A Hell Gate FRPG ötvözi a Lucifer hétköznapi, nyomozós, misztikus karakterdrámáját a Constantine okkult atmoszférájával, rendhagyó esszenciát biztosítva a játékosnak
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  TaglistaTaglista  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Teremtés Történet

Discord Server
Infobox
Legutóbbi témák
Lucifer Morningstar
2024-03-26, 17:54
Ethan Burns
2024-03-12, 21:47
Lucinda Loft
2024-02-28, 15:57
Lucifer Morningstar
2024-02-22, 20:14
Isobel Parker Green
2024-02-21, 23:57
Alexander Morningstar
2024-01-23, 20:46
Arlene Young
2024-01-15, 20:04
Bastien L. Saint-Clair
2023-12-14, 18:14
Vendég
2023-11-23, 14:08
Top posting users this month
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (31 fő) 2021-09-22, 02:40-kor volt itt.

Megosztás
 

 Angels & Demons † Chloe'n'Ella

Go down 
SzerzőÜzenet
Ella Lopez


Ella Lopez

Hozzászólások száma :
24
Becenév :
Ms.Lopez
Join date :
2018. Aug. 21.
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Helyszínelő

Angels & Demons † Chloe'n'Ella Empty
TémanyitásTárgy: Angels & Demons † Chloe'n'Ella   Angels & Demons † Chloe'n'Ella Empty2019-05-16, 10:29



Chloe
&
Ella
Angels

&
Demons
"My demons are begging me to open up my mouth
I need them mechanically make the words come out
They fight me, vigorous and angry, watch them pounce
Ignite me, licking up the flames they bring about"

Fel-alá járkálok a lakásom nappalijában. Gyorsan, hevesen, feszülten. Telnek a napok, úgy érzem csak vánszorognak, még is máris eltelt egy hét. Vagy kettő? Nem is tudom pontosan. Nem jelentettem beteget, ahogy Dan sem. De se Chloe-t, se Lucifert nem láttuk az óta. Az őrsön olyan hűvös a légkör, mint egy fagyasztóban, legalább is a mi osztályunkon. Ahogy kilépünk az üvegkalitkából, a többi kolléga boldog, derűs mosolya köszön vissza, meglegyinti a nyári szellő megdermed szíveinket. És mi, próbálunk vissza mosolyogni, mintha mi sem történt volna. De meddig mehet ez így tovább?! Nem...bírom! Fel-alá járkálok. A copfom őrülten táncol utánam. Egyre gyorsabban járkálok. Lassan hiperventillálok, le kéne állnom. Hirtelen megállok. A mellkasom esze veszetten járkál fel s alá. Gondolkodás nélkül kapom el a kulcscsomómat és már rohanok is az ajtóhoz. Az hangosan csapódik mögöttem, ahogy kilépek rajta. Eddig bírtam várni. Nem mertem egy sms-t, egy e-mailt sem írni az home office-on levő Chloe-nak, de ha nem beszélem ki magam, felrobban az agyam!

"I sold my soul to a three-piece
And he told me I was holy
He's got me down on both knees
But it's the Devil that's tryna"

Úgy vezethettem, mint egy ámokfutó, de bízva a tapasztalatomban, nem féltettem az életemet. Legalább is nem ettől. És nem a kocsiban. A romlott kis lelkem és a pokol tüzének szele már más kérdés. Most ott szteppelek Decker ajtaja előtt. Trixie ilyenkor suliban van. Tökéletes időzítés. Van olyan egyáltalán? Ilyen esetben, ilyen helyzetre...egyszerűen nincs megfelelő idő. De az sem megoldás, hogy elbújunk a csigaházunkba. Ez a sok minden...az igazság...ami nagyon nincs odaát, a küszöbön kopogtat és már be is törte az ajtót egyúttal. Szorongás fojtogat. Érzem, ahogy egy ideges sírógörcs kerülget. Annyi a feszültség! Még is...hogy lehet mindezt ép ésszel felfogni?! Hirtelen egy Ajtó nyílt ki, ami izgalmas, de annál nyugtalanítóbb rejtelmeket takar. Hiába tagadtam, ó, hiába rettegtem megnézni a DNS szekvenálás és a vérvizsgálat eredményét, amit az egyik helyszínről begyűjtött tollról vettem...a következő sokk, a találkozás Johnnal, azzal a rossz arcú, ballon kabátos szexistennel...arcon ütött. A tény, hogy a fickó egy ördögűző. Na de nem pap, nem...mágus! MÁGUS! Rajongok a fantasy-ért és a Sci-fiért, de mindez fikció, szórakozás volt csupán. Eddig.

"Hold me down, hold me down
Throw me in the deep end, watch me drown
Knock me out, knock me out
Saying that I want more, this is what I live for"

És most? Zaklatottan kopogtatok Chloe ajtaján. Biztosra veszem, hogy otthon van. Ha nem nyit ajtót, arra is felkészültem - hát betörök. Sajnálom, tényleg nagyon sajnálom, de ezt nem csinálhatjuk tovább! Sem ő, sem én. Barátok vagyunk, nem csak kollégák. Elmondtam neki, hogy egy halott lányt látok olykor, beszélgetünk, és nem nézett kettyósnak, mi több azt mondta, sokkal rosszabbal is volt dolga. Bizarabb dolgokkal. Most már értem, igen. De még is...történnie kellett odafönn valaminek, ami annyira sokkolta, hogy úgyszólván elvágta magát a világtól. Szüksége van rám, itt akarok neki lenni, mellette állni. És nekem is szükségem van őrá. Mindkettőnknek, egymásra. Mert erről szól az igazi barátság, nem?

"Selfish, taking what I want and call it mine
I'm helpless, clinging to a little bit of spine
They rush me, telling me I'm running out of time
They shush me, walking me across a fragile line"

Music ©
Vissza az elejére Go down
Vendég

Vendég
Anonymous


Angels & Demons † Chloe'n'Ella Empty
TémanyitásTárgy: Re: Angels & Demons † Chloe'n'Ella   Angels & Demons † Chloe'n'Ella Empty2019-05-19, 09:45



Meddig lehet vajon kerülgetni az elkerülhetetlent? Nos, ha rajtam múlik bizony képes vagyok még tovább húzni a dolgot. Azonban a napok csak telnek, és hamarosan vissza kell térnem az őrsre. Nem dolgozhatok most már csak otthonról. Egyfelől nem ez szerepel a munkaköri leírásba, másfelől pedig nagyon is hiányzik a munka. A munka, és az emberel. Pár nappal ezelőtt ledobtam pár papírt Dan asztalára, mikor Trixieért mentem a suliba. Ha pedig már ott voltam rendberaktam a sajátomat (ami persze kifogás volt csupán, hogy az időmet húzzam, mert minden a helyén volt), amikor megláttam a laborban álló Ellát. Késztetést éreztem arra, hogy megkörnyékezzem, hátha észreveszi, hogy most jól esne az ölelése... vagy bármi. Meg persze ő sokkal jobban tisztában van ezekkel a vallási dolgokkal, amikkel én nem. Hozzá tudnék fordulni a kérdéseimmel, nem igaz? De nem tettem, inkább elhúztam a csíkot, mielőtt észrevett volna. Pedig annyira szerettem volna valakivel ebszélni, erről az egészről. Hogy ne kelljen magamba fojtanom az utóbbi hetek zűrzavarát. Dan-el kommunikáltam egyedül, és vele is inkább csak Trixie-t érintő dolgok miatt. Próbált rákérdezni ugyan, hogy mégis mi történt, hisz ő is ott volt a telefon másik végén, mikor Lucifer után mentem, de elhajtottam annyival, hogy olvassa el a jelentésem, abban mindent megtalál. Igen, a jelentésem, amiben olyan ködösen fogalmaztam, amennyire csak tudtam.
Rajta kívül pedig az emberek, akiket barátnak tudok nem is mind emberek. Lindát hívtam fel egyedül, de mikor szinte bele sikított a telefonba, hogy “Na, végre mindent elmondott?”, azt hittem, lezuhanok a székről. Szóval, leraktam, és próbáltam feldolgozni az árulást.

Az ajtómon való dörömbölés kiszakít a gondolatmenetből. Végig fut az agyamon, hogy úgy csinálok, mintha nem lennék itthon, de ezt a gondolatot azonnal el is vetem, amint megszsületik. Félretolom a dolgaimat és pár lépéssel az ajtó előtt termek, hogy kitárjam azt.
- Mégis mi ilyen sűrg… - Ella! - majdhogynem felkiáltok, ahogy meglátom a nőt magam előtt. Kissé meglepett a hangom, de egyben egy kis megkönnyebbülés is belekúszik. Nem számítottam rá, de szinte automatikus apró mosoly jelenik meg arcomon már csak a jelenléte miatt. Ez az apró mosoly azonban lehervad, amint szemeim találkoznak az övéivel.
Nem kell megkérdeznem, miért van itt, az arcára van írva. Felismerem a zaklatottság jeleit, ha látom, márpedig nagyon is látom, hisz napokig ugyanez az arckifejezés ült a saját arcomon is.
- Gyere, gyere. Kérsz valamit inni? - szinte berántom az ajtómon a karjánál fogva. Mondjuk ha kávér kér, vissza fogom utasítani, így is elég felspannoltnak tűnik. Nem akarok én rátenni erre még egy laptáttal.
- Történt… valami, hogy így felbukkansz? - tapogatózom csak, próbálom nem említeni a témát, mert nem akarok én lenni az első, aki felhozza az esetet. Nem akarok én lenni az, aki kipukkasztja a tudatlanság biztonságos buborékát. Különben sem tudom, miféle válaszokkal rukkolhatnék elő neki, bármit is szeretne. Nekem is több kérdésem van, mint válaszom.


Vissza az elejére Go down
Ella Lopez


Ella Lopez

Hozzászólások száma :
24
Becenév :
Ms.Lopez
Join date :
2018. Aug. 21.
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Helyszínelő

Angels & Demons † Chloe'n'Ella Empty
TémanyitásTárgy: Re: Angels & Demons † Chloe'n'Ella   Angels & Demons † Chloe'n'Ella Empty2019-05-20, 17:32



Chloe
&
Ella
Angels

&
Demons



"Forgive me, father, for I am lost
In all the trouble I have caused
Is there any hope for me?"


Őrülten dobogó szívvel kopogok - akarom mondani, dörömbölök, mert úgy sikerül - Chloe ajtaján és alig bírom kivárni, hogy ajtót nyisson. Vagy nem. De szerencsére igen. Tombol bennem a félelem és a szakmai izgalom a történtek és a kutatási eredményeim kapcsán. Nem tudom tovább magamban tartani, mert úgy érzem, felemészt! De úgy hiszem, nem is kell, hiszen vannak barátaim...különösen egy, az egyedüli, aki tudja a családomon kívül, hogy halottakat látok. Pontosabban, ugyebár egy halottat. Vagyis szellemet. És ez Chloe. Chloe, aki nem nézett őrültnek és megértett. Bízom benne és most úgy érzem olyan helyzetbe keveredtünk, ahol talán csak egymásra számíthatunk. Nem is tudom hogy nem jutott ez korábban eszembe?! Talán túlságosan el voltam foglalva a saját tyúkszaros életemmel és potenciálisan pokolban grilleződő lelkemmel. De megvilágosodtam - na jó, inkább beparáztam, de az hozta magával a megvilágosodást is - és most itt vagyok. Beszélnünk kell, muszáj! Érzem, hogy rá fogok zúdítani mindent, ismerem magam ennyire, de kétlem, hogy képes vagyok higgadtan beszélni majd a felismeréseimről. Sóhajtok egy hatalmasat, már-már fájdalmasat, mikor feltárul az ajtó. Decker nyit ajtót és én iszonyatosan megkönnyebbülök, hatalmas kő esik le a szívemről és olyan hirtelen és hevesen ölelem magamhoz, ami talán még tőlem is meglepő lehet. Erősen szorítom őt magamhoz, össze szorított szemekkel.
- Chloe!
Pár percig csak ácsorgunk, aztán a házigazda beránt a karomnál fogva az a lakásba úgy, hogy kis híján elvágódok. Huh! Ez fel is ráz kissé. Talán pont erre volt most szükségem a nagyölelésen túl.
- Öö...oké, de nem kérek semmit, köszi. Úgy pörgök a Pierces eset óta, mintha liter számra innám az energiaitalt meg a kólát és kávét, pedig egy kortyot se ittam.
Bólogatok is nyomatékosítás képpen, és persze tovább tördelem a kezem és babrálom a ruhámat felváltva.
- Chloe...én...annyira érezlek, csajszi. De tényleg. És ne hari, de nem bírok egyszerűen tovább hallgatni! Fogalmam sem volt, mivel teszek jót, ha békén hagylak, vagy ha eljövök. Mert, senki sem tudja, mi van veled, hogy mit láttál. A jelentésed...biztos okkal olyan, amilyen. Mellesleg...az enyém sem túl egyértelműbb. Viszont...miután elvégeztem a magam dolgát és megjöttek az eredmények...annyira nehéz!
Mondom nehézkesen, de még is egy szuszra, szóval hevesen lélegzek, mikor ennyit sikerül kinyögni. Közben pedig olyan képet vágok, mint egy szomorú kiskutya.
- Az a helyszín aznap a toronyházban...a legdurvább volt, amit valaha láttam.
Kezdem ezzel, a könnyeimet nyeldekelve, remegő pillákkal állva a barátnőm tekintetét, ameddig bírom.
- Azt hittem, már semmi sem lephet meg, hogy Rae-Rae a legdurvább, ami csak lehet...de tévedtem.
Elszakítom tőle a tekintetem és idegességemben elkezdek fel-alá járkálni a kardigánom szegélyét gyűrögetve. És beszélni kezdek.


"I went down to the river
I went down, but the river was dry
Went down to the river
And when I closed my eyes..."


- Tudod, mikor oda értünk Dannel, hú, az...az a rengeteg...véres...toll. A padlón Pierce holtteste. Amiből egy tök furi penge lógott ki! Mint valamiféle őrült voodoo szertartás maradványa vagy egy párnacsata horroros verziója! Én, teljesen elképedtem. Kétségbe esetten próbáltam a racionális magyarázatot megtalálni rá. Csak nem Hitchcock Madarak 2.0?! Madarak, mi más lehet tollas? Dinoszauruszok már nincsenek, szóval csak madarak lehettek, érted.
Olykor egy-egy pillanatra rá nézek magyarázás közben, de nem igen állok meg, legfeljebb lassítok és persze nem hagyom szóhoz jutni, ha akarna se.
- Ez az egész...őrület! Őrület!
Elkezdem csapkodni a homlokom, de csak hama észhez térek - már amennyire ez esetemben elmondható, hiszen ezzel a megjegyzéssel előre szaladtam.
- Mármint, a madaraknak...semmi értelme! Hogy került volna oda annyi madár, hogy a tollaik beterítsék a padlót?! Véres tollak, de akkor hol a tetemek?! És mi a fenéért lődözött volna bárki egy madárrajra?! A törött ablak, mintha onnan csapódtak volna be, mintha támadtak volna, de ez...tényleg Hitchcock lenne, a valóságban a madarak nem csinálnak ilyet!
Már-már hisztérikusan magyarázok Deckernek, szóval megpróbálok kicsit lehiggadni. Egy pillanatra megállok levegőt venni, de csak hamar folytatom az ámokfutásomat.
- A tudomány, a tudomány a kapaszkodó a valóságban. Teszteket végzünk és megmagyarázzuk azt, amit mondjuk még pár száz éve a természetfelettinek tulajdonítottak. Szóval...fogtam magam és elkezdtem dolgozni, a fenébe is! Egy halom véres tollat vittem magammal a laborba és azt a pengét is. És csak vizsgáltam és vizsgáltam, mikroszkóppal és különféle tesztet is lefuttattam. A tollon, a véren és a tőrön egyaránt.
Itt egy pillanatra megakad a torkomon a szó. A plafonra meredek egy kicsit, hogy a könnyeim ne kezdjenek záporozni. Zihálok egy kicsit.
- A kés, egy pofás, görbített toll alakú orgyilkos eszköz lehet vagy valami hasonló. Ránézésre réznek mondtam volna, de elküldtem egy szakértőhöz bevizsgálni. Egy jó barátom, megbízható srác. Felhívott, zaklatottan. Ez egy hete történt.
Ezen a ponton már folynak a könnyeim, de szinte észre sem veszem, nem szipogok, csak mondom tovább szorongva.
- Azt mondta, még sosem látott még csak hasonlót sem. És hogy az ötvözetet egyszerűen lehetetlen meghatározni. Ugyan ez a helyzet az eredetével, se sorszám, se semmilyen ismertetőjegy, amin egyáltalán elindulhatnánk. És még valami...bizonyíték ide vagy oda, egyszerűen az az ötlete támadt, hogy ha mást nem, az olvadáspont alapján belövi, miből is készülhetett. De...de...egyszerűen laboratóriumi körülmények között semmilyen hőfokon nem lehetett, nem hogy megsemmisíteni, megolvasztani vagy kárt tenni benne. De még csak...fel sem hevült.
Megállok az ablak előtt hirtelen, mintha lefagytam volna. Bámulok ki egy ideg, majd fáradtan fordulok vissza.
- És ez még semmi.
Közlöm egyenesen Chloe arcába bámulva elcsukló hangon.
- Amíg a laboreredményekre vártam, mint fehérje analízis, DNS teszt és vércsoport meghatározás...manuálisan, mikroszkóp alatt vettem szemügyre.
Ismét egy sóhaj szakad fel a tüdőmből.
- Tudod, a Charlotte-al történtek után és mikor kiderült, hogy Pierce a Kárhozott, össze balhéztunk a Nagyfiúval. Egyszerűen...képtelen voltam megérteni. Elfogadni. Elhinni, hogy ezt megtenné...megrendült a hitem. És megkaptam érte a büntetést, arcon csapott az igazság. Mert hiába küzdök ellene, hiába akarok elfordulni és hitetlen lenni, arra, amit találtam, amit megállapítottam, egyszerűen nincs tudományos magyarázat, Decker. És én még is bűnös voltam. Vagyok, és ezért a pokolban fogok égni. De nem ezért vagyok most itt.
Törölgetni kezdem az arcom és gyorsan vissza térek az eredeti témához, mert kezdtem kissé elkalandozni.
- A tollak mérete, egyforma. Egy féle toll, az összes. Nincs pehelytoll, nincs fedőtoll, csakis...evezőtoll, amivel a madarak repülni szoktak. De a többi tolltípus, ami a testüket fedi, olyat nem találtunk. Ezen kívül, a toll szerkezete egy kicsit eltér a tankönyvi ábráktól. A fehérje, nem tartalmaz keratint, mint amiből a madarak tolla és különféle állati részek vannak...ismeretlen. A szerkezete nagyon hasonlít ugyan a keratin makacs szerkezetéhez, de még sem az. Tudod, a keratin veszélyes hulladéknak számít, elég nehéz "semlegesíteni".
Fűzök kis állattani és biotechnológiai-hulladékkezelési magyarázatot a mondandómhoz, hogy érthetőbb legyen.
- És...a tollakon ezen kívül puskaport találtam. Golyó ütötte sérüléseket, töréseket, pörkölődést...valóban...lőttek rá. Pontosabban, szitává kellett, hogy lőjék. Bármi is legyen az. A helyszínen nagy lövöldözés volt, ezt rögtön láttam, a falak burkolata szinte teljesen lejött, a műtárgyakat is szétlőtték, gondolom Pierce emberei. De...miért lődöztek össze-vissza? Még a csillár, a mennyezet, minden tele volt töltényhüvelyekkel. Ez az egész...nem akar össze állíni, pedig olyan valószínűtlenül egyértelmű a helyzet. Szóval, tovább folytattam a kutatást. Ahogy ezredjére vizsgáltam egy tollat, véletlenül felborítottam a Bunsen-égőt és az egyenesen a tollra dőlt. Fel akartam kapni. De ledermedtem. Ugyanis a toll egyszerűen nem gyulladt meg. Pedig a láng 1100-1200 °C-os. Percekig néztem, de semmi. Meg sem kapta a láng. De akkor, hogy lehet, hogy a kb. 400 fokos gyulladási hőmérsékletű lőport tartalmazó töltény megégette? Ezen agyaltam napokig! Aludni sem tudtam. De aztán megjött a véreredmény...lehet, hogy őrültség, de emberi vérre teszteltem. A klasszikus AB0 típusra, mert tudod, csomó féle van ezen kívül, de ez a leggyakoribb paraméter és elég egyszerűen vizsgálható. Szóval...erre teszteltem. A, B, AB vagy 0. Csak ez a négy lehet. Minden ember bele tartozik az egyikbe.
Most ismét sírógörcs jön rám, de erőszakot veszek magamon és némi legyezgetés után mély levegőt véve folytatom.
- A vér, amit beküldtem...nem tartalmaz ilyet. Nincs. Vércsoportja. Ami lehetetlen. Mindenkinek van. Évszázadokkal ezelőtt alakultak ki, fokozatosan, ahogy az emberek kórokozókkal találkoztak, a leggyakoribb ellen természetes immunitás alakult ki a vérben, ezt nevezzük ABO vércsoportrendszernek. Például a nullás az Észak-Amerikai indián őslakosság jellemzője és a szifilisz ellen véd a molekuláris szerkezete, míg a B az Ázsiára jellemző és a fekete himlővel szemben ad védettséget. Ez kimutatható, a vörösvértestek felszínén fehérje tartalmú cukorkomponensek vannak, a baktériumokkal való találkozás során alakultak ki réges-régen, hogy felismerjék azt. De a vér, amit találtam, nem tartalmaz ilyet, mintha...nem is tudom, még egy "prototípus" állapotban lenne. Mintha semmilyen kórokozó nem támadta volna még meg, soha...
Egész testemben remegek, már nem hisztériásan járkálok fel-alá, csak nagyon lassan, akár egy zombi.
- Hasonló eredményeket kaptam a DNS szekvenálás és fajmeghatározás során. Nem lepődsz meg gondolom ezek után, ha azt mondom, nem volt találat a faj azonosításánál. A kromoszómaszám és szerkezet abnormális, legalább is az általunk ismert élőlények esetében az lenne, bár a nemet ki tudtam következtetni - férfi. Még a bázisok is eltérnek. Mintha...UFÓ lenne vagy nem tudom. Mindenre az igaz, hogy nagyon hasonlít a miénkre, de még sem az. További genetikai vizsgálatokat végzek, azóta is. Órákat tudnék az eredményekről beszélni, de ez lenne a lényeg. És...nem tudom nem őrülök-e bele mindabba, amit találok.
Végül megállok Chloe-val szemben, képtelen vagyok kimondani a konklúziót, hogy mit is találhattam tulajdonképpen. Mert nem egy kis zöld emberke vérét, az biztos.


"I saw The Devil walking in the daylight
Hallelujah
And I saw the Devil walking in the daylight
Hallelujah
I saw the Devil walking in the daylight
But he didn't see me
Oh he didn't see me"



Music ©
Vissza az elejére Go down
Chloe Decker


Chloe Decker

Hozzászólások száma :
26
Becenév :
Nyomozó
Join date :
2020. Aug. 12.
Kor :
34
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Gyilkossági nyomozó

Angels & Demons † Chloe'n'Ella Empty
TémanyitásTárgy: Re: Angels & Demons † Chloe'n'Ella   Angels & Demons † Chloe'n'Ella Empty2020-08-30, 20:06



Ella & Chloe
Most, hogy Trixie iskolában van nyugodtan roskadhatok magamba, és elmélkedhetek.... de vajon miről is? Még mindig nehezen tudom feldolgozni az ott látottakat. Mindaz, amit Lucifer az évek során mondott.... amit hülyeségnek tartottam... végül csak kiderült, hogy nem az. Ő bizony egy angyal... egy arkangyal, Isten fia, akit száműzött a pokolba. Lucifer.... nos ő maga a Sátán, az Ördög, vagy, hogyan is nevezzem... Azóta is próbálom összehasonlítani azt az angyali arcot amit ismerek... azzal akit láttam. A vöröslő, barázdált bőrét, karmazsin színben pompázó íriszeit, ahogy Markus felett guggolt. Aki csak azért akart feleségül venni, hogy meghaljon vagy mi... Mert hogy ő Káin... állítólag. Szóval amikor faképnél hagytam Lucifert ott a galériában, azóta nem teszek mást csak itthonról dolgozom. Eső dolgom az volt, hogy elküldtem egy jelentést az estéről, amit olyan ködösen fogalmaztam meg amennyire csak lehetséges. Utána, ha Trix-et elindítottam a suliba, egész nap a google előtt ültem és magyarázatot kerestem. Arra, hogy mi az amit látok, vagy hogyan dolgozhatom fel a dolgot. De hamar rájöttem, hogy ott nem igazán jutok semmire. Így a minap elmentem az egyik könyvtárba és kivettem... az összes létező olyan könyvet ami az Ördöggel kapcsolatos lehet. Hát... a könyvtáros hölgy elég ferde szemmel nézett rám, de leráztam azzal, hogy egy munkához lett. Azóta, mint egy zombi csak a laptop előtt ülve, ezeket a könyveket olvasgatva, jegyzetelve teltek a napjaim. Nem igazán álltam kapcsolatba a külvilággal, csak Dan-el. Azért átfutott az agyamon, hogy... talán egy terapeutára lenne szükségem. De az egyetlen akit ismerek és egyben a barátom... nos kiderült róla is, hogy áruló. Így valahogy magamnak kell megbirkóznom ezzel az egésszel. Csak abban nem vagyok biztos, hogy hogyan kellene ezt tegyem. Főleg... főleg, hogy gyengéd érzelmeket táplálok iránta. Úr isten, most komolyan... ez hogyan lehetséges. Hogy történhetett meg, hogy ilyen fontossá vált a számomra. Megint a kezembe veszem a telefonom, hogy eljátsszak a gondolattal: írok neki sms-t. De aztán az ajtómon valaki úgy dörömböl, hogy majdnem betöri. Gyorsan eldobom a telefonom, a laptopom lecsukom, az éppen aktuális könyvet, amit olvasok összecsukom.
Egy pillanatra elakad a szavam, amikor Ellát látom meg, majd nyelek egyet, de megszólalni nincs időm. Úgy ránt magához, hogy meg sem tudok lepődni. A szuszt is kiszorítja belőlem, de jól esik, így én is határozottan szorítom magamhoz. Majd berántom a lakásba, ott bent biztonságosabban beszélgethetünk. Nem tudom mit akar mondani... de van egy halvány sejtésem... azért.
Összevont szemöldökkel figyelem őt, jobban megnézve teljesen fel van spannolva.
-Azt... azt hittem azt már lezártuk,- jegyzem meg halkan,- ugye... nem szívtál speede-t?- nézek rá meghökkenve, jó Elláról nem tudom elképzelni, hogy drogozna. De... azért lássuk be mindig is rá van pörögve a munkára, de... ez most más, ilyennek talán még sohasem láttam őt.
Majd elképedve hallgatom a kirohanását, pillantásom a kezeire siklik, ujjait majdnem eltöri ahogy tördeli. Tudtam, hogy eljön ez a pillanat Csak jó lett volna lélekben felkészülni... már ha erre valaha feltud készülni az ember. Mert az nem biztos...
-Öhm... szükségem volt a magányra Ella,- ami azt illeti még most is, de ezt nyilván nem teszem hozzá,- Igazán hálás vagyok a barátságodért, és hogy így aggódsz értem,- próbálok mosoly-félét kisajtolni magamból,- hát... khhm, minden benne van a jelentésben amit láttam...- nyögöm végül ahogy elfordulok tőle. Nem bírok a képébe nézni, nem bírok a szemeibe hazudni. De az igazat sem mondhatom meg... nem?! Erőt veszek magamon, Chloe egy színésznő lánya vagy.... hát színészkedj.
-Az eredmények,- jegyzem meg semleges hangon, ahogy vissza fordulok hozzá... majd felvonom az egyik szemöldököm. Hát... ja elég enyhén fogalmaz ezzel.
-Hát igen, ezzel teljesen egyetértek veled,- bólogatok hevesen. Nézem ahogy patakokban folynak a könnyei, én pedig nem tudom mit tegyek... vagy mondjak. Így pótcselekvés gyanánt a konyhapulthoz sétálok, felkapom a doboz zsebkendőt, hogy azzal sétáljak vissza barátnőm elé, a kezébe nyomva azt.
-Van annál sokkal rosszabb is,- próbálok bátorítóan rámosolyogni. Hát igen... például, hogyha kiderül a férfiről akibe szerelmes vagy, hogy a Pokol királya....
-Öhm... hát igen, de ilyenek nem léteznek. Mármint tudod.. Vannak fanatikus emberek, akik hisznek ezekben a dolgokban. De... nem létezik,- hisztérikus röhögésben török ki, majd pár perc után sikerül nyugalmat erőltetnem magamra. Majd inkább csak bólogatva hallgatom amit mondani szeretne... néha szeretnék közbe vágni, de aztán meggondolom magam. Előbb talán... meghallgatom és majd utána felelek neki. Elkerekedett szemekkel nézem ahogy elkezdi csapkodni a homlokát, majd kérdőn pillantok rá. Most mit mondjak erre? Amikor Luciferre tüzeltek Pierce emberei... akkor a szárnyával védett meg.... bár ezt akkor nem tudtam még.
-Nos.. Lehet, hogy Markus ellensége, így akarta másra terelni a gyanút... tudod, hogy ilyen... fekete mágia. Lehet, hogy így kéne megközelíteni a dolgot,- mondom miközben kerülöm Ella pillantását. Valahogy félre kell terelnem a beszélgetést, mert... hát mit mondhatnék ezekre a kérdésekre. Míg ő csak találgat... addig... addig én pontosan tudom a válaszokat rá. Az összesre.
-Hogy mit csináltál...?- nézek rá elképedve,- Ella, nem... nem kell vizsgálgatni, teljesen egyszerű a képlet. - amúgy is nem az lenne a megfelelő, ha magától jön rá, hanem Lucifernek kéne elmondania... de gyáva hozzá. Nekem sem mondta el....
Csak hallgatom az új információkat, és próbálom tartani a meglepődött pókerarcom, mielőtt Ella teljesen kiakadna... még ennél is jobban. Pedig már... most is totál ki van, látom rajta.
-Hát... biztos, hogy van rá logikai, racionális magyarázat... tudod mindenre van. Lehet a srác nem volt elég alapos, vagy csak kihagyott valamit. Tudod, emberek vagyunk, tévedhetünk,- szólok közbe gyorsan, mielőtt a képzelete már más dimenziókba repítené. És... nem is tévedne nagyot, de ez most teljesen lényegtelen. -Hát huhh, te aztán alapos vagy, nem mintha nem tudtam volna eddig... csak na. Meglepő. Mi? Jajj, dehogy fogsz, te biztosan nem. Mindannyiunknak nehéz feldolgozni azt, hogy Charlotte meghalt....- mondom neki halkan, majd tovább hallgatom a szavait. Nem is tudom, hogy hogyan... vagy miképpen reagáljak rá, ezt mg ki kell dolgoznom.
Folyamatosan csak hozzáértő módon bólogatok, mint aki érti mit mond. Csak azt nem értem miért nem hagyja annyiban... miért nem tudja. Azért, mert olyan, mint én, ha nem tudnám azt amit tudok, és nem láttam volna azt amit láttam, nos... én is ezt tenném. Annyira löki felém az információkat, hogy hirtelen még csak reagálni sincs időm, vagy erőm. Össze kell szednem a gondolataimat. Bevizsgálta Lucifer tollait, uhh gondolatba elég őrülten hangzik. Tovább hallgatom ahogy az vértípusokról mesél, meg hogy miért is alakultak ki. Egyszerűen képtelen vagyok megszólalni, ezt Lucifernek kéne.... elmagyaráznia, és... nem nekem, miután minden szavát meghallgattam veszek egy mély levegőt, ujjaim Ellai vállára siklanak.
-Nézd, tudom, hogy fest... de ezek véletlenek csak, biztos van épeszű magyarázat rá. Öhm... Pierce egyik embere fellázadt és megtámadta őt, majd hogy ne ő legyen a gyanúsított egy szektára kente, ezért az a horrorisztikus helyzet... -nyelek egy nagyot. Tudom elég gyenge magyarázat, de mit feleljek, hogy Lucifer az Ördög és ő ölte meg, hogy megvédjen engem...?
-Vagy lehet, hogy ki tudja nem egy marslakó..?- próbálom elviccelni a dolgot, de most nem veszi a lapot,- Ella.... te mégis mit gondolsz mi történhetett ott....?- nézek rá kíváncsian, ki kell mondassam vele... amit velem akar, de én nem fogom, nem árulhatom el Lucifert.... még így sem....
Idézet@
Vissza az elejére Go down
Ella Lopez


Ella Lopez

Hozzászólások száma :
24
Becenév :
Ms.Lopez
Join date :
2018. Aug. 21.
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Helyszínelő

Angels & Demons † Chloe'n'Ella Empty
TémanyitásTárgy: Re: Angels & Demons † Chloe'n'Ella   Angels & Demons † Chloe'n'Ella Empty2020-10-23, 15:06



Chloe
&
Ella
Angels

&
Demons

Dúvadként rontok be Decker lakásába, ahogy feltárul az ajtó, szinte elsodorva magunka a nagy hévtől. A történések ólom-súlyától. Szívem zakatol, akár egy nem e világi gépezet. Két kézzel markolva kapaszkodok belé, mint a realitáshoz horgonyzó vasmacskába. Nem beszélni...főleg fontos, frusztráló dolgokról nem, NEKEM, ez felér egy kínzással! Dilemmák gyötörnek-aszalnak, egyik lábammal a józan ész határán, a másikkal az okkultizmus mezsgyéjén táncolok. De úgy érzem, ahogy beránt magával Chloe, hogy jó helyen vagyok. Hogy neki beszélhetek, nem fog őrültnek nézni, hiszen Rae-Rae kapcsán sem nézett annak. Éppen ezért, sokként érnek a szavai. Eleinte nem is tudom hová tenni, enyhe homlok ráncolással megnémulok, majd össze szedem magam és válaszolok neki.
- Speedet? Ugyan, kislány, én az Ella-gőzművektől pörgök, nem az amfetamintól.
Próbálom elütni a dolgot a szokásos viccelődésemmel, bár tény, nyughatatlan kis sajtkukac voltam mindig is. Inkább a lehiggadással volt nálam a gond, mióta az eszemet tudom.
- Megértem...tényleg...én...én elképzelni sem tudom, mit láthattál...
Nyögöm neki a kis vallomását hallva, azon agyalva, hogy mivel mondok sokat vagy túl sokat, vagy hogy mi lenne "helyén való". Végül arra jutok, beszélek. Tiszta vizet próbálok önteni a szürrealitás poharába, kimondva mindazt, ami belülről marcangol és a felszínre eszi magát. Barátok között leomlanak a falak, nincs helye az igazság szépítésének vagy megszelídítésének. Kivel legyek hát őszinte, ha nem Chloeval?! A nagy sóhajjal egy másik arc is az elmémbe kúszik, szőke, akár csak Decker, de ez egy rossz arcú fickó képe. Elhessegetem, most nincs itt az ideje a "káros szenvedélyeimnek". Habár hiába próbálok elvonatkoztatni Johntól, most már ő is szerves részét képezi ennek a mizériának. Ha akarom, ha nem. Nyelek egyet. Beszélnem kell, tudom. És talán hallgatni is, meghallgatni Chloe igazságát, de előbb, kirobbanni látszik belőlem mindaz, amit találtam. Óvatosan kezdek neki a beszámolómnak, nem csak azért, mert engem is zavarba ejt mindaz, amire jutottam, de Chloe furcsa viselkedése miatt is. Ő mindig is higgadt, távolságtartó volt, de ez most valami "más". El is kapja a tekintetét, ami csak fokozza a rossz érzésemet. Tagadás? Ebben élne? És ha igen...ugyan ki hibáztathatná érte? Egy pillanatra elbizonytalanodom, folytassam-e és mélyebben a témába merüljünk-e, de végül magával ragad az érzelmek vihara és úgy zúdítom rá a fikcióba illő eredményeimet, hogy az még egy sci-fi rajongót is megzavarna. Hogy mennyire vezérel a józan ész, a barátság, mi szerint nem hagyhatom őt a tagadás negédes ábrándjai között evickélni, vagy mennyire a saját önzésem és az, hogy ki kell mindezt beszélnem magamból, azt nem tudom. Csupán azt, hogy megtörténik. Mikor pedig bevégeztettek, és én némán, könnyesen, reszketve állok meg előtte pilicke lábaimmal, egészen váratlanul reagál a kinyilatkoztatásomra. Egy doboz zsepit nyom a kezembe és hisztérikusan felnevet, tovább tagadva az immáron tagadhatatlant.
- De Chloe...te is tudod, hogy én...látok dolgokat!
Nem is tudom miért suttogok ezen a ponton. Semmi értelme, de valahogy a gyarló, emberi ösztönök erre sarkallnak.
- Mármint, csak egyet, de azt olykor igen...Rae-Rae létezik, nem tudom mi lehet, hogy valóban szellem-e, vagy...
Itt torkomon akad a szó és egy pillanatra el nézek Decker feje mellett, a gondolataimba veszve.
-...vagy...angyal...
Egy ideig bámulok ki a fejemből, mint aki sokkot kapott, és valóban hasonló történhet, hiszen hogy a fenébe lehetne egy egyszerű, hétköznapi LA-i csajszinak, mint én, feldolgozni az ilyesmit?! Rae-Rae azt mondta nekem, ő egy szellem, egy halott lány, akinek a lelke itt ragadt. De...mindig is furi volt, mennyire képben van mindennel és hogy cseppet sem dühöngő vagy nem akar tovább lépni. Lucifer pedig...olyan különösen reagált, mikor említettem őt. És, lássuk be, Lucinak sincsenek szárnyai, legalább is nem látszanak, bár mi az, ami biztos lehet...Ismét felocsúdok és tekintetem vissza vándorol a barátnőmhöz, az elmémmel egyetemben. Tovább beszélek, majd tovább hallgatom, mit okoskodik Chloe és a fekete mágia említésére ismét eszembe jut a ballon kabátos, brit rosszfiú. Felidézem a sorokat a névjegykártyáján: "John Constantine. Ördögűző, démonologóus és a sötét varázslatok mestere." Ismét nagyot nyelek. John-John, hogy szivároghattál így be az életemben, mint füst a házba? Minden esetre, egyelőre nem szólok semmit róla, bár Deckernek lehet, hogy nem ártana tudnia róla, hogy egy "természet feletti nyomozó" vagy mifene is garázdálkodik a városában. Most még is inkább tovább fejtegetem a kutatási eredményeimet, teljesen bele élve magam a témába. De hiába próbálok el evezni a fantázia és okkultizmus szigetéről, a tudomány realitásával mindez össze forr ezen a ponton. Ami nem kissé zavar össze, mint szakembert és mint magánembert egyaránt. A hit nem bizonyítékok kérdése, ezért nevezzük "hitnek" és nem "tudománynak". De mi van, ha van bizonyíték, csak előttem még senkinek sem akadt a kezébe vagy nem jutott eszébe megvizsgálni?! A gondolatok szinte szétvetik a fejem! És mi az, hogy nem kell vizsgálódni?! Teljesen ledöbbentenek Decker szavai, ami az arcomra is kiül.
- A helyszínek beszélnek, én ebben hiszek. A tudomány utat mutat ott, ahol más azt hiszi nincs semmi vagy csak káosz. De az a káosz...szisztematikus.
Nyöszörgöm hüledezve, nem tudva hová tenni Chloe viselkedését. Ő pedig közelebb lép hozzám, a vállamra helyezi a tenyerét és a szavaival csak még jobban össze zavar. Vegyes érzelmek csatároznak bennem. Csalódott vagyok, de valójában magam sem tudom pontosan, mi mást várhatnék tőle. Még is...ahogy tovább járkálok fel s alá, megakad a szemem a dohányzó asztalkán felejtett könyvön,a lehajtott laptop mellett. Szó nélkül oda sétálok és felveszem: Amorth atya - Egy ördögűző tapasztalatai. Meredten nézem a borítót. Ismét eszembe jut John és Lucifer. És az, hogy megnéztem anno az Amorth atyával készült dokumentumfilmet, az "Amorth atya és az ördög" címűt, amiben - sikertelenül - próbál kiűzni egy démont egy régóta megszállott nőből. Nem sokra rá pedig az atya, a Vatikán egyik legnagyobb exorcistája, meg is halt. Véletlen volna? Vagy valóban a vénség vitte a sírba? Végig fut a hátamon a hideg, és szépen, lassan, vissza fordulok Chloéhoz, kezemben tartva a papír kötéses könyvet. Körülbelül mellkas magasságban tartom, egyenesen  "vádlón" irányítva felé. Arcom nyúzott.
- "Az ördög valóságos, és ő nem egy kis vörös ember szarvakkal és farokkal. Gyönyörű is lehet, mert ő egy bukott angyal és Isten kegyeit élvezte."
Ugyan olyan gépiesen pereg az idézet az ajkaimról, mint mikor Johnnak vallottam ugyan ezt. Az egyik kedvenc sorozatomból való, az American Horror Story-ból, de mióta sejtem, amit sejtek (vagy inkább tudom, amit tudok), azóta félelmetesen igaznak hat.
- Találkoztam egy pasassal egy elhagyatott kis templom kertjében. Pár napja. Azt mondta, a neve John Constantine. És ördögűző.
Üvegesen csillogó szemekkel állom Chloe pillantását, tőlem szokatlanul, rezzenéstelen arccal.
- Miatta van itt.
Képtelen vagyok kimondani, de nem is kell. Mindketten tudjuk, kiről beszélek. És hogy ez mit jelenthet.


Music ©
Vissza az elejére Go down
Chloe Decker


Chloe Decker

Hozzászólások száma :
26
Becenév :
Nyomozó
Join date :
2020. Aug. 12.
Kor :
34
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Gyilkossági nyomozó

Angels & Demons † Chloe'n'Ella Empty
TémanyitásTárgy: Re: Angels & Demons † Chloe'n'Ella   Angels & Demons † Chloe'n'Ella Empty2020-11-26, 21:01



Ella & Chloe
Mikor Ella szinte betörte az ajtómat, már akkor sejtettem, hogy ezt nem úszhatom meg. Tovább nem húzhatom ki magam, hogy magyarázatot vár és talált valamit. Ez elég nyilvánvaló, még az előtt rá jövök erre, hogy egyáltalán megszólalna. Nem is kell megszólalnia, szinte remeg, és úgy van fel van pörögve, mint aki tényleg szed valamit. Vagy túl sok kávét ivott. A kávé mondjuk lehet igaz, de az ügyben tett felfedezéseket, ebben szinte biztos vagyok. Mégis nem tudom mitévő legyek. Lucifert nem árulhatom el, még úgy sem, hogy folyton kiderül róla valami, hogy sosem mondja el az igazat. Ezt sem tőlem kéne hallania Ellának. Meg is győzöm magam, hogy amennyire csak tudom ködösítek és vetítek, hogy végül Lucifer vallhasson színt. Ha elmegy Ella, most már tényleg írnom kell, vagy felhívni, hogy legyen férfi és legyen őszinte legalább azokkal akiket a barátjának tart. És úgy gondolom, hogy Ellát annak tartja, legalábbis a barátnőm őt igen.
-Csak... vicceltem,- próbálok mosolyogni rá, hiszen, tudom, hogy nem szed semmit sem. Valamivel le kell nyugtassam mielőtt túl pörög és szívrohamot kap itt nekem. Ahogy hallgatom a konyhai csaphoz sétálok a szekrényből elő kapok egy üveg poharat. Majd tele töltöm vízzel, és azzal a kezemben sétálok elé.
-Azt javaslom, hogy az Ella-gőzművek nyugodjanak le egy kicsit mielőtt szívrohamot kapsz,- majd ellentmondást nem tűrően a kezébe nyomom és úgy mérem végig anyáskodó, szigorú pillantásommal, ahogy Trix-et szoktam, hogy egye meg a kelbimbót is.- Ezt kérlek idd meg mind. - majd megköszörülöm a torkom ahogy már a témába is vág. Most erre mit mondjak? Hogy a sokk még ma is tart, ahogy megláttam Lucifer ördögi arcát? Hogy talán sosem tudom túl tenni magam a dolgon? Miközben kettős érzelem harcol a bensőmben? Az egyik retteg a démoni arctól, de a másik meg repes, ha az angyali arcára gondolok. Ezt most hogyan emésszem meg? Pár hete már itthon vagyok, de nem jutottam semmire sem. Majdhogynem ott tartottam, hogy Trix nevelt engem, és nem pedig én őt. Ez pedig nem való egy kislánynak, elvégre én vagyok a felnőtt, a szülő. Ideje is végre komolyan viselkednem. Dan is már kérdezgeti, hogy mi bajom. Azt adtam be neki, és amúgy mindenkinek, hogy influenzás vagyok. De a volt férjem nem igazán hitt nekem. Ahogyan igazából senki sem. Még n sem hinném el magamnak, úgy hogy nem hibáztatok senkit sem.
-Láttam... láttam már rosszabbat,- hazudom, és nyelek egy nagyot, a helyszínre értem. Rendőrként nem csupa szép dologgal kell megküzdenünk, vannak kegyetlen gyilkosok, akik szeretnek kínozni is, sokszor táncolunk élet és halál között. Egy rosszul nézett lépés és már meg is haltunk. De vigyáznom kell magamra, óvatosnak kell lennem pláne Trixi miatt, ha más miatt nem is.
Aztán lassan elkezd dőlni a szó a barátnőmből. Egyik mondat a másik után, próbálom nem elveszteni a fonalat. Egyre gyorsabban hadar, egyre jobban bele lovalja magát a dologba. És őszintén, nem haragudhatok rá, hiszen ismerem, tudom milyen. Nagy sajnálatomra kendőzetlenül nyomja az igazságot és felfedezéseit az arcomba. De hát egy barát arra való, hogy őszintén megvalljuk a legbensőbb félelmünket, hogy eláruljuk neki a titkainkat. De mit tegyek, ha ezt a félelmet nem mondhatom senkinek, és ha ez a titok nem az enyém? Habár már az én vállamat is nyomja. A lányomnak sem mondok semmit, csak kerülöm a Luciferes témát, de ő olyan makacs mint én, így esélytelen a győzelem felette. Dan-nak is folyton kamuzom, és félre beszélek, de szerintem már ő is gyanít valamit. Vagyis ő mindig is gyanította Lucifer dolgait, de nem ilyenre gondolt abban teljesen biztos vagyok. Próbálok pókerarcot erőltetni magamra, ahogy Ella anélkül mondja a mondandóját, hogy egy pillanatra tartana szünetet, vagy levegőt venne. Még közbe szólni sincs erőm, de nem is tudom mit mondhatnék. Mire ki gondolok egyik mondatára valami reális magyarázatot, addigra ő már öt gondolattal előrébb jár. Nem is értem, hogy egy ilyen aprócska emberbe hogyan fér el ennyi szusz, hogy egyszerre csak úgy rám öntse amit akar mondani. Amikor végre a végére él, látom, hogy kissé megkönnyebbül. Csupán attól, hogy ki mondja a gondolatait. Lehet, ha én is így tennék a nyomás a mellkasomról és a gombóc a torkomból eltűnne, ami hetek óta kínozz. Egy pillanat erejéig még el is játszom a gondolattal, hogy színt vallok mindenről. Luciferről. Arról, hogy mennyire szeretem, legalább annyira mint a levegőt, szükségem van rá. De ugyan akkor azt is, hogy ott a galériában jöttem rá, hogy ki is valójában Lucifer, hogy ő maga a Sátán. Aztán rá jövök, hogy nm tehetem, ez nem az én felelősségem és legfőképp nem az én dolgom. Lucifernek kell megtennie, és még azelőtt, hogy Ella úgy járjon ahogy én. Ráadásul ő hívő lélek, így sokkal jobban arcon csapja az igazság.
A hisztérikus nevetésem már sejteni engedi neki, hogy kezd elmenni a józan eszem szép lassan. Lehet el is kéne gondolkodnom azon, hogy tényleg kezd elmenni. Ha valahogy nem dolgozom fel ezt a természetfeletti akármit.... tényleg el fog menni az eszem. De Lindával sem vagyok hajlandó beszélni, hiszen azt hittem a barátom, de az elejétől fogva becsapott. Ő tudta végig Luciferről az igazságot, de ő sem mondott semmit, soha.
-Persze,- mondom eltökélten, és talán nem jó ötlet tagadni a dolgot, mert amikor Ella elmesélte hittem neki, de így, hogy tudom az igazat nem vagyok benne biztos, hogy nem egy angyal szórakozik a barátnőmmel,- de... az teljesen más. Ella a két dolognak nincs köze egymás,- fonom makacsul keresztbe mellkasom előtt a két kezem. Kötöm az ebet a karóhoz. Teljesen kezdem úgy érezni magam, mint amikor az új őrültet viszik a diliházba. Teszik fel neki a kínos kérdéseket, amikre tudja a választ, de nem akarja, hogy mások megtudják. Ezért nem mond igazat.
-Ella... biztosan szellemet láttál, mégis mi más lehetne? Oké, a szellemek egy dolog, de szerinted mi az ami még létezhet?- kérdezem tőle olyan hangsúllyal, hogy azt hiteti, úgy gondolom csak túl gondolja a dolgokat. Szégyellem is magam rendesen, hogy megpróbálom őt így félrevezetni. Fáj, hogy tudom azért jött hozzám, hogy őszintén, nyíltan beszéljünk. De az a helyzet, hogy ez a pillanat sajnos nem az a pillanat. Nekem jobban fáj, mint neki. Aztán tovább mondja a véleményét, a meglátásait a dologról, ami tökéletesen pontosan. Már ijesztően pontos, de ezzel nem tudok sajnos mit kezdeni. Én határozottan még mindig tagadom azt amit már nem kell, mert az én gondolataim és válaszaim nélkül is tudja az igazat. Látom a szemeiben, hogy így van. Csak szemfényvesztés és vakítás amit művelek, de teljesen értelmetlen. Végül olyat mondok, amit sosem hittem, hogy nyomozóként megteszek. Próbálom rá venni, hogy hagyja annyiban dolgot, amire jogosan ki is akad. Ha valaki ilyet mondana nekem, nem is tudom mit tennék. De hogy nem hallgatnék rá, az is biztos.
-A helyszínek csak azt jelzik, hogy valami horrorisztikus történt semmi többet. Ella, tudom, hogy nem érted, de hallgass rám, engedd el ezt az ügyet. Ez már veszett ügy, legyen elég a jelentésem,- mondom neki végül keményebben mint szerettem volna. De már nem tudok mit mondani, csak löki a saját véleményét, és egyre inkább kétségbeesem attól, hogy az álcám lehull, ha már nem így történt. Aztán ahogy elkezd sétálni a lakásban oda megy az asztalhoz és felkapja a könyvet, nyelek egy nagyot. Arcom, ha lehetséges még jobban elsápad. Veszek egy mély levegőt, ennél világosabb magyarázat nem is létezhet arra, hogy mi az amit tudok. Igazából mindent. Lebuktam, lehet már előbb átlátott rajtam, de most már kerülgetni sem tudom a témát.
Az ajkamba harapok ahogy vádlón mered rám a könyvvel a kezében, pár pillanat után el is kapom róla akvamarin színű lélektükreim. Szégyenemben a pulcsim ujját nyújtogatom, majd megkeményítve magam rápillantok újból, hogy álljam az övét.
-Igazad van,- rogyok le megtörten a kanapéra,- sajnálom amit össze hordtam. Te nem ezt érdemled, de ez nem az én feladatom. Ezekre a kérdésekre válaszolni,- motyogom mentségként habár elég siralmasan hangzik, mint én magam. Következő szavaival teljesen biztossá tesz, hogy tudja ő is szavak nélkül Lucifer titkát, habár ő még nem szembesült vele.
Ijedten ugrok fel, zavartan nézek rá.
-Hogy mi?- tudom, hogy vannak ilyen papok, de ez a pasi nem úgy hangzik, mintha pap lenne. Mondjuk lényegtelen is.- De csak egyszerűen oda ment hozzád, vagy hogy történt?- nézek rá értetlenkedve, majd harciasan pillantok rá.
-Erről neki tudnia kell, meg kell védenünk,- nem mintha rá szorulna, vagy megérdemelné, de nem fogom elveszteni, nem akarom. Abba bele halnék, úgy érzem.  
Idézet@
Vissza az elejére Go down
Ella Lopez


Ella Lopez

Hozzászólások száma :
24
Becenév :
Ms.Lopez
Join date :
2018. Aug. 21.
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Helyszínelő

Angels & Demons † Chloe'n'Ella Empty
TémanyitásTárgy: Re: Angels & Demons † Chloe'n'Ella   Angels & Demons † Chloe'n'Ella Empty2021-05-14, 19:30



Chloe
&
Ella
Angels

&
Demons

Ahogy Deckerrel szemben állok, szinte harapni lehet a levegőt kettőnk között. Olyan kimondatlan feszültség generálódik, hogy azt egy puskaporos western is megirigyelné. Hogyan juthattunk idáig? Mikor már azt hittem, közelebb kerültünk...most még is, mintha egy szakadék választana el kettőnket. Csak viccelt. Visszhangzik a fejemben, de meredten bámulom. Mély lélegzetet veszek és a pohár víz kapcsán bólogatni kezdek, némán.
- Azt kéne, de ezek után...egyszerűen nem tudok. Semmi sem lesz már olyan, mint előtte.
Nyögöm kelletlenül és úgy húzom le a vizet, mint más a töményet. De sajnos csak H2O, pedig az alkohol sokkal jobban esne, a bódulattal együtt.
Még sem sikerül tiszta vizet öntenünk a pohárba. Homlokom ráncolom, ahogy Chloe hárítani próbál. Érzem, hogy valami nagyon nincs rendben - zavart érzek az Erőben! De hogy mi ez a "zavar", arról halvány lila gőzöm sincs.
- Rosszabbat, lehet. Véresebbet, lehet. De nem bizarrabbat.
Lehelem elcsukló hangon, ahogy ismét könnyek gyűlnek a szememben. Mert én még hasonló helyszínt sem láttam! Legfeljebb a baromfiudvaron, mikor a gazdasszony neki megy a nagy késsel a tyúkoknak. De nincs akkora tyúk, aminek ilyen hatalmas szárnya lenne. Képtelen vagyok hát kerülgetni a forró kását és rá zúdítom Deckerre az egész mindenséget, ami eddig emésztett. Mindazzal, amit találtam, így többé nem csak elmélet az, amiről hadoválok.
- Nincs köze? Ezek után... azt hiszem, mindennek köze lehet egymáshoz.
Vallom be, hiszen az a sok furcsaság, amivel találkoztunk, így minden értelmet nyer, a kirakós eddig hiányzó darabkái a helyére kerülnek és végre össze áll a kép! És ennek ténye, hogy többé nem csupán hit kérdése... olyan nyomásként nehezedik a mellkasomra, hogy alig kapok levegőt! Össze roppant! És nem tudom, miért! Vagy... talán pontosan azért, mert tudom, mert sejtem...

"Oh, Uram, vedd e lelket
Fektess a folyómeder aljára
(Mert) Az Ördög eljött, hogy haza vigyen engem
Fektess le... fektess a folyó aljára."

Pontosan, ahogy abban a The Blues Saraceno számban. A dal refrénje kísért a fejem felett. Vajon Lucifer azért jött, hogy ítélkezzen felettünk? Hogy... magával vigyen?
- Annyi... annyi rosszat tettem, Chloe! El fog vinni... el fog vinni...
Meg sem hallom nyomozó barátnőm szavait, hamiskás győzködését. El pillantva a feje felett tör rám valamiféle szorongásos pánik. Ó, ha tudná! Rossz-rossz ember vagyok! Kaszinócsalás, autólopás, züllött erkölcsök s mindez csak hab a tortán! A torkomon akad. Mind, minden bűnöm. Minden vétkem. Könnyeim kövér, sós cseppekben szaladnak ki szemeim sarkából. Amikor azonban elhagyja a száját az a mágikus mondat, mi szerint "hagyjam ezt az ügyet", az pofonként ér. Kitép a páni félelemből és újra a jelen helyzetre hívja figyelmem. Gépiesen megtörlöm az arcom, kisöpröm a sötét szemeimből a könnyeket. Mert már tudom, amit tudnom kell.
- Chloe. Te sosem mondanál ilyet. Soha! Ismerlek. És mindketten tudjuk, hogy az a helyszín nem csupán mocskos volt, hanem angyal tollakkal teli!
Hangom egyre erősödik, ahogy pedig az angyal szóhoz érek, könnyeim ismét patakzani kezdenek az idegektől, de többé nem hátrálok! Nem tudom, miért mondja, amiket mond, hogy valóban tagadásban él-e vagy valami sokkal rosszabbról van szó... Ekkor szúrom ki a kompromittáló kötetet az asztalkán. Decker nem az a fajta, aki ilyesmit olvas szabadidejében csak úgy, főleg nem véletlenül. Magamhoz ragadom hát és szembesítem vele. Szemtől szembe. Ekkor megtörik a jég, lehull a lepel, s vele együtt Chloe is a kanapéra rogy. Nagyot nyelek és össze szorított fogakkal hallgatom, amit mond. Nincs időm megemészteni a hirtelen beállt változást. Ahogy megemlítem neki Johnt, ismét felugrik. De legalább ez az a Decker, akit ismerek.
- Egy ördögűző.
Ismétlem és a legegyszerűbbnek tartom, ha átnyújtom neki a névjegyet, amit az a mocskosul jóképű idegen adott nekem. A fehér kis kártyán pedig ez szerepel:

"John Constantine. Ördögűző, démonologóus és a sötét varázslatok mestere."

Mintha csak egy sötét hangulatú képregényből pattantunk volna ki, úgy érzem. De egyszerűbb így, mint kimondani azt az elképzelhetetlent, ami a névjegyen szerepel. Persze, ha bármikor máskor toppan be Constantine az életemben, még véletlenül se vettem volna komolyan. Ellenben most...
- Dolgozunk egy ügyön Dannel. Azóta történt, hogy szabadságoltad magad. Különös holttestek kerültek elő, rituális bűncselekményre gyanakodtunk. A szemek kiégetve, a bőr is különös elváltozást mutat, a belső szervekről nem is beszélve. Nem tudtunk elérni és felzaklatni sem akarunk egy ilyen csúnya üggyel. Épp egy ilyen tetembe futottam bele, egészen véletlenül, egy kápolnánál. A holttest mellett pedig nyom is volt: cigaretta csikk és lábnyom, na meg hajszál. Követtem a forró nyomot, a templomig. És ő ott ült. John. A padon. És dohányzott.
Próbálom teljesen professzionálisan előadni, de lehet, hogy nem tudok elnyomni egy apró sóhajt, ahogy a különös férfit említem.
- És...a lényeg, hogy elég hamar kiderült, hogy ő nem az elkövető. Az ügy....nos, nem véletlenül nem tudunk kezdeni vele semmit. Ahogyan John sem véletlenül jött LA-ba. Hanem egyenesen...miatta. Szerinte ugyanis... ezek a különös esetek....
Képtelen vagyok befejezni a mondatot, elcsuklik a hangom, Decker pedig máris pánikolni kezd, hogy mentsük Lucit. Én viszont... lefagyok. Küzd bennem a két oldal, a két ellentét: Lucifer, a barátom és Lucifer, a Sátán, a világ megrontója. Most még is mit tehetnék?! Csupán állok ott és meg sem bírok moccanni.


Music ©
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Angels & Demons † Chloe'n'Ella Empty
TémanyitásTárgy: Re: Angels & Demons † Chloe'n'Ella   Angels & Demons † Chloe'n'Ella Empty

Vissza az elejére Go down
 
Angels & Demons † Chloe'n'Ella
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Angels Fall First ~ Michael and Ella
» Demons Are a Girl's Best Friend - Maze & Behemoth

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hell Gate :: Világok harcai :: Föld :: Los Angeles :: Lakások :: Decker Nyomozó lakása-
Ugrás: