A Hell Gate FRPG ötvözi a Lucifer hétköznapi, nyomozós, misztikus karakterdrámáját a Constantine okkult atmoszférájával, rendhagyó esszenciát biztosítva a játékosnak
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  TaglistaTaglista  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Teremtés Történet

Discord Server
Infobox
Legutóbbi témák
Lucifer Morningstar
2024-03-26, 17:54
Ethan Burns
2024-03-12, 21:47
Lucinda Loft
2024-02-28, 15:57
Lucifer Morningstar
2024-02-22, 20:14
Isobel Parker Green
2024-02-21, 23:57
Alexander Morningstar
2024-01-23, 20:46
Arlene Young
2024-01-15, 20:04
Bastien L. Saint-Clair
2023-12-14, 18:14
Vendég
2023-11-23, 14:08
Top posting users this month
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (31 fő) 2021-09-22, 02:40-kor volt itt.

Megosztás
 

 Trix & Chloe

Go down 
SzerzőÜzenet
Chloe Decker


Chloe Decker

Hozzászólások száma :
26
Becenév :
Nyomozó
Join date :
2020. Aug. 12.
Kor :
34
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Gyilkossági nyomozó

Trix & Chloe  Empty
TémanyitásTárgy: Trix & Chloe    Trix & Chloe  Empty2020-08-23, 20:35



Trixie & Chloe
Eltelt pár nap azóta, hogy Lucifer meglátogatott minket. Annyira jó volt, kellemes volt az a családi idill ami kialakult hármunk között. Egészen... addig a pillanatig amíg Lucifer nem döntött úgy, hogy igaz mondásával hideg vízzel önt nyakon. Ez nem panaszkodás.... vagyis, de igazából nagyon is panaszkodás! Mert nem azzal van a problémám, hogy igazat mond nekem, csak azt nem értem, hogy miért nem tudja ezt egyszerre megtenni? Miért van az, hogy adagol egy morzsányi újabb információt. Majd amikor nagy nehezen megtudnám emészteni az egészet... hirtelen jön és amikor már majdnem megbocsájtanék újabb hideg zuhanyt kapok. Egyszerűen olyan nagy kérés, hogy csak mondja el az igazat? Már majdnem megbocsájtottam neki... vagyis igazából nem konkrétan neki. Hiszen amióta ismerem azóta csak az igazat mondta nekem. Az már teljesen más kérdésbe tartozik, hogy én ezt nem hittem el. De őszintén szólva az én helyemben ki hitt volna neki? Na ja... én is így gondolom igazából. Akkor most képes volt elő állni azzal, hogy az ismeretségünk sokkal régebbről fakad, mint én gondoltam volna. Vagyis... igazából tudom, hogy igazat mondott, mert ne csak elmondta, hogy mi történt.... ha nem meg is mutatta. Amiért megharagudtam rá az azért volt, hogy jogtalanul eltulajdonította az emlékeimet, egyszerűen csak elvette tőlem, mintha nem is léteztek volna. Pedig azokban az időkben mennyire sokat segített nekem, hogy túl jussak anyám kényszeredett szokásain. Mindegyik rémálom volt, ahogy egyre nőttem fel egyre világosabbá vált, hogy én is rendőr akarok lenni, mint apám. De anyámat sem akartam megbántani, meg azért hét évesen az ember... eléggé az anyjára van hagyatkozva. Még egy hülye tinifilmben is vállaltam főszerepet.... csak, hogy anyámat boldoggá tegyem. Ebben a pokoli években ebből a keserves világból csak Lucifer üdítő társasága rántott ki. Ár az első pillanatól kezdve nem titkolta kilétét. Ami miatt elnéztem rá, ahogy teltek az évek én idősebb lettem... de ő nem öregedett egy percet sem. Hamar levontam a magam következményeit a dologból. Sőt igazából még tetszett is, egészen addig a pillanatig, amíg el nem tűnt. Egész életemben hiányérzetem volt ezeket az éveket illetve. De valahogy sosem tudtam hová tenni a dolgot, de mégis olyan volt, mintha valami hiányzott volna. Most már tudom mi az.... sajnos az emlékeim. Azóta egyetlen percet sem tudtam aludni. Tudtam, hogy valahogy vissza kell térnem a munkámhoz, ez a home office-s dolog nem az én terepem, meg... én amúgy is a terepen érzem magam jól. De ha... az őrs-re állítanék ilyen zombi kinézettel hamar haza zavarnának. Most ünnepélyesen is megfogadom magamban, hogy ezt a hetet még el lazulóm, aztán hétfőtől újból teljes valómban dolgozok a rendőrségen. De addig is... minden időmet a lányommal töltöm. Nem esem abba a hibába, mint múltkor. Amikor teljesen magamba zárkóztam, nem.... eltemetem magamban még Lucifernek a gondolatát is. Vagyis megpróbálom, mert azóta nem történt más, csak hogy próbálom össze hasonlítani a mostani gondolataimat és érzéseimet a gyerekkori énemmel. Rá kell döbbennem, hogy annak idején könnyedén megemésztettem ezt a Pokol Ura dolgot, nem úgy, mint ma. De hát a gyermeki lélek könnyebben elfogad dolgokat, nem ítélkezik.... egyszerűen csak elfogadja a dolgokat. Én most is próbálom, de mindig be csapva érzem magam, talán ha nem kis löketekben kapnám az információkat, hanem... mondjuk valóban egyszerre megtudnám. Nem kéne újabb kellemetlen meglepetéstől tartanom. Nem gondolom úgy, hogy nincs igazam. Főleg, hogy amikor a bukott angyal itt sütögetett nekünk komolyan már elképzeltem a pillanatot, amikor egyszerűen csak a nyakába borulok és mindent megbocsájtok neki. Ha hibás érte, ha nem...
De Lucifer valahogy mindig elrontja ezt a dolgot, most olyannal amit nem lehet könnyen elfeledni. DE nem is akarom.... úgy érzem, hogy nekem kellett volna annak idején eldöntenem, hogy mit akarok. Meg hogyan, rám kellett volna bíznia a döntést. Nem pedig egoista módon egyszerűen csak dönt felettem.
Halkan kopogtatok Trixie ajtaján, majd be is nyitok hozzá.
-Szia Kicsim,- megyek oda az ágyához és lágy puszit lehelek a feje búbjára,- arra gondoltam, hogy elmehetnénk csoki tortázni... a múltkor elmaradt,- próbálok mosolyogni és póker arcot varázsolni az én hazugságvizsgáló kislányomnak,- amíg megírok egy e-mail-t bentre addig öltözz fel.- kacsintok rá, azzal magára is hagyom. A laptopom elé ülve az újdonsült kapitánynak címzem. Röviden tájékoztatom, hogy hétfőtől nem home office-ban szeretném folytatni a munkám, hanem rendesen terepen. Ahogy elküldtem már ugrok is fel, hogy megkeresem az edzőcipőmet, és kicsit igazítsak borzas tincseimen.
-Trix, készen vagy már?- kiáltok be hozzá, majd megvizsgálom a tükörképem, még a púder sem tudja eltüntetni a karikákat a szemem alól, majd ujjam a nyakláncomra téved. Pár pillanatig simogatom a golyót, egy pillanatra eljátszom a gondolattal, hogy le veszem... de nincs hozzá erőm.

outfitmusic
Vissza az elejére Go down
Trixie Espinoza


Trixie Espinoza

Hozzászólások száma :
46
Becenév :
Trix, Trixie, "Gyermek"
Join date :
2018. Sep. 18.
Kor :
16
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Tanuló

Trix & Chloe  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Trix & Chloe    Trix & Chloe  Empty2020-08-28, 20:06

Haragszom anyura.
Amikor legutóbb láttam Lucifert, az ablakomból láttam, ahogy elmegy... pedig megmondtam anyunak és neki, hogy ne rontsák el a dolgot megint. De mégis történt valami, valamit rosszul csináltak, mert Lucifer elment, ráadásul köszönés nélkül... és miután elment, anyu a szobájában volt, és nem az látszott rajta, hogy olyan nagyon jól volna... de nem beszélt velem arról, hogy mi a baj. A múltkor sem akarták megmondani, mi a baj, és most megint. A múltkor is Lucifer szó nélkül akart eltűnni az életemből, és most megint... Én tudni akartam mi történik körülöttem, de a felnőttek nem akartak velem beszélni a dolgokról. Mintha mindenki kis pisisnek nézne, akinek nem szabad elmondani semmit, mert megijedne... vagy nem lehet elmondani, mert nem érteném meg. Pedig én bátor vagyok, nagyon sok dologtól nem félek, amitől mások igen, és okos is vagyok, ezt már sokan mondták nekem. Sok dolgot megértek, amit mások nem. Anyu és Lucifer mégis úgy kezeltek, mintha egyáltalán nem volna közöm hozzá, mi történik itt... pedig én úgy éreztem, igenis van hozzá közöm, mert az anyukám van a dologban, és Lucifer, akit úgy szeretek, mintha ő is a családom tagja lenne, mert az én szememben az is volt. Azt nem mondhattam, hogy úgy, mintha anyu puszilkodós barátja lenne, mert még sose láttam őket puszilkodni, de akkor is biztos voltam abban, hogy anyu és Lucifer éreznek valamit egymás iránt. Tudom, mert tökre úgy viselkedtek egymással, mint ahogy mi tettük sokszor Nicóval. És én szeretem Nicót, és ő is engem. És szerintem anyu is szerette már egy ideje Lucifert, meg Lucifer is anyut. Csak mindig elrontják a dolgokat, amikor már kezdenének olyan kedvesek és mosolygósok lenni egymáshoz... izé... vagyis, Lucifer kb. mindig olyan anyuval, de anyu más szokott lenni Luciferrel általában, kivéve amikor elfeledkezik magáról, és olyan szépen néz rá... Emlékszem, amikor anyut meglőtték, a kórházban voltunk, és ő akkor nézett először olyan szépen Luciferre. Emlékszem, mert megjegyeztem magamban, hogy régebben apura is úgy nézett. Aztán közöttük ez elmúlt, és lám, aztán anyu Luciferre kezdett úgy nézni. Néha. Máskor meg úgy, mintha bokán akarná rúgni a nézésével.
De az ilyen szépen nézéseket mindig elrontották veszekedések, meg gubancok, meg munka... meg ilyenek. Most meg az, hogy legutóbb is összevesztek valamin, és nem beszélték meg rendesen, és ezek szerint most se sikerült, vagy megint összevesztek, már nem is tudom, mert sose mondanak semmit...
Olyanok, mint a rossz gyerekek, ha én lennék az anyukájuk, mind a kettőnek le kéne ülni a kanapéra, és addig nem kelhetnének fel, amíg ki nem békülnek... Ott ülnének büntetésben.
Talán fel kellene hívnom a nagyit, meg megkeresni Lucifer anyukáját is, hogy jöjjenek ők, és parancsoljanak rá anyuékra, hogy végre fejezzék be a gyerekeskedést, és viselkedjenek felnőttek módjára, és beszéljék meg azt, ami bajuk van egymással, és legyenek végre jóban megint.
Éppen ezen a korszakalkotó ötletemen mélázgattam, meg főleg azon, hogyan tudnám kikutatni Lucifer anyukáját... mikor anyu bejött hozzám, és bár én azt gondoltam, tartom magam a morcizáshoz, bármit is mondjon, hiába mosolygott rám... de be kellett vallanom, anyu nem véletlenül jó zsaru, tudja mi fán terem a meggyőzés. Jól ismer. A csokitorta a varázsszó, minden formában. Szóval bólintottam a felvetésére, beleegyezve a torta-ügyletbe, és hát... elraktároztam magamban a lehetőséget közben, hogy tortázás közben vagy után is bőven megemlíthetem, hogy tudni akarom, mi a bajuk megint Luciferrel... Vagyok olyan jó a kihallgatásban, mint anyu. Két rendőrszülőm van, nem most jöttem le a falvédőről, ki fogom belőle szedni, mi történt megint, és miért nem képesek megoldani ők ezt Luciferrel!
Míg anyu üzenetet írt, én gyorsan felöltöztem, és a hajamat is megfésültem, mert kicsit kócos volt. Még direkt olyan pólót is vettem fel, amin egy vicces ördögfigura díszelgett, még Ellától kaptam, és mindig Luciferről viccelődtünk a minta kapcsán, így most azt gondoltam, anyunak is finoman érzékeltetem vele jó előre, hogy nem ússza meg a témát.
- Kész vagyok, mehetünk! - kiáltok vissza, amikor meghallottam anyu hangját, és direkt, büszkén kihúzva magam, vonulok ki a szobám ajtaján, hogy biztos jól látható legyen a menő pólóm. Nem aprózom el, filmcsillag lánya és unokája vagyok, tudom hogyan kell dívásan vonulni. Mondjuk, ebben Luciferről is vehetek példát, ő sem szokta elaprózni a bevonulásokat, így, hogy jobban belegondolok.
Vissza az elejére Go down
Chloe Decker


Chloe Decker

Hozzászólások száma :
26
Becenév :
Nyomozó
Join date :
2020. Aug. 12.
Kor :
34
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Gyilkossági nyomozó

Trix & Chloe  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Trix & Chloe    Trix & Chloe  Empty2020-09-26, 21:00



Trixie & Chloe
Kínzó lassúsággal teltek az elmúlt napok. Minden szabad percemet azzal töltöttem, hogy gondolom. Illetve elmélkedem, emlékezzek. Az emlékeimre amit Lucifer eltulajdonított tőlem önző módon. Most pedig képes volt bedobni egy ilyen bombát. Most komolyan, esküszöm... én próbálom őt megérteni annyira, amennyire csak tőlem telik. Tudom, tisztában vagyok vele, hogy ő mindig igazat mond. De ha pár évet várt azzal, hogy közölje ezt... minek kellett megtennie? Elég lett volna csak elhallgatnia az igazságot. Az végül is szerintem nem hazugság. Persze, igazából tudom én, hogy örülök annak, ha őszinte. Akkor félnék, ha az ellenkezője igaz. Csak azt nem értem, egyszerűen miért nem képes minden igazságát elmondani? De mindig megtudok valami titkot róla.. Illetve magamról. Mert bele sem tudok gondolni, hogy milyen hosszú idő óta él... Nagyon nagy valószínűséggel egy csomó dolog történt vele és próbált ki... amire igazából még csak kíváncsi sem vagyok. De az hogy rólam mondd mindig valamit már... ijesztő. Sosem tudom amikor találkozik vajon milyen igazsággal áll elő... amivel aztán nem, hogy mit kezdeni nem tudok... de megemészteni. Tudom, tisztán vagyok vele, hogy meg kellene ezt beszélnem vele. De... még nem tudom, még túl dühös vagyok rá. Egy csomószor elő kaptam a mobilom, hogy küldjek neki egy üzenetet. De felismertem, hogy ez nem jó döntés. Később lehet megbánnám. Ha... majd lenyugszom, akkor megbeszélem vele ezt a dolgot. Végül is... ha azt sikerült megemésztenem és elfogadnom valamennyire, hogy ő az Ördög.... akkor ez az újabb információ már nem olyan nagy falat. Igazából tudom, hogy azon húztam fel magam, hogy elvette a döntés jogát tőlem. Azt a döntést, amivel rendelkezhetem, hogy kizárom én magam az életemből, vagy pedig... elfogadom őt. Ezzel pedig sok dolgot vett el. Hiszen fiatalabb koromban ő volt azt egyetlen barát, aki komolyan vett, ő volt az én angyalom... az őrangyalom. Hihetetlen, hogy gyerekként milyen könnyen fogadtam el az angyalságát, vagy ördögségét. Felnőttfejjel ez nagyon nehezen megy. A másik kérdés a lányom, Trix, mióta elváltam az apjától nem igazán akartam, hogy megismerjen más férfit az oldalamon. Mert ha megszereti... és elhagy minket az neki is fájna, ilyen változásoknak nem tehetem ki a lányomat. Mondjuk a komolyan kapcsolatomat egy kezemen megtudnám számolni a válás után.Valójában csak egy volt, Pierce... Most már tudom, hogy csak Lucifer miatt mondtam neki igent. Lucifer... a másik dolog, most már tudom, hogy nagyon fontos a számomra... és valamilyen érthetetlen oknál fogva Trixie-nek is. Sőt már az első találkozásuk óta nagyon ragaszkodik Luciferhez. Nem tudom hogyan kellene kezelnem ezt a helyzetet, már az első alkalommal is békíteni akart minket... csak éppen nem tudta miről is van szó. Nincs ez másképp most sem. Már lélekbe készülök az újabb támadástól tőle. De tudom, hogy hirtelen és keményen fog lecsapni. Olyan makacs, mint én... ráadásul két nyomozó egy szem lányaként tudja, hogyan is kell faggatózni. Az elmúlt pár napban aggasztóan csöndes volt a témával kapcsolatban. Sőt... talán még mérges is volt rám, de most tényleg kiakartam használnia következő pár napot. Úgy terveztem, hogy csak kettesben töltjük, és minden olyan dolgot teszünk amihez kedvünk tartja. Ha kell egész nap pizsamában ülünk majd a televízió előtt. Jó... persze csakis hétvégén, de akkor is jó lesz.
Amikor benyitok hozzá, tudom mi a varázsszó, mi az aminek egyáltalán nem fog tudni ellenállni. Amíg elrendezek még egy két dolgot addig hagyom a kislányom készülődni. Én is... megpróbálok valami ember formát varázsolni magamnak, de még zombinak is kevés lennék. Így nemes egyszerűséggel csak... hagyom az egészet. Az órámra pillantva már újból belépnék hozzá amikor méltóztatik előjönni a búvóhelyéről. Először nem is találok szavakat, majd elkerekedett szemekkel vizslatom egy szem lányom hogyan vonul elém. Mint minimum aki az Oscar-gálán a legjobb színésznőnek járó díjért igyekszik... ráadásul egy Luciferes pólóban. Nyelek egy nagyot... nyilván nem parancsolhatok rá a kis primadonnámra, hogy cseréljen pólót... már kezd kinőni sajnos abból a korból. Veszek egy alig észrevehető sóhajt, majd megfontoltan szólalok meg.
-Remélem pulcsit is veszel magadra... elég hűvös van oda kint,- jegyzem meg, abban a tudatban, hogy később... vagy sokkal előbb elő fog kerülni a Lucifer-téma. Mit mondhatnék róla, hiszen még azt sem tudja ki... vagy mi Lucifer igazából. Meg nem is akarom, hogy szembesüljön vele, még én is csak emésztgetem a dolgot. Hogyan várhatnám el a kis drágámtól, hogy megértse?
-Nos arra gondoltam, hogy sétálhatnák.- mondom ahogy kilépünk a bejárati ajtón. Miután gondosan bezárom elindulunk a cukrászda felé. Tudom, hogy hamarosan megkezdi a támadást, így gyorsabb vagyok.
-Na mesélj... mi a helyzet a suliban? Mrs. Delaney említette, hogy valami tanulmányi kirándulást szervez pár hete. Erről tudsz már valamit?- közben pislogok rá, hogy felmérem az arckifejezését. Abból tudni fogom, hogy még durcizik-e vagy sem.  

outfitmusic
Vissza az elejére Go down
Trixie Espinoza


Trixie Espinoza

Hozzászólások száma :
46
Becenév :
Trix, Trixie, "Gyermek"
Join date :
2018. Sep. 18.
Kor :
16
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Tanuló

Trix & Chloe  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Trix & Chloe    Trix & Chloe  Empty2020-11-03, 18:43

A büszkeség fontos dolog. De vannak ennél fontosabb dolgok is. Például, a csokoládé. Annál pedig tényleg csak egy dolog lehet fontosabb... a csokitorta. A büszkeség szép, meg jó, de... de az az igazság, hogy nehéz bevonni csokikrémmel, és csokis habot tenni a tetejére, meg csokidarabokat szórni rá, meg ilyenek, így... egy csokitortával szemben például nagyon csúnyán alul tud maradni egy küzdelemben.
Ezért mondtam igent a tortázásra. Büszke vagyok én, de azért nem kell azt túlzásba vinni, vannak az életben dolgok, amiket nem szabad kihagyni, mert ki tudja, melyik lesz az utolsó alkalom, hogy élvezhetjük... ilyen a csokitorta is. Muszáj kihasználni minden kínálkozó alkalmat, ki tudja, a mai világban, bármikor jöhet valami csúnya világjárvány, és kipusztulhat az összes kakaófa... és akkor kész, vége, nem lesz több csoki, se csokitorta... és onnan már csak egy köpésre van a világvége... szóval nem szabad elbliccelni egyetlen egy alkalmat sem, amikor az ember csokitortához juthat!
Emiatt nem ellenkeztem vagy makacskodtam, mikor anyu hívott, hogy menjünk tortázni. Még ha neheztelek is rájuk, mert ő és Lucifer buta pisisnek néznek, a torta akkor is fontosabb. Persze, nem vagyok azért könnyű eset, és nem is adom meg magam csak úgy mindenben. Ha anyu durcázhatott napokig Lucifer miatt, akkor nekem is lehet. És mivel én okosabb vagyok, mint ők hiszik, így képes vagyok ezt úgy megoldani, hogy közben a beígért tortámat is megkapjam.
Szóval, méltóságteljes bevonulásom közepette, végig anyut figyeltem, arcomon komoly kifejezéssel, hogy tudhassa, láthassa rajtam, bizony, nem tréfálok, komolyak a szándékaim. Mikor anyu megszólalt, felhívva a figyelmemet a pulóver fontosságára, szemeim összeszűkültek, ahogy egy pillanatra megálltam előtte, majd a következő pillanatban színpadiasan felsóhajtok, megperdülve a sarkamon, és vissza illegettem magam a szobámba, hogy néhány másodperccel később újra megismételjem a belépőm, ugyanazzal a stílussal körítve, mint első alkalommal, mert hát... ami egyszer jól sikerült, azt miért ne ismételnénk meg?
A séta felvetésére bólintottam, szeretek sétálni, és legalább kellően megágyazhatok a Lucifer-témának az út során, itt végülis elég nyugis a környék, anyu nem szidhat meg érte, hogy ilyen-olyan dolgokról nem beszélünk mások előtt, vagy ilyesmi, mert itt ki is hallana minket? Senki. Útközben csak mi ketten halljuk, miről beszélgetünk. Nem ejtettek a fejemre, fel vagyok készülve. 
Ahogy elindultunk, és anyu megszólalt, egy totálisan Lucifer-mentesnek hitt témában, az orrom alatt megengedtem magamnak egy ravasz mosolyt. Ügyes, de én ügyesebb vagyok. Ha azt hitte, ezzel el is kanyarodunk majd Lucifertől, hát akkor szegény anyu csalódni fog. Mert nem. Nem megyünk sehova a Lucifer-témától. Annál az engem sokkal jobban érdekel!
- Múzeumba megyünk. Keresnek hozzá kísérőket a szülők közül. Írtam SMS-t a dologról apunak - feleltem röviden, de úgy gondoltam, hogy már ennyivel is egész jól tudom érzékeltetni azt, hogy gondom van, mert hiszen, különben anyunak szóltam volna, hogy nem-e jön velünk. Általában, minimum megkérdezem az ilyenekről. Anyunak van tekintélye, a suliban szokták szeretni, ha velünk jön, de, ritkán jön, mert sokat dolgozik, és... különben is, ha már itt tartunk, anyu többet dolgozik mint apu, szóval több esély volt rá, hogy apu tud jönni, mint hogy anyu tudna. Itt most főleg az lehetett feltűnő, hogy meg sem kérdeztem anyut, hogy jönne-e, mindjárt apuhoz fordultam a dologgal. Ennél csak az lehetett volna már feltűnőbb, ha magát Lucifert kérdezem meg, mert bár ő nem szülő, de szerintem Mrs. Delaney odáig lenne érte, ha egy egész napot Luciferrel tölthetne... mert, mint tudjuk, minden nő odáig van Luciferért. Csak az én anyukám ilyen állati makacs... 
- Te, anyu... gondolkodtam mostanában, és... azt gondolom, le kellene ülnünk beszélgetni egymással úgy komolyan - kezdtem bele, némi hallgatást követően, bár, nem siettem el a dolgot, szépen nyugodtan beszéltem, nem hadartam, nem kapkodtam, nehogy aztán azt gondolja, hogy ezt csak úgy most ráztam ki a kisujjamból, mint ötlet.
Vissza az elejére Go down
Chloe Decker


Chloe Decker

Hozzászólások száma :
26
Becenév :
Nyomozó
Join date :
2020. Aug. 12.
Kor :
34
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Gyilkossági nyomozó

Trix & Chloe  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Trix & Chloe    Trix & Chloe  Empty2020-12-05, 21:06



Trixie & Chloe
Igazából talán én lepődtem meg jobban, amikor Trix nem durcázott vagy hisztizett, hanem egyből igent mondott nekem. De igazából gyanakvásra adhatott volna okot ez a könnyelmű megadás, amit mutatott felém. Ugyanis mindenki tudja, hogy a Decker-ek, igazán makacs teremtmények. Anyám se volt piskóta, de én még annál is rá tettem egy lapáttal. Most meg.... a lányom, ő talán még nálam is makacsabb. Emlékszem, egyszer mikor mentem érte gondoltam meglepem. Beugrottam a kedvenc cukrászdánkba, hogy vigyek valami nyalánkságot neki. De a gondolataim már akkor sem ott jártak, így egy epres sütit hoztam neki. Amikor ki bontotta hatalmas csalódottság ült ki az arcára. Legalább két hétig hallgattam tőle, hogy erre sem tudok oda figyelni. Szóval furcsa ez a hirtelen megadás. Amikor először tartottam a távolságot Lucifertől, hát akkor sem nyugodott meg, tudni akarta, hogy mi a fene történt kettőnk között, hogy olyan lettem, mint egy zombi. De sajnos vele erről nem beszélhettem. Most sem beszélhetek. De ő most nem is faggatott, csak néha rázta a fejét, nem tetszését mutatva ezzel, hogy gyerekesnek tart engem, és Lucifert is. De nem tette szóvá, mégis mit mondhattam volna? Viszont abban teljesen biztos vagyok most, hogy valamit tervez, forgat a kis fejében. Viszont nem kezdhetem el faggatni, mert akkor teljesen jogosan ő is megteszi ezt. Azt nem mondhatom, hogy túl kicsi hozzá, mert már nem is olyan kicsi. Arról nem is beszélve, kora ellenére is sokkal érettebb, mint gondolná az ember. Éles esze van, és észre veszi a dolgokat. Habár eléggé depresszív módon viselkedtem az utóbbi napokban, azt megpróbáltam nem elfelejteni, hogy van egy lányom, akit nevelni kell. Tehát nem burkolózhatok az önsajnálat mocsarába, így tennem kellett, amit egy anya tehet. Nevelgeti a gyerekét, és közben vissza megy dolgozni is, hogy legyen miből kaját tennie a gyereke elé az asztalra. Arról nem beszélve, hogy a munka biztos eltereli majd a figyelmem, és nem agyalok Luciferen a nap huszonnégy órájában. De amikor a lányom ki szambázik a szobájából egy Luciferes pólóban, magamban eldöntöm, hogy Ellával ezt meg fogom beszélni. Majd emlékeztetem, hogy kint már nem a nyári pólónak megfelelő időjárás van. Jó lenne, ha fel venne valami melegebbet is. Teljesen megnyugodok, hogy milyen simán hárítom el az első problémát amit Majmoca állít elém. De amikor újfent ki libben a hercegnő stílusában, egyik kezem egy pillanatra ökölbe szorul. Tudom, hogy direkt csinálja. De ha azt hiszi, hogy bele megyek a harcba, hát téved. Még egyszer végig fut a szerelésén a pillantásom, majd egy vállrándítással nyugtázom magamban, hogy... ez csak ruha, legfeljebb majd ne nézek rá. Csak a gyönyörű mogyoróbarna íriszeibe.
Az első nehézségeket le küzdve indulunk el kedvenc helyünk felé. Tudom jól, hogy Lucifert elő fogja hozni, így nekem kell gyorsabbnak lennem a téma választást illetve. Meg is teszem, újabb képzeletbeli jó pontot osztott magamnak, hogy talán elérhetem, hogy ezúttal a lányommal kettesben töltött idő ne Luciferről szóljon. Mint az utóbbi időben oly sokszor fordult elő. Így megemlítem a kirándulást, amit hallottam, de ajkaimra fagynak a következő szavak, mivel közli, hogy már szólt is az apjának. Amivel általában semmi problémám nem lenne, mert sokszor volt, hogy Dan kísérte el ezekre a kirándulásokra. A probléma ott kezdődik, hogy nekem elfelejtett szólni a dologról. És Dan-el is kell beszélnem, mert ezeket a közös dolgokat megszoktuk beszélni, és úgy döntünk. Ezért számolok vele is, de először a lányomon a sor. Oldalra sandítok rá, még hogy írt sms-t az apjának! Mindjárt felrobbanok, de veszek egy mély levegőt. Tudom mire megy ki a játék, de abból nem eszik az édes kicsikém.
-Az apádnak. - szólalok meg csöndesen,- és az apád nem gondolta, hogy szólnia kéne nekem, ha már te édes lányom elfelejtkeztél róla?- egy pillanatra le hunyom a szemem, mielőtt folytatnám,- Nézd Trixie, tisztában vagyok vele, haragszol rám. Abszolút semmi okod, de lassan abba a korba érsz, hogy lázadj meg minden. De az egy dolog, az iskolai dolgokról viszont feltétlenül be kell számolnod. És nem csak elintézni egy sms-el az apád felé. Apáddal ketten döntünk minden dologgal veled kapcsolatban, ezért nem csak neki, de nekem is tudnom kell róla.- felvonom az egyik szemöldököm kérdőn, hogy nem haragszom emiatt, és hogy megértette-e. Hát megáll az eszem! Még, hogy sms-ben az apjának szól, és Dan is.... Tudom, hogy nem önmaga Charlotte miatt, de ez nem mentség. Na délután lesz egy köröm Dan-hez. De most inkább a lányommal foglalkozom. Rá fér, ahogy látom.
Majd pár percig némán ballagunk egymás mellett, míg nem megszólal a lányom. Szavai hallatán majdnem elbotlom a saját lábamban és tejfehér bőröm még jobban elsápad. Emlékszem az ezekkel a mondatokkal kezdődő beszélgetésekre anyámmal. Csak én kicsit idősebb voltam! Hirtelen állok meg és a karjánál fogva fordítom magammal szembe egy szem lányomat. Lehajolok hozzá.
-Ugye nem azt akarod mondani, hogy valami fiúról akarsz beszélni...? Még túl kicsi vagy hozzá!- jelentem ki határozottan, majd újból elindulok, pár percen belül itt lesz a cukrászda. Megforgatom a szemeim, majd újabb mély levegővétel után szólalok meg.
-Khhm... miről szeretnél beszélni?- jegyzem meg végül megadóan, és remélem, hogy nem a fiúkról tényleg, az én kislányom, az én kicsi tizenkét éves lányom.  

outfitmusic
Vissza az elejére Go down
Trixie Espinoza


Trixie Espinoza

Hozzászólások száma :
46
Becenév :
Trix, Trixie, "Gyermek"
Join date :
2018. Sep. 18.
Kor :
16
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Tanuló

Trix & Chloe  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Trix & Chloe    Trix & Chloe  Empty2021-01-29, 14:15

Szeretem a Luciferes pólóm. És szeretem, ahogy anyu néz, mikor a Luciferes pólómban lát. Szeretem, hogy tuti azt mondta volna szíve szerint, hogy vegyem át, de még ha ezt is mondta volna, én akkor se vettem volna át. És már rég el is döntöttem, mire anyu visszaküldött pulcsiért, hogy amint lehetőségem nyílik a dologra, szerzek még ezt-azt, amivel anyut Luciferre emlékeztethetem... például, biztos van Luciferes pulcsi, nadrág, cipő, kabát, sapka, zokni, táska... és volt is gyanúm, kinek a segítségét kell kérnem, ha ilyen dolgokat akarok találni, amik klasszak is... Hát persze, hogy Elláét! Ellának mindig annyira klassz cuccai vannak, és nem is egyszer volt már olyan "Luciferes" a szerkója, szóval, ha klassz cuccokat akarok ilyen téren, biztos is, hogy Ella az én emberem! És az extra bónusz az volt a dologban, hogy Ella biztosan szívesen segít is majd nekem ebben, elvégre szeret engem, meg Lucifert is... meg hát anyut is, és a jó mókákat és a vicceket, úgyhogy, szerintem, ha elmondom neki, miért is akarok ilyen cuccokat, akkor tutira vehetem, hogy nem fogja azt mondani, hogy nem segít! És még a pénz miatt sem kell aggódni, hogy honnan vegyek, mert erre is jó nekem hogy Maze és Lucifer szeretik befogni a számat pénzzel, amióta csak ismerjük egymást...!
Mikor másodszorra is megérkeztem anyu elé, ezúttal is végigmért, de most nem mondott semmit már a ruhámra, a bevonulásomra meg végképp nem... de nem is volt ez baj... higgye csak azt, szegény anyu, hogy ennyivel megúszta. 
Olyan volt aztán a séta is, elindultunk, és anyu azt hihette, ő az okosabb, mert az iskoláról kezdett beszélni, kérdezett a kirándulásról, ami lesz. Gondolom, azt gondolhatta róla, hogy ebből nem kanyarodunk ki Luciferhez, vagy ahhoz, hogy hogyan is voltak a dolgok mostanában velük, meg úgy amúgy anyuval, mert ugye, Lucifer, szegény, általában nem volt ott... anyu meg úgy nézett ki, mint aki szintén nincsen ott... önmagához képest legalábbis nagyon... Szerintem lehet, hogy az se rögtön tűnt volna fel neki, ha magunkra gyújtom a házat véletlenül... bár, ki tudja, végülis, a tűz Luciferre is emlékeztethette volna, és akkor lehet, hogy arra mégis felkapta volna a fejét... de... azért inkább nem próbálnám ki ezt, hogy teszteljem a dolgot.
Gyanítható volt, hogy anyunak nem fog tetszeni, hogy kihagytam őt ebből a kirándulás-dologból, de... lássuk be, voltak pillanatok, mikor hiába is álltam volna oda anyu mellé, és mondtam volna el a dolgot, úgyse hallotta volna meg, hogy hozzá beszélek... mert igenis voltak ilyen pillanatok... és nekem nem voltak ínyemre... és különben is... ő sokkal nagyobb dolgokban döntött nélkülem, ez meg csak egy kirándulás, és apu tud mindent, szóval cseppet se éreztem úgy magam, mint aki olyan rossz dolgot tett volna, vagy ilyesmi. 
Megvontam a vállam, amikor elkezdett számon kérni.
- Mondtam neki, hogy majd én szólok neked. Amikor figyelsz... - feleltem, majd szúrtam oda a végén egy egész kicsit. Persze, élhettem volna azzal a kifogással is, hogy mondtam neki is, csak épp nem hallott engem... még lehet el is hitte volna, hisz voltak ilyen alkalmak mostanság, de... sértett ugyan vagyok, de hazug azért még nem. Éreztem, hogy vékony jégen táncolok, de ez nem tartott vissza tőle, hogy kegyetlenül őszinte legyek... - Nem a korom miatt van, és nem lázadok. És ne beszélj úgy velem, mintha mostanában olyan nagyon figyeltél volna rá, hogy mi van velem... elüldözted Lucifert, most pedig rajtam vezeted le, hogy nincs veled. Közben meg lehet, azt se vetted volna észre, ha egész napra elmegyek a múzeumba az osztállyal, és aznap haza se jövök, mert mondjuk apunál alszok. De ha meg este hazamentem volna, akkor vagy dolgoztál volna, vagy a kanapén, vagy az asztalnál, vagy az ágyadban szomorkodtál volna. Nem értem aggódtál volna, hogy hol voltam egész nap, és mi van velem... Abba a korba értem, hogy ha nem figyelsz rám, akkor figyelek én magamra. És ne mond, mert szerintem tuti nem beszélted meg apával, hogy beleszeretsz Luciferbe, az életünk része lesz, utána meg kidobod szó nélkül. Velem se beszélted meg, pedig ott élek veled... apuval tuti nem tárgyaltad ezt ki, pedig rám is hat, Lucifer nekem is a barátom, és szeretem, te meg szerelmes vagy belé, de állandóan úgy hajigálod ki az életünkből, mintha egy szakadt cipőm lenne csak... Te nem beszélted meg velem ezt, én nem beszéltem meg veled a kirándulást. Úgyis vagy dolgozni fogsz épp, vagy szomorkodni. Nem érsz majd rám. Úgyhogy megoldom egyedül. Tőled tanultam. - A végére kicsit sírós lett a hangom, de nem engedtem meg magamnak, hogy egyetlen könnycsepp is elhagyja a szememet. Keményen néztem fel anyura, szigorúan, hajthatatlanul, hogy értse, ez nem gyerekhiszti, meg ilyenek, nem lázadok, és nem nyafogok, nem azon van a hangsúly, hogy tiszteletlenkedjek, hanem azon, hogy elegem van, abból, amit csinálnak, ők, Luciferrel... de főleg ő... nem is Lucifer... Ebből elegem van, és jó lenne, ha végre észrevenné, hogy nem csak őróluk van szó. Tetszik, vagy sem, én is itt vagyok, és van véleményem! És kimondom, akár tetszik neki, akár nem. Különben is, szabad országban élünk, az én véleményem is ér annyit, mint az övé.
Ezután kicsit csendben ballagtunk, ami nekem már csak azért is jól jött, mert nem akartam sírni. Nem akartam gyengének tűnni, nem akartam, hogy gyerekként kezeljen érte. Azt akartam, hogy végre komolyan vegyen, és... számításba vegye ezekben a dolgokban, hogy én is itt vagyok. Nem csak ők ketten vannak. De ha meg ő így... hát akkor én is, és tessék, láthatja, nem jó érzés, mikor a másik kihagyja őt a dolgokból. 
Mikor újra megszólaltam, hangom már higgadt volt megint, és az arcom változatlanul komoly. Ez anyunak is feltűnhetett, mert szegény teljesen más irányt is gondolt bele ebbe a mondatomba, nem azt, amire én készültem. Mondjuk, úgy voltam vele, ha már lúd... Így amikor anyu megállt, megállított és lehajolt hozzám, finoman kihúztam a kezem a fogásából, és laza nyugalommal kicsit megpaskoltam a karját, mielőtt feleltem volna.
- Nem, köszi, a fiúmról nem szeretnék beszélgetni. Szerintem sem állsz még rá készen. - Majd ugyanazzal a lazasággal, egyszerűen fogtam magam, és továbbindultam, gondolva, hogy majd jön anyu utánam...
- Rólad, Luciferről, és a kapcsolatotokról, amit állandóan elszúrtok valahogy - válaszoltam a kérdésére, velős, komoly, egyszerű módon. Hogy biztos ne legyen közöttünk félreértés. Közben, már láttam nem messze felbukkanni előttünk a cukrászdát, ahova igyekeztünk. Bár, nem tartottam kizártnak, hogy ha így haladunk, nem kapok majd tányért...
Vissza az elejére Go down
Chloe Decker


Chloe Decker

Hozzászólások száma :
26
Becenév :
Nyomozó
Join date :
2020. Aug. 12.
Kor :
34
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Gyilkossági nyomozó

Trix & Chloe  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Trix & Chloe    Trix & Chloe  Empty2021-03-12, 21:45



Trixie & Chloe
Általában örülni szoktam annak, hogy Trix ennyire okos kislány. Általában. De ez mai nap, ez nem tartozik ide, ugyan is, úgy dörgöli a képembe a véleményét... és az igazságot, hogy még leszúrni sem tudnám érte. Mert nem lenne jogos. Nem tett semmi olyat amiért jogos lenne. Csak épp az orrom alá dörgöli a saját hibáimat, amiért igazán nem haragudhatok rá. És rá sem szólhatok, hogy öltözzön át, mert hát egy részről már lassan abba a korba ér, hogy saját maga dönti el, hogy mit is akarjon viselni az utcán. Meg még mindig eszembe jutnak gyerekkorom rémképei, amikor anyám mindenféle hülye szépségversenyre cibált. Ahol rózsaszín habos-babos ruhákban kellett parádéznom, még most is kirázz a hideg az emlékektől, pedig már jócskán túl vagyok a harmincon, egy váláson és van egy gyerekem. Ezért megfogadtam akkor, hogy én nem fogok Trixie-re olyat kényszeríteni amit ő nem szeretne. És ha azért szólnék, vagy rá is parancsolnék, hogy vegye át ezt a ruhát, ami csak azért nem tetszik mert Luciferre emlékeztet.... Nos akkor egyáltalán nem lennék jó anya, és legfőképpen nem lennék igazságos vele szemben. Így hát nyeltem egy nagyot, és leküzdtem a vágyat, hogy másodszorra is vissza irányítsam a szobájába, hogy öltözzön át. De majd át kell néznem a ruhatárát, mert ahogyan ismerem az én drága Majmocámat, még képes és tele rakja a szekrényét Luciferes ruhadarabokkal. Erről jut eszembe az első dolgom lesz beszélni Ella-val, mert ahogy ismerem tőle kérne tanácsot. Nincs racionális érzelem és ok e mellett a gondolat mellet, de tudom, hogy ez egy újabb hadviselés az én édes lányomtól, amivel emlékeztetni akar. És kioktatni. De nem tiszteletlenül, csak szép csöndesen. Úgy, hogy én még csak nem is szólhatok rá, mert nem tett semmi olyat. Igazán hasonlít rám, aminek általában büszkén szoktam örülni, de ebben a szituációban most nem örülök neki. Sőt, majd felrobbanok...
Aztán amikor nagy nehezen már a szabad levegőn vagyunk, megelőzve őt kezdek bele egy szerintem közömbös témába, amiből nem kanyarodhatunk Luciferhez, és amiből nem lehet drámát csinálni. De nyilván lebecsültem túlzottan a kedvenc és egy szem gyermekemet, vagy magamnak állítottam túl magas lécet. Mindegy is, a lényegen nem változtat, hogy szép okosan fundálta ki az egész dolgot. Tudtam én, hogy már amikor a csokitortázást említettem, és nem kezdett tovább durcáskodni, hanem egyből igent mondott, nos ott valami bűzlik. És ez a bűz a lányom iménti vágya, és ötlete, hogy kideríti mi történt köztem és Lucifer között. Hogy aztán szépen a saját kezeibe véve az ügyet elsimítja köztünk a nézeteltéréseket.
De miután meghallom, hogy igazából csak én lettem kihagyva a dologból, hamar elkap a pulykaméreg, ami nem tűnik túl logikusnak, hiszen igazából sokáig elég depis voltam. Amiért még most is szégyellem magam, és talán nem teljesen logikus elő húzni a zsebemből az anya kártyát. De van egy rossz hírem: ha logikus ha nem, attól én vagyok az anya és az idősebb, még ha az elmúlt pár napban/hétben, ez nem mindig tűnt úgy. És egy ilyen dologból nem hagyhatnak ki, pláne úgy, hogy igazából Dan-nel megegyeztünk a váláskor, hogy mindent megbeszélünk, és a szerint döntünk, legyen szó egy általános osztálykirándulásról, vagy esetleg Trix leendő egyeteméről. Erre tessék csak úgy kihagynak belőle, nem mondom, hogy Lucifer iránti mérgem nem segít hozzá, hogy még jobban felhúzzam magam, mint ahogyan azt illene, vagy kellene. Mert akkor hazudnék...
A szemöldököm a homlokom közepére szalad meglepetésemben, majd egy gombóc kezd hatalmassá nőni a torkomban, óh igen, kihallom a pimasz szurkálódást a lányom hangjából. A legszomorúbb az, hogy sajnos igaza is van. Mert az utóbbi időben eléggé elfelejtettem anyaként viselkedni, amit még most is sajnálok. Többek között a bűntudat vezérelt, hogy valamilyen úton-módon pótoljuk be azt, hogy milyen béna is tudok lenni ebben az egyedülálló anya szerepben, ha jön egy Ördögien jóképű Lucifer és levesz a lábamról.
-De nem mondtad,- sziszegem, és lenyelem a többi részt amit mondanék még, arról nem is beszélve, hogy kezd kissé pimasz lenni a kisasszony. Még ha meg is érdemlem akkor is, elvégre még mindig én vagyok az anya és ő a gyerek, vagy nem? Majd gyors egymás után kapom a következő pofont amitől hirtelen a földön találom magam. Olyan hirtelen zúdítja rám a mondandóját, hogy teljesen le fagyva állok előtte. És a hangja az elején teljesen hangos, és nyugodt, de érzem, ahogy egyre a mondandója végéhez közeledik vékonyodik el a hangja. Először mérgesen pillantok rá, és már nyitom is szóra az ajkaimat, hogy újfent elmondjam ez a felnőttek dolga, és ne szóljon bele. De igaza van. Végül is teljesen igaza van, így becsukom a szám. És valóban nem hisztizik, csak elmondja, és képembe vágja, hogy milyen pocsék anya, és pocsék ember vagy, ami nem esik jól, de attól függetlenül tényleg igaza van. Az én Trixie-m kezd felnőni, mondjuk mindig is érettebb volt a koránál, úgy, hogy ebben nem csodálkozom, hirtelen nem is tudok megszólalni, csak bámulok rá, majd veszek egy mély levegőt. Mikor végre ki tudok nyögni valamit próbálok nyugodt maradni.
-Nézd, sajnálom,- nézek rá komolyan, és tényleg komolyan is beszélek,- sajnálom, hogy az utóbbi időben pocsék anya voltam, és megértem, hogy haragszol rám emiatt. Én is haragszom saját magamra. De nem üldöztem el Lucifert, vannak dolgok... amiket nem tudsz, és igazából csak Luciferre és rám tartozik. Jajj miket beszélsz! Dehogynem vettem volna észre, lehet kicsit szomorúbb lettem a kelleténél, de észrevettem volna, és megígérem, hogy többet ilyen nem fordul elő,- nyelek egy nagyot, majd ujjaimat a halántékomra szorítva masszírozom a fejbőröm, nehogy megint felkapjam a vizet. De a lányom igazán kemény dió, azt meg kell hagyni,- Először is, apádnak semmi köze ahhoz, hogy kibe szeretek bele és kibe nem. Csak a veled közös dolgokba kell egymást beavatnunk, és igen abban igazad van, hogy veled sem beszéltem meg. Sajnálom, hogy így gondolod, de ha a barátod, ha nem, ez az én döntésem, és Luciferré,- na jó ez nem teljesen igaz, mert én küldtem el, de mi mást tehettem volna amikor megint kiderült, hogy a képembe hazudott... vagyis nem mondta el az igazat, ami majdnem ugyanazt jelenti,- Örülök, hogy tőlem tanultad, de ez nincs így, én mindig rád érek, semmi sem fontosabb tőled, semmi sem. És szeretném, ha nem beszélnénk többet Luciferről, mert ezt lezártnak tekintem. Sajnálom, hogy részese voltál ennek a drámának, de a döntésem végleges,- nyelek egy nagyot, próbálok szigorúan bámulni rá, miközben a hangom is olyan. Legszívesebben magamhoz ölelném, de tudom, ha megteszem azt hiszi nyert, most határozottnak kell lennem. Akkor fel hagy ezzel a kibékülési kényszerrel, és én... egyszer csak elfelejtem Lucifert...- ami mondjuk sohasem fog megtörténni úgy érzem, de erről Trix-nek nem kell tudnia, ahogyan arról sem, hogy mi történt köztünk konkrétan. Tudom, hogy igaza van neki, amin tényleg meglepődöm, mert sokkal jobban átlátja a mi, felnőttek problémáit, de ez nem olyan egyszerű. Hiszen vannak dolgok amikről nem tud, és nem is tudhat. Nem magyarázhatom el, hogy Lucifer a Pokol ura, a bibliai Sátán és mint kiderült igazából nem pár éve, hanem gyerekkorom óta ismerem őt, ezek olyan információk amiket meg kell tartanom magamban, még ha a drága lányom nem is érti a döntésemet, kénytelen elfogadni. Előbb vagy utóbb...
Aztán újból elindulunk, ő is csöndben van, és én is, a feszültséget szinte tapintani lehet, le kell nyugodnom, hiszen azért jöttem, hogy a lányommal élvezem a szabadidőm, és nem azért, hogy Luciferről beszéljek neki. De ő ezt máshogy gondolja, aztán amikor hirtelen megállok, hogy megfogjam a vállát, ő lazán kihúzza a kezét érintésem alól, és még ennél is lazábban megpaskolja a kezem. Ha azt hittem, hogy nem érhet több övön aluli ütés ma, hát nagyon tévedtem, ugyan is, ez tripla rúgás volt, amolyan Chan -féle....
-A fiúdról,- rebegem elkerekedett szemekkel ahogy bámulom,- nos... erre a témára vissza térünk otthon, azt garantálom,- mert ezt még sem az utcán kéne megvitatni a dolgot, majd meglátom a cukrászda épületét.
-Ez patt-helyzet, mert mi nem fogunk se Luciferről, se a kapcsolatunkról, ami nem is volt soha; beszélni, és ezt Trixie Espinosa komolyan mondom, ha lenne is miről beszélni, nem egy tizenkét éves gyerekkel beszélném meg,- pillantok rá teljesen komolyan, majd elindulok határozottan a cukrászda felé, beérve rendelek majd leülünk a kedvenc asztalunkhoz, várva a rendelést.   

outfitmusic
Vissza az elejére Go down
Trixie Espinoza


Trixie Espinoza

Hozzászólások száma :
46
Becenév :
Trix, Trixie, "Gyermek"
Join date :
2018. Sep. 18.
Kor :
16
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Tanuló

Trix & Chloe  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Trix & Chloe    Trix & Chloe  Empty2021-08-30, 17:26

Hiába, bizony megnyertem a csatát a ruhámat illetően. És ennek megfelelő arckifejezéssel, büszkén kihúzva magam, vonultam ki a házból is. Nem mondtam semmit, nem örvendtem hangosan a győzelmemnek, de azért persze tettem róla, hogy anyuci azért érezze, hogy bizony, igen, tudok róla, hogy ez egy csata volt, és én győztem! Már csak azért is, mert amúgy is szerettem nyerni, meg szerettem, ha nekem van igazam, és azt főleg szerettem, ha valami olyanban nyertem és volt igazam, amiben érintett volt Lucifer is, meg úgy általában véve az, hogy ő jelen van-e valamiként épp az életünkben. Ebben a témában most abszolút győzelmem volt. Lucifer, még ha csak képletesen is, de akkor is jelen maradt az "életünkben", a napunkban, mert ott volt a ruhámon, vagyis lehetetlen volt úgy tenni, mintha nem létezne, tudtam jól, ezzel anyunál is elértem, hogy igenis gondoljon Luciferre, hiszen, ki másra is gondolhatna, ha konkrétan rajtam látja a létezése jelét?! Ennél már csak az volna jobb, ha konkrétan Lucifer arca vigyorogna a pólómról...
Hmm... ebből rögtön arra is gondoltam, szereznem kell egy olyan pólót, sürgősen! Sőt, lehet egyenesen Lucifertől fogom kérni, mert tutira simogatná az egóját, ha az ő arcát akarom "magamon viselni"!
Bár menet közben anyu próbált békés mederben folyó beszélgetést kezdeményezni, de... hát, nem is azzal volt a baj, hogy a téma nem volt békés, hanem azzal, hogy mi nem igazán voltunk azok, mivel épp feszültség volt bennünk is, és közöttünk is picit, a Luciferes dolgok miatt. Meg mert én márpedig foglalkozni akartam a témával, ő meg nem... Nehéz volt amúgy is kikerülni, hiszen a mostanában volt állapotát anyunak az okozta, hogy mi volt Luciferrel és vele, anyu állapota meg hatott a napjainkra, meg rám, meg mindenre, ezért amúgy is kb. lehetetlen volt kihagyni mindenféle olyan beszélgetésből Lucifert, ami olyan dolgokról szólt, amik mostanában voltak, vagy lesznek... hiába is gondolta anyu, hogy ez lehetséges, mert szerintem meg nem volt az.
- Nem, nem mondtam. Nem volt rá jó alkalom - mondtam, tökéletes higgadtsággal válaszolva megállapítására, mert tényleg így is volt. Nem mondtam. Mert nem találtam alkalmasnak az időt semmikor a dologhoz. Nem éreztem úgy, hogy értelme lett volna odaállni mellé, és elmondani valamit, amit nagy eséllyel úgysem hallott volna épp meg, mert azon szomorkodott, hogy milyen az élet Lucifer nélkül... Különben is, így legalább haragudhat a dologért rám, önmaga helyett. Ha elmondtam volna, és nem figyelt volna rám, és emiatt most azt magyaráznám neki, hogy elmondtam, csak pont nem figyelt oda rám, akkor azért volna bűntudata, hogy nem figyelt rám, és nem érdekelte, hogy hozzá beszélek, hát... ehelyett most lehet mérges rám, mert nem mondtam simán csak semmit se neki a dologról. Így egyszerűbb volt.
Ahogy kimondja a szavakat, a szemöldököm felfelé mozdul, kérdőn lesek rá, ajkaim összeszorítva, és pillantásom dacos, kissé mérges is lehet már. Ugyanez érződött a hangomon is, amikor megszólaltam.
- Ahh... hogy csak rátok tartozik. Ohh... Értem. Jó. Igazad van, anyu... ez a ti életetek, nekem nyilván... semmi közöm nincsen hozzá. Mi közöm is lenne... csak a lányod vagyok... teljesen igazad van... Nem tartozik rám. - Meg sem próbáltam leplezni, hogy a kijelentésével mennyire belegyalogolt a szívembe, és mennyire megbántott. Csak az ő életük, csak rájuk tartozik, csak az ő dolguk, értem én, világos... miért is tartozna rám, ki vagyok én, ugye... - Mhm... amíg össze nem veszel megint valakivel, akibe szerelmes leszel... - vágtam rá, azt illetően, hogy észrevette volna, ha nem vagyok otthon. És igen, most direkt voltam undok, ő is az volt velem az előbb, úgyhogy megérdemelte, hogy visszavágjak... - Luciferé? Szóval... mielőtt kidobtad, megkérdezted, hogy ő mit szeretne? Vagy neki is azt mondtad, hogy semmi köze hozzá, ez a te dolgod? Mint ahogy az előbb nekem is mondtad? - Persze nem szó szerint így fogalmazott, de számomra ugyebár... ennyi volt a lényeg. Teljesen biztos voltam benne, hogy nem Lucifer akart elmenni, és nem is közös döntés volt, hanem anyu megmondta Lucifernek, hogy menjen el, és kész, ennyi, Lucifernek nem volt maradása, mert anyu nem akarta, hogy legyen...!
Tudom, anyu azt várta, hogy ha elég szigorú, és kitartó, akkor majd feladom, kifogyok a kifogásokból, az érvekből, megadom majd magam... de... én az ő vére vagyok... annál makacsabbnak születtem, mint hogy csak úgy hagyjam veszni az igazamat egy ügyben.
- Hmm... - Ennyit feleltem csak hangosan, végül, bár először mást akartam mondani. De végül nem tettem. Inkább a nézésembe sűrítettem bele mindent... mindent... azt, hogy nem, ez a téma egyáltalán nincsen lezárva, hiába hiszi, hogy a szigorú nézésével most aztán ő győzött, mert nem, nem győzött, és én nem adtam fel, egyáltalán nem adtam fel! És nem, nem értek egyet abban, hogy mindig rám ér... mert nem, nincs így. És nem, az se igaz, hogy semmi se fontosabb tőlem, mert most épp kapásból tudtam volna mondani például azt, hogy mindig neki kell hogy igaza legyen... na, az tuti fontosabb, mint én!
Elégedetten láttam, hogy sikerült kellően nagy meglepit okoznom, hogy ugye, én, és a fiúk... de nem zavartattam magam, amiért ezt most így közöltem anyuval, mert bár ő azt hihette, ő irányít, de... nekem teljesen másféle terveim voltak a témát illetően. Azután meg aztán főleg, hogy ő kijelentette, az övékéről nem fogunk beszélni. Azaz... ő nem beszél velem róla.
- Mmm... jó, de... annyit azért én is mondanék, rólam, meg a kapcsolatomról, a beszélgetésről, anyu, hogy... nem fogunk, mert én ezt a témát lezártnak tekintem, és a döntésem végleges, ez csak a barátomra és rám tartozik, senkinek nincs köze hozzá, hogy kibe szeretek bele, ez az én döntésem, és ezt, Chloe Decker, komolyan mondom. Ha lenne is miről beszélni, nem veled beszélném meg. - S miközben a szavakat csak mondtam és mondtam, persze tisztában voltam vele, hogy nagyon súrolom azt a szintet, ahol már kijárna egy pofon... csakhogy, hozzá kell tennem, nagyon ügyeltem arra, hogy minden szó, amit kiejtek, olyan legyen, amit nemrég még anyu mondott nekem, pontosan ugyanígy, ugyanilyen témában, csak ellenkezőleg fordítva, ő azt mondta, nekem nincs közöm a dolgaihoz, a Luciferrel kapcsolatos dolgaihoz, egész pontosan, én meg visszaadtam neki, miszerint így akkor ez úgy is igaz, hogy neki nincsen köze az én kapcsolatomhoz. Semmi olyat nem mondtam, amit ő nem mondott el nekem az előbb. Annyit változtattam csak, hogy összeollóztam a mondat részeit, meg a nevünket kicseréltem, ő az enyémet használta, én meg az övét.
És ezek után némán vettem be magam a cukrászdába, és az asztalunkhoz telepedve vártam a sütim, mint aki jól végezte dolgát. Kicsit sem szégyelltem magam, szóval én úgy is gondoltam, hogy igen, jól végeztem a dolgomat, elmondtam, amit el akartam mondani. És különben is, megsértődtem, szóval... már csak azért se bántam semmit, amit mondtam.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Trix & Chloe  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Trix & Chloe    Trix & Chloe  Empty

Vissza az elejére Go down
 
Trix & Chloe
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Chloe Decker
» Chloe Decker
» Chloe Decker
» Chloe Decker
» Chloe Decker

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hell Gate :: Világok harcai :: Föld :: Los Angeles :: Lakások :: Decker Nyomozó lakása-
Ugrás: