A Hell Gate FRPG ötvözi a Lucifer hétköznapi, nyomozós, misztikus karakterdrámáját a Constantine okkult atmoszférájával, rendhagyó esszenciát biztosítva a játékosnak
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  TaglistaTaglista  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Teremtés Történet

Discord Server
Infobox
Legutóbbi témák
Lucifer Morningstar
2024-03-26, 17:54
Ethan Burns
2024-03-12, 21:47
Lucinda Loft
2024-02-28, 15:57
Lucifer Morningstar
2024-02-22, 20:14
Isobel Parker Green
2024-02-21, 23:57
Alexander Morningstar
2024-01-23, 20:46
Arlene Young
2024-01-15, 20:04
Bastien L. Saint-Clair
2023-12-14, 18:14
Vendég
2023-11-23, 14:08
Top posting users this month
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (31 fő) 2021-09-22, 02:40-kor volt itt.

Megosztás
 

 Gabriel & YHWH - Egy pillanatnyi álom egy égi tüneménynek

Go down 
SzerzőÜzenet
Vendég

Vendég
Anonymous


Gabriel & YHWH - Egy pillanatnyi álom egy égi tüneménynek Empty
TémanyitásTárgy: Gabriel & YHWH - Egy pillanatnyi álom egy égi tüneménynek   Gabriel & YHWH - Egy pillanatnyi álom egy égi tüneménynek Empty2019-06-23, 19:03



Gabriel & God
One of these days it won't be long,
You'll call my name and I'll be gone.

Lehunyt szemek, apró rezonancia, mely végigsugárzik egész lényemen minden egyes esemény bekövetkezésekor. Fodrozódás az addig nyugodalmi állapotban lévő vízfelszínen, hullámait figyelem, ahogy egy újabb becsapódó csepp hullámaival ütköznek össze. Két erő találkozik, mielőtt elhalnának, elenyésznének a létezés emberek számára felfoghatatlan nagyságú terepasztaláról, hogy később más hullámok kerüljenek a helyükre, majd azok is tovatűnjenek. Én csupán figyelem a folyamatokat. Egy végtelen óceán történéseit. Csillagok születését és kihunyását, egyre magasodó épületek alkotását, a legkülönfélébb érzelmek kialakulását, amik lenyűgöző módon húzva meg az életutakat behálózó, láthatatlan fonalakat, alakítja a világ résztvevőinek létét, méghozzá olyan fel nem ismerhető erőként, hogy az emberek tudatában se lehessenek annak munkálkodásának. Én viszont látom.
Megfogalmazódik bennem, hogy ki kellene zárnom, mégis, látom. Látom, mert látni akarom. Megannyian közülük úgy érzik, nem vagyok velük, pedig mindőjük hangját hallom.
Nem, nem ámodok.
Nehéz egy olyan tudatnak álmodni, mely ismer, s lát mindent.
Mindent, mi volt és mindent, mi van.
A világ a változásait érzékelem. Érzékelem, de ellentétben azzal, amit évmilliárdokig tettem, tettünk én, a Másik Felem, s az angyalaink, nem avatkozom közbe. Nem úgy, ahogy annak idején büntetést szabtam ki Ádám és Éva elsőszülött fiára, vagy úgy, ahogyan a féllényektől tisztítottam meg a bolygót Lámek fiának idejében. Elengedtem az okítás és a büntetés végrehajtójának gyakran túlontúl kegyetlennek tűnő, azonban nem kevésbé törődésből fakadó szerepét, s ezzel együtt kétségkívül minden gyermekem, minden teremtésem kezét, hogy ők maguk találhassák meg az útjukat, bukdácsolásukon keresztül fejlődve leljenek rá a fény befogadó, szeretetteljes ösvényére.
A felnövés folyamata.
Meglehet, régen meg kellett volna már tennem. Lehet... lehet, hogy sosem tettem meg. Nem igazán. Hiszen most is mellettük vagyok. Így van ez minden nap. Nem láthatnak, nem engedem, hogy lássanak, pontosítva, nem láthatnak többet annál a borostás arcú férfialaknál, akinek a szemei magukba zárják és elrejtik a végtelenséget az avatatlan pillantások elől. A végtelenségben pedig eltemetve ott forgolódik nyugtalanul a szomorúság, és a magány, melyeknek jeleit nem mutatom. Lehatol egész lényem alapjaiig, addig az alaktalan ragyogásig, definíció nélküli energiáig, amit a halandó elme, ha látna is, nem fogna fel, nem bírná ki. Rusztikus pilléreim méregzöld liánjává válik, körülöleli, szorítja, el nem engedi.
Tudom, nem vagyok ezzel egyedül. Egy másik, hozzám nagyon is közel álló esszenciából, szintúgy érzem áradni a keserűséget. S miként látom, végignézem, milyen útra lép Ő, az én bánatom csupán tovább nő. Egy egykoron rendkívül fényes aurát mostanra setét foltok szennyeznek már be. Haragja, folyamatosan pulzálva, lökéshullámokban áramlik felém, érzem azt szívem minden dobbanásában, eme emberi test minden sejtjében.
Nem kívánok elbújni a dühe elől, sem lemondani a fényességéről, ami azzá tette, amivé a neve lefordítható.
- Hunyd le a szemed, Gabriel! - ebben a pillanatban, az én pillanatomban egy asztalnál ülök, nem vesz körül egyéb, mint mozdulatlan tárgyak, melyek összessége kiadja mostani álcám helyszínének, a tanári szobának a képét. Bárki számára, ha látna most, úgy tűnne, hogy összekulcsolt ujjaimnak támasztva államat, gondolataimba mélyedve meredek az előttem lévő monitorra, rajta a Murillo féle Angyali üdvözlet kinagyított képével. Az ajkak által formázott szavakat magam elé suttogom az üres térbe, már-már féltő lágysággal, hiszen tudom, hogy hangom, valós hangom, annak fejében fog szólni, akit elérni sóvárgok, látszólag beazonosíthatatlan forrásból származva.. legalábbis, az emberek ezt gondolnák.
De tudom, zsigereimben érzem, a címzettem érteni fogja. Tudni fogja, kitől érkezik az inger, mitől fogalmazódik meg a gondolat agytekervényei között. nekem pedig bűntudatom van emiatt.
Szabad akarat tiszteletben tartása vagy egy újabb gyermekem elvesztése? Ezen két opció közül kellett választanom.
S én döntést hoztam. Ahogy tettem ezt egykoron, az idő előtti káoszban:
Legyen világosság.
Most sem szeretnék mást.
Ezért, ha megteszi, amit kérek tőle, és óceánkék íriszeit elrejti szemhéjával a világ elől, szinte azon minutumban egy kép kezd majd kirajzolódni előtte. És ekkor már nem fog számítani a hang, mi megkérte rá, távolinak érződhet és elérhetetlennek, mint a holdfény látványa egy tiszta egű éjszakán, ha színtelen fátyolfüggöny mögül nézzük.
Ennek a jelenetnek a centrumában, melyben fiam általam találja magát, riadt halandót láthat. Akadozó lélegzettel és zakatoló szívverésel néz szembe egy alakkal, aki egyelőre nem több árnyékos sziluettnél, egy körvonalnál, mely ismerősnek tűnhet. Elvégre, az. Mindkettőnk számára.

"Ér..értem uram. Én..."

Hebeg-habog. Retteg. Az alak, halálfélelmének forrása az elkerülhetetlen vég, egy baljós és megmásíthatatlan ómen kimért nyugalmával lép előre. Az események, általam, felgyorsulnak némileg. Hallani lehet, ahogyan a jólkivehetően szintén férfinemet erősítő személy mond valamit, ám szavait ezen képek során nem lehet kivenni. A múlt üvegén át szól hozzánk, s mi csak végignézhetjük, azt mi már volt. Azt, ahogyan a gyűlölet kiteljesedéseként a halandó késszúrás által leheli ki a lelkét. Az alak maga ekkor még nem, ám onnan, ahol Gabriel áll a vízióban, tisztán kivehető, ahogy a fegyver fordul egyet a testben, mielőtt elhagyná a húst. Csakis ekkor tisztítok a képen, noha nincs kétségem afelől, hogy ezen a ponton pontosan tudja, mit lát, hogy fiam láthassa önmagát.
A hűvös, rideg lényt, mi egy lelket idő előtt küldött a túloldalra.
Gabriel... hová lett a glóriád?
A kérdés sosem hagyja el ajkaimat. Hangosan nem. De apró rezzenésként érezheti. Érezheti a fájdalmat. A bánatot. A könnyeket, melyeket nem engedek útnak. Úgy észlelheti, mintha körülötte egyetlen pillanat erejéig vibrált volna a levegő, hogy azzal egyidőben megjelenjen benne a kérdés, ott motoszkáljon tudatában, szinte észrevehetetlen leheletként. Néma szavakként. Nem megvetőek. Nem bírálóak. Nem haragosak. Búsak.
Ám nem várok rá választ, ami azt illeti, teljes reakcióját sem várom meg, már változtatok is mindazon, mi előttünk van.
A férfi, a holttest és a vér eltűnik, a szoba körvonalai elmosódnak, a színek pedig összefolynak, hogy ami megjelenjen előtte, az élénkzöld fű lepte mező, fák, virágok és állatok tökéletes harmóniája, s valahol a túlontúlságban egy különálló, vastag, göcsörtös törzsű fa.
Éden.
Az Elsőket épp angyalok figyelik, egészen pontosan, három fivér.
Gabriel, Michael, Lucifer.
Ők nem látnak, nem éreznek minket, mostani valónkat. Ahogy senki.
- Hiányzik? - egyszerű eldöntendő kérdés, halkan téve fel azt, de csupán a felszínen nevezhető tényleg ennek. Értelmezheti ezt eltávolodott testvérére, az emberpárra, rám... ám én, a maga szimpicitásában mindenre kérdezek rá. Hiányzik-e, mindaz, mi volt. Mindaz, ami Ő volt.
A válaszát türelmesen várom.
Nem olvasok esszenciájában, hogy megkapjam a feleletet, és nem befolyásolom ítéletnek legkisebb éreztetésével sem. itt most azok vagyunk, amik vagyunk. Ő és én. Nincs mit és nincs miért visszafognia. Azt tesz, amit kíván, addig ízlelgeti a kérdést, ameddig szeretné.
Itt? Itt minden idő a miénk. Minden egy megfagyasztott, átmeneti látkép. A valóságban, az övében és enyémben egyaránt, közösen lehunyt szemeink mögött világunk kapcsolódásával nem telik el több egyetlen másodpercnél.
Egyetlen pillanat, míg az idő kezei megbilincseltek.



Note: Hiányoztál, fiam

Vissza az elejére Go down
Vendég

Vendég
Anonymous


Gabriel & YHWH - Egy pillanatnyi álom egy égi tüneménynek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gabriel & YHWH - Egy pillanatnyi álom egy égi tüneménynek   Gabriel & YHWH - Egy pillanatnyi álom egy égi tüneménynek Empty2019-07-20, 21:15

to Apus

A világ halad a maga nemében és én is haladok vele, ahogy nem kellene. Angyali lényként, mégis minden égi jellemzőmet elrejtve élek a világban és vezetgetem a kis klubbomat. A Bloody Bite elég jó bevételt hoz, és a kellemes felszín alatti pincehelységek még több hasznot termelnek. A városban én vagyok az, aki mindig mindent a többiek előtt tud meg és ezzel az információval nem is fukarkodom. Jópénzért bárkinek bármilyen infót megszerzek, csak csengesse ki a nem kevés megbízási díjat. Vagy nem tudják meg sose a mocskos kis részleteket, amikkel hatalom szállhat a kezükbe.
Éppen itt időzöm, az alagsori kis irodámba ahol egy számítógép billentyűzete segítségével dokumentálom amit mgtudtam és elküldöm az illetékeseknek. Ebben a mocskos világban csak az él meg, aki alkalmazkodik, és sok más testvéremhez képest én képes vagyok ezt megtenni minden további nélkül. Nem is kérdés, és akárkiből bárhogyan kiszedem az információt, mert az hatalom és szeretem ezt a fogalmat. És gyűlölöm a Teremtőt odafent, aki képes és hagyja mindezt, hogy megtörténjen.
Hátradőlök a székemben és asztalra teszem a lábam, hogy hintáztassam magam egy kicsit, mikor egy kellemetlen hangot hallok, és tudom jól hogy csak én hallom. Senki más körülöttem.  Dühös morranás hallatszódik a hangomból, ahogy kelletlenül próbálok megnyugodni és ellazulni.
- Mit akarsz?! - sziszegem a fogaim között a kierőszakolt beszélgetésben aminek passzív résztvevője vagyok csupán, és a fényesség szinte vakít, eltakarom a szemeim a kezeimmel ahogy lassan tisztul a kép. Nézem a képet amit mutat de tudom hová akar kilyuakdni, és nem érdekel. Felhorgad bennem a harag és szinte vörösen izzó ködként burkol körül. Nem fog meghatni.

A képsor ismerős, a nem olyan távoli múltban én magam álltam egy szerencsétlen előtt aki kiiktatta az egyik legjobb emberek akinek hiánya nagyon is fáj. Szeretem a hűséges és hatékony embereket magam körül, és mivel elég kevés van, meg is becsülöm őket ha mellém sodor az élet egy ilyet. A szerencsétlen iránt nem érzek semmit, és csak harag torzítja el a vonásaimat ahogy újranézm a halálát.
- Százszor is megtenném! - fakadok ki dühösen, de ez a szelíd, mindent megértő apafigura szöveg az idegeimre megy és felbőszít mint valami bikát a vörös. A kép lassan elfakul, és már nem látom a halottat.
- Miattad lett oda! A Te istenverte gyávaságod miatt! - kelek ki magamból, ha már egyszer a színe elé idézett hát viselje is el a szavaimat. Viseljen el minden fájdalmat, és minden haragot amit érzek miatta és amikor kértem tőle, sosem tett semmit. Már kérek. Majd én megteszem.
Hirtelen megváltozik a világ körülöttem és ismerős mező és kert jelenik meg. Tudom jól mi ez, hiszen ott voltam! Ott voltam amikor keletkezett és ott voltam amikor eltűnt. Mert az ember nem bírt magával és romlásnak indult. Akkoriban még talán szántam őket, és akartam nekik segíteni de ez elmúlt...
- Hiányzik, de hát nem kaphatunk meg akármit amit akarunk, nem igaz? Te, már csak tudod - vetem oda ahogy összeszűkült szemekkel próbálok fókuszt találni mert olyan mintha mindenhonnan és sehonnan szólna. Látom magamat, a testvéreimet de nem látom Őt, aki a nagy mindennel az alkotója.
- Mutasd magad! Miért bújkálsz ha olyan büszke vagy arra amit teremtettél? Miért bújkálsz előlem, Apám? Talán nem mersz szembe nézni azzal, amivé lettem? - gúnyolódom vele ahogy körbefordulok, hiszen valahogyan látnom kellene. Mondjuk az is igaz hogy ha nem akarja, nem fogom. Az én erőm nem ér fel az övével egyenlőre.


♪ Runnin || lesz ez jobb is
Vissza az elejére Go down
 
Gabriel & YHWH - Egy pillanatnyi álom egy égi tüneménynek
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Left in the Dark ~ Gabriel and Jasmin
» Gabriel The Ark
» Gabriel
» Gábriel
»  Hell-Oh, Brother! - Gabriel & Lucifer

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hell Gate :: Világok harcai :: Föld :: Los Angeles-
Ugrás: