hűlt volna, de valószínűleg csak én érzem így. A megtestesült szenny és gonosz.
- Csak...gratulálni szerettem volna...az alakításhoz...
Érzelem mentesen, élettelenül préselem ki magamból a szavakat, néhány sűrűt pillogva, lenyelve az összes átkozott, szurokfekete könnyemet.
- Ne aggódj...nem látsz többé...
Nem háborgatlak többé, ezt akartam mondani, de valami, mélyen legbelül, fortyogva és feketén bugyogva egészen mást mondat velem, ráadásul olyan könnyen hagyják el a szavak a számat, hogy szinte észre sem veszem. Egy szó, mint száz, biztosítom, nem kell többé felőlem aggódnia. Ekkor fogan meg elmémben az az ötlet is, hogy néhány démont felhozok a felszínre, hogy egy egész éjszakát tomboljanak velem a Lux-ban. Miért is ne? Hiszen én közéjük való vagyok, ők az én dühömből és erkölcstelenségemből születtek...keserű íz mardos, de nincs mit szépíteni a tényeken. Míg tündéri húgom egy apró kis "angyalt" tart a karjaiban, addig az én "gyermekeim" egytől egyig szörnyetegek. Fel sem fogom annak értelmét, hogy húgocskám a saját csöppségét szorítja a melléhez, a személyemet ért rágalom fekete ragacsként telepszik rám, átláthatatlan szemellenzőként. Megindulok hát, lassú léptekkel, még is, hosszú lábaimnak hála, pár lépéssel elérem az ajtót - nem szükséges hívniuk a biztonságiakat. Senkit. Távozni készülök, megindulva a kijárathoz.

Jer, ragadd el őket - Bűnözön
Hagyd, had szenvedjenek - Bűnözön
Meg kell találnod őket - Bűnözön
A bűnöket ki kell űzzed
Music
Vissza az elejére Go down
Auriel

Admin
Auriel

Hozzászólások száma :
61
Becenév :
Ari, Auri
Join date :
2018. Aug. 15.
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Anyaság, tánc, angyalkodás.

Auriel és Lucifer - "Színház az egész világ..." - Újra együtt Empty
TémanyitásTárgy: Re: Auriel és Lucifer - "Színház az egész világ..." - Újra együtt   Auriel és Lucifer - "Színház az egész világ..." - Újra együtt Empty2019-06-16, 19:03

Ismét csak megriadok hirtelen. Gondolataim szinte hullámvasúton száguldanak, azt hinném, hisz oly sebesek, épp csak nem beleszédülök...
Félek...
Nem... nem Lucifertől, nem... nem ő... nem a testvéremtől, nem attól, aminek mondják, és ami volt vagy ami lett... én csak... én... félek, mert bűnös vagyok, félek, mert ő a bűnösöket kell hogy büntesse, és félek, mert kisfiam ártatlan, törékeny, pótolhatatlan kincs, és rettegés fog el, ha csak arra gondolok, hogy bármi bántódás érheti az én bűneim miatt, vagy hogy elválaszthatnak tőle, bárki és bármiként...
Félek...
Mert Lucifer itt van, és nem tudom miért jött... hogy hogyan talált rám... és nem-e megint atyánk utasította olyasvalamire, amit nem akarna megtenni, de... muszáj... még ha fáj is belegondolnom, minden alkalommal, amikor megteszem, hogy az jár eszemben, büntetést kell várnom édesatyámtól... hiszen vétkeztem... s a feloldozás... oly nagyon kétséges...
- Lucifer, várj! - Ahogy bátyám szavai szívemet marják, rájövök... mily' fájón rosszat is gondoltam róla... hiszen... hiszen látom... látom szemében a fájdalmat, a bánatot, mit én okoztam neki... megbántottam, a lelkébe gázoltam, pedig ő semmivel sem érdemelte ezt ki...! Hirtelen csap belém a felismerés, és szinte arcon üt a megbánás, szemeimben könnyek csillognak... Luciust ölelve sietek utána, kibontakozva kolléganőm karjai közül, és szabad kezemet bátyám vállára rakom, hogy megfékezzem, ha hagyja magát... Féltem, hogy mindjárt lerázza magáról kezem... s eltaszít magától...
- Agatha, kérlek... kicsit... magunkra hagynál? - még idejében kapok észbe, mielőtt olyat mondanék Lucifernek... ami elárulna bennünket... Így visszafordulok az illető hölgy felé. - Semmi baj, nem... nem, ő nem az... - sietek elébe, ahogy Agatha már nyitná száját, azt hiszem, rájöttem mit gondolhat, kicsoda Lucifer, de természetesen arról szó sem volt! - Semmi baj, ő a testvérem... később elmagyarázom! - magyarázkodom kapkodva, mert félek, ha nem maradunk hamar hármasban, hogy megmagyarázhassam a helyzetet Lucifernek, a végén itt hagy... és amennyire eddig rettegtem a vele való találkozástól, most ahhoz képest azt éreztem, ha elmegy, és nem ölelhetem meg, belehalok...!
Agatha, bár vonakodva, de lassan bólintott, és beleegyezően hümmögött, miközben megkerült bennünket. Persze, miközben elment mögöttem, azért halkan hozzátette, hogy nem megy messze, szóval ha bármi történne, csak kiáltsak, és máris jön. Gyorsan megráztam a fejem, hogy erre semmi szükség, de nem igazán úgy nézett ki, mint aki elhitte ezt nekem... ezt láttam arcán, amint kiment, és maga után becsukta az ajtót.
Az én kezem még mindig Lucifer vállán nyugodott, így igazából könnyű dolgom volt, hogy - ha hagyja magát - magamhoz húzzam, és átöleljem őt, lábujjhegyre állva, hogy kissé kiegyenlíthessem a magasságunkat... persze nekem esélyem sem volt mellette, de... így legalább nyakára csúsztathattam kezem, és sietve megcsókolhattam borostás orcáját... ami roppant különös érzés volt, mégis... mintha hirtelen kolibrik reppentek volna fel a gyomromban, és ölelték volna körbe szívemet...!
Lucius persze ki is használta a lehetőséget, és ragacsos kis kezével már össze is tapogatta testvérbátyám szmokingját, ezzel láthatatlan, de érezhető, nyálas, tenyérnyomokat hagyva a ruha anyagán.
Bocsánatkérőn pillantottam fel sötét szemeibe.
- Ne haragudj rám, Lucifer, én nem... nem akartalak megbántani, én csak... csak... csak meglepődtem... azután, hogy nem feleltél a hívásomra, azt hittem, már nem... illetve, hogy most talán... én csak... azt gondoltam, talán apánk küldött, mert... - idegesen rántottam meg vállamat, s ráztam meg fejemet -, szóval azért, amit tettem, és... én nem akartam... nem akartalak bántani, én csak... én csak megijedtem... én... féltem Luciust, mert atyánk még nem büntetett meg, és azt hittem azért jöttél, hogy... megbüntess, és... nem tudom atyánk hogyan érez a félvér angyalok iránt, vagy az én fiam iránt, vagy hogy te... de én csak... csak félek, hogy büntetésemül egyszer csak majd elveszi tőlem Luciust, és magához szólítja, vagy nem is tudom... én... ne haragudj, csak megijedtem... nem akartam... - hebegve-habogva, eleinte hadarva próbáltam bocsánatát kérve magyarázkodni, de a végére egészen elvékonyodott és elhalkult hangom, a sírás kerülgetett... Megijedtem, először attól, hogy itt van, de most már attól, hogy elmegy... és újra magamra maradok, és... újabb millió és millió évig nem látom majd...
- Kérlek szépen, ne menj el... - kérleltem, és sírós hangon mart kezem ruhájába, idegesen kezdve ringatni kisfiamat is közben, aki megérezvén hangulatváltozásom, nyöszörögni kezdett, jelezve, hogy nincs ínyére, amiért én kétségbeestem és félek, és a kiborulás szélén állok... mert mindezektől ő is ugyanígy érez...
Vissza az elejére Go down
Lucifer Morningstar

Admin
Lucifer Morningstar

Hozzászólások száma :
253
Becenév :
Lucifer, Lu, Luci
Join date :
2018. Aug. 14.
Tartózkodási hely :
Lux
Foglalkozás :
Bártulajdonos, civil tanácsadó a rendőrségnél

Auriel és Lucifer - "Színház az egész világ..." - Újra együtt Empty
TémanyitásTárgy: Re: Auriel és Lucifer - "Színház az egész világ..." - Újra együtt   Auriel és Lucifer - "Színház az egész világ..." - Újra együtt Empty2019-07-23, 21:49



Színház az egész világ ©️️️


Némán és értetlenül állok az erős fényű lámpák gyűrűjében. Auriel arcát pásztázom. A szemeibe meredek oly sok eon óta először. És abban az átható tekintetben, amit látok, rettegés tükröződik. Ez a rettegés pedig reám irányul. Tőlem...tart. A felismerés maróan eszi be magát a szívembe. Érzem a jéghideg vasmarkot, mely belé mélyeszti karmait. Érzem, ahogy a szín kimúlik a vonásaimból. Ahogy a melegség elpárolog ujjaimból. A fehér, mesterséges neonfény talán még sápadtabbá festi az arcom, mint amilyen valójában lehet. Obszidián fekete hajam és szemeim éles kontrasztjával fűszerezve, egy betegesen sápkóros alakként, aki olyannyira nem emberi, hogy szemem sarkából látom ahogy az asszonyság össze rezzen a változáson.
És én hátat fordítok nekik.
Egy örökkévalóságnak tűnik a mozdulat - az üresség pedig feneketlennek -, ahogy az árnyékom megnyúlik a keserű, kegyetlen fényáradatban. De ez nem a saját belső, angyali fényem. Nem. Csupán mesterséges, kopár fényforrás. Ahogy pedig haladok, szeretett húgom lépteit s hangját hallom. Apró, törékeny keze ragadja meg a vállam - oly gyengéden s még is oly határozottan! Nem bírok megfordulni, viszont megtorpanok. Nem rázom le a kezét, melynek melegét a zakókabáton keresztül is érzem. Vajon az én elhidegülésem is ilyen nyilvánvaló az ő bőrén keresztül? Szótlanul és hátamat mutatva hallgatom végig kishúgom szóváltását Agathával. A nő távozik és ahogy a művészajtó zárul, testvérkém elém táncolva ölel magához ragaszkodón. Köztünk pedig egy apró élet, mely mocorgásával adja tudtunkra, most már hárman vagyunk. Passzívan nézem el a szeretetteljes gesztust. Húgom fejét a mellkasomba temeti, érzem arca nedvességét, ahogy átisszák magukat könnyei a drága ingen a bőrömig. Mintha minden olyan fájdalmasan lassú volna. Lábujjhegyre áll, ahogy oly sokszor tette korábban és csókot lehel a szúrós borostámra. Nem érzek semmit. És mindent érzek egyszerre. Szétszakadok. Ahogy ismét talpára ereszkedik, fátyolos szemeibe nézek. Elfelejtem, hogy pislognom kéne. Egyetlen gyászterhes, keserű könnycsepp indul meg jobb szememből - feketén, akár a folyékony, viszkózus szurok, komótosan. Fekete. Fekete. Fekete. Amit érzek, fekete. Ami bennem lakozik, kioltja a Fényt. Fekete. Ami belőlem feltör, fekete. Fáj, nagyon fáj, a fáradtság pedig ólomként nehezedik a vállaimra. De mindez csak bennem játszódik le. Hiszen nincs szükségem alvásra. Szemem sarkából látom a gyermeket, amint a drága kelmét maszatolja rajtam, még sem tud érdekelni ennek ténye. Mi a baj velem? Nem gerjedek haragra, nem veri ki galád kis tettével a Luci-biztosítékot. Mi történik velem? E helyett csak bámulok magam elé, az anyjára.
- Auriel. Még csak...nem is hallottam, hogy hívtál.
Elszorul a torkom, ahogy realizálódik bennem ennek ténye és súlya. A szénfekete könnycsepp kövéren lóg az államon a borostabörtönben.
- Többé nem követem Apánk szeszélyes parancsait. Ott hagytam az Alvilágot. Bele fáradtam a szerepbe, amibe bele kényszerített.
Hangom elhaló, alig van erő benne. Hallgatom amit mond, amit ecsetelni próbál, bűnről, szenvedélyről s annak gyümölcséről. A féltésről. S az én aszott, fekete szívem egyre jobban zsugorodik, míg nem el kell mondjam.
- Egy szörnyeteggé váltam. Jobb nektek nélkülem.
Amilyen nehéznek tűnik mindezt kimondani, olyan könnyedén hagyják el a szavak torkom s ajkaim. Megragadom két felkarját és eltolom az utamból. Nem erőszakosan, pusztán fájdalmasan könnyedén, ellentmondást nem tűrve. Meg sem várom a válaszát vagy bármiféle reakcióját. Képtelen vagyok tovább nézni azokba a szemekbe, melyekbe régen oly szívesen meredtem. Fekete, fekete, fekete. Elviselhetetlenné válik a szituáció számomra, fojtogatóvá. Mennem kell! Egy perccel sem maradhatok tovább, különben szétvet az, amit szavakba sem tudok önteni. Így miután eltolom magamtól, lesütött szemmel viharzok ki az öltözőjéből. Az az egyetlen fekete könnycsepp pedig a küszöbén a földre hullik.

Jer, ragadd el őket - Bűnözön
Hagyd, had szenvedjenek - Bűnözön
Meg kell találnod őket - Bűnözön
A bűnöket ki kell űzzed
Music
Vissza az elejére Go down
Auriel

Admin
Auriel

Hozzászólások száma :
61
Becenév :
Ari, Auri
Join date :
2018. Aug. 15.
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Anyaság, tánc, angyalkodás.

Auriel és Lucifer - "Színház az egész világ..." - Újra együtt Empty
TémanyitásTárgy: Re: Auriel és Lucifer - "Színház az egész világ..." - Újra együtt   Auriel és Lucifer - "Színház az egész világ..." - Újra együtt Empty2019-09-16, 22:07

Lucifer... - Fájdalmasan élt bennem az emlék, amikor a bátyám... az én drága, kedvenc testvérem kizuhant az életemből, és többé nem láthattam őt... nem hallhattam... nem ölelhettem... nem érezhettem bőre illatát... Minden nap bennem élt az emlék, amikor utoljára láttam őt, minden nap emlékeztem... milyen volt rájönni, hogy többé nem fogom...
És emlékeztem, milyen volt rájönni, hogy mégis. Hogy mégis láthatom őt. Hogy elhagyta a Poklot, ahová száműzték, ahová igazságtalanul taszították le őt... bűntelenül... Mert számomra mindig olyan maradt. Bűntelen. Mert ami történt, azt nem ő akarta, nem ő kezdte... az egész... nem úgy indult, hogy Lucifer bárkit is bántani akart, hogy csalódást akart volna okozni édesapánknak, vagy hogy lázadást akart volna szítani, hogy... bármi rosszat is akart volna tenni.
Nem. Lucifer semmi rosszat nem akart tenni. És számomra ez így is maradt. Ő nem tett rosszat. Azt tette, amit muszáj volt, majd... azt, amit a legjobbnak gondolt, amit megoldásnak hitt... Ő sosem akart rosszat. Ő sosem volt rossz!
Számomra örökké elfogadhatatlan maradt, hogy ő... ő már nincs velünk. Számomra egészen elviselhetetlen volt, és szívemet kettéhasító esemény, hogy ő elment... eltaszíttatott közülünk... le a mélybe... a sötétbe... egy olyan térbe, ahová nem követhettem... hiába, hogy a szívem vele együtt zuhant le... és költözött a forró sötétségbe...
Nem bocsátottam meg, hogy elvették őt tőlem... amikor pedig úgy alakult, hogy rájöttem, visszakaphatnám... nem gondolkodtam a dolgon, eljöttem otthonról. A Föld és én sosem választottuk volna egymást, de Luciferért... érte... megtettem. Eljöttem. És ennek a tettemnek köszönhetem a kisfiamat...
- Pedig hívtalak. Miután lejöttem, hogy megtaláljalak... Úgy másfél éve történt. Én hívtalak téged, de nem kaptam választ... nem tudtam mit gondoljak, de... de attól féltem már nem... nem érdekellek téged... elfeledtél, vagy elítélsz... Egy kora hajnalon... miután fiam apja magamra hagyott, és atyánk tudatta velem, hogy gyermekem fogant. Csak téged hívtalak... de nem feleltél nekem. Teljesen magamra maradtam egy idegen világban... az emberek között... vele a szívem alatt... - pillantottam le Luciusra, és egy apró csókot nyomtam a hajára. Félreértés ne essék, mindennél jobban szerettem, és fogom is mindig szeretni a fiam, ő az én mindenem, akiért meghalnék, ha kell, s a Pokolba is alászállnék... és igen, ezt egy testvérem sem értheti... nem értheti senki, kinek nincs gyermeke, hisz ezt az érzést csak azok érthetik meg, akik maguk is érzik... akik maguk is mindent megtennének a gyerekükért... mindent és bármit...! Én ilyen vagyok. Lucius... ő nekem a "MINDEN", csupa nagy-nagy betűvel, és soha ki nem hunyó bizonyossággal. Ő a lelkem, helyett a lelkem, és a szívem, ami örökké dobogni fog, az elmém, mi magában foglalja a mindenséget. Ő a lényem egy darabkája. Belőlem van. Ő egy velem. Egy hibámból fogant, és bűnömből ered élete... de ő az én egész életem. Nélküle nem is éltem... semmi voltam... és csak vele együtt születhettem meg. Most már ez vagyok én. És ő nekem... a mindenség.
- Azt... azt tudom... mármint, azt, hogy otthagytad, hogy eljöttél a Pokolból... Azért is jöttem ide... le... Mikor véletlen a fülembe jutott, hogy évek óta itt élsz, én... haragudtam, hogy nem szóltak, hogy... apánk nem szólt, hogy már nem a Pokolban vagy, és láthatnálak... és... ide jöttem, hogy láthassalak végre... de... aztán máshogy alakultak a dolgok... És miután úgy alakultak, egyedül kellett boldogulnom. Így keveredtem ide is - néztem körbe kicsiny öltözőmben. Majd vissza Luciferre. Nem ítéltem el őt, amiért magamra hagyott ő is, hisz nem tudta, milyen nagyon szükségem lett volna rá... Ő nem tudta. Ha van valaki, aki akképp hagyott magamra, hogy tudta, mennyire szükségem lenne rá, az... az édesapánk volt... Ő nagyon jól tudta, mi történik velem... mégsem... nem érezte szükségesnek, hogy segítségemre legyen, pedig... kértem őt... Helyette az emberek segítettek. Nem atyám. Nem Lucifer. Emberek. Hétköznapi... egyszerű lények... és mind idegen volt, egyik sem a családom, mégis velem voltak, segítettek... Nekik köszönhetem, hogy még talpon voltam. Nem tudom, nélkülük vajon hová jutottam volna, vagy mi történt volna velem és a picivel...
De Lucifer szavai a földre rántották szívemet... lesodortak lélekben a lábamról... hogy bátyám... az erős, büszke... s egyáltalán, a legfényesebb csillag... ő... gondolja magát... szörnyetegnek...
S a következő pillanatban még az esélyem is megtagadta, hogy ezt megcáfoljam, egyszerűen sarkon fordult, eltolt magától, és eltűnt szemem elől... egy hang nem sok, ennyit sem adott meg nekem, hogy ellene szólhassak... ami talán jobban fájt, mint maga a hite... a hite, hogy ő egy szörnyeteg volna, pedig... ezt sokakról még el is hittem volna, ám róla... őróla... sohasem... még úgy sem, hogy milliók ideje óta nem láttam, nem felelt hívásomra, mikor bajban voltam, és... hogy tudom, mit tart a világ az Ördögről, de... én tudtam, hogy a világ téved. Én tudtam, hogy ki ő valójában! ÉN tudtam... a világ téved! És Lucifer is téved!
Könnyem kicsordult, miközben elfordultam az ajtótól... de nem futottam utána, tudtam, felesleges, már rég eltűnt...
- Tévedsz, Lucifer! - Első ötletem és utolsó reményem volt... hát lehunytam szemeim, és imámba foglaltam gondolataimat... neki... őneki... és csak neki... - Nagyon tévedsz. Te sosem voltál szörnyeteg, és sohasem leszel! Te a fény vagy az éjszakában, az igazság a hazugságban... te vagy a minden, és te vagy az igazság maga! Te vagy, a Fényhozó! Te vagy a bátyám! És én nagyon... nagyon szeretlek! És nekem... soha nem volt jobb nélküled... és soha nem is lesz jobb nélküled! És a fiamnak sem! És senkinek sem! Szeretlek, Lucifer! És nem akarok újabb emberöltőket eltölteni nélküled... - gondoltam magamban, és gondolataim... eltörték azt a bizonyos mécsest... sírtam... sírtam én, és sírt Lucius is... és Agatha így talált ránk egy pár perccel később. Szegény azt hitte, Lucifer bántott bennünket, s csak nehezen tudtam neki megmagyarázni, hogy semmi ilyesmi nem történt... Nehezen tudta elhinni, hogy azért sírtam, mert Lucifer elment, és nem azért, mert itt volt... nem azért, mert rosszat tett, hanem mert azt kívántam, bár ne ment volna el...
Szívem szerint Lucifer keresésére indultam volna, miután elhagytam az épületet, szerettem volna... Egyáltalán nem lehettem benne biztos, hogy hallotta szavaim, melyeket hozzá intéztem, és hogy el-e hitte őket, de... nagyon... fájt... fájt, hogy szenved... hogy rosszat gondol magáról, és hogy... hogy nem akart velem maradni... pedig pont annyi ideje nem látott, mint én őt... és újra... csak felmerült bennem a rémisztő, fájdalmas gondolat, hogy talán... már nem igazán szeret... és korántsem akar annyira velem lenni, mint én ővele... Hisz annyi sok idő eltelt, és... lássuk be, kettőnk közül én vagyok a bűnösebb lény jelenleg...
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Auriel és Lucifer - "Színház az egész világ..." - Újra együtt Empty
TémanyitásTárgy: Re: Auriel és Lucifer - "Színház az egész világ..." - Újra együtt   Auriel és Lucifer - "Színház az egész világ..." - Újra együtt Empty

Vissza az elejére Go down
 
Auriel és Lucifer - "Színház az egész világ..." - Újra együtt
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Szükségem van rád... - Lucifer és Auriel - Lucifer tetőlakása
» Mark-mentőakció - Lucifer és Auriel
» Michael & YHWH - Újra közel a messzeségben
» Auriel
» A Mennyország érintése ~ Auriel és Ethan

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hell Gate :: Világok harcai :: Föld :: Los Angeles-
Ugrás: