A Hell Gate FRPG ötvözi a Lucifer hétköznapi, nyomozós, misztikus karakterdrámáját a Constantine okkult atmoszférájával, rendhagyó esszenciát biztosítva a játékosnak
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  TaglistaTaglista  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Teremtés Történet

Discord Server
Infobox
Legutóbbi témák
Lucifer Morningstar
2024-03-26, 17:54
Ethan Burns
2024-03-12, 21:47
Lucinda Loft
2024-02-28, 15:57
Lucifer Morningstar
2024-02-22, 20:14
Isobel Parker Green
2024-02-21, 23:57
Alexander Morningstar
2024-01-23, 20:46
Arlene Young
2024-01-15, 20:04
Bastien L. Saint-Clair
2023-12-14, 18:14
Vendég
2023-11-23, 14:08
Top posting users this month
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (31 fő) 2021-09-22, 02:40-kor volt itt.

Megosztás
 

 Smoke and Mirror ♦ Tlalocelot & Lucifer

Go down 
SzerzőÜzenet
Lucifer Morningstar

Admin
Lucifer Morningstar

Hozzászólások száma :
253
Becenév :
Lucifer, Lu, Luci
Join date :
2018. Aug. 14.
Tartózkodási hely :
Lux
Foglalkozás :
Bártulajdonos, civil tanácsadó a rendőrségnél

Smoke and Mirror ♦ Tlalocelot & Lucifer Empty
TémanyitásTárgy: Smoke and Mirror ♦ Tlalocelot & Lucifer   Smoke and Mirror ♦ Tlalocelot & Lucifer Empty2019-10-13, 19:02



Smoke and Mirror ©


"Az igazi szörnyek szívét semmiféle bűvös karóval nem lehet átszúrni."


Valami megváltozott azon a napon. Mondhatnánk, hogy abban a percben, mikor a zongora padlóján össze csuklottam, akár egy marionettfigura, de az túlságosan könnyelmű kijelentés volna. Nem csupán egyetlen, röpke percről van szó, mert a történések egy lassú, határozott folyamat részelemei, melyek mind egymásba torkollnak. Mi több, végig ugyan abból a torkolatból s ugyan abban a mederben haladtak, egyazon irányt követve. Most már kezdem érteni, mindazt, amit korábban csak sejtettem. Mint mikor az ókor világának népe az első, kezdetleges "tükrökben" gyönyörködött önnön arca láttán, de ez a tükör elhomályosodott, nem láthattak színről színre. A kép torz, fémesen fényes volt, nem több egy rémalaknál. Halovány félmosolyra húzódik ajkam a gondolata, midőn felállok az ágy végéről, hogy az egyik szekrénysorhoz sétáljak. Feketeség honol, az éjszaka a fényesség minden egyes cseppjét elnyelte, az összes csillagot és lelket. Csupán a város neonjai okádják fényüket sápkórosan nyögve, némán, vérszegényen szivárogva be az erkély résnyire nyitott ajtaján. Nem gyújtok világot, sötétségbe burkolózok, ahogy az egész lakás. A bőröm halottian fehérnek hat így, ahogy az egyik könyvtámasz mellett egy tárgyért nyúlok. Nocsak, ez az egy kimaradt. A kezembe veszem a szerény méreteket öltő tükröt, hosszú ujjaim körbe kígyózzák, akár az Édenben rejlő Tudás Fáját. Különös éj ez a mai. Eddig még nem került sor hasonlóra a Lux-ban. Magam sem tudom, mi ütött belém, hogy efféle rendezvényt tartsak, egyszerűen csak gyökeret vert az elmémben a kósza gondolat - miért is ne rendeznék egy zárt körű kiállítást a tulajdonomban levő különös és ősidőket látott kegytárgyakból? Persze, mind nem férne el egyetlen teremben, még egy múzeumban sem, de néhány gondosan kiválasztott darab, az már annál inkább. Akik ma este eljönnek, nem valószínű, hogy átlagos népek lesznek. Hiszen futótűzként terjedt az alvilágban a híre - mint ahogy arról Behemoth beszámolt nekem -, hogy az Ördög közszemlére teszi a (mű)kincseit. A belépőkért szabályos harc dúlt egyes helyeken. Mert van egy nem is olyan szerény réteg, aki fel tudja mérni, miféle dolgokat csodálhat itt meg. Bizonyára akad majd, aki meg akar kaparintani egy s mást, de hogy az efféle szándékot csírájában fojtsuk el, védő igézeteket bocsátottam a tulajdonomra. Ragaszkodom ugyanis ahhoz, ami az enyém. Ahogy a kezemben tartom a tökéletesen kerek tárgyat, nem forgatom, pusztán egészen feketének ható üveglapjára meredek. Nézem, nézem a tükröt, melyet azon az árverésen szereztem, amelyen a szárnyaimat is el akarták árverezni. Persze, mint utóbb kiderült, átverés volt az egész, de azt meg kell hagyni, szinte tökéletes másolatát láthattuk a szikrázóan fehér tollaimnak, még engem is megtévesztett egy pillanatra, bravó! És ahol ilyen agyafúrt hamisítványok vannak, ott akad más figyelemre méltó holmi is. Így esett tekintetem az egyik állványon kiállított, mértani tökéllyel megformált tükröcskére. Valami vonzott hozzá, valahogy megfogott, így miután a rendőrök elrebbentek a helyszínről, megalkudtam érte soron kívül. A pénz a szememben úgy sem ér fabatkát sem. A különleges tárgyak viszont annál inkább. Ahogy pedig ezt a bizonyos eszközt szemlélem...egészen mélyen meredve végtelennek ható felületébe, az üveg, mely talán soha nem is volt az, aminek láttatja magát, finoman megfodrozódik. A felszíne most már nem olyan, akár a vízé, sokkal inkább, mint a képlékeny füst vagy túlvilági, obszidián köd. Érdeklődve szemrevételezem a jelenséget, ami akár a fantáziám szüleménye is lehetne. De még is egy sötét kis belső hang az ellenkezőjét súgja. Ahogy pedig így meredek rá, matériájának kósza keringése kirajzol valamit. Vagyis éppen valakit. Vajon eddig is ott volt, csak nem láttam, amit nem akartam látni? Irreleváns, hiszen most már én is színről színre látok. Keserű a mosoly a szoborszerű arcomon. Hiszen az, amit eme különös eszköz láttat...valami egészen új. Valami ismerős, még is ismeretlen. Ahogy pedig elnézem a képmást, egyszerűen nem érzek az égvilágon semmit. Semmit. Leengedem a kezem, melyben a cseppet sem hétköznapi tükröt tartom s a másikat zsebre téve indulok meg a lift felé. Az halk hangot hallat és már ki is szállok, lent. Egyenesen egy üvegvitrin felé tartok a megannyi értékes, kiállított holmi között és nemes egyszerűséggel elhelyezem azt. Mintha csak erre teremtetett volna az üvegkalitka és az apró fémállvány. Nincs szükség kulcsra, hogy az üvegkupola lezáródjon, ahogy kezeim elhagyják területét. Éppen elkészülök, minden tökéletes! Minden sötét! Néhány vérszegény fénycsóva világítja csak meg a kihelyezett vitrineket, sejtelmesen. Pincérek igyekeznek az ajtón éppen beáramló, koktélruhás hölgyek és szmokingot viselő, mosolygós s izgatott urak elébe, hogy pezsgővel és kaviárral kínálják őket. Behemoth az ajtónálló, frakkban, az elengedhetetlen fehér csokornyakkendőjével. Én pedig kiszélesedő mosollyal fordulok a vendégek felé, mintha csak Michelangelo mázolta volna ábrázatomra.

"Ősi korlát és ingatag."




Idézetek: Stephen King
Hell Flow
Music
Vissza az elejére Go down
Vendég

Vendég
Anonymous


Smoke and Mirror ♦ Tlalocelot & Lucifer Empty
TémanyitásTárgy: Re: Smoke and Mirror ♦ Tlalocelot & Lucifer   Smoke and Mirror ♦ Tlalocelot & Lucifer Empty2019-10-13, 20:33

Kedvemre való eme mélységes setét, mint a mai éjszaka. Az utóbbi időben igencsak káprázatosnak találtam az emberek tudományát, miszerint a városok számára nincs nappal s éj, pusztán fényzivatar. Kivilágított utcák hadán verekedtem át magam célom felé, miközben csodáltam a csillagokkal tarkított kupolát, olykor lenézve a kezemben tartott enyhén véres belépőre. Sajnálatomra mindeddig sikertelenség övezte a tulajdonom visszatérését a nélküle magányos gazdájához, de most mintha a sors maga adta volna kezembe az utat...pontosabban fogalmazva annak a halott démonnak a kezéből származott, akit eltapostam annak reményében, hogy ez a próbálkozás máma éjjel nem úgy zárul, mint a többi. Sohasem gondoltam volna, hogy ily szerencse fogad olykor kegyetlen keblére, hiszen mégis mily esély volt arra, hogy egy önmagának motyogó, szánalmas gyermek elkotyogja azt a nevet, akire vártam. Miközben a jegy tisztogatása elveszi figyelmem nem éppen csekély részét; hisz macerás lenne bejutni egy gyanús belépővel; illetve figyelve, hogy a még mindig gyönyörűen vasalt, kiváló szabású öltönyöm; melyet egy órával ez előtt voltam kénytelen felvenni üzleti ügyre való tekintettel; nehogy bepiszkításra kerüljön holmi utcai talp alá valókkal, igen közel járok a végzetemhez. Az épület elkápráztat és elgondolkodtat...ki is ez a személy, akit ennyire kutatok? Azon alkalom képei suhannak át elmém még éppen nem foglalt mezején, mikor is az aukción megpillantottam őt és a másik mellette állót. Éreztem, hogy hasonlatosak hozzám, hogy végre nem csak parányi prédák között kell kutatnom, mint valami sikátorban megbúvó turkálóban, hanem találtam egy másik vadászt. Egy vadászt, aki nem rejti kő alá, hogy micsoda, akiből sugárzik ha akarja, ha nem. Izgatottságomban kicsit megremegett a kezem és rá pillantottam a jegyre. Nem ejtettem el, ujjaimmal úgy tartom, mintha egy sziklapárkányról készülnék felmászni, megakadályozva ezzel a végtelenbe való zuhanásomat. Sóhajtok egy nagyot, ezzel is csitítva a bennem buzgó érzelmeket. Szerencsém, hogy teljes testem fedi ruházatom, hiszen nincs felesleges időm magyarázkodni, miért is izzanak a testemet borító tetoválásaim.
- Csak nyugalom, mégis mi történhetne? - suttogom magamnak, hogy ezzel is csendre intsem bensőm háborgását.
A bejárat irányába nézve azonnal kiélesednek érzékeim, hiszen amit látok mosolyt csal az évezredek óta halottra faragott arcomra. Egy démon lenne a kidobó személyzet? Itt már aggódnom is felesleges, hiszen ebből már több mint erős sejtésem van, hogy jó helyen járok. Legalább is reménykedtem benne, hogy gond nélkül sikerül minden, hiszen nem tartozom az átlagos démonok közé. Egy olyan komplexumban, ahol a biztonsági egy démon, biztosra vehetem, hogy a tulaj messze komolyabb lehet, engem kiszúrni pedig nem nehéz, ha az orrodat használod a szemed helyett. Minden eshetőségre felkészültem, mágiamentesen álcáztam minden apró nyomát az azték vérmágiának. Inkább áztatom célpontjaként magam olyan jelzőkkel, mint rommá parfümözött ficsúr, mint vérszagú bestia. Minden apró lépéstől, melyet a nagy tömeg miatt egyre nehezebb volt megtennem, kételyek támadtak bennem. Biztosan itt van? Ügye? Lucifer Morningstar..legalább ő legyen itt, ha a tárgy nem is! Az immár makulátlanra csiszolt belépőt felmutatva sikerül is átlépnem a bűvös kaput, ami eddig távol tartott engemet enyémtől. Azonnal le is csaptam egy pohárka frissítőre, mellyel kínálták az izgatott látogatókat a pincérek. Felhörpintettem egy csapásra a kelyhem tartalmát, míg másik kezem tenyerének belsejével intettem, hogy nem igénylek élelmet. Bejutottam és innen kezdődik csak a játék, gondoltam magamban. Elvettem egy második poharat és eme élettelen tárgy kíséretében elkezdtem szemmel felkutatni egy számomra sokkalta fontosabbat.
Vissza az elejére Go down
Lucifer Morningstar

Admin
Lucifer Morningstar

Hozzászólások száma :
253
Becenév :
Lucifer, Lu, Luci
Join date :
2018. Aug. 14.
Tartózkodási hely :
Lux
Foglalkozás :
Bártulajdonos, civil tanácsadó a rendőrségnél

Smoke and Mirror ♦ Tlalocelot & Lucifer Empty
TémanyitásTárgy: Re: Smoke and Mirror ♦ Tlalocelot & Lucifer   Smoke and Mirror ♦ Tlalocelot & Lucifer Empty2019-11-27, 22:02



Smoke and Mirror ©


Zártkörű rendezvény - hirdeti a halandók megcsalható szempárjának a tábla a LUX külső üvegajtaján. De nem az arra érdemeseknek. A fém lap ugyanis egy démon szemén át vagy mágiában járatos személynek egészen mást tartogat. Magam bűvöltem meg, ördögi varázslat, mi más lenne? Hiszen minden, amit ma a mágia gyűjtőfogalom alatt a halandók és halhatatlanok számon tartanak, az eredendően tőlem származik. Ezért is gyűlölik annyira az égiek. És ezért tiltják vasszigorral Apám talpnyalói, lelkes hívei, akik áhítatos ábrázattal égették meg egykoron a vélt vagy valós boszorkányokat. A Sátán szajhái mind, kiáltozták. S valóban, volt benne igazság, azt meg kell hagyni. Bár valójában az emberek között első tanítványom és egyik legközelebbi barátom, Lilith terjesztette el eme tanokat, mégpedig a saját kreativitásától átitatva. Így míg a prototípus megmaradt a pokolfajzatoknak, addig barátném megszülte az emberek mágiáját a maga asszonyi fondorlatával. Így hát mindenki, legyen szörnyeteg vagy más beavatott, a mágia szövedékén át szemlélve megtudhatja eme ötvös munkáról, hogy az ördög bárjában ezen az éjen egy rendhagyó, privát esemény kerül megrendezésre. A tábla elváltozik, feketévé lesz, mintha tinta itatná át a harsány, modern jelzőeszközt, majd vérvörös cirádák futják körbe szegélyét s végül a betűk is átalakulnak, befelé csalogatva a szerencséseket. Míg Mazikeen bizonyára a hátsó ajtónál figyeli, nem szándékozik-e bárki meghívás nélkül besettenkedni a party-ra, addig a főbejáratnál - a második, belső ajtónál - a Behemót áll helyt s fogadja a vendégeket. Persze, mindketten jóval többek, mint pultos lány és pohárnok. Behemoth, dús, fénylő fekete bundájával és igényes frakk kabátjában feszít, egyszerre olvadva be a félhomály sötét fátylába s tűnik ki, akár egy megcsillanó tükörkép az éjszakában. Udvariasan köszönti az érkezőket, páratlan modorral. Nem meglepő módon a meghívottak többnyire nem átlagos személyek. Még is, mikor az a bizonyos, sötét szemű férfi áll meg az ajtóban, a ravasz macskaszem menten megakad rajta. Tekintete fel vándorol a kőszoborhoz hasonlatos arcra, alig észrevehetően fürkészve azt. Az erős parfüm első hullámja megcsapja, ahogy az alak hozzá lép, de az orrfacsaró buké hamar elillanni látszik. A kezébe veszi a kis kártyát és szemügyre veszi.
- Nocsak, egy csepp vér.
Jegyzi meg ínycselkedve a démon, s ha az érkező követi a salétromsárga íriszeket, maga is láthatja, valóban lett ott egyetlen, alig látható, icurka-picurka bíbor pöttyöcske. Némi tétovázás után meg is emeli a papírlapot, mintha csak fel akarná mutatni a különös vendégnek. Ujjai között megpördíti s a meghívó a levegőben fordulva egyet lustán, újfent karmazsinban ázik. A démon a démonnal farkasszemet néz, végül azonban még is vissza adja a kártyát a "tulajdonosának". A tekintete pedig azt üzeni, "Nem azért fizetnek, hogy kérdezősködjek." De az arcát megjegyzi, erre mérget vehet. A küszöb átlépetik, a sors megpecsételődik. Ahogy az érdeklődők felé fordulok, pontosan hátat fordítok a gomolygó, feneketlen tükörnek, amit utolsónak helyeztem el az egyik önálló üvegvitrinben.
- Pokolian szép estét kívánok mindenkinek!
Köszöntöm az egybegyűlteket, ahogy egy pincérnő kedvenc italom nyújtja. Kézcsók kíséretében elveszem a martinis poharat, amiben szinte meg se moccan az átlátszó nedű vagy az olívabogyó. Újra a vendégsereg szemébe nézek. Ó, az Ördög tekintete...feketébb az a kátránynál s igézőbb a legmélyebb, elátkozott kútnál.
- Bevallom, kíváncsi voltam, hányan jönnek majd el, ha a fülükbe jut, mit is szemlélhetnek meg ezen az estén. Korábban nem vetemedtem hasonlóra, így csak annyit mondhatok, élvezzétek ki, amit láttok!
Kitárom hosszú karjaim, akár a bordó bőrszárnyakat, szánt szándékkal hagyva kétségek között az ide látogatókat.

"Most egy másik jel tűnt fel az égen: egy nagy Vörös Sárkány, hét feje volt és tíz szarva, s mindegyik fején korona. Farkával lesöpörte az ég csillagainak egyharmadát, és a földre szórta."
- Jel12,3-4


A szemérmetlenül bizarra és kurtára sikerült köszöntőm vegyesen fogadják a hölgyek és urak. A hozzám közel állók kacéran nevetgélnek és tapsolnak, de sok arc vegyes érzelmekről tanúskodik s zavarodottságról. Nos, mindig is szerettem hatásvadász lenni, így ennyiben is hagynám a "megnyitót", had legeltessék szemüket mind, ahányan csak vannak. Aki mer, az persze kérdezhet nyugodtan, bár erről nem vagyok biztos, hogy van tudomásuk. A többiek kénytelenek beérni a pazar látvánnyal, hiszen semmiféle címke vagy rege nem szerepel a kiállítási tárgyak mellett. Leengedem hát karom és kiélvezve az ínycsiklandozó szeszt kortyolgatom azt, akár a nyalánkságot. Ha a magát átlagosnak álcázó fickó figyelt, akkor kiszúrhatta, hogy már egy ideje őt nézem. Nem is habozok túl soká. A VIP népség szétszéled, falva tekintetével a műtárgyakat, míg én közöttük átvágok ahhoz a bizonyos úriemberhez. Vagy gazemberhez. Esetleg cseppet sem emberhez. Részletkérdés. Megállok mellette, a legnagyobb derűvel, fülig érő szájjal s megszólítom.
- Szavamra, nem gondoltam volna, hogy pont most, pont itt intézne bárki imát hozzám!
Keserédes a halk hahota, amit hallatok, s újra bele iszom a Martiniba.

"Levetették a nagy sárkányt, az ősi kígyót, aki maga az ördög, a sátán, aki tévútra vezeti az egész világot." Jel12,9
Music
Vissza az elejére Go down
Vendég

Vendég
Anonymous


Smoke and Mirror ♦ Tlalocelot & Lucifer Empty
TémanyitásTárgy: Re: Smoke and Mirror ♦ Tlalocelot & Lucifer   Smoke and Mirror ♦ Tlalocelot & Lucifer Empty2019-12-06, 22:17

A kidobó különleges teremtmény, démoni szagot áraszt, de nem éppen átlagosét. Macskafajzat, akárcsak én, így nem is csodálom, hogy hosszú ideig csak méregettük egymást. Észrevett egy aprócska árulkodó jelet a "saját" belépőmön, mely elkerülte figyelmem a gondolatgomolyag boncolgatása közben az úton idefelé. Úgy teszek, mintha a legkevésbé sem érdekelne a jegy tulajdonosának megkérdőjelezhetősége, így miközben kezében tartja, szemem az övébe fúródik és pislogás mentesen állom a fenyegető jelenlétet. Vélhetően megfordulhatott neki is a fejében, hogy melyikünk lehet gyorsabb, erősebb, rátermettebb egy vadabb szituációban, de nekem nem célom bajt okozni. A célom sokkalta fontosabb, mint egy pillanatnyi élvezet és bár rendkívül kevés ellenfél bizonyulna ígéretesnek, érzékelek olyan illatokat, melyek óvatosságra intenek. A mágia nem éppen szakterületem, de fizikális ráhatással okoztam már nem egy meglepetést a magabiztos mágiahasználókkal szemben. Egyetlen illat; különb mind közül; megcsapta orromat és az erőviszonyokat képes voltam hamar felmérni. Itt van a személy akit keresek és vele nem szívesen játszadoznék, bár teljes erőmben fizikailag nem lenne ellenfél, mágia terén teljesen abszurd, ijesztő érzést kelt bennem. A kidobó végül enged a tekintetén és bebocsátást biztosít a rendezvényre, de valami azt súgja, hogy nem ez volt az utolsó pillanat, hogy egymás szemébe néztünk. Merem remélni, hogy ez egy fogadalom is egyben. Odabent elvegyülök a tömegben, ignorálva a jelenlévők nagy részét, de orromat folyamatosan a masszív jelenlét irányába tartva keresem a célpontomat. Még csak erőlködnöm sem kell, hiszen maga mutatkozik meg, s köszönti a jelenlévőket, mint ahogy azt a házigazdától el is várhatjuk. Üdvözlés közben végigméri a jelenlévőket, amire én elkapom tekintetem, hiszen még nem akarom felfedni magam. Figyelmem inkább a csodás relikviák tartják magukon. Amúgy is szeretek túllépni a formalitásokon, többnyire felesleges időpazarlásnak érzem ezeket, bár kénytelen vagyok én is olykor alkalmazni munkám során. Céltudatosan a tárgyra térni, ez valahogy mindig is jobban kedvemre tett. Ahogy járok, tárgyról tárgyra vándorol tekintetem és orrom. Szakmai ártalom, de mit is tehetnék. Figyelmem kevésbé teszi bizarrá, hogy kizárólagosan szaglásom alapján határozom meg a tárgyak erejét és mibenlétét. Nyugtalanná tesz, hogy megfigyelve vagyok szinte mióta csak beléptem. A kidobónak volt és van is elég dolga ahhoz, hogy ne fecsérelje ilyenre az idejét, így kizárásos alapon két lehetőséget tudok latba vetni. Ismerős, vagy olyan, aki szeretne az lenni. Mivel rendkívül homályosan érzek csak ismerős szagot, így egy aprót sóhajtva egy apró, jelzés értékű pillantást vetek a házigazda irányába, tudatva azt, hogy tudatában vagyok annak, figyelmének célpontjaként szolgálok. Oda sem kell tekintenem ahhoz, hogy érzékeljem közeledését. Pont az egyik kiállított csecsebecse előtt állok, midőn is megáll mellettem és megtöri a csendet kettőnk között. Halovány mosoly ül ki arcomra, mikor felé fordulok és egy pillantást vetve nyugtázom, hogy az ital apró mértékben fogy, jelezvén, kedvenc lehet a termék.
- Mr. Morningstar! Értékelem kedvességét, hogy menedékébe invitált ily mennyiségű vándort, köztük tudva magamat is. Mesés a gyűjteménye; egytől egyig...'valódiak'. - jelezvén a szóval, hogy nem csak tisztában vagyok a legtöbb tárggyal, hanem szakterületem is valamilyen téren. - Bocsásson meg, mily goromba vagyok, be sem mutatkoztam még. Ha kérhetem, egyelőre hívjon...Mr. Sárgának. - csúszik ki ajkaimon egyértelműen nem valódi nevem.
- Talán pont e név hallatán tűnök igazán gorombának, de nézze el kérem. Mindannyiunknak vannak titkai és bár a nevem nem kimondottan az, mégsem osztogathatom, akár újságos az áruját...több mint elegendő fül hallatára. Különösen, ha személyesen Maga látogat meg, kit régóta keresek. - szavaim bársonyosak, éreztetve, hogy célom a legkevésbé sem aggodalmat okozó. Tekintve köszöntőjét, megjelenését és másokkal szemben tanúsított viselkedését, érdemes lesz megfigyelnem stílusát, mely oly természetes. Gondolatban sóhajtok, hogy bár magamnak is ily módon, oly könnyedséggel menne a kommunikáció.
Vissza az elejére Go down
Lucifer Morningstar

Admin
Lucifer Morningstar

Hozzászólások száma :
253
Becenév :
Lucifer, Lu, Luci
Join date :
2018. Aug. 14.
Tartózkodási hely :
Lux
Foglalkozás :
Bártulajdonos, civil tanácsadó a rendőrségnél

Smoke and Mirror ♦ Tlalocelot & Lucifer Empty
TémanyitásTárgy: Re: Smoke and Mirror ♦ Tlalocelot & Lucifer   Smoke and Mirror ♦ Tlalocelot & Lucifer Empty2020-02-16, 12:27



Smoke and Mirror ©


A bejáratnál, elegáns szmokingban macskaképű teremtmény állja útját az érkezőknek. Selymes, fekete bunda, kifogástalan öltözék, s oly bájosan játszva az Ördög játékát, táncolva az ő táncát, veszi át az egyik meghívót a másik után. Mintha mindez csupán formalitás lenne, mintha nem az Ördög barlangjába igyekeznének a vendégek oly sietősen és kiéhezve, tort ülve a világ felett. A démon, aki negédesen szekundál, akár egy halandó - csak éppen bestia bőrben, még ha fel is ékesítve -, vitriolos pillantást vet az apró, merevített papírlapra. Drága anyag, cikornyás betűk, édes, akár a méreg s mindenképp sátáni. Ahogy a két pokolfajzat tekintete találkozik, egy egészen röpke pillanat erejéig mintha az idő is megállna. A csokornyakkendős macskaszemei kitágulnak, akár salétromsárga üveggolyók. A pupillája azonban ahelyett, hogy felfalná az aranytengert, oly vékonnyá lesz, mint a fátyol, ami az itt levőket elválasztja a Pokol tornácától. Az entitás vissza adja a kártyát, mintha mi sem történt volna, a pillanat elillant, akár a gyenge láng.
Nem úgy az az izzó energiahullám, ami egyre beljebb csalogatja a különös vendéget, akár egy maróan édes illat. Mindenki érzi...csak éppen nem érzékelik egyformán. Egy halandó, akinek megremeg a térde ahogy a jóképű férfi rá pillant, maga sem tudván, miért van rá ekkora hatással. Vagy éppen a pokolkutyák, akik úgy sereglenek gazdájuk köré, akár bogarak az éjjeli lámpafényre. És igen, ott vannak, a démon láthatja, ahogy néhány efféle fajzat dögevőként keringőzik ura lábai körül, úgy szlalomozva a vendégek között, akár az árnyék. Csupán kivételes szemek láthatják eme torz, ősi teremtményeket, a Pokol első démonait. A kör közepén pedig, bestiális kíséretének gyűrűjében ott áll ő, leköszönt vagy sem, a Sátán maga.
Tökéletes mosolyommal fordulok meg, kezemben a védjegyemmé vált pohárral, páratlan megjelenéssel. Elvégre, mindig is híres voltam a stílusérzékemről. Most viszont, úgy érzem, az a reszelő hang, ami engem szólít, nem a drága selyeming vagy a bódító pézsma illat miatt teszi ezt. Vagy talán még is, hiszen ő érzi, amit mások nem, azt az esszenciát, ami egyszerre édesebb bárminél és orrfacsaróbb egyben...Les Fleurs du mal, Baudelaire szava járásával, mint a legtökéletesebb virág(illat), ami bévülről rohad, valamiféle természetellenes, fanyar kipárlással keveredve, ami a kátrány szúrós szagát idézi - bár erről jelenleg mit sem tudok s nem is érdekel. Ahogy a szemérmes idegen felé indulok, a jelenlevők tudat alatt siklanak ki az utamból, ahogy (vészes) közelségem megérzik. Fenyegetően derűs mosolyom töretlen s pusztán egy lélegzetvételnyi távolságra állok meg az alaktól, aki az imént már rám-rám emelte a tekintetét.  Van valami különös ebben a fickóban s szituációban, valami izgató. Én pedig szeretek szórakozni. Bele kortyolok a nedűbe, de éjfekete íriszem nem veszem le a jövevényről. Az olívabogyó megbillen a pohár fenekén.
- Hát persze, hogy azok!
Vágom rá az óvatos, de annál tisztelettudóbb kis regére. Közben a poharam felett finoman kóstolgatom az úriembert - bár erre a jelzőre ki tudja, rá szolgálna e -, alig észrevehetően, de nem teljesen feltűnés mentesen.
- Halandók és halhatatlanok között is akadnak olyanok, akik keze efféle csodákat képes alkotni. És bizony, van, hogy a legádázabb tárgy fogant emberi kezek között. Milyen különös!
Csevegek egyszerre rejtelmesen és szemérmetlenül nyíltan. Mindig is botránykő voltam az égiek és olykor a földiek szemében, s erre rá is szolgálok, nap mint nap. Azt nem nehéz leszűrnöm, hogy társaságom szeme igen csak kifinomult.
- Mr. Sárga?
Kérdezek vissza kacéran, némi kuncogás kíséretében.
- Mint a macskám szeme!
Folytatom kissé impertinensen. Aztán, még egy lépéssel közelebb megyek Mr.Sárgához és szabad karommal átkarolom a vállát, ördögien suttogva a fülébe.
- Megértem, hiszen a nevetek a gyengétek...fegyver ellenetek, a megfelelő kezekben.
Majd észrevétlen lekúszik karom róla, akár kígyó az Édenkertben. Ismét szemtől szembe állhatunk. Én pedig tovább szopogatom itókám, fejtegetve az elém táruló jelenséget.
- Hát itt vagyok, a báromban, többnyire. Megtalált!
Széttárom a karjaim ismét, akár túlvilági szárnyakat, majd szabad kezem a zsebembe csúszik.
- Elárulom, az angyalok rögtön meghallják, ha imát intéznek feléjük, túlharsogva a világ hangjait.
Mosolyommal szinte kacsintok, ahogy egy pillanatra ismét oda hajolok hozzá.
- Atyám irritáló kis "ajándéka", ahogy oly sok minden más.
Sóhajtom teátrálisan, megforgatva szemeim. Majd hirtelen ismét elkomolyodom.
- És mondja csak....miért keresett annyira?
Kíváncsiskodok, csintalanul, Mr. Sárga arca előtt kígyózva.

Say, don't see why
People dogging me 'round
It must be that old evil spirit
Music
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Smoke and Mirror ♦ Tlalocelot & Lucifer Empty
TémanyitásTárgy: Re: Smoke and Mirror ♦ Tlalocelot & Lucifer   Smoke and Mirror ♦ Tlalocelot & Lucifer Empty

Vissza az elejére Go down
 
Smoke and Mirror ♦ Tlalocelot & Lucifer
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Szükségem van rád... - Lucifer és Auriel - Lucifer tetőlakása
» Mirage Mirror
» Tlalocelot
» Éjszakai ragadozók - Tlalocelot & Lilith
» Lucifer alkotásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hell Gate :: Kopár Vidék :: Játékok Temetője-
Ugrás: