A Hell Gate FRPG ötvözi a Lucifer hétköznapi, nyomozós, misztikus karakterdrámáját a Constantine okkult atmoszférájával, rendhagyó esszenciát biztosítva a játékosnak
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  TaglistaTaglista  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Teremtés Történet

Discord Server
Infobox
Legutóbbi témák
Lucifer Morningstar
2024-03-26, 17:54
Ethan Burns
2024-03-12, 21:47
Lucinda Loft
2024-02-28, 15:57
Lucifer Morningstar
2024-02-22, 20:14
Isobel Parker Green
2024-02-21, 23:57
Alexander Morningstar
2024-01-23, 20:46
Arlene Young
2024-01-15, 20:04
Bastien L. Saint-Clair
2023-12-14, 18:14
Vendég
2023-11-23, 14:08
Top posting users this month
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (31 fő) 2021-09-22, 02:40-kor volt itt.

Megosztás
 

 Közös érdekek - Lucifer & Nick

Go down 
SzerzőÜzenet
Vendég

Vendég
Anonymous


Közös érdekek - Lucifer & Nick Empty
TémanyitásTárgy: Közös érdekek - Lucifer & Nick   Közös érdekek - Lucifer & Nick Empty2019-06-15, 14:47



Lucifer &

Nick @


A legtöbben azt hinnék, hogy egy Pokolból szabadult céltudatos ember minden percét azzal fogja tölteni, hogy a nyomára akadjon annak a senkiházi kurafinak, akinek huszonegy évezrednyi kínt és megaláztatást köszönhet.
Nem állítom, hogy ez nem prioritást, de aki azt hiszi, hogy tényleg ennyire szűk látókörű és korlátolt vagyok, az vagy egy érzelemmentes pszichopata, vagy egy élettelen senki.
Ilyen hosszú borzalmas szenvedés után az ember próbálja kiélvezni azokat az apróságokat, amiket a halandó élet kínálhat és kihasználni azokat a röpke pillanatokat, amikor ezek az apróságok elfeledtetik vele az alvilági borzalmakat.
Ennek az elvnek megfelelően belevetettem magam az éjszakai életbe, méghozzá olyan hévvel és vehemenciával mintha ismét huszonéves lennék.
Bárról bárra, italról italra, hódításról hódításra jártam az éjt és a testem állapota lassan kezdett felzárkózni az idefent eltelt évekhez, így több napnyi pihenőre kényszerültem.
Három napnyi alvás egyhuzamban általában nem azt az eredményt hozza, hogy az ember úgy kel, mint akin átment egy úthenger, de figyelembe véve azt, hogy milyen extrém megpróbáltatásnak tettem ki a testem, nem csodálkozom, hogy úgy érzem magam, mintha tizenöt menetet boxoltam volna Mike Tysonnal.
Szerencsémre egy csésze erős kávé a mellőle elmaradhatatlan cigaretta helyrebillenti az a letargikus kábaságot, amit az egyszerre túl sok és túl kevés alvás okoz.
Bár nem vagyok olyan friss és üde, mint amilyennek lennem kellene egy ilyen alvásmaraton után, mégis újult erővel vágok neki az éjszakai Los Angelesnek.
Nem áll szándékomban túlságosan szétcsapni magamat, így konszolidáltabb helyeket keresek.
A harmadik magát bárként aposztrofáló hely után eldöntöm, hogy hallgatok a korábbi pletykákra és meglátogatom a Lux nevű mulatót.
Ahogy átlépem a küszöböt és közbenézek megfogalmazódik a fejemben az elismerés.
Elsőre is könnyen leolvasható az ízlésesség a helyről, de van egy olyan érzésem, hogy a diszkréten sejtető berendezés, a lassan táncoló női testek sziluettjét mutató kijelzők árulkodnak arról igazán, hogy mik történhetnek itt, ha a hangulat a tetőpontjára hág.
Lesétálok a lépcsőn, ami a tánctérhez és az asztalokhoz vezet, majd a pulthoz érve kikérek magamnak egy whiskeyt.
Csak miután belekortyolok tudatosuk bennem, hogy ezt a szokást is attól az átokverte brit ficsúrtól tanultam el és pár undorodó pillantás után egyben lehajtom az italt és rendelek egy pohár vörösbort.
Meg is kezdeném a mai esti partner kiszemelését és becserkészését, de megszólal a tánctér végébe felállított zongora és minden szem a rajta játszó jóképű és nyurga férfira mered.
Az enyém is.
De nem a felharsanó dal kelti fel az érdeklődésemet. A férfiból nagyon erős nyers mágikus energia sugárzik, olyan, amit akár egy szimpla halandó is megérezne valamilyen formában.
A táncteret az ülőhelyektől elválasztó korlátnak dőlve, a boromat kortyolgatva figyelem ahogy játszik és próbálok rájönni, hogy kiféle-miféle lény lehet ez a férfi. Mert abban biztos vagyok nem emberrel van dolgom.

Heaven's a lie
Vissza az elejére Go down
Lucifer Morningstar

Admin
Lucifer Morningstar

Hozzászólások száma :
253
Becenév :
Lucifer, Lu, Luci
Join date :
2018. Aug. 14.
Tartózkodási hely :
Lux
Foglalkozás :
Bártulajdonos, civil tanácsadó a rendőrségnél

Közös érdekek - Lucifer & Nick Empty
TémanyitásTárgy: Re: Közös érdekek - Lucifer & Nick   Közös érdekek - Lucifer & Nick Empty2019-06-15, 20:07



Közös érdekek ©️️️

Lux, a bárom, a fényesség az éjszkában...az angyalok városának csillagtalan éjszkájában. Ezt mindenki tudja LA-ban, aki valamennyire is tájékozott. És én szeretem ezt. A pezsgést, ami a városnak ezen a kitüntetett pontján uralkodik. Sokkal jobban szórakozom itt, a báromban, az emberek között, mint a Mennyben vagy a Pokolban. Szívességeket teszek, zenélek, élvezem örökkévaló életem! Vadonatúj, hófehér s vasalt Gucci öltönyömben ülök a zongora jól ismert billentyűi előtt, melyek tökéletesen simulnak az ujjaimhoz, mintha csak hozzám tartoznának. A mikrofon leeresztve, nem csak játszom, de énekelek is, hogy a jónépet - és természetesen saját magamat - szórakoztassam. Arcomon széles, ellenállhatatlan mosollyal búgom a mikrofonnal kacérkodva:
- "I aint no angel
I cut off my wings
Made my momma scream
Im your darkest dream...
They call me Devil!
My heart is empty
They call me Devil
Just try and tempt me!
I'll steal your soul
I'll eat you whole
Aint no other way!"

Az emberek körülöttem felhőtlenül élvezik a szokásos esti show fénypontját, egy kis szólót a ház urától, a Sátántól, ki mástól? Azt hiszik, ez csak vicc, hogy egy szórakoztató, bohókás bártulajdonos vagyok, aki az ő személyes szórakoztatásukra játsza az ördögöt és csábítja őket...fogyasztásra, vissza járásra, az ágyába - kit hová. Oh, boldog tudatlanság és eufória! Hiszen én sosem hazudok, a rossz propaganda ellenére...És tovább éneklek, csábos pillantást vetve néhány, magát szerencsésnek vélő férfira és nőre, kábítva őket tudatmódosító szerek - mi több, mágia - nélkül. Persze, ezekhez is hozzá juthatnak nálam azok, akik ismerik a dörgést. Csak a megfelelő személyt kell keresni a pultosok között és már elő is kapja a legjobb cuccot!
- "They call me The Devil.
And you should be afraid!
I'm comming, I'm comming...
So start running, start running!
Yeah, I'm comming, I'm comming...
So start running, start running!"

A party a tetőpontjára hág, kieresztem angyali és egyben ördögi hangom, amitől a többség térde megremeg a táncparketten és az asztalok alatt. A dal véget ér, a nép őrjöng és tapsol. Széles mosollyal állok fel a zongorától, megigazítva a patyolatszín zakómat, amint elsuhanok a vendégek között. Alig teszek meg pár lépést, a bacchanália folytatódik - pont, ahogy szeretem. Pontosan a korlát felé veszem az irányt, a fülledt társaságban mesterien szlalomozva a ziháló testek között. Egyik kezemet a zsebembe mélyesztem és útközben a pultnál egy pohár skót whiskey-t felkapva már ott is termek a férfi mellett, akit éneklés közben szúrtam ki. Úgy világított a tömegben, akár egy felkiálltójel. Háttal dőlök neki a korlátnak és miután meghúzom a poharat megszólalok.
- Nem gondoltam volna, hogy egy magadfajta csak úgy besétáll ide.
Ami a szívemen, az a számon, ahogy az emberek mondani szokták. Arcomon mindeközben a túlságosan tökéletes, páratlanul sármos mosolyom és persze alaposan végig mérem a feketébe burkolózott alakot - a feje tetejétől a talpáig és vissza. Újból kortyolok a rézszínű nedűből.

I'll crawl inside your mind
Grab hold of your eyes
I will make you mine
And Im gonna take my time!
Music
Vissza az elejére Go down
Vendég

Vendég
Anonymous


Közös érdekek - Lucifer & Nick Empty
TémanyitásTárgy: Re: Közös érdekek - Lucifer & Nick   Közös érdekek - Lucifer & Nick Empty2019-06-19, 22:50



Lucifer &

Nick @


A bor szárazan simogatja a torkom, amíg hallgatom az előadást.
Még mindig nem tudom megállapítani, hogy miféle teremtmény lehet ez a férfi, de a belőle sugárzó erő egyre fokozódik a dal minden egyes taktusával. Ez az előadás cseppet sem hasonlít azokra a kutyaugatásszerű punk bandákra, amire John elcipelt minket Zatannával annak idején.
A férfi fantasztikus, mélyről jövő átéléssel adja elő, ami tovább finomítja a dal és mélyebb értelmet ad a szövegének.
Mindezt olyan kifinomult és kimunkált énekhanggal, amiért egy sanzonénekes ölne és a lelkét is eladná.
Lenyelek egy újabb korty italt és eszembe jut egy új ötlet.
Nem kell hozzá túl sok dolog és könnyen ki is vitelezhető kis mágia.
- Indicium ostendit se imaginem falsam. - mormogom az orrom alá az igét, majd ráharapok az ajkam belső részére
Az a pár csepp vér ami kiserken, ennek hatására elkeveredik egy újabb korty borral, én pedig érzem, hogy a retinámat átjárja a mágia már ismerős ereje.
Pislogok kettőt, hogy a szemem hozzászokjon ahhoz a pár másodpercnyi igazlátáshoz, amit ez a kis trükk biztosít számomra és újra a zongoránál ülő férfira nézek.
Annyit megállapíthatok, hogy a ruházata igazi. A hófehér öltöny viselőjét addig a rövid ideig amíg látom próbálom minél alaposabban felmérni, de a rálátás miatt csak a fejét tudom alaposabban megnézni.
Teljesen nyúzott, tar koponyából száll a fülbemászó dallam, amin az eleven izmok csak úgy hullámzanak. A szemeit nem tudom alaposabban megfigyelni, de van egy olyan érzésem, hogy nem kerekek az íriszei.
Hirtelen teljesen a helyére kerül, hogy kinek a mulatójába kerültem. A Lux név, a dal szövege és a kirakós utolsó darabkájaként a bizarr kinézet.
Hallottam egy-két pletykát odalent az örökös kínzások közötti apró szünetekben, hogy a Nagyfőnök annyira elunta magát, hogy ellen ment az apjának és önhatalmúlag félbehagyta az idők végezetéig kiszabott büntetését.
Azt hiszem, hogy rokon lélekre akadtam rövidke új létem során. A kérdés csak az, hogy ő miként fog rám reagálni. Mert abban biztos vagyok, hogy könnyen kiszúr egy odalentről szökött lelket.
Annyit el kell ismerni, hogy a híréhez méltóan ért ahhoz, hogy feltüzelje a hangulatot.
Bár a dalt befejezte, de ezzel csak annyit ért el, hogy elszabadul az elnyomott vágy és a fülledt táncparketten szabadjára engedik magukat a vendégek olyan táncot lejtve, ami egy-két boszorkány orgiának is becsületére válna.
A tekintetemmel követem, ahogy óvatosan, mint egy sikamlós kígyó átszlalomozik a magából lassan kivetkőző tömegen.
Nem kell sokat várnom rá, hogy egy ital felmarkolása után hozzám lépjen és megszólítson.
- Puszta véletlen, semmi több. - mondom szárazon tökéletesen ellenpontozva a férfi csupa lélek stílusát - Csak egy italt akartam, meg esetleg egy partnert estére.
Lucifer kortyol egyet a whiskeyjéből és én is követem a példáját. A bor egy kicsit csípi az ajkamat, de ez a fájdalom cseppet sem az a fajta, amit nem tudok elviselni.
- Mindketten szökevények vagyunk. - mondom a férfinak - Bár más ligában játszunk, de egyikünk se akar visszamenni. Bár neked könnyebb elkerülni ezt, mint egy magamfajtának. A kérdés csupán az, hogy itt is ragaszkodsz-e annyira a rendhez, mint odalent, vagy az emberek világában már annyira nem érdekelnek az apád alkotta szabályok.
Talán kicsit túlságosan a szerencsémre bízom magamat, de azt hiszem jó oldalról közelítem meg a dolgokat.
Lehet, hogy már rendezte a viszonyát az apjával, de nem hiszem, hogy egy ilyen kozmikus jellegű családi összezörrenést el lehet simítani néhány szóval.
Lassú mozdulatokkal, a csuklómmal apró köröket leírva köröztetem a bort a poharam alján és várom, hogy miként reagál az előbb elhangzott mondatokra.

Heaven's a lie
Vissza az elejére Go down
Lucifer Morningstar

Admin
Lucifer Morningstar

Hozzászólások száma :
253
Becenév :
Lucifer, Lu, Luci
Join date :
2018. Aug. 14.
Tartózkodási hely :
Lux
Foglalkozás :
Bártulajdonos, civil tanácsadó a rendőrségnél

Közös érdekek - Lucifer & Nick Empty
TémanyitásTárgy: Re: Közös érdekek - Lucifer & Nick   Közös érdekek - Lucifer & Nick Empty2019-06-20, 11:00



Közös érdekek ©️️️


"I went down to the river
I went down, but the river was dry
Went down to the river
And when I closed my eyes..."


A világ lassított táncot jár körülöttem, a tánclépések követik a melódiát, melyet játszom és a dalt, amit éneklek közönségemnek. És én élvezem minden percét, nem gondolva arra, hogy az élet kerekének forgását kinek a keze hajtja. A mámoros bariton betölti a bárt, női és férfi alakok vonaglanak rá kéjesen, őrült tempóban, s még is mint egy lassított filmen. Egyetlen csepp vér. Latin szavak kígyózása át, az irreális függönyén a realitás mezejére. Bekukkantva a színfalak mögé. S lám, mit láthatnak azok a sötét szemek, ha körbe pillantanak? Nem csupán a Sátánt a maga zord és torz valójában, a valaha gyönyörű angyalt kifordulva önmagából, nem. A kívánatos sziluettekről is le rántja a leplet. A halandók között elvegyülve az alvilág. Szörnyszülött démonok járják az ördög újkori bálját az emberekkel, csupa szarv és karom, pikkely. És még más is. Egy nő feltúrja arany fürtjeit fülledten a tarkójáról, fél kézzel, tánc közben - felfedve fedetlen hátát eme kényes, mágiával terhes pillanatban. A lapockáin két tenyérnyi, csúf égési sérülés  éktelenkedik. Mit sem sejtve hullámzik tovább az édes ritmusra egy egyszerű emberrel a zongora mellett. Majd oda siklik bátyja mögé és a vállára téve a kezét súg valami, vélhetően mulattatót a házigazda fülébe, hogy aztán a következő, immáron szörnyeteg partnert hívja erotikus táncba. Viszont abban a pillanatban, ahogy a varázslat szavai leperegnek az idegen ajkairól és a vére kibuggyan - ó, a vérmágia nagyon erős mágia! -, a zongoránál ülő tekintete olyan hirtelen és élesen vetül rá, akár egy hosszú, vékony tőr hegye. Mint a ragadozó, aki megérzi a sebzett vad szagát a messzeségből is. Egyetlen röpke pillanat az egész, de mintha egy örökkévalóságig tartana.


"I saw The Devil walking in the daylight
Oh, oh, oh, oh
I saw The Devil, Devil in the daylight
Oh, oh, oh, oh
And he sings hallelujah
Hallelujah
Hallelujah to me"


A mágia szövedéke elillan, az illúzió az úr ismét, mely a valóságra telepedik. A nóta pedig véget ér. A vendégek tapsolnak és gratulálnak - a jól ismert forgatókönyv. A házigazda pedig mindenkinek fizet egy kört. Vékony, magas alakom pedig vészesen közeledik a krómozott korláthoz. Mint a kígyó, úgy siklik halandók és halhatatlanok között, kezek simítják végig a makulátlanul fehér öltönyt éhesen, de jelenleg szemem sem rebben, töretlenül haladok a célszemély irányába. Pár lépés és már fel is vezetnek a lépcsőfokok a provokatívan ácsorgó úriemberhez. Lekapok egy poharat a mellettem ellibbenő, falatnyi ruhácskát viselő felszolgálólány tálcájáról és már töltöm is magamba a folyékony tüzet. Hiszen engem az éltet, olyan vagyok, akár egy csillag, nem hiába viselem ezt a nevet. Mindeközben mélyfekete pokolként lángoló íriszem a másik szemébe fúrom. S így, mondhatni, megjelenésem  félig egy istenét, félig egy halottét idézi.
- Hát persze. Szeretsz veszélyesen élni, azok után, amit megjártál.
Felelem szavára és szórakozottan kuncogok, ahogy az italomba kortyolok.
- Ó, partner az akad, csak arra vigyázz, mit vagy kit kívánsz...
Ahogy a jó régi mondás tartja, nem véletlenül. A táncparketten démonok és bukottak is elvegyülnek, senki sem garantálhat semmit egy hozzá hasonló kurafinak.
- Tévedésben vagy, barátom. Én felmondtam. Te megszöktél.
Közlöm negédes mosollyal, de persze mélyen, legbelül jól tudom, az ő állítása közelebb áll a valósághoz, mint a saját, személyes igazságom. Mi sem bizonyítja jobban, mint Amenadiel fivérem váratlan felbukkanása pár éve és Duma kétségbe esett imái, melyek felszivárognak hozzám az alvilágból. Nos, igen, az angyalok automatikusan hallják a hozzájuk szóló fohászokat, sajnos nem lehet kikapcsolni. Így olykor a sátánisták könyörgései okoznak kellemetlen migrént, förtelem!
- Szegény kutyuskáim, biztos szomorúak, hogy nem tudtak téged vissza cibálni a celládba.
Gonoszkodom kicsit, elmerengve a Pokol védelmi rendszerén, amit jómagam építettem ki, még évezredekkel ez előtt. Több szintű, rétegzett mágia védi a Kaput, rengeteg csapda, pokolkutyák etc etc...de aztán megpróbálom ezt kiverni a fejemből. Többé nem az én gondom! Bár tény, szakmai szempontból érdekelne, hogyan jutott ki a fickó.
- Térjünk a tárgyra. Szívességért jöttél?
Kérdezem és egy úttal meg is fordulok, hogy a korlátra könyökölhessek, kezemben a nehéz kristálypohárral. Szenvtelenül közel a feketébe öltözött emberhez.

I'll crawl inside your mind
Grab hold of your eyes
I will make you mine
And Im gonna take my time!
Music
Vissza az elejére Go down
Vendég

Vendég
Anonymous


Közös érdekek - Lucifer & Nick Empty
TémanyitásTárgy: Re: Közös érdekek - Lucifer & Nick   Közös érdekek - Lucifer & Nick Empty2019-06-22, 20:49



Lucifer &

Nick @


Az Ördög angyali hangja és gyakorlott zongorajátéka pillanatok alatt megőrjíti a tömeget. Fülledt táncukat figyelve eszembe jutnak azok az idők, amikor New Yorkban még nekem is nagyon ment a szekér azzal a bárral, aminek a vendégköre a város misztikummal foglalkozó embereiből állt össze.
Más jellegű előadásokat szerveztem oda, sokkal inkább a szakmaiság volt az ami meghatározta az ottani szórakoztatást, de néha előfordult, hogy ehhez hasonló fékevesztett mulatozás a tört ki.
Főleg miután John beállított a szegecselt bőrkabátjával és a színpadias akcentusával.
Úgy tűnik, hogy a zongoránál ülő alak meghallja a fojtott hangon elmondott varázsigémet, de mintha nem zavarná, hogy egy pár pillanatra fellibben a szemem elől minden olyan varázslatos dolog, ami elfedi a szemem elől a valóságot.
Bár csak a férfit vizslatom meg, de biztos vagyok benne, hogy a hátam mögötti beülőkben és a pultnál még legalább egy démon biztos meghúzódik. Mazekinhez ötezer évente egyszer volt csak szerencsém, de akkor olyan ötletes kínzásokkal állt elő, ami előtt még szenvedő alanyként is muszáj voltam tisztelettel adózni.
Úgy tűnik, hogy a tömeget szórakoztató Ördög nagyon is jól érzi magát, miközben áthalad a táncparketten. Szinte lépten nyomon  megállítják az emberek és majdnem mindegyikőjükhöz van legalább egy kedves gesztusa.
Talán pont emitt nem kellene hinni annak a rosszul megírt PR-anyagnak, amit a keresztény egyházak előszeretettel használnak szent irományként. Túl egyoldalú képet fest le bizonyos szereplőkről, felnagyít bizonyos rossz tulajdonságokat és elfedi a még nagyobb jellemhibákat.
Lucifer végül kijut a tánctérről és cseppet sem lep meg, hogy egy pohár ital megszerzése után hozzám lép és szóba elegyedik velem.
Egy ilyen jellegű varázslat használata után a minimum, hogy utánajár ki az, aki vérmágiát használ a mulatójában.
- Mégis mit veszthetek? - húzódik hamiskás mosolyra a szám - Megölhetnél, de mindketten tudjuk, hogy túl sok időt nem töltenék odalent. Nem telne bele egy fél nap és máris újra a halandók közt járnék.
Láthatóan Lucifer élvezi azt a kis játékot, amibe belekezdett és nem is nagyon áll szándékomban elrontani a szórakozását. Bár egy újabb halálom esetén tényleg könnyebben jutnék vissza a következő alkalommal, de jobbnak látom, nem túlságosan provokálni őt. Némi kakaskodás belefér, de tudnom kell, hogy hol a határ.
- Jól esik, hogy ennyire törődsz velem. - kortyolok újabbat a fogyatkozó boromból miközben barátságosan rákacsintok - Esetleg tudnál is ajánlani valakit, akivel lehet is mit kezdeni?
Nem számítottam arra, hogy pont bele fogok futni ma este, de ha már így alakult, akkor jobb, ha nem a rossz oldaláról próbálom megfogni a dolgokat. Ilyenkor nem elvetendő ötlet az ego oldaláról megközelíteni a dolgot. Mindketten tudjuk, hogy jó az ízlése ha sekélyes testi örömökről van szó, így ilyen témában a véleménye betonstabil lábakon áll.
- Nem akarlak lelombozni, de nincs az a felsőbb hatalom, ami hajlandó lenne elfogadni egy ilyen felmondást. - halászom elő a zakóm zsebéből a cigitárcámat és Lucifer felé nyújtok egy szálat - Otthagytad a Poklot, mert megtehetted. Pont ahogy én is. De hozzád kevésbé mernek nyúlni, mint hozzám. Érthető okokból.
Lucifert elárulja a mimikája. Bár úgy mosolyog, hogy attól minden nő és férfi egyből levetkőzne előtte, a szemében látom, hogy egész szépen megfogalmaztam mi a közös bennünk. Ezzel is talán egy kicsit közelebb kerülnek egymáshoz az érdekeink.
Mindemellett azért kíváncsi lennék, hogy milyen rendszerességgel kell megküzdenie olyan angyalokkal, akik vissza akarják ráncigálni a Pokol trónjára.
- Megvannak rá a módszereim, hogy elkerüljem a figyelmüket. - nyújtom felé a meggyújtott öngyújtómat, ha elfogadja tőlem a cigaretát - De nyilvánvalóan figyelmetlen voltam, amikor megválasztottam a ma este meglátogatni kívánt mulatót.
Azt biztató, hogy leáll velem beszélgetni és ráncigáltat vissza egyből a helyemre. Még érhet ugyan meglepetés, de azt hiszem, hogy nem kell túlságosan tartanom attól, hogy tesz ellenem valamit.
- Szívességért? - emelkedik meg a a jobb szemöldököm kérdően - Hangozzon bármilyen hitetlenül, de véletlenül jöttem pont ide. De ha már ennyire nagylelkű hangulatodban talállak, akkor érdemes lenne beszélni arról, hogy mit tehetünk egymásért. Biztos van egy-két olyan kényes ügyleted, amiben jól jönne egy magamfajta mágus segítsége. A  felém tanúsított semlegességedért és egy kis apróságért cserébe rendelkezésedre állok.
A tekintetemmel nem eresztem Lucifer szemeit és én is közelebb hajolok hozzá. Távolról úgy tűnhetne az embereknek, hogy egész intim kapcsolat fűz minket egymáshoz, pedig elég távol állunk még attól.
De ki tudja...

Heaven's a lie
Vissza az elejére Go down
Lucifer Morningstar

Admin
Lucifer Morningstar

Hozzászólások száma :
253
Becenév :
Lucifer, Lu, Luci
Join date :
2018. Aug. 14.
Tartózkodási hely :
Lux
Foglalkozás :
Bártulajdonos, civil tanácsadó a rendőrségnél

Közös érdekek - Lucifer & Nick Empty
TémanyitásTárgy: Re: Közös érdekek - Lucifer & Nick   Közös érdekek - Lucifer & Nick Empty2019-07-03, 23:23



Közös érdekek ©️️️

"Have we gone too far
Can we return
When we're torn apart
In the Darkness of night
In the ashes, I see
The fading light"


Átsuhanok az önkívületben tobzódó vendégek kéjes seregén, hiszen lételemem közöttük mozogni, így otthonosan is teszem azt. De most egy konkrét szépfiú kelti fel az érdeklődésemet, akinek volt annyi vér a pucájában, hogy vérmágiát űzzön a Sátán bárjában. Az oroszlán barlangjában. Ahogyan mondani szokás. Fekete szemeim végtelennek tűnő, fekete lyukakként hatnak, ahogy rá emelem a tekintetem a jövevényre, éles kontrasztban a hófehér öltönnyel, amit viselek. Mozgatom a kezemben a súlyos whiskeys poharat, miközben beszél. Hallgatom szavait, melyek felvágott nyelvéről peregnek. Arcom rezzenéstelen, egyetlen érzelmet vagy gondolatot sem lehet leolvasni róla. De én érzem...mint egy hűvös kéz a vállamon. Mint egy jeges fuvallat az ereimben.
- Azt hiszed, a halál a legrosszabb, ami veled történhet?
A hangom olyan távolinak tűnik, a szavak még is oly természetesen csüngnek ajkaimról, ahogy egyenesen meredek a szintén kátrányfekete szemekbe. Az imént még szikrázó levegő szabályosan megfagy közöttünk. Valami nincs rendjén.


"In these last days
We prayed for light
Prayed for a way out
Hear the thunder from God
In the eye of the storm
Everything is gone"


A másik férfi szarkasztikus megjegyzése töri meg a jéghideg csendet, ami ólomként nehezedett ránk. Veszek egy mély levegőt, ahogy jómagam is kiszakadok belőle, hogy aztán ismét kortyolhassak. Szeretném nem érteni, mi volt ez az egész az imént, de az túl nagy kegy lenne. Elmerengek, ahogy megfordulok és a korláton át a vonagló-szórakozó embereket nézem. A sötét öltönyös mágus laza kérdése zökkent vissza a jól megszokott önmagamhoz. Így hát rá mosolygok és pillantásom is vissza vándorol hozzá.
- Természetesen, magamat ajánlanám, bár azok után, hogy láttad a másik arcomat...
Kezdek bele, de belém fojtja a szót. Arcom elkomorodik és sóhajtok egy aprót, nem éppen derűsen. Ahogy viszont előveszi a cigarettát, nem kéretem magam. Ajkaim közé csúsztatom és ahogy fémes hanggal kísérve felpattan a gyújtó fedele fölé hajolok. Miért is ne fogadnám el a tüzet tőle? Nem szoktam a mágiámat az emberek orrára kötni. Bár nyílt titok, hogy a lángok szerelmese vagyok. Közben hallgatom szenvtelen fejtegetését és nem tetszik, hogy túl sok igazságot találok a mondandójában. Viszont abban nincs igaza, hogy engem ne üldöznének s akarnának vissza toloncolni. Nagyon is ezt akarják. Apa és a talpnyaló testvéreim. Amenadielt elküldte értem, de őt sikerült megnyernem magamnak. Ellenben ezzel nincs vége, jól tudom. Ráadásul abból kiindulva, hogy Amenadiel Michael jobb keze, a sor - s valahol mélyen, legbelül megborzongok - az ikerbátyámon van. Csupán idő kérdése. Talán már alá is szállt a Mennyekből. Ugyan már, kit akarok becsapni? Nem pusztán "talán", hanem egészen biztosan. Érzem. Hiszen az iker testvérem. Még ha ennek ténye nem is okoz túl nagy örömet. Megnyerhetnénk a világok legeltérőbb ikerpárja versenyt, ha létezne olyan. Nem is értem, hogy sikerült kettőnket ikerként össze hozni. Bár a lényegen ez mit sem változtat. Közeleg.
És nem csak ő.


"Flames rise and war has begun
Where do we go when there's nowhere to hide
Caught in the fire
Dark skies, what have we done
Where do we go when there's nowhere to hide"


A diplomatikus megjegyzését a szórakozóhelyválasztást illetően megkuncogom.
- Így is mondhatjuk. De engem nem zavar a jelenléted, amíg valóban fogyasztó vendégként vagy jelen. És ha jó fiú leszel, a testvéreim és a démonaim sem tépik le a csinos arcodat. Rajtad áll. Hiszen hozzám mindenki szórakozni jön.
Jegyzem meg köntörfalazás nélkül és széttárom karom, miközben sűrű dohányfüstbe burkolózom.
- Jól hallottad. Ilyesmivel is foglalkozom. Teljesítem az emberek kívánságait.
Mondom neki, megigazgatva a zakóját, számban a cigarettájával. Megszoksz vagy megszöksz.
- Semmi nagylelkűség nincs ebben. Ha úgy tartja kedvem, segítek. De mindennek ára van. Még is mit gondolsz, a mágia miért működik ugyan ezen elv alapján?
Letüdőzöm a keserű füstöt, hogy aztán szórakozott mosolyomat villantva fújjam azt ki.
- Te kérsz tőlem egy szívességet és én fogjuk rá, teljesítem. Ez azt jelenti, üzletet kötöttél az Ördöggel. Az adósom leszel. Egyszer pedig, valamikor, eljövök hozzád, hogy behajtsam a tartozásod. Hogy pontosan mikor vagy hol, azt nem tudhatod. Ahogyan azt sem, mit kell teljesítened, hogy rendezd a számlád.
Ezek a szabályok, a saját szabályaim. A miért keresése irreleváns.
- Áll az alku?
Kérdezem tőle, miután végig hallgattam az intim körülmények között elsuttogott alkudozásait. Én is oda hajolok hozzá és a jobbomat nyújtom, melyen megcsillan a fekete köves, mágikus gyűrű, amit állandóan viselek. Az egyetlen dolog, amit az érmén kívül magammal hoztam a Pokolból. És a Mennyből.

The Devil is real.
And he's not a little red man with horns and a tail.
He can be beautiful. Because he's a fallen angel, and he used to be God's favorite.
Music
Vissza az elejére Go down
Vendég

Vendég
Anonymous


Közös érdekek - Lucifer & Nick Empty
TémanyitásTárgy: Re: Közös érdekek - Lucifer & Nick   Közös érdekek - Lucifer & Nick Empty2019-07-22, 22:39



Lucifer &

Nick @


Lucifer le sem tagadhatná, hogy élvezi a rá irányuló figyelmet és rivaldafényt. Az emberekét legalábbis biztos.
Nem produkálná magát olyan magánszámokkal, mint amilyen az előbbi zongorarevű volt, ha nem így lenne.
Talán egy kicsit túlságosan is pimasz és hivalkodó volt olyan nyíltan provokálni, hogy vérmágiához folyamodva kémleljem ki a valós alakját, de érdemes volt kockáztatni.
Talán a rizikó vállalás és a helyzetekből adódó lehetőségek kihasználása volt az két hasznos dolog, amit attól a szőke svindlertől eltanultam és ha jól keverem lapjaimat, akkor pont ez kép készség fog néhány lépéssel közelebb juttatni ahhoz, hogy kiteljesítsem a bosszúmat rajta.
Úgy érzem a Pokol volt ura is értékelné ezt a fanyar iróniát, ha tisztában lenne a helyzettel.
- A halál csak az igazán nagy szívás kezdete. - kortyolok bele újból az italomba - Elsőre több mint huszonegyezer évembe tellett visszatérni belőle. Legközelebb már a töredékére sem lesz szükségem ennek az időnek.
Lehet fellengzősnek és nagypofájúnak hathat amit mondok, de nem véletlenül született meg a mondás, hogy az első sárkány leölése a legnehezebb feladat.
Olyan tettet vittem véghez, amivel csak kevesen büszkélkedhetnek el és meg is tudnám ismételni, ha nagyon rá lennék kényszerítve.
Persze a sitted előző góréjának eldicsekedni vele nem biztos a legjobb ötlet, de nem hiszem, hogy rám szabadítaná a foglárokat, ha már önkényesen otthagyta a munkahelyét.
- ...meg kellene, hogy ölj? - folytatom a félbemaradt mondatát egy kihívó mosollyal - Láttam már ennél rútabb dolgokat, míg Apád wellness-szállójának vendégszeretetét élveztem. Hidd el nem emiatt kapnék szívrohamot.
Tisztában vagyok vele, hogy mennyire veszélyes játékba keveredtem, amikor ilyen szemtelenül próbálgatom az esélyeimet magánál a nagy patásnál, de ha nem egy újból feltöltött homokórát fogyasztanék, akkor azt mondanám, hogy egyszer élünk.
Számomra nagyobb értékkel bírna, ha nem csak a szakmai érdeklődését kelteném fel ez tény, de ha már üzletelni akarok vele miért ne köthetném össze a kellemeset a hasznossal?
Nem szokásom túlértékelni semmilyen gesztust, így nem tulajdonítok túl nagy jelentőséget annak, hogy elfogadta a cigarettát. Bár kétségtelen, hogy sugall valami bizalomszerűséget, hogy ez megtörtént, de szándékosan nem látok bele többet a dologba. A jóindulat apró kis szikrája, semmi több.
Figyelem minden rezdülését, ahogy folytatom neki a mondandómat.
Nagyon jól uralkodik minden apró kis rezdülésén és végig sikerül fenntartania a bohém bártulajdonos látszatát, így már-már el is hiszem, hogy nem pengetek könnyen elpattanó húrokat.
Ennek ellenére mégis úgy gondolom, hogy a gondolataim lassan, de biztosan beeszik magukat a bőre alá.
Hívjuk megérzésnek a dolgot, de a legendás igazmondása ellenére is nehezen tartom elképzelhetőnek, hogy a lelke mélyén ne aggódna egy hangyányit amiatt, hogy mikor jelenik meg valamelyik testvére, hogy ellása a baját és visszavigye a Pokolba.
- Nem bajt keverni jöttem ide. - eresztek el egy kisebb füstfelhőt Lucifer irányába - Bár nem is számítottam arra, hogy veled futok itt össze. Határozottan feldobta az estémet, hogy élvezhetem a társaságodat.
Úgy tűnik Lucifer is kezd kissé feloldódni, legalábbis elég kedélyesen fogadja a szavaimat és barátságosan helyreigazítja mind a gondolataimat, mind az makacsul elkóborgó zakómat.
Ha nem terelődött volna ennyire a szakmai és üzleté témákra a dolog, még talán meghittnek is mondanám azt a fajta lágy óvatosságot, ahogy a ruhámat igazgatja.
- Ezt úgy mondod, mintha egy kezdő goeta lennék. - somolygok sokat sejtetően - Pont azért kellett megszöknöm a bájos kis hotelszobámból, mert meg kellett fizetnem az árát annak, hogy valaki olyanban bíztam meg, akinek ez semmit se jelentett. Keserves lecke volt, annyi már biztos.
Újabb korty ital és egy újabb slukk dohány.
- De ha ennyire ragaszkodsz az általad kedvelt üzletmenethez, akkor játsszunk a te szabályaid szerint. - nézek bele a szemébe - Biztos ismerősen cseng neked az a név, hogy John Constantine. Túl sokan kerültem már a kínzómestereid kezei alá csak azért, hogy ő ne essen áldozatul valami démoni átoknak, vagy elszabaduló ördögfajzatnak. Szeretnék pontot tenni az életére és van egy olyan érzésem, hogy te be tudsz mutatni néhány olyan embernek, akik segítséget tudnának nyújtani nekem abban, hogy véget vessek ennek a megátalkodott brit jó szerencséjének. Ha ezt tudod nekem biztosítani, akkor áll az alku.


Heaven's a lie
Vissza az elejére Go down
Lucifer Morningstar

Admin
Lucifer Morningstar

Hozzászólások száma :
253
Becenév :
Lucifer, Lu, Luci
Join date :
2018. Aug. 14.
Tartózkodási hely :
Lux
Foglalkozás :
Bártulajdonos, civil tanácsadó a rendőrségnél

Közös érdekek - Lucifer & Nick Empty
TémanyitásTárgy: Re: Közös érdekek - Lucifer & Nick   Közös érdekek - Lucifer & Nick Empty2019-07-30, 21:15



Közös érdekek ©️️️


Kegyetlenül csábító, selma mosolyommal tanulmányozom a hivalkodó mágus vonásait. A zene és a tömeg tombol alattunk, de egészen más a helyzet a korlát mögött. Kellemesen pislogok, mintha minden rendbe lenne, miközben mindketten tudjuk, hogy ez áll a lehető legtávolabb a valóságtól. Az üvegpohár finoman párásodik hosszú ujjaim között.
- Ó, Nicky...
Kezdek bele valamibe, amit aztán végül még sem folytatok. Pillantásom egy megértő szülőé, ahogy megszólítom a halálról s szabadulásról szóló kis magánszáma után. Még a kezem is a vállára teszem. Forró, a tenyerem olyan forró, hogy szinte égeti a zakókabát szövetén keresztül. Mondhatni, pokolian forró.
- Ti halandók, hajlamosak vagytok azt hinni, a halál s annak következménye a gyötrelem csúcspontja.
Idegenül csengnek szavaim, még saját magam számára is. Jeges fuvallat nyaldossa lényem, egészen mélyen, legbelül. Káin meggyilkolása miatt lehet? Hiszen egy angyal legnagyobb bűne, ha embert ölt. Vagy...
- Az Eredendő Bűn, Apám hagyatéka...de, tudod, van annál rosszabb is.
Koccan a jég a pohárban, ahogy hátra vetett fejjel elnyelem a fluidumot.
- Elhiszem, hogy ismét átharcolnád magad az ősrégi mágikus védelmen, amit évezredekkel ez előtt állítottam fel. Hiszen nincs, ki oda lent megerősítse. Gratulálnom kell, tudtommal az első lélek vagy, aki az összes csapdán és pajzson át jutott. Igyunk rád, a tehetségedre!
Valóban büszke vagyok, a tévhitek ellenére én kedvelem az embereket, sose volt bajom velük, mint például Anyámnak. Hiszen én magam tanítottam meg Lilithnek a mágia alapjait, ő pedig tovább adta a gyermekeinek, a szörnyetegeknek és az embereknek egyaránt. Ők pedig a saját ivadékaiknak és így tovább. A kreativitásukkal pedig egyre színesebbé és egyedibbé varázsolták a mágia szövedékét. Így az, mondhatni, immáron sokkal inkább az övék, mint az enyém. Intek is egy csinos, alul öltözött pincérnőnek, aki már hozza is a következő két italt, a minőségibb fajtából.
- Ezt az üveget még Churchill-től kaptam, úgy igyad.
Ajánlom a figyelmébe és megemelem a súlyosabb poharat. Ekkor hangzik el a jámbor megjegyzése, amin göcögnöm kell.
- Ugyan, ugyan. Nem eszek én embereket reggelire! Az néhány démon szokása - fene a gusztusukat.
Úgy hahotázok, ha ember lennék, még a könnyem is kicsordulna. Fejtegetésénél pedig cinkos kacsintással visszonzom sármos mosolyát.
- A démonok azért olyan ocsmányak, mert belőlem születtek. Mindabból a sötétségből, ami bennem lakozik. Így bármit is láttál, az csupán része annak a fenevadnak, aki most előtted áll.
Mosolyom kiszélesedik és tekintetem mélyen az övébe fúrom. Had szörnyedjen el, had undorodjon tőlem ő is! Ahogy Chloe...hiszen így már úgy is mind egy. A világ szemében egy bestia vagyok, maga A Gonosz. Egy csúf, vissza taszító rém, aki elől elfordítják az arcukat. Miért is ne mennék bele a játékba?
Elveszem a dohányt és ahogy rá gyújtok, fél arcom rejtelmes füstmaszkba burkolózik. Csupán a szemem sejlik át. Karmazsin izzásban.
- Ha igazat mondasz, a vendégem vagy. Szórakozz kedvedre. De ne feledd...gyűlölöm a hazugságot.
Az angyali mosoly után olyan hirtelen olvad le az arcomról a cukormáz, hogy az egy átlagos embert megrémítene, de nem egy ilyen veteránt, mint Nick. Közelebb is hajolok, az általa fújt füst sejtelmes fátyolként takarja arcomat. Immáron mind a két szemem vörösen lángol a szürke felhőben. De csak míg el nem illan, hogy blaszfém glóriát rajzoljon a fejem köré.
- Valóban? Azok után, amit megjártál, nem számítottam ilyen lelkesedésre a személyemet illetően.
Vallom be, ismét jó kedélyről téve tanúságot. És ismét egészen közel hajolok hozzá, az orrunk szinte össze ér.
- Ha viszont hazudsz, hogy a kedvemben járj...az Apám kegyelmezzen neked. Mert én nem a könyörületességemről vagyok híres.
Nem mulasztom el ezt közölni vele, főleg manapság nem, azok után amiken keresztül mentem. S megyek. Most pedig rajtam a sor, hogy egy szép ívű o-t formáljanak ajkaim és nemes egyszerűséggel az arcába eregessem a füstöt. Hogy aztán ajkaim közé szorítva a cigarettát ráncba szedjem az öltönyét. A megjegyzést, amit e közben tesz, imponálónak találom, így kezemben a nyakkendőjével fel pillantok rá bűnfekete szemeimmel, bazsalyogva.
- Kíváncsivá tettél.
Mondom neki és tovább iszogatva s dohányozva vele,  várom a folytatást.
- A hazugság után az árulást gyűlölöm a legjobban. Szóval megértelek. Engem elárult az Apám, a testvéreim, az egész családom.
Nem is tudom, miért mondom ezt el neki. Elszakítom a tekintetem az alakjától, hogy a vigadó vendégek seregére vessek egy átfogó pillantást.
Keserűség fortyog ereimben, ha eszembe jut, és nem csak a "lázadásom", az csupán a jéghegy csúcsa volt. Persze, ezt az az ügyefogyott tollas népség még véletlenül sem fogta fel vagy próbálta akár csak megérteni.
- Ámen!
Nyugtázom negédesen, ironikus szóhasználattal, s menten újra hozzá fordulok. Állva kátrányfekete tekintetét.
- Ó, hát persze! Johnny fiú, a Pokol celebe.
Kuncogok, de közben természetesen figyelmesen hallgatom a férfit. Nem is mondok semmit, nemes egyszerűséggel nyújtom ki jobb kezem - a tettek beszélnek. Ha pedig kezet rázunk, ujjaim határozottan fonódnak a kézfejére, de már nem égetik többé. Közelebb rántom, egészen finoman, észrevétlenül, ahogy megpecsételjük az egyezséget.
- Valami azt súgja, ördögien jó tervet eszelünk ki a Nevető Mágus ellen.
Suttogom a fülébe mefisztói módon. És már pontosan tudom, miféle árat kell majd megfizetnie, ha eljön az órája.

The Devil is real.
And he's not a little red man
with horns and a tail.
He can be beautiful.
Because he's a fallen angel
and he used to be God's favorite.
Music
Vissza az elejére Go down
Vendég

Vendég
Anonymous


Közös érdekek - Lucifer & Nick Empty
TémanyitásTárgy: Re: Közös érdekek - Lucifer & Nick   Közös érdekek - Lucifer & Nick Empty2019-08-08, 23:58



Lucifer &

Nick @


Ha valaki azt mondaná, hogy szeretek játszani a tűzzel, akkor csak megvonnám a vállamat és talán helyeslően bólogatnék is hozzá.
A ma esti véletlenszerű találkozás is pont ezt bizonyítja.
Alig néhány napja élvezem újból az emberi létet, de valami különös oknál fogva egyből egykori börtönöm egykori igazgatójával futottam össze.
Lehetne mondani, hogy csupán véletlen egybeesés, de nem ámítom magam ilyen feltevésekkel.
Hinni és tudni két külön dolog, de ez a különbség jelen pillanatban nem sokat változtat azon a tényen, hogy egy bukott angyallal beszélgetek. Talán valaki így írta át a valószínűségeket, talán már eleve így volt elrendelve az idők kezdete óta.
Nem tudom mire számított, amikor a nevemen szólít. Különösebben nem lep meg, hogy tudja a nevemet, így még csak a tekintetemen sem látni semmi zavartságot, vagy a nyugalom pillanatnyi kihagyását.
Az érintése azonban már olyan dolog, amit nem tudok ilyen érzelemmentesen lereagálni.
Az arcom kellemetlen fintorba rándul, ahogy megérzem a vállamon a hőt, de összekaparok annyi önuralmat, hogy ne törjön fel egy fájdalmas nyögés az ajkaim közül.
- Nyitott lennék más szempontokra, de be kell lásd, húszezer évet úgy végigszenvedni, hogy az általad leggyűlöltebb embert kell eljátszanod, igencsak bekorlátozza azt, hogy mit tart az ember a kín és szenvedés nonpluszultrájának. - mondom nyugodtan visszanyerve a kompozíciómat
Nem tudom nem észrevenni Lucifer hangjában azt alig fellelhető, elrévedő tónust, ahogy beszél. Mintha a szavai csak félig szólnának nekem.
- Ez is csak annak a bizonyítéka, hogy apád csak egy irányításmániás seggfej. - parázslik fel a cigarettám vége, ahogy szippantok egyet az égő dohányrúdból - Szerintem kevés az emberi fantázia ahhoz, hogy felfogja mi történhet az angyalokkal, ha éppen úgy találja gondolni, hogy nem tűri a szabad akaratot és az ellentmondást.
Be kell valljam, hogy simogatja az önérzetem Lucifer elismerése, bár érzem, hogy nem e mögött azért valami más is meghúzódhat.
Mindenesetre én is megemelem a poharam, majd kiiszom belőle a maradék italomat.
- A dac és a bosszúvágy igen erőteljes hajtóerők. - mondom könnyedén és magamban konstatálom, hogy kicsit kezd oldódni az a kimértség, amivel általában viseltetni szoktam a szaktársak felé - Egyesek szerencsétlenségére elég sokat halmoztam magamnak, mióta utoljára jártam a Földön.
A hozzánk lépő pincérnő új itallal szolgál ki, én pedig nem túl kihívóan viszonzom a mosolyát.
Lucifer megjegyzésére már-már kivillannak a fogaim a pengevékony ajkaim közül.
- Csak nem ünnepelsz valamit? - kérdezem, miközben laza csukómozdulatokkal forgatom a poharat a kezem között - Szabadkoznék, hogy nem kellene ennyire jól tartanod, de akkor az álszentség bűnébe esnék.
Luciferről a lehető legtorzabb kép él az emberekben hála az apja elvakult hívei által összeplagizált és felettébb rosszul megírt mesekönyvnek hála. Talán ő is elhiszi, hogy az emberek többsége beveszi azt a sok baromságot, amit róla terjesztenek, bármennyire is mutatna ez igen elszomorító képet a bolygó összintellektusáról. De akiben van egy kis józan és, vagy konyít egy hangyányit a viselkedéstudományhoz, az már sokkal másabb mikroszkópon keresztül nézi azt, amit a Bibliában leírtak.
- Freud számára egy aranybánya lehettél volna, bár biztos vagyok benne, hogy csak projektálásnak hitte volna a démonok teremtéstörténetét. - tartom az orrom alá a poharamat, hogy megszagoljam az italt
Az eredeti gazdája híres volt az italok terén tanúsított jó ízléséről és nagyon csalódnék, ha Lucifert valami olcsó zugfőzde lőréjével próbálta volna megtisztelni.
- Csak megerősíteni tudom magamat. - kortyolok óvatosan az italból - Nem bajt keverni jöttem ide, főleg nem úgy, hogy tudom ki-é a hely.
Lucifer arcának hirtelen megkomolyodása elég baljóslatú, de nem az előzményeket tekintve nem elég ahhoz, hogy kibillentsen az egyensúlyomból. Túl sokat és túl sokszor láttam már olyan dolgokat, amikhez képest az Ördög mosolyának hirtelen lefagyása csokireszeléknek tűnhet egy tortán.
- Csupán kapok a kínálkozó alkalmon. - jelenik meg egy halovány mosoly az arcomon - A te jóindulatod egy igen értékes kincs. Még úgy is, hogy önként lemondtál a Pokolról. Ostoba lennék kockáztatni olyan dolgokkal, mint néhány lényegtelen hazugság.
Lucifer számára igencsak érdekes lehet, amit tőlem hall és a társalgásunk alatt fokozatosan gyűlő vonzásszerű feszültséget csak tovább fokozza azzal, hogy az arcomba fújja a cigarettája füstjét és szándékolt kimértséggel igazgatja a ruhámat.
Nem tagadom, hogy ha kevésbé zsúfolt helyen lennék, akkor talán próbálkoznék valami sokkal merészebbel, de így csak biztatóan somolygok rá.
- Akkor csak gondolj bele, hogy milyen érzés lehet több évezreden keresztül úgy létezni, hogy az árulód nevét kell viselned. - nézek a szemébe, miközben a zakón gallérját igazgatja - Még az is megfordulhatna egy gyanakvóbb ember fejében, hogy szándékosan kondicionáltak arra, hogy ennyire gyűlöljem Constantinet.
Persze most csak incselkedek vele, de tudom, hogy nem egy démonnak fáj a foga John whiskeyáztatta lélekcsökevényére, így cseppet sem lepődnék meg, ha valamelyik szarvas szépfiú így próbált volna egy kis előnyt kovácsolni magának.
Megragadom a felém nyújtott kezet és határozottan megrázom.
- Gondolom te tudsz felvilágosítást adni, hogy merre járkálhat a mi önjelölt rocksztárunk? Azt a pletykát hallottam, hogy benyújtottad a személyes igényedet a lelkére.

Heaven's a lie
Vissza az elejére Go down
Lucifer Morningstar

Admin
Lucifer Morningstar

Hozzászólások száma :
253
Becenév :
Lucifer, Lu, Luci
Join date :
2018. Aug. 14.
Tartózkodási hely :
Lux
Foglalkozás :
Bártulajdonos, civil tanácsadó a rendőrségnél

Közös érdekek - Lucifer & Nick Empty
TémanyitásTárgy: Re: Közös érdekek - Lucifer & Nick   Közös érdekek - Lucifer & Nick Empty2019-09-02, 22:01



Közös érdekek ©️️️

"Do you wanna put up a fight?
Or do you wanna get out alive?
Everybody is picking a side
And this can only end one way"



Címlap mosolyom vakító fényében fürdetem a báromba tévedő mágust. A nevén szólítom, neki még a szeme sem rebben. Ellenben, ahogy közelebb hajolok és a vállára teszem a kezem, menten mozgolódni kezd és vitális lesz - a baljós megjegyzésem ellenére. Bámulatos. A másodperc töredéke alatt reagál az érintésemre, ami még egy vaknak is szemet szúrna. Kezem érteni, mi az ő gyengéje. Hiszen mindenkinek van, így működik a cirkusz, melyet Apám szeret dirigálni. A tökéletes mosolyom némiképp sejtelmesebb lesz. Az ördögöm táncra perdül a démonjával, és a hegedűszó csak most kezdődik. Végig mérem merészen, milyen kár, hogy nem szűröm össze a levet azokkal, akikkel paktumot kötök. Íratlan szabály. Ízléstelen lenne, velük más a kapcsolatom, az intimitás problémát szülhetne. Így ennek a szépfiúnak ezen az estén nem mutatom meg, a Sátán hogyan szereti. A fantáziájára bízom. És persze kínzom egy kicsit az érzékeit, hiszen milyen ördög lennék, ha ettől megkímélném? Szóval finoman megszorítom a vállát, éppen csak annyira, hogy az a kellemes kis remegés végig szaladjon a testén, mielőtt lecsúsztatom a zakókabátja felhajtóján a kezem, hogy aztán vissza vándoroljon a zsebembe, miközben a másik kezemmel a balusztrádra könyökölök.
- Jogos. A Poklot azoknak találták ki, akiknek van miért bűnhődniük. De a rendszer nem tökéletes.
Kiskapuk mindig vannak, én tudom a legjobban, hogy az Alvilágban nem csak olyanok senyvednek, akiknek ebben a percben is ott lenne a helyük. De ez már nem az én dolgom, többé nem. Ahogy az sem, hogy ki és mit érdemel. Vagy érdemelne. Persze, én vagyok az Ördög, így látom, hogy egy lélek  mit érdemel, hová kerülne: fel vagy le. Ez egy adottság, rezignáltam vagy sem. Meg is állapodik tekintetem egy röpke pillanatra Nick Necro-n, pontosabban a lelkén. Kristálytisztán látom, miféle ítéletben részesülne, ha eltekintetnék a "kis balesetétől" a Nevető Mágussal és a porondmester leányzóval. Ennek azonban nem adok hangot, az ilyesfajta tudás alapvetően nem a halandók osztályrésze.
- Egyet értünk, ez a fő oka, amiért rühellem.
Helyeselek meghúzva a poharam. Az Apámnak megannyi ellensége van szerte a teremtett világokban. A bökkenő csak az, hogy ő kreálta ezt az egész trágyadombot, így nehéz fába vágja a fejszéjét az, aki borsot akar törni az öreg orra alá. Bár a helyzet koránt sem lehetetlen.
- A szabad akarat a ti privilégiumotok, ezért is beszélgetünk most itt.
Én is slukkolok egyet, mélyen, finoman rőtté válik a parázs a dohány végén. Nos, ha engedelmes angyal lettem volna, nem dob ki otthonról. Viszont azzal egyet kell értenem, ha elgurulna a maradék gyógyszere, abban nem lenne köszönet senkinek és semminek.

"If you wanna roll
Heads are gonna roll
If you wanna live
Gonna have to kill
If you wanna win
Blood is gonna spill
If you wanna play
We can play all day
But we play, play dirty, play dirty"


A megjegyzésével egyet kell értenem, a radikális érzelmek mindig is erős mozgatórugónak bizonyultak. A pozitívak és negatívak egyaránt. Mi több, lehet egyáltalán efféle határt szabni? Hiszen Chloe és Anyám életét féltve szíven szúrtam a saját öcsémet Azrael pengéjével...A gondolatmenetből azonban semmi sem ül ki az arcomra.
- Én mindig ünnepelek, a szórakozás a lételemem. Épp elég ideig húztam az igát Apám kedvére. Most azt csinálok, amihez kedvem szottyan. Példának okárt más szemében felelőtlenül pazarlom ezt a ritkaságot, itt.
Emelem meg a poharam, hiszen minek takargassak efféle italkülönlegességeket? Nem mellesleg, egy új szövetségre mindig érdemes inni. Tulajdonképpen, én bármikor találok okot a tivornyára. Az elmés megjegyzésén jóízűet kacagok. Kellemes társaság a fickó, vitathatatlan. A következő hozzászólásával is tovább mulattal, amit további hahotával hálálok meg.
- Freudot kis híján kikergettem a világból. Persze, szerinte szerelmes vagyok az anyámba és az egész konfliktusom az apámmal ebből a féltékenységből ered.
Alig bírom végig mondani, az eset persze akkor vérig sértett és mélységesen felzaklatott, ezért büntetésből megmutattam a pokoli arcomat a doktor úrnak, ami a téboly mezsgyéjére űzte és többé sosem volt a régi. Nos, nem sajnálom az esetet. Ő még az én szabados világnézetemmel is egy perverz volt, a szó szoros s határozottan negatív értelmében. Most viszont jót szórakozom a dolgon, mivel megragadt az elmémben a vén róka félelemtől eltorzuló arca és őrült sikolya az Ördög láttán. Régi szép idők!
- Ne is mond, a jelenlegi terapeutámmal is kellett futnom jó néhány díszkört, mire felfogta, hogy nem csak képletesen beszélek.
Forgatom a szemem, az emberekkel olykor nehéz. Főleg ha az igazságról van szó. Mondjuk nem segített, hogy Anya kis híján megölte Lindát, így végül inkább ő szorult terápia s nem én.
- A tudomány azért szerencsére fejlődik, a viktoriánus Londonban Dr. Henry Maudsley galád módon elcsalt egy elmeklinikára, hogy aztán jól rám zárja az ajtót! A diagnózisa szerint "skizofrén" volnék.
Sóhajtom háborogva, hiszen nem is lehetek beteg. Így skizofrén sem, jelentsen is az  bármit is. Szavamra, ki hallott már elmeháborodott ördögről?! Abba nemes egyszerűséggel nem gondolok bele, hogy egy ember az én képességeimmel téveszmésnek minősülhet.
Nyugtázom Nick tisztességes szándékait, így legalább nem kell kimondottan oda figyelnem rá, nehogy rosszalkodjon itt nekem. Így hát hamar ismét felengedek és újra mosoly játszik szám szegletében a hízelgő szavaira. Nem is állom meg, ördögi kacérsággal igazgatom felöltőjét.
- Az apám egy szarházi gazfickó. Bármi kitelik tőle.
Szűröm a szavakat számban az égő cigarettával, így szinte csak a csípős füst választ el minket, platinaszürke függönyként. Rendkívül gondosan szedem ráncba a kissé szétcsúszott szerelését, ebben nagyon jó vagyok. A megjelenésem kifogástalan, a csinos ruhadarabok az egyik gyengém. És igen, az Ördög olykor Prada-t visel.
- A legutóbbi húzása az volt, hogy teremtett nekem személyre szabottan egy nőt. Hogy oda ne rohanjak, a szemétláda! Ennyit ér a szemében egy emberi élet...oda dobta a lábaim elé, mintha már elfelejtette volna a szabad akaratot. Persze, nem így történt, csak éppen kénye-kedve szerint facsarja a dolgokat. Így, drága barátom, mi az, hogy elképzelhető, hogy a veled történtek sem puszta véletlen.
Az utolsó mondatnál pillantok csupán fel az arcába, mire végzek a nyakkendőjével, fél kézzel még mindig tartva, miközben a szabad kezembe fogom a cigarettát, hogy ismét bele szívhassak. Már szinte egészen leégett.
Ő talán nem gondolta komolyan a játékosan megejtett gondolatot, de én szembesítem a sanyarú valósággal. Apámtól bármi kitelik.
- A városba érkezett, nem is olyan régen, a Behemoth jelentése alapján. Megtalálta a Rejtélyek Házát...és kis híján Johnra gyújtotta.
Felelem meg a feltett kérdést szórakozottan. Kár lett volna egy olyan mágikus mesterműért, mint az a ház, de csak nem lehet azt a macskát megnevelni rendesen. Nem mintha nagyon törném magam. A következő kis megszólalására szánt szándékkal nem reagálok azonnal. A csikket elnyomom egy kristály hamutálcán, újabb italt kérek, amit komótosan kóstolgatok. Végül, csak megszólalok ismét.
- Szeretem az érdekes embereket. És be kell valljam, jó vagyok a rothadó lelkek büntetésében.
Constantine pedig mind a két kategóriának megfelel, így még szép, hogy személyesen akarom kezelésbe venni - de abban részéről nem lesz köszönet! Érte, az ő üszkös lelkéért hajlandó vagyok még egyszer felvenni a kínzómester és pokolkirály szerepet, amitől már régen elköszöntem.

Would you get the Devil this dance?
Would you be a part of his plans?
Now you got some blood on your hands
Well this can only end one way
Music
Vissza az elejére Go down
Vendég

Vendég
Anonymous


Közös érdekek - Lucifer & Nick Empty
TémanyitásTárgy: Re: Közös érdekek - Lucifer & Nick   Közös érdekek - Lucifer & Nick Empty2019-09-12, 21:15



Lucifer &

Nick @


Bárki is találta ki, hogy az ördög soha sem alszik, biztosan csak áttételesen értelmezte a kijelentését és arra akart utalni, hogy mindig észnél kell lennie az embernek.
Legalábbis Lucifer inkább megerősítése, mint cáfolata ennek a mondásnak és sugárzik belőle az a fékezhetetlen energia, amivel csak egy (volt) mennyei lény rendelkezhet.
Hirdetőtáblára való mosolyát, mintha csak nekem tartogatná, de láthatólag nem éri meglepetésként, hogy még a szemöldököm sem emelkedik meg, amikor a nevemen szólít.
A hidegvérem legalább annyira legendás volt annak idején, mint amennyire John ezen képességét tartják megingathatatlannak. Persze egymás volt szeretőiként tudjuk, hogy ennek az adottságnak a jó része inkább színészi képesség, mintsem a helyzet irányításának biztos tudata, mégis ez a szakmai trükk sikeresen meg tudja téveszteni...
Nos szinte majdnem mindenkit.
Ami az érintését illeti.
Rég látott vendégként fogadom a borzongást az ujjai nyomán, bár valahol keserédes az élmény, mert eszembe jut, hogy ki váltott ki belőlem ilyen izgalmat legutóbb és milyen rosszul jártam azzal, hogy engedtem azoknak a vágyaknak.
Ott lappang az elmém egyik nagyon eldugott zugában a feltételezés ami azt mondatja velem, hogy Lucifer előrelátás, szakmai etikája és következetessége nem engedi meg neki az üzletfelekkel folytatott egyéb irányú incselkedést. Emiatt pedig külön észnél kell lennem.
Bár nem az a gonosz démon, aminek a Biblia beállítja, de azt el kell ismerni, hogy nagyon jól érti az emberi lelkeket és könnyen ki tudja puhatolni, hogy kit mivel lehet a saját akarata szerinti cselekvésre ösztökélni.
- Talán nem csak egy bizonyos Nevető mágus kapcsán kellene ápolni a kapcsolatunk. - szippantok egy újabb leheletnyi nikotinos kátrányfüstöt - Úgy látom van néhány olyan kozmikus dolog, ami miatt kérdőre lehetne vonni ő tökéletességét.
Az igazságérzet egy különös dolog és ha jól sejtem, akkor Luciferé is legalább annyira sértett, mint az enyém. Mindkettőnk alatt más vágta a fát, de az ő esetében semmiképp nem mondhatjuk, hogy csupán üres önsajnáltatás a világ igazságtalansága felett érzett keserűség. Nagyon is közeli kapcsolatban áll azzal, akit a hívei próbálnak tökéletesnek hazudni.
Nem hiszem, hogy ne fordult meg volna már a fejében, hogy jóvá tegye a családja hibáit és kijavítsa a világ gondjait.
A jelenlegi körülményei között persze nem kell attól tartani, hogy komolyabban is el fog gondolkozni ezen az eshetőségen, de talán néhány jókor elejtett szó elég lesz ahhoz, hogy a vállára ülő irodalmi mása addig sutyorogjon a fülébe, amíg meg nem erősödik benne a gondolat, hogy az ő uralma alatt nem fordulnának elő ilyen igazságtalanságok.
Az omnipotencia miatt meg nem biztos, hogy aggódnia kellene. Hazudtak már másról is az apja túlértékel fan clubjai.
- Hiányzik odalent az üzleti jellegű gondolkodás és a munka hatékonyságának ellenőrzése. - helyeslem Lucifer szavait - Kíváncsi vagyok, hogy módosítottak-e egyáltalán az elbírálás szabályain a teremtés kezdete óta.
A szabad akarattal kapcsolatos megjegyzése egy halovány mosolyt fakaszt az arcomra.
- Mi pedig nem vagyunk rendesen élni a választás lehetőségével, hogy aztán ráfogjuk az apád akaratára a sikertelenségünket. - somolygok egy kis szarkazmussal a hangomban -De azt hiszem, hogy bennetek is megvan ez a képesség, csak sokat kell dolgozni azon, hogy előbújjon. Másképp nem mertél volna olyat kérdezni az apádtól, amit ő nyílt lázadásnak vesz és a bűnös lelkek örökös kínzásával büntet.
Van abban valami jelzővel nehezen illethető báj, ahogy én, a pokol szökevénye, a börtönöm egykori igazgatójával beszélgetve italozok annak Földi lakában, miközben eszmecserét folytatunk a kozmosz működéséről. Teljes szívből nem mondanám ironikusnak, de azért valami nagyon fanyar humort könnyedén fel tudok fedezni ebben a helyzetben.
- Mégis mi ez, ha nem egy jól fejlett szabad akarat? - kérdezem Lucifertől miközben elismerőleg emelem meg a poharam
Ez egyszerre szól a neki és az általa ajándékozott minőségi italnak is.
Ha nem Luciferről beszélnénk, a bohóságot és hedonizmust afféle megkerülési metódusnak vélném, amivel a legtöbb ember próbálná elfeledtetni magával azokat a dolgokat, amik a lelkét eszik. De az új üzlettársam esetében ez nem egy színjáték. Több ezer évig csak a munka tette ki az életét. Nincs az a mennyiségű szórakozás és vakáció, ami elég lenne egy ilyen hosszú műszak kipihenésére.
A Freud-dal kapcsolatos történetére önkéntelenül is hangosan felnevetek. Valahogy nem esik nehezemre elképzelni, ahogy egy olyan megrögzött perverz, mint Dr. Sigmund próbál abban a szimbólumrendszerben gondolkodni, amit szerinte Lucifer felállított.
- Egyszer-kétszer ő is felbukkant azokban a víziókban, amiben az a megszégyenítés jutott osztályrészemül, hogy Constantinet kellett játszanom. - fürkészem Lucifer tekintetét - Ha csak tized akkora barom volt, mint a valóságban, akkor nagyon remélem, hogy most legalább olyan perverz nagybácsik szórakoztatják, mint amilyen ő volt.
Kihallik valami rossz emlék is Lucifer szavaiból, ami a doktorral kapcsolatos, de ha valaki, akkor pont nem Lucifer az, aki nem törleszt egy ilyen sok fejfájást okozó alaknak, akár az evilági, akár a másvilági adósságrendezésről van szó.
Valahogy nem lep meg, hogy a pszichológia tudományának többi képviselője is nemes egyszerűséggel tévképzetesnek nézte ezt a jóképű ördögöt. A tudományos szkepticizmus mindig is egyoldalúan szemlélte a világ megismerhetőségét és ez a mentalitás csak egyre jobban fokozódott a pszicho-analízis elterjedésével. Az olyan embereket mint Alister Crowley meg mindenki valami nagyon ezoterikus sarlantánnak nézte.
- Igyunk a tudósokra és az anyagból álló világról alkotott elképzelésükre. - emelem újra tósztra a poharam, bár a hangomból kihallható, hogy nem inkább a gúny dominálja szavaimat, nem az elismerés
Lucifer szavai az apja égi szemmel mért legutóbbi ellene elkövetett húzásáról még inkább megerősítenek abban a hitemben, hogy érdemes lenne átgondolni azt, mivel lehetne kijavítani ennek a hibás világnak a működését. Illetve, hogy ki tudná ezt véghez vinni.
Talán mégis igaz a mondás, hogy az ördög tényleg nem alszik. De néha azért egykét jókor elmondott szóra neki is szüksége lehet.
- Le merném fogadni, hogy az öreged és a suttyó brit igencsak jól kijönnének egymással.- eresztek egy újabb higanyszínű felhőt a levegőbe - Az önzés és mások kihasználása már egy olyan közös vonásuk amiről évezredeket tudnának beszélni egymással.
Nem tagadom, hogy még mindig érzem a feszültséget, ahogy Lucifer enyhe játékossággal direkt elnyújtja azt az időt, amit a ruhám ráncainak rendbeszedésére használ. Nem hiszem, hogy túlságosan titkot akar csinálni abból, hogy játszik egy kicsit az idegeimmel, sőt még valahol élvezi is a mókát. Elvégre a tiltott gyümölcsöt kívánja mindenki a leginkább.
Ezt ő tudja a legjobban.
- Kissé talán túl drasztikus megoldást választott. - varázsolok elő egy újabb dohányrudat és Lucifer felé nyújtom miután végzett a ruhám mesteri szintű rendbeszedésével - De Johnra jellemző ez a fajta hanyagság. Semmi se szent neki, ha a saját életét kell védenie.
Nem hökkent meg, hogy képes lenne a mágia egy olyan élő relikviáját is feláldozni, mint a Rejtélyek Háza. Az elmúlt húsz évben szemmel láthatóan nem fogott rajta az élet által feladott lecke. Ennek nem csak én vagyok ékes bizonyítéka, hanem az a lányka is, aki a Pokolban senyved az ő fékezhetetlen nagyképűsége miatt.
- Ezek szerint velem is nagyon jól elszórakoztál volna odalent az első ötezer év után. - jegyzem meg nem kevés öniróniával a hangomban
Tudom, hogy már az első életemben sem voltam egy ma született bárány, amin a Pokolban eltöltött időm sem javított túl sokat.
Tudom, hogy hova fogok kerülni, ha újra feldobom a pacskert.
Pont emiatt lenne jó kapcsolatot ápolni valakivel, akit tisztelnek odalent...

Heaven's a lie
Vissza az elejére Go down
Lucifer Morningstar

Admin
Lucifer Morningstar

Hozzászólások száma :
253
Becenév :
Lucifer, Lu, Luci
Join date :
2018. Aug. 14.
Tartózkodási hely :
Lux
Foglalkozás :
Bártulajdonos, civil tanácsadó a rendőrségnél

Közös érdekek - Lucifer & Nick Empty
TémanyitásTárgy: Re: Közös érdekek - Lucifer & Nick   Közös érdekek - Lucifer & Nick Empty2019-09-28, 21:48



Közös érdekek ©️️️


A hidegvér túlértékelt. Én, a Pokol egykori fő Kínzómestere tudom, a látszat csal és az emberi lélek törékeny. Noha, mindez sokkal rétegeltebb, mint azt az átlagember gondolná. Bár, nos, Mr. King közel járt az igazsághoz, mikor azt írta, 'Alighanem tévhit, hogy az emberi lélek csak bizonyos mennyiségű iszonyatot képes befogadni és átélni. Éppen ellenkezőleg: ahogy a valóság egyre sötétebbre vált, úgy indul meg valamiféle hatványozódási folyamat. Nem könnyű beismerni, de a tapasztalat azt mutatja: amikor már végképp elborul a látóhatár, olyankor az iszonyat iszonyatot szül, a balszerencséből újabb, immár szükségszerű balszerencse fakad, mígnem mindent elnyel a feketeség.'
Ahogy pedig a szenvtelenül jóképű boszorkánymesterhez érek, máris beindul a gépezet. A hüllővér elillan, az érzékek felpezsdülnek és akarva-akaratlanul is aljas árulóvá lesznek. Mikor egy örökkévalóságon át kell kikémlelned, mi gyötri eme lényeket a legjobban, mely pontok a legfájdalmasabbak s mivel törheted őket a legapróbb szilánkokra...Nem fejezem be a gondolatmenetet. Csírájában fojtom el, ahogy jeges kézként suhint végig lényem legmélyén. Fel pillantok rá, alulról, fájdalmasan kívánatos pillantással. Hogy Apám nemzett e ilyen ellenállhatatlanná vagy a szerephez idomultam ilyenné, már magam sem tudom. A lényegen mit sem változtat. Megkérdezem hát, mint egy, szórakozásból, hiszen a válasz nyílt titok.
- Mond csak, mi a leghőbb vágyad?
Hagyják el ajkam a mágikus szavak, melynek csak igen kevesen képesek ellenállni, ők is csak nagy akaraterővel és sziklaszilárd erkölcsökkel. Akire pedig egyáltalán nem hat ez a módszer, az a kivétel a nyomozónő. De mióta tudom, Chloe csupán Apám agyafúrt mesterkedéseinek terméke, ennek a számlájára írom, hogy szeme sem rebben ettől a kérdéstől. Amit most teszek, nem egészen erő demonstrálás vagy próbatétel, egyszerű, ártatlan szórakozás. Legalább is szeretném ez magam is elhinni. Hogy megváltoztam. Hogy nem az vagyok, akinek az emberek hisznek vagy éppen Apám akar látni. De akkor mi végre ez a keserűség? A csinos férfi váratlan ütőkártyája ránt ki gondolataimból, melyekre rá vetült a Sötétség. Meglepettségem ki is ül arcomra, felszakad fekete szemöldököm és jobban felé fordulok.
- Hallgatlak.
Ha bárki fogást talál az Apámon, én vagyok az első, aki tudni akar róla. Persze, cseppet sem vagyok biztos benne, hogy egyből kitálal. Erről pedig valahogy az a régi mondóka jut eszembe, mi szerint "Nem félünk a farkastól, farkastól, farkastól. Nem esz meg, csak megkóstol, megkóstol." A Lángoló Kard pedig, amivel nyársra húzhatnánk a Teremtőt, valahol a realitás rétegei között lebeg, hacsak Anyám nem fogadta meg a tanácsom s nem teremtett egy egészen új, sajátos világot magának. Mert akkor ott van. Mint egy átkozott Excalibur.
- Nem szeretem a papírmunkát.
Intézem el ennyivel, a lényeg bizonyára átmegy, éppenséggel bürokráciát is mondhattam volna vagy bármi hasonlót. Nem szeretek olyan dolgokkal bajlódni, melyekkel nem feltétlen muszáj. Közben elszívom a cigarettámat s a helyett, hogy elővarázsolnék egy következőt, nemes egyszerűséggel - de annál nagyobb számításból -, kiveszem ujjai közül azt, amelyiket éppen ő szív, hogy aztán mélyen bele szívjak a csonkba, miközben az arcát tanulmányozom. Mosollyal hagyja el száját az a néhány gondolat, melyet alaposan át illik rágni. Mutató és hüvelykujjam közé fogom az apróvá égett dohányt, hogy aztán újra elmerüljek a Lux népének szemlélésében.
- Veletek nem beszél, magatok vagytok. Velünk ugyan beszél, csak éppen nem nyíltan, így legyen átkozott, aki tudja, éppen mi a fészkes fenét akar.
Morgom a tömegbe meredve, egy úttal valahol igazat adva a mágusnak. Az angyalok elméletben parancsot teljesítenek, de már a világ teremtése óta nem beszélt velünk az a senkiházi két értelmes mondatot! Mindig csak célozgat, rébuszokban beszél vagy érzéseket küld. Még is mi a francot lehet ezekkel kezdeni?! Nem vagyunk gondolatolvasók, az Ő gondolatait pedig amúgy sem hiszem, hogy bárki tudná olvasni vagy értelmezni saját magán kívül. Felszisszenek a gondolattól. A testvéreim többsége persze még mindig lesi minden szavát, mintha egyet is megérthetnének belőle...nevetséges. Amenadielnek sem hiszem, hogy Atyánk mondta, hogy vigyen engem vissza, bizonyára Michael utasította katonás vasszigorral, mint egy pincsikutyát.
- Azt akarod mondani, netán Apám azért hajszolt a tűréshatárom mezsgyéjéig, hogy kihozza belőlem a szabad akaratomból fakadó ellenállást?
Ahogy vissza kérdezek, az eléggé irodalmi kérdésnek tűnhet s talán az is, valahol. A válaszát azonban nem vetném meg. Most először fordulok vissza hozzá, ahogy a tőle elcsalt cigaretta is leég, hogy a zakózsebéből halásszak magamnak egy újabb szálat. És persze, neki is. Biztosra veszem, hogy valahol ott tartogatja, ahogy azt a dohányosok szokták. Amennyiben megtalálom a dobozkát, oda se pillantva kiveszek egy szálat, hogy a szájába dugjam, majd egy következőt, hogy a sajátomba. Az egyszerűség kedvéért az ujjam hegyével gyújtom meg a koporsószegeket, hódolva a lángok iránti szenvedélyemnek. Nick nevetése először meglep, majd ahogy tovább beszél, kezdem megérteni emberi logikáját, amivel ezt viccesnek találja. A végszóra kaján mosoly jelenik meg tökéletes arcomon.
- Arra mérget vehetsz, barátom. Össze szoktam ereszteni őket Hitlerrel és Ted Bundy-val. Nos, az valóban szórakoztató látvány. Ahogy az is, mit művel le vele néhány igencsak erős perverz-érzékkel megáldott démon.
Ó-ó, halandók, betiltanak egy-két játékszert az államban, ilyen-olyan fulladás-veszélyre meg mit tudom én mire hivatkozva, pár dolcsiért pedig gyönyörűen lefizetem a határőröket, hogy leszállítsák nekem. "Ezek" mind "veszélyesek" az emberek megítélése szerint. Ha tudnák, miféle "szex" játékok vannak oda lent a rabok kínzására, hajjaj...! Maze tudna mesélni! Azok a durvák, nem pedig azok, amiket az emberek betiltanak, hogy aztán némi ügyeskedés után úgy is megkaparintsam őket és rajtuk próbáljam ki - nagy megelégedettségükre. A tószt hallatán azonban némiképp sandán nézek társaságomra, hiszen nem tudom mire vélni szavait. Szégyen vagy sem, máig nem tudom teljes mértékben értelmezni az emberi lényeket, elég furcsán működnek. De érdekesek és szeretem a társaságukat, így többnyire legyintek az ilyesmin.
- A Vénség útjai kifürkészhetetlenek, valóban így is van. Túl nyakatekert és háborodott a gondolkodása ahhoz, hogy azt józan ésszel fel lehessen fogni. Így bármi megeshet. Még az is, hogy azok után, hogy John megfenyegette, a keblére öleli. Persze, ennek szöges ellenkezője is megtörténhet, hiszen Dumát is rá uszította az egyiptomi csecsemőkre, mikor az egyik fáraó felhúzta.
Olyan könnyedséggel beszélek ezekről, mintha nem éppen gyermekek tömegmészárlásáról lenne szó. De mi nem is hétköznapi pajtik vagyunk. A mi világunk sokkal sötétebb annál, amit a nyugodtan alvó emberek többsége ismer vagy ismerni vél. Nem is csoda, hogy Duma is élt az alkalommal a lázadásomkor és Apánk ellen fordult. Belőle is szörnyeteget csinált s még némaságra is kényszerítette. Hát egye meg a levest, amit főzött! Most Duma próbál rendet tartani helyettem, nem irigylem érte. A démonok bizonyára ízekre akarják szedni, mészáros ide vagy oda, de angyal. Persze, sokszor és sokan kívántak engem is széttépni, de a "történelem ismétli önmagát", azaz a teremtőjükkel szemtől-szembe a teremtmények többsége nem mer hadat üzenni. Csak álmodik róla, jó sokszor. De most nem én ülök a trónon. Bizonyára lázadás fenyeget, de ez nem az én dolgom. Így csatlakozom az ezüstkarikák fújásához. Én mindig s minden korban megtalálom a magam szórakozását. Legyen szó híres vagy kevéssé hírhedt emberek őrületbe kergetéséről vagy éppen mentorállásáról, egészen a 21.század bulijaiig.
- Sator arepo tenet opera rotas.
Hagyják el ajkaim a szállóige szavai hibátlan latinsággal. Bele köpöm őket a füsttől fátyolos emberáradatba, alattunk.
- Nem hiába viszketek tőle, hogy kínozhassam.
Vallom be egy szenvtelen sóhajjal, már-már perverzen csengő gondolataimat, pontosabban, elemi, belső indíttatásaimat. Hiszen inkább valamiféle beteges, állatias ösztön, amit kifejlesztettem. Linda vagy Freud bizonyára azt mondaná azért, hogy a saját ép elmém integritását megőrizzem. De én nem beszéltem erről egy agyturkásznak sem.
- A Házért valóban kár lett volna, de bizonyára tudod milyen neveletlenek a kandúrok. Akkor is ha egy mérnöki zseni veszett el bennük, aki a legjobb pokolbéli kínzógépeket tervezi s építi. Ami igaz az igaz, megnézném egyszer belülről azt a különös épületet. Mond csak, mit tudsz róla mesélni?
Hiába, a macskájával minden cicatulajdonos elfogult. A varázslóra akkor pillantok csak fel, mikor önironizál.
- Veled én most is nagyon jól elszórakoznék, odafönt, a lakosztályomban.
Mondom a képébe szemrebbenés nélkül, hogy aztán egy hosszú percnyi - slukkolásnyi - szünet után folytassam csupán a szerencsétlen ex-rab(om) kínzását. A vér nem válik vízzé, vagy hogy is mondják a halandók.
- De a munkát ne keverjük a szórakozással. Így jobb híján, kedves barátom...a Pokolban fogunk majd eljátszadozni.
Ismét felszakad egy buja sóhaj a torkomból, hogy aztán eljátszadozva a nyakkendője végével, némi sajnálatot vegyítsek a gondolat második felébe. Bár, hogy miért hagyja el ez az állítás pont ilyen formában a számat, abban még én magam sem lehetek egészen biztos. Minden esetre egy pillanatra a gondolataimba merülök. Közben társaságunk akad. Ugyan az a szőke bombázó, aki a warlock érkezésekor ott sündörgött körülöttem.
- Ejnye, bátyó, csak nem megtartanád magadnak ezt a szépfiút is? Ne legyél önző, inkább menjünk fel hármasban!
Biccent a fiatal arcú nő az emeleti panorámalakásom irányába, miközben kacéran belém karol, hogy aztán alaposan végig mérje Nick-et - mintha ezt nem tette volna már meg korábban párszor - magának.
- Húgom, hányszor mondjam még el, hogy nem akarlak az ágyamban látni!
Förmedek rá a bukottra, akit ez szemmel láthatóan felbosszant, noha olyan kíméletesen adtam ezt ismét tudtára, ahogyan csak tudtam. Nos, senki sem tökéletes, az angyalok sem. A szárnyaink elvesztése pedig nem egy testvéremben váltott ki radikális változásokat, ehhez hasonló az alig húszévesnek tűnő lány esete is. Apánk nem csak megbélyegzett minket az elbuktatásunkkor, de szörnyetegekké is tett. Kit-kit a maga módján tett aberráltá. Ahogy azonban elnézem a durcás arcocskát, megesik a szívem rajta.
- De tudod mit, vidd fel ezt a csinos fiatalembert a lakásodra, vagy ahová szeretnéd. Mutasd meg neki helyettem is, milyen páratlan szerető egy angyal. Rendben?
Mondom némiképp atyáskodóan a baba arcú leánynak, aki erre megenyhül és pajzán kis mosoly jelenik meg az arcán. Egy viharos puszit ad az arcomra, hogy aztán Nick-hez táncoljon át, s az ő karját fonja át ugyan úgy, ahogy az imént még velem tette. Hatalmas, méregzöld szemeivel pillogva fel rá.
- Feltételezem nincs ellenedre a húgom társasága. Érezzétek jól magatokat.
Kissé felszegett állal szívom ki az utolsó csepp mérget a sokadik cigarettából, miután egy kiismerhetetlen mosollyal elbúcsúznék a párostól. Jobb így, ha mennek. Mindkettőjüknek. Hiszen manapság...ami bennem lakozik...mondhatni nem állhatok jót magamért. Többé már nem.

Igne natura renovatur integra
Music
Vissza az elejére Go down
Vendég

Vendég
Anonymous


Közös érdekek - Lucifer & Nick Empty
TémanyitásTárgy: Re: Közös érdekek - Lucifer & Nick   Közös érdekek - Lucifer & Nick Empty2019-11-17, 15:49



Lucifer &

Nick @


Valahol a lelkem legmélyén úgy érzem, hogy valaki derűsen gúnyos mosollyal szemléli a ma esti események alakulását.
Mennyi annak a százalékos esélye, hogy egy olyan ember, aki nagy nehezen kiverekedte magát a Pokolból éppen egy olyan bárba fut be, amit az a személy vezet, aki több évezreden át igazgatta a világmindenség legnagyobb és legkomplexebb börtönét.
Hacsak valaki direkt nem tervezte így a dolgokat, akkor ilyen soha nem történik meg.
Nem tudom, hogy a Teremtő, vagy valamelyik más nagy hatalmú lény kuszálta-e össze ennyire a sorsok fonalát, de az elmém gyanakvóbb oldala kezdi elfogadni a tényt, hogy ez a találkozás cseppet sem a véletlen műve.
Lucifer kérdése egy igen érdekes folyamatot indít be a lelkemben. Elsőre szinte gondolkodás nélkül szóra nyílik a szám, hogy kijelentsem minden vágyam, hogy John Constantine legalább annyira szenvedjen mint én tettem azt a Pokolban, de hirtelen feltör az elmémből a jellemem legalapvetőbb vonása, a tudásvágy is, ami pedig egyenlő erővel követeli magának azt az előjogot, ami a legfontosabb vágyamat illeti.
Kívülről úgy tűnhet, mintha meghökkennék a kérdésen, amiért pár másodpercig hápogok, mint egy fuldokló kacsa. Lucifer talán meg is érzi, hogy két erős vágy tusakodik bennem és emiatt nem tudok egyből válaszolni arra varázslatszerű szuggeszióval átszőtt kérdésre, amit úgy tett fel nekem, mintha két rég látott országos cimbora beszélgetne egymással.
- Szeretnék a legnagyobb tudású varázsló lenni és legalább annyi kínt és keserűséget akasztani Constantine nyakába a kezem általi halála előtt, amennyit ő okozott nekem. - jut végre elhatározásra az elmém miután megtalálta a megfelelő sorrendet
Valahol a tudatom legmélyén érzem a késztetést, hogy megtaláljam a módot, amivel legközelebb egy ilyen kérdésnek ellent tudjak állni. Megeshet, hogy nekem kell felfedezni a varázslatot, ami ehhez szükséges, de ez egyáltalán nem zavar. Inkább kihívásként tekintek rá.
Mennyivel egyszerűbb ráfogni Isten akaratára egy rosszul alakult helyzetet, mint vállalni a felelősséget a hibás döntéseinkért? - osztom meg Luciferrel azokat a következtetéseket, amiket sikerült levonnom a nagyvállalati munkamódszerekről - Bárhogy is nézem az Apád egyszerre áldott és átkozott meg minket a szabad akarattal, amivel a követői rendszeresen vissza is élnek, arra hivatkozva, hogy az őket ért kudarc vagy csapás csak a nagy mennyei terv része. Szerintem elég ironikus, hogy egy ilyen ajándékot arra használnak fel az emberek, hogy áthárítsák valakire a saját jellemgyengeségük következményeit.
A bürkorácia szimbóluma ellen való ellenérzéseit abszolút megértem. A sok kiskapu és buktató nem titkoltan azért lett kitalálva, hogy megnehezítse bárki dolgát és növelje a foglalkoztatottságot, így le sem lehetne tagadni, hogy egy önmagáért létező eszközről beszélünk.
- Nem csak te szereted az egyszerű és átlátható dolgokat. - nyugtázom a kijelentését miközben rezzenéstelen arccal nézem, ahogy kiveszi a kezemből a cigarettát, hogy elszívhassa az utolsó slukkot
- És komolyan csodálkozik azon, hogy ahányan vagyunk, annyiféleképpen értelmezzük a tanításait? - bazsalygok Lucifer szavain, amiken könnyedségük ellenére is érezni, hogy mennyi megvetés bújik meg mögöttük - Felettébb ironikus, hogy az univerzum legtökéletesebbnek hitt lényének kommunikációs tréningre van szüksége.
Ez a gondolatom a biblia által hirdetett "szerető apa" szerepkörében értelmezve áll helyt csak. Ha egy labilis katonai vezetőként értelmezzük Isten kozmoszban betöltött szerepét, máris új értelmet nyer ez a fajta viselkedés.
- Akár ez is megeshet. Az ellenerő hiánya gyors út az elkényelmesedéshez. - válaszolok majdnem hanyagul a feltett kérdésre - A Mein Kampf óta meg azt is tudjuk, hogy a közös ellenség kijelölése az egyik legnagyobb összetartó erő, amivel nagy tömeget össze lehet fogni.
Lucifer ismét merészségről téve tanúbizonyságot belenyúl a zakózsebemben kihalássza belőle a cigis dobozt és a belőle kivett dohányrudat mesterkélt lassúsággal illeszti az ajkaim közé, mintha az elmúlt percekben nem csak a szakmai dolgok miatt lett volna némi nehezen definiálható feszültség kettőnk között.
A saját akaratával való tűzgyújtást mindenki más felfogná kérkedésnek, de én inkább a bizalom jeleként értelmezem.
A Freuddal kapcsolatos válaszát olyan arckifejezéssel közli velem, mintha egy darkweben gubbasztó, erkölcstelen pszichopata mesélné egy másiknak, hogy milyen dolgokat látott egy vörös szobás közvetítésen. Tekintve, hogy egyikünk sem része a mundán világnak, az ilyen jellegű megnyilvánulások nem nevezhetőek kirívónak, vagy elítélendőnek. Láttunk már sokkal rosszabbakat is.
- Az ő keze is csak maga felé hajlik és mindig lesz egy jó indoka, hogy ő miért csinálhat olyat, amit mások nem. - nyugtázom az Isten gerinclágyulásával kapcsolatos megjegyzését - A felelősség számára is olyan ismeretlen dolog, mint a híveinek.
Ha a kósza pletykák igazak, akkor John kihamiskártyázta magának annak a háznak a tulajdonjogát és ezzel egy igen erős mágikus építményre tett szert.
- Túl sok konkrétumot én sem tudnék felsorolni vele kapcsolatban, de sok meg nem erősített legendába futottam már bele. - szippantok egyet a cigiből, miközben Lucifer mellé támaszkodok a korlátra - Állítólag Káin volt az őrzője John előtt. A fizikai valóság és az álom síkján is létezik és önálló tudattal bír, de szüksége van egy gondviselőre. A téridő számára nem akadály és hiába jelenik meg egy ódon kúria képében, a belsejét bármikor képes újra elrendezni.
Arra nem számítottam, hogy Lucifer ennyire nyíltan teszi szóvá, hogy mennyire felkorbácsolta az érdeklődését ez a társalgás és szerény személyem. Főleg, hogy úgy vettem ki a szavaiból, hogy mindketten azon a véleményen vagyunk, hogy nem kell keverni a munkát az élvezettel.
- Pedig már azt hittem, hogy ha kölcsönösen teljesítettük a megállapodásunkat, akkor már nem fog visszatartani minket az üzlet és a hálószoba közötti kerítés. - slukkolok még egyet a lassan ölő méregből egy kis játszott csalódottsággal a hangomban
A társalgásunkba becsatlakozik egy igen szép arányokkal megáldott szőke hölgyemény is. Lucifer hozzá intézett szavaiból derül ki, hogy ő is egy bukott angyal, ráadásul az arcpirítóan buja fajtából.
Ami még meglepőbb, hogy a klub tulajdonosa gyorsan össze is boronál a lánnyal, ami ellen semmilyen kifogásom nincs.
- Cseppet sem. - mosolygok a lányra, aki kacéran méreget engem, kevés mozgásteret hagyva a fantáziámnak arról, hogy mi vár kettőnkre, ha kettesben maradunk
A kezem nyújtom Lucifernek. Nem csak elköszönésképp, hanem tiszteletem jeléül is.
A lány úgy bújik hozzám, mintha ezer éve szeretők lennénk és szelíden elkezd terelni a lift felé, miközben a keze nem egyszer kalandozik a derekamnál alacsonyabban lévő helyekre.
Hogy is tartja a mondás?
Vigyáz az Ördög az övéire.

Heaven's a lie
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Közös érdekek - Lucifer & Nick Empty
TémanyitásTárgy: Re: Közös érdekek - Lucifer & Nick   Közös érdekek - Lucifer & Nick Empty

Vissza az elejére Go down
 
Közös érdekek - Lucifer & Nick
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Szükségem van rád... - Lucifer és Auriel - Lucifer tetőlakása
» Lucifer & Lilith
» Lucifer & Ramiél
» Lucifer&Chloe
» Egy lepukkant kocsmában alkudozzunk - Nick&Nero

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hell Gate :: Világok harcai :: Föld :: Los Angeles :: Lux-
Ugrás: