A Hell Gate FRPG ötvözi a Lucifer hétköznapi, nyomozós, misztikus karakterdrámáját a Constantine okkult atmoszférájával, rendhagyó esszenciát biztosítva a játékosnak
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  TaglistaTaglista  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Teremtés Történet

Discord Server
Infobox
Legutóbbi témák
Lucifer Morningstar
2024-03-26, 17:54
Ethan Burns
2024-03-12, 21:47
Lucinda Loft
2024-02-28, 15:57
Lucifer Morningstar
2024-02-22, 20:14
Isobel Parker Green
2024-02-21, 23:57
Alexander Morningstar
2024-01-23, 20:46
Arlene Young
2024-01-15, 20:04
Bastien L. Saint-Clair
2023-12-14, 18:14
Vendég
2023-11-23, 14:08
Top posting users this month
Ki van itt?
Jelenleg 4 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 4 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (31 fő) 2021-09-22, 02:40-kor volt itt.

Megosztás
 

 Szükségem van rád... - Lucifer és Auriel - Lucifer tetőlakása

Go down 
SzerzőÜzenet
Auriel

Admin
Auriel

Hozzászólások száma :
61
Becenév :
Ari, Auri
Join date :
2018. Aug. 15.
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Anyaság, tánc, angyalkodás.

Szükségem van rád... - Lucifer és Auriel - Lucifer tetőlakása Empty
TémanyitásTárgy: Szükségem van rád... - Lucifer és Auriel - Lucifer tetőlakása   Szükségem van rád... - Lucifer és Auriel - Lucifer tetőlakása Empty2019-09-28, 22:23

Ólomsúlyúak voltak a lábaim, úgy éreztem... kezeimet pedig furcsán hidegnek... s mintha nyomás lett volna a mellkasomban... Mindez persze kicsit sem volt meglepő, hisz lépésről lépésre egyre távolabb kerültem Luciustól... és ez... fájt. Mintha egy zsinór a szívemre lett volna kötve, és csak húzna... húzna visszafelé...
De nem tehettem meg, hogy visszafordulok. Muszáj voltam emlékeztetni magamat, hogy a kisfiam jó kezekben van... Tom atya vigyáz rá az otthonban, s lelkére kötöttem, hogy egyetlen pillanatra se hagyja őt magára... és ő megesküdött, s ha valakinek, hát neki feltétel nélkül hittem a szavában... éreztem, hogy sosem verne át, nem csalná meg bizalmamat... ha ő azt mondta, le sem veszi a szemét fiamról, akkor az úgy is lesz...!
És nekem küldetésem volt... egy feladat... egy nehéz, és bonyolult feladat, melyben fogalmam sem volt, melyik is a jó ösvény, merre kéne indulnom és miként, és... azt hiszem, részben ezért is volt szükségem Luciferre... mert... én úgy éreztem, ő ismeri legjobban édesapánkat, és... a világot... ha valaki, ő meg tudja nekem mondani, mit tehetek Markért...
Mark... akire haragudtam, akit nem értettem, akitől féltem, mert felborította egész eddigi létezésemet, s ha meggyógyul...
De NEM! Nem "ha"... nem, nincs más választása... muszáj, hogy... igen, meg kell gyógyulnia, ő a kisfiam apja, nem létezhet, hogy nem... hogy nem mondhatom meg neki, hogy van egy kisfia! Tudnia kell! Muszáj tudnia! Akármit tett, vagy tettünk együtt, akármit is akart, vagy fog akarni, akár ha marad, akár ha elhagy, akár ha akarta bármelyiket anno, én... én... nekem akkor is... muszáj, hogy megmondhassam, hogy van egy kisfia! Muszáj! Neki ezt tudnia kell, joga van tudni! És Luciusnak is joga van ehhez! Nekem pedig nincsen jogom hozzá, hogy ezt elvegyem tőlük... sőt... apának sincs! Nincs! Nem és kész! Apa teremtette eme egész világot, minden lehetőséget, jogot, érzést, esélyt, irányt, utat... mindenkit és mindent... ő teremtette ezt az egészet, s ezzel azt is, hogy a fiamnak joga van az apjához, és az apának a fiához, és nekem... nekem jogom van ahhoz... hogy megtudjam... mi történt velünk azon az éjjelen... és miért... és... hogy... hogy mit is kell éreznem amiatt... bánatot, szégyent, bűntudatot... vagy valami mást... valami jobbat...? Mit...? Muszáj ezt tudnom... és jogom van tudni...!
És... ha bűnös vagyok, mert egy éjszaka szerelmébe estem, hát bűnös vagyok, vállalom bűnöm... ám attól az ő jogaikat nem vehetem el, nem tagadhatom meg... s nekik joguk van minden jóra és szépre, szeretetre és boldogságra... egymáshoz és a világhoz, és... ezt sem a fiamtól, sem Marktól nem veheti el senki... Senki! Apa sem...! Nem, ő sem...! Azért biztosan nem, mert ÉN bűnt követtem el! Őket nem bánthatja ezért senki, nem engedem! Nem!
És ha kell... hát lepaktálok ezért még akár az Ördöggel is...
Ez idáig... messze-messze elkerültem Lucifer világát, nem kerestem, nem hallottam meg, ha róla pletykát mondtak közelemben... a bártulajdonos, a szoknyapecér, nem hallottam meg... mert eleinte féltem, ha megtudnám hol találom, hozzá rohannék... mert félek, és mert egyedül vagyok... De már nem vagyok egyedül, sok barátom van, sokan törődnek velem, és én is sokakkal törődök, akik számítanak rám, akik hisznek bennem, bíznak bennem... és fiam is velem van... mindenki más nélkül túlélem életem, mindaddig, míg ő velem van. Ő kell legjobban, ő a minden nekem!
Ma viszont... ma nem elég az emberek törődése, ma nem segíthet fiam édes mosolya... mert az emberi elmék sora nem ébresztette fel Markot hónapok alatt, és mert fiam mosolya hiába varázsos, ha a férfi, ki magját elvetve megteremtette őt, nem láthatja, hisz szemei csukva vannak, s elméje aluszik...
Ide most más kell. Úgy éreztem... ide most Lucifer kell. Hogy ő megmondja, most mit tehetünk, s utána meg is tegyük... együtt... családként...!
Még soha nem jártam bárban... most sem időztem benne sokat, amúgy is üres volt, nem volt ott egy teremtett lélek sem... így a liftbe szállva megnyomtam a gombot, és... és rövidesen egy tetőlakásban találtam magamat.
Dehát, miért is csodálkoznék ezen, hiszen... Lucifernek az égben van a helye... számomra ez sosem volt kérdés...!
- Lucifer! - szólítottam bátyámat, először félénken, bizonytalanul, akár egy kisegér cincogása, s óvatosan léptem csak kicsit beljebb. - Lucifer, itt vagy?! Kérlek... szükségem van rád! Auriel vagyok! Itt vagy? - Még egy kicsit beljebb léptem, és miközben emelt hangon szóltam, szemem végig a helyet pásztázta, kerestem bátyámat, hátha megpillantom egyszer csak valahol... Ahogy kerestem, s csak remélhettem, hogy nem hiába... az a rémségesen ijesztő reggel idéződött fel bennem, mikor szívem alatt gyermekemmel ébredtem, a férfi nélkül, ki ezt tette velem, és a tudattal, hogy hiába keresem, hiába hívom, hiába van szükségem rá, Lucifer nem felel nekem... 
Imádkoztam, hogy most ne úgy legyen...
Vissza az elejére Go down
Lucifer Morningstar

Admin
Lucifer Morningstar

Hozzászólások száma :
253
Becenév :
Lucifer, Lu, Luci
Join date :
2018. Aug. 14.
Tartózkodási hely :
Lux
Foglalkozás :
Bártulajdonos, civil tanácsadó a rendőrségnél

Szükségem van rád... - Lucifer és Auriel - Lucifer tetőlakása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szükségem van rád... - Lucifer és Auriel - Lucifer tetőlakása   Szükségem van rád... - Lucifer és Auriel - Lucifer tetőlakása Empty2019-10-14, 21:25



Szükségem van rád... ©️️️
 

Bézs színű kanapémon fekszem mozdulatlanul. A mennyezetet bámulom, már-már álmos lassúsággal pislogva fel. Ujjaim pedig mellkasomon piramist formálva pihennek, ahogy azt az egész testem teszi. De nem úgy az elmém, melyben viharok dúlnak. A Nap már hanyatlásra ítéltetett, éppen elbukik az Angyalok Városának peremén, a pislákolva ébredező neontengerben. A Lux ma este zárva tart. Nincs kedvem a társasághoz. Azok után nem, ami a színházban történt. S azok után sem, ami a nyomozó ivadékával. Egy régi, kissé viharvert bakelitlemez piruettezik a lejátszó tűjének ritmusára. Bár a lemez régi, itt-ott már karcos, még is páratlanul szól Bach mesterműve a szerkezet szívéből, melyet a tű finoman csalogat ki az ébenfekete korongból. Goldberg variációk...abból is az Ária, a barokk zeneművészet egy mesteri mintapéldája. A kedvenceim közé tartozik, így most erre a lassú ütemű muzsikára próbálok kissé ellazulni, lázas elmém csitítani. Bár tudom, minden hiába, nincs az a tökéletes dallam, mi feledtetheti velem a közelmúlt eseményeit. Aurielre gondolok, a kishúgomra. Arany-vörös fürtjeire, melyek napsugarakként táncolják körbe gyermekien bájos arcát. Így emlékeztem rá, s még is, a legújabb emlékem róla a kíntól s félelemtől meggyötört vonások sötét fellege. Össze szorul a szívem, ha vissza gondolok rá. S még is,újra meg újra vissza szállnak gondolataim a színi előadás éjszakájához. A pillanathoz, mikor megláttam őt a színpadon, a bölcsőhöz, melyben egy különös gyermek feküdt...és a viszontlátás pillanatához, mely negédes volt. Mint a mennyei méz, mely pusztán lefolyva a torkon még is kínkeserves, legyen bármennyire is ambrózia-szerű ínyenc csemege. Ő, az én Napom, s valójában az embereké is. Hiszen ő ihlette ama hatalmas, izzó égitestet, melyet az élőknek alkottam, hogy beragyogja mindennapjaikat s melegségével cirógassa.

"Az égen nagy jel tűnt fel: egy asszony; öltözete a Nap, lába alatt a Hold, fején tizenkét csillagból korona. (...) Most egy másik jel tűnt fel az égen: egy nagy vörös sárkány."
- Jel12,1-3


Én és ő. A Nagy vörös sárkány és a Napba öltözött asszony. Ahogy réges-régen megírták. Régi barátom, William Blake azonos címet viselő festménye jut eszembe, az egyik, legalább is. Ahogy egy gyertyafényes estén az én szeretett húgomról meséltem neki, múzsává lett a szemében. Ő és a mi történetünk. Azon kapom magam, hogy az egyik verse, az Őrült dal jár a fejemben s el is szavalom a megnyúló árnyaknak, az üres szobáknak:
- "A zord szél zúg,
Diderget a fagy.
Késő van, aludj,
Hagyd a kínokat.
A csúcsot Keleten
Hajnal festi be fenn
S a friss madársereg
Már füttyöget.

Fény-borított
Ég boltja alá
Megszomorított
Dalom nyögve száll:
Az éj fülébe cseng,
Sír tőle a nap;
A vad szél őrjöngve tombol
S a vihar szárnyra kap.

Mint szörny, kit rejt a felleg:
Üvölt kínom.
Az éj után esengek,
Az éjt hívom.
Háttal fordulok keletnek,
Hol öröm árja reszket,
Mert fénykarmával az ég
Agyamba tép."

Különös egy fickó volt ez a Blake, egy polihisztor, igazi művészlélek. Nem csoda, hogy olyan jól kijöttünk az első perctől. Nagyot sóhajtok, ugyan úgy heverve a díványon s hallgatva barokkot, szavalva romantikát. A kisemberre gondolok, a csöpp testre a kiságyban. A hatalmas, tengerkék szemeire. Az unokaöcsémre. A bűnben fogant utódra, ki a legtisztább lény szíve alatt cseperedett. Érzelmeim vihara kíméletlenül tépázza lényem, ha erre gondolok. Auriel...hogy pont őt érdekeljék a test bohém örömei! Oly elképzelhetetlen...s még is valós. Hogy eshetett meg mindez? Miért nem tudtam róla? Hol voltam, mikor egy halandó férfi karjai között kereste a vigaszt? És ami a legjobban fáj, miért nem voltam képes meghallani a hívását, az imáit? Kénytelen vagyok ostorozni magam eme gondolatokkal, meg kell értenem őket, különben a józan eszem bánja. Már ami még maradt belőle. Hiszen a gyermek...nem ő az egyedüli nefilim, aki uralja ábrándjaim. Trixie képe röppen be elmémbe. S a szavak, melyek Behemót száját elhagyták. A nyomozó ivadékának szárnyai nőttek. Nem is akármilyenek. Hiszen a szárny páratlan, az angyali viselőjének ismertetőjele, védjegye. Embert barátjáról, angyalt szárnyáról...még is, a kis Grincs...szárnyakat bontott. Szikrázóan hófehér szárnyakat. Tehát pontosan olyanokat, mint amilyenek az enyémek is. Ez pedig, legyen bármely abszurdum, csupán egyetlen dolgot jelenthet. Amint ezen töröm fejem, ismerős hang üti meg fülemet. Elkerekedő szemekkel ülök fel a bőrülésen, nagy vehemenciával.
- Auriel?!
Hüledezek, ahogy realizálom jelenlétét. Hát itt van, eljött! A Napba öltözött asszony. Ahogy kilép a lift ajtaján, nem restelkedem, felpattanok fektemből s elébe sietek. Hallom ugyan panaszos hangját, még sem felelek neki. Legalább is nem puszta szavakkal. Előtte termek s oly hevesen ölelem magamhoz és oly erővel, hogy ha ember volna, csontjai ripityára törnének szeretetem súly s ereje alatt. Két karomat szorosan aprócska teste köré csavarva-tekerve szorítom, kiéhezve lényére s az életető fényre, melynek egyetlen birtokosa és sugárzója. Mert ő a Nap az égen.
 
“Levetették a nagy sárkányt, az ősi kígyót, aki maga az ördög, a sátán, aki tévútra vezeti az egész világot.” (Jel12,9)
Music
Vissza az elejére Go down
Auriel

Admin
Auriel

Hozzászólások száma :
61
Becenév :
Ari, Auri
Join date :
2018. Aug. 15.
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Anyaság, tánc, angyalkodás.

Szükségem van rád... - Lucifer és Auriel - Lucifer tetőlakása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szükségem van rád... - Lucifer és Auriel - Lucifer tetőlakása   Szükségem van rád... - Lucifer és Auriel - Lucifer tetőlakása Empty2019-10-16, 22:35

Tudom, bizonyosan gyáva dolognak tűnhetett tőlem, hogy az első adandó alkalommal, ahogy valami bajba keveredtem, vagy nehézség magasodott fölém, máris bátyámhoz kívántam rohanni, vagy épp, mint most... meg is tettem, és rohantam hozzá, hogy a segítségét kérjem, de... Az igazság az volt, akár gyáva tett ez tőlem, akár nem, nem törődhettem azzal, rám ez milyen "fényt vet", vagy nem vet, mit gondolna vajon Michael, vagy bármely más testvérem, amiért bűntársam életéért az Ördöggel kívánok szövetségre lépni, és talán egyenesen Atyánk döntésével, akaratával megyek szembe. Mert mi van, ha épp ez a büntetésünk? Neki az, hogy nem láthatja a fiát, hogy nem élheti életét, nekem pedig a tudat, hogy ez énmiattam van...? Akár így is rendelhette volna az Úr, és nem tudhatom így van-e, csak... azt az egyet tudom, hogy ezt így nem hagyhatom. Nem maradhat Mark kómában, nem fekhet eszméletlenül, mozdulatlanul, szinte életétől megfosztva ott... miközben a világ... és a kisfia várnak rá, és... én is... aki a válaszokat szomjazom. Az ő válaszait.
És ha Lucifer tud nekem ebben az egészben segíteni, tanácsot adni... hát én megfizetem majd az árát. Mindegy mi az, mindegy ki rója rám a számlát... én fogok érte fizetni, és nem más. És megadom, bármi legyen is az ára. A fiamért és Markért megteszem. Megteszek értük bármit...Ehhez már csak Luciferre volt szükségem... válaszára... szavára... hogy feleljen hívó szavamra, s ne vesszek el most is a néma magányban, mint akkor, másfél éve...
"Imádkoztam, hogy most ne úgy legyen..."És nem úgy lett.
Ezúttal Lucifer nem hagyott engem választalanul... Ahogy szólítgattam őt, ahogy a halk zeneszóban betöltötte hangom a teret, egyszerre csak arra lettem figyelmes, hogy Lucifer a szemem előtt terem... nem is láttam honnét ugrott elő hirtelen, csak azt láttam már, amint közeledett felém.
- Lucifer! Olyan jó, hogy... - De szavaim hiába, testvérem oly némán közeledett felém, de oly nagyon sebesen is, hogy már-már attól kezdenék félni, csak képzelem a jelenlétét...
De nem. Nem képzeltem. Erre bizonyítékul szolgált, hogy bár drága testvérem szó nélkül masírozott odáig, hogy elérjen engem, de azután rögtön karjaiba is zárt...! Olyan erővel, melyre igaz, nem csupán ő képes angyaltársaim közül, de minden testvérem számba véve is, sőt minden rokonom, szülőt és testvért is egybevéve, de ő volt mindig is az egyedüli, ki ilyen nagy szeretetet érzett irányomba, hogy ekkora erővel akarjon magához szorítani... vagy úgy egyáltalán... Soha senki más nem tett még velem ilyet, vagy hasonlót, és bizonyára nem is fognak sosem... hisz, ugyan... ki más tudna engem még annyira szeretni, mint ahogy teszi azt Lucifer?!
- Jaj, Lucifer... - kezeim remegőn simultak dereka köré, és átöleltem én is őt, arcomat ruhájába rejtve. Nem volt bennem szemernyi kétség sem, sem félelem, sem habozás, amint ezt megtettem. Nem féltem, sem tőle, sem tetteitől, sem hírétől, sem nevétől, lényétől pedig főként nem! Ő az én Luciferem volt mindig is, és lesz is! Drága... drága Luciferem!
De még ha olyan nagyon gondban is voltam, és én jöttem az ő segítségéért, amit nem feledhettem... de akkor is... képtelen voltam figyelmen kívül hagyni, hogy láthatóan ő sincsen a legjobban... Muszáj voltam észlelni, a szembeötlő különbséget, hiszen legutóbb, mikor látott, a színházban, az előadás után, és rájött, hogy mit is tettem... hogy édesanya vagyok... utána elfutott előlem, otthagyott, és... és most... ezzel szemben, most épp ő volt, aki felém rohant, aki átölelt, olyan erővel méghozzá, hogy talán így még ő sem tette eddig soha... esetleg csak hasonlóképpen.
Ennek oka kellett, hogy legyen, és nem az, hogy én ennyire hiányoztam neki... így néhány perc múltán kissé elhúzódtam testétől, csupán annyira, hogy feltekinthessek arcára.
- Mi a baj, Lucifer? - kérdeztem tőle, merő aggodalommal, féltem, mi érhette eme idők során, hiszen én annyira másnak ismertem őt... anno, régen... most pedig, ahányszor csak látom, egyre és egyre rosszabb... minden alkalommal jobban aggódom érte...
Közben szívemet pedig már egészen egyszerűen három felé rángatták a madzagok... fiamhoz, Luciushoz haza, Markhoz a kórházba, és ide... Luciferhez... aki legdrágább testvérem, és aki most láthatóan, érezhetően... nem volt a legboldogabb időszakában, nem úgy ragyogott lénye, ahogy kellett volna, ahogy akartam, ahogy kívántam neki... és még ha sürgető is volt dolgom, hogy segítsek Markon, és visszatérhessek fiamhoz... nem hagyhattam magára testvéremet sem...
Vissza az elejére Go down
Lucifer Morningstar

Admin
Lucifer Morningstar

Hozzászólások száma :
253
Becenév :
Lucifer, Lu, Luci
Join date :
2018. Aug. 14.
Tartózkodási hely :
Lux
Foglalkozás :
Bártulajdonos, civil tanácsadó a rendőrségnél

Szükségem van rád... - Lucifer és Auriel - Lucifer tetőlakása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szükségem van rád... - Lucifer és Auriel - Lucifer tetőlakása   Szükségem van rád... - Lucifer és Auriel - Lucifer tetőlakása Empty2019-11-11, 19:26



Szükségem van rád... ©️️️
 
"Egy esős csütörtökön
A sugárútról érkeztem haza
S azt hittem, téged hallak halkan beszélni"


Angyali hang szólít magányomban, az egyik legsötétebb órán, midőn a napkorong utolsó lehelete folyik be a panorámaablakokon, akár a folyékony arany. A világosságot rohamosan váltja fel a sötétség, bekúszva a lakásba, árnyaktól terhesen. Felülök, ahogy a félve felismert hang édeskésen lopja be magát hallójárataimba, felmelegítve szívem meggyötört húrjait. A bőr finoman nyög hirtelen tett mozdulatomra, alig bírva követni szeszélyes mozzanataimat. Éjszakai tengerhez hasonlatos, fekete szemeim elkerekednek, ahogy a jelenést megpillantom a nappalimban, már-már káprázatnak vélve. De még sem az.

"Szenvedély, vagy a puszta véletlen
Mondatta egyszer veled:
“A büszkeség szakít majd el minket”
Hát most a büszkeség kisétált az ablakon
És a háztetőkön keresztül
Messze szaladt
Űrt hagyva a szívemben
A papírok az út mentén
Szenvedésről és önzésről mesélnek
Itt és most, felejts el a holnapot
Ooh, a szent háborúkról és a szent igényekről
Szóló hírek mellett
A miénk egy kevéssé szomorú beszélgetés csupán"


Úgy rontok rá, mintha nem is pár napja láttam volna viszont. Mintha a színházban történtek nem égették volna fel a mi kis ismert szféránkat. Mintha még mindig újra kezdhetnénk mindent. Mintha soha el sem mentünk volna...vagy pont ellenkezőleg. Oly régen volt már, s még is, mintha tegnap váltunk volna csak el egymástól. Ő és én...talán sosem mentünk el. Hiszen a szívemben mindig is ott volt, mindig is beragyogta, akkor is, mikor a sötétség teljesen elnyelni látszott mindent. Mindent, ami szép s szent, vagy éppen kedves a számomra. Az utolsó fénysugár, ami megment a pusztulástól. Ujjaim szinte húsába vájnak, görcsösen, ahogy arcom elveszik az ártatlanul buja fürtökben. Érzem, ahogy reszkető, gyermeki kis ujjai a derekamra siklanak - hiszen alig tud moccanni ölelő, szerető karjaim béklyójától! Még is megteszi a tőle telhetőt, s átfonja nyúlánk alakom, csökkentve az amúgy is oly szűkös helyet közöttünk - testvéri szeretettel s melegséggel töltve ki. Egyszerre ölelem úgy, mintha még sosem tehettem volna s mintha egy lenne ez a mindennapos, szeretetteljes interakcióink közül. Ugyan azok a fürtök, a jól ismert illat...csupán ruhájának tapintása mást, mint egykoron, ahogyan az enyémé is. Hiszen öltönyt viselek, ahogyan teszem azt már annak leleményes feltalálása, azaz a 17.század óta. Tökéletesen elvegyülve az emberek között.

"Mi történik velem?
Őrület, mondanák egyesek
Hol van a barátom, mikor annyira szükségem lenne rád?
Elment
De én nem fogok sírni a tegnap miatt
Létezik egy normális világ
Amit valahogy meg kell találnom
És ahogy próbálok utat keresni
Ahhoz a normális világhoz
Megtanulok majd túlélni"


Finom, még is tapintásra vastagabbnak érződő kasmír zakóm élesen eltér attól, amit szeretett húgom Ezüstvárosban megszokhatott. A leheletnyi vékony, selyem-szerű tunikát, amit az angyalok viselnek a Mennyben. A patyolat szín helyett most talpig feketébe burkolózom. Egykoron dús, hosszú s az övéhez hasonlatos, rakoncátlan tincseim is mind a múlté. Szurokszín hajkoronámat igencsak megkurtítva, kissé meg is ritkíttatva viselem hátra fésülve, némi utókezeléssel, hogy tökéletesen mutasson az Ördög jelenlegi imázsának áldozva. A borostáról nem is beszélve. Mindaz, ami egykoron ismerőssé tehetett a szemében, most tova illant. Íme, egy férfi, aki a bátyja művésznevét viseli, oly ismerős s még is oly idegen! Ugyan azok az íriszek, de egészen más tekintet. Ugyan azok a vonások s még sem hasonlítanak az Idők Kezdetén még puha, ártatlan orcára. Valóban ennyire megváltoztam? Mi történt velem? S mi történik még mindig? Csendül fel elmém mélyén eme költői kérdés, gyötrelemtől rázva testem. Elveszett, oda veszett mindkettőnk ártatlansága. Mi marad hát egy angyalból, aki többé nem tiszta, mint a frissen hullott hó? Nap, mint nap lényemre telepszik a szenny nyálkás rétege, melyet sosem leszek képes lemosni magamról. Sem eltörölni a bűntudatot, mit ennek ténye kelt ördögi szívemben, még ha meg is vetem ezt a kegyetlen, rideg és elnyomó rendszert, mellyel Atyánk sújtott. Érzelmeim vihara térdre kényszerít s rántom magammal Aurielt ölelésemben. Elveszünk terebélyes szoknyája habjai között, ahogy lágyan elhúzódik tőlem, hogy arcomba nézhessen. Kérdésére fájdalmasan gördül le egyetlen egy, kátrányfekete, viszkózus könnycsepp a bal szememből, nehézkesen jutva át a sötét, erős borosta erdején. Felemelem balom s bele temetem kishúgom fél arcát.
- Auriel...hát nem érzed? Nem látod...hogyan párolog el a Fény ebből a világból?
Kérdezem fájdalmasan búgó hangon, kedves kis arcát cirógatva. Ahogy a halandók próbálnak egy széttört porcelán csészét össze illeszteni ragasztó hiányában. Mind egy, mennyire szeretném, hogy olyanok legyünk, mint egykoron, ez a valami bévülről telepszik rám azt károgva, Sohamár, akár csak Poe Hollója. Más lettem s ő is más lett, én pedig nem tudom, mit is kezdhetnék ezzel. Fogalmam sincs, meddig nézek meggyötörten szemeibe, mire még is, bizonyára jelenlétének hála, egy aprócska mosoly jelenik meg szám szegletében.
- Anya lettél.
Nyöszörgöm, mintha magam sem tudnám eldönteni, hogy ez jó vagy rossz dolog. Az emberek esetében áldás, míg angyaloknál vétekből fogant...átokként pecsételve meg a nefilimet angyali nemzőjének egyedi szárnyaival. De magam sem tudom, mit vagy kit is siratok pontosan. A világokat, melyeket a Sötétség fenyeget, vagy az angyalok legféltettebb erényét, ártatlanságunk, mit immáron mindketten elvesztettünk.


Idézetek a kódba ágyazott dalból 
“Mi történt mindennel?
Őrület, mondják egyesek
Hol van az az élet, amit ismerek?
Messze tűnt”
Music
Vissza az elejére Go down
Auriel

Admin
Auriel

Hozzászólások száma :
61
Becenév :
Ari, Auri
Join date :
2018. Aug. 15.
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Anyaság, tánc, angyalkodás.

Szükségem van rád... - Lucifer és Auriel - Lucifer tetőlakása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szükségem van rád... - Lucifer és Auriel - Lucifer tetőlakása   Szükségem van rád... - Lucifer és Auriel - Lucifer tetőlakása Empty2019-12-19, 23:15

Jaj, Lucifer, Luciferem... hogy szerethetlek, s félthetlek is ennyire...?! - sipította a félelmetes gondolat elmémben, ahogy ölelésünk, mint egy festmény, elevenedett meg eme szépséges, különleges, különös lakásban...
Lucifer volt nekem mindig is... a lélekben hozzám kapcsolt másik felem. Való igaz, Uriel volt ikrem, mégis... én magam mindig azt éreztem, Lucifer apró, silány, női tükörképének alkottattam meg édesatyánk részéről... Még ha ez beképzeltül is hangozna, hiszen számomra Lucifer mindig a tökéletességgel ért fel... attól a szent pillanattól fogva, hogy tekintetünk először egymásra talált. Ő volt az én erősebb... állhatatosabb, életrevalóbb felem, mely lény énbennem sosem fogant meg, sosem kelt életre, de... de őbenne... pulzált, vibrált, ragyogott... az élet, az erő, a bátorság, a hit, a becsület képében... Ő volt nekem a minden, mindig... Annyit, ha nem többet jelentett nekem, mint apánk, hisz... Lucifert a fizikai valómmal éreztem, láttam, míg édesapánk mindig egy... egy egészen másmilyen, megfoghatatlan, hihetetlen entitás volt, akiről, bár éreztem, hogy szeret, sosem mutatta meg... De Lucifer igen.
És ezzel együtt, amikor elveszítettem őt sok-sok ideje már... olyan volt, mintha énbelőlem vágtak volna ki egy darabot... hogy aztán semmi mást ne tegyenek vele, csupán elhajítsák, messze-messze, egy elérhetetlen helyre...
Mi más is bírhatott volna rá, hogy elhagyjam szeretett otthonom, édes atyámat, és ismert életem, ha nem az, hogy remélhettem, újra láthatom őt, ha ide jövök, le, a Földre? Semmi más. Csak ez. Csak ő. Lucifer. És bár később, jóval később leltem meg őt... sőt... nem is én, hisz a véletlen hozott bennünket össze... a véletlen, vagy az isteni akarat... ki tudja, de... így lett.
Kár, hogy aztán oly' hamar el is tűnt szemem elől... bűnöm, lényem, vagy önmaga démonjai elől futva...? Nem is tudom... De bármi is űzte, elfutott... tőlem... és fájt, bántott eme tény... De bármilyen vágyott is volt, megtudnom, gyűlöl-e, mert az lettem, ami... áruló... bűnös... anya... most nem szabadott önzőnek lennem, magamra gondolnom, nem... most... most Mark és Lucius érdekeit kellett szemem előtt élesen tartanom.
Szívemet facsarta az orcáján legördülő cseppnyi könny, miután megkérdeztem, mi is bántja ily' nagyon... Kezét arcomon érezvén, kezem kezére helyeztem, és finoman megszorítottam azt. Homlokom ráncoltam, kérdése hallatán, melyet első pillanatban nem is igazán tudtam mire vélni...
- Én... én elhagyott gyermekek közt élek, Lucifer... elhagyatva fiammal. Mi ketten is a sötétben élünk, de mi magunk vagyunk a fény egymásnak... ő az enyém, s én az övé, és így a többi gyermekkel is, kik ott élnek velünk, és kiknek nincs anyjuk, hogy szeresse őket... A szeretet a mi fényünk, Lucifer. S azt nem veheti el senki. Sem Isten, sem ember. Neked kéne ezt legjobban tudnod, ki legjobban szeretsz engem, s kinek a fényt köszönhetem... Én csak azt látom, ahogy belőled párolog el a fény, testvérem... Oly' rég nem találkoztunk, s most... most ahányszor csak látlak, egyre búsabb, keserűbb, szomorúbb vagy, és... mélységesen aggódom érted... félek, hogy mi történik veled... hogy ki gyötör téged ily' nagyon... - Miközben beszéltem, két kezem közé fogtam borostás arcát, mely, bár nagyon új volt nekem még, különös volt érinteni, mégis... valahol, vicces módon tetszett is... Mint a rövid haja is... új volt nekem mindez, tőle mindenképp, ám... nagyon jól mutatott rajta...
Bár, valahol különös állapot, hogy Mark, kitől gyermekem megfogant, végső soron rendkívül emlékeztetett engem Lucifer régi kinézetére... Hasonlóak voltak... Igaz, talán csak nekem, nekem azonban tényleg.
A sors különös fintora, hogy Lucifert keresve jöttem a Földre, erre... helyette belebotlottam egy emberférfiba, aki kiköpött mása volt, és akitől... egyik pillanatról a másikra gyermekem is fogant... Furcsa... különös jelenség volt ez nekem is, hát még másnak milyen furcsa lehetne... hát még Lucifernek milyen furcsa lehet majd, ha egyszer megpillantja Markot a saját szemével, s talán ő is hasonlóságokat vél majd felfedezni, önmaga, és őközötte. Vajon mit gondolna majd erről a dologról? Vajon ő találna rá magyarázatot, mi is vonzott engem oly' nagy erővel ahhoz a vadidegen férfihoz...?! Vajon a magány, a hiány, vagy az emlékek... vagy valami egészen más...? Magam sem tudnám megmondani... Azt tudtam csak, hogy egyedül voltam, féltem, és honvágyam volt, és... és Mark karjai között mindez a sok rossz érzés eltűnt... békére leltem nála, otthonos, szerető érzésekre... biztonságra... majdnem ugyanúgy, mint egykor Lucifer karjaiban is mindig...
- Anya lettem - bólintottam lassan, Lucifer szavait ismételve. Nehezen tudtam megállni, hogy meg ne kérdezzem, gyűlöl-e engem ezért... megvet-e... de muszáj volt emlékeztetnem magam... hogy nem magam miatt vagyok itt...! - És a fiam miatt vagyok most itt, Lucifer. Szükségem van rád! Nem tudom, hogy mit tegyek... Kérlek, szedd össze magad, és segíts nekem! Nem számíthatok senki másra ebben, csak rád! Félek, talán Isten akarata ellen teszek, ha most cselekszem, ám mégis muszáj tennem valamit... muszáj, mert... mert azt akarom, hogy a fiamnak legyen apja...! - fakadtam ki esdeklőn, s könyörgő tekintetem drága bátyám szemeibe mélyesztettem. Fogalmam sem volt, mit tehetünk, hogyan tehetjük... s hagyja-e apánk... de... nem volt más reményem, csak ő... nem számíthattam más senki segítségére, tanácsára, csak az övére... csak Luciferére... Hisz, ki más is merne dacolni apánk akaratával velem? Rajta kívül ki más? Senki sem segítene nekem ebben, én pedig egyedül... képtelenül elveszettnek éreztem magam e helyzetemben... Bármennyire is erős akartam lenni, mégis rettegtem...
Vissza az elejére Go down
Lucifer Morningstar

Admin
Lucifer Morningstar

Hozzászólások száma :
253
Becenév :
Lucifer, Lu, Luci
Join date :
2018. Aug. 14.
Tartózkodási hely :
Lux
Foglalkozás :
Bártulajdonos, civil tanácsadó a rendőrségnél

Szükségem van rád... - Lucifer és Auriel - Lucifer tetőlakása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szükségem van rád... - Lucifer és Auriel - Lucifer tetőlakása   Szükségem van rád... - Lucifer és Auriel - Lucifer tetőlakása Empty2020-05-02, 18:11



Szükségem van rád... ©️️️
 

Törékeny, angyali testét ölelem, míg illata Édent ígér, s mi össze fonódunk, akár a csillagképek az égbolton, Ikreket mímelve. Mint a kora nyári fuvallat, miként a napkorong felmelegíti szíveinket. S íme, ott találom magunkat a földön, össze ölelkezve kishúgom szoknyájának habjai között. Legördül egy csepp a száraz, üveges íriszem bölcsőjéből, midőn fekélyes szívem sebei felfakadva bugyborékolják szavaim. A keserűség olajosan tapad egész lényemre, mocsárként próbálva magával ragadni mindkettőnket. De ekkor meglátok valamit Auriel tekintetében. Ajkaim elnyílnak, ahogy belém fojtja eme mérgező gondolatokat. A gyermeki húg, akit egykoron ismertem, tova illant. Auriel bájos arcából egy érett nő,  - nem, egy határozott anya - szemei néztek vissza rám. Úgy éreztem, el vagyok veszve, bele veszve a Sötétségbe, s most, megjelenik testvérem, akár az izzó főnix, aki felröppen a világ hamvaiból. Az én hamvaimból. Vagy talán a sajátjaiból. Lényegében, nem számít. A félhomályban ülünk s ő beragyogja a szobát, lakásom minden szegletét. Szavai nem csupán szívemhez szólnak, mélyen, legbelül ráznak meg, forró és lüktető szenvedéllyel. Torkomon akad minden hang és gondolat, csupán szavait verik vissza elmém falai:  "A szeretet a mi fényünk, Lucifer. S azt nem veheti el senki." Hamvas vonásait nézem, kedves arcát. A határozottságot s még is a kétségbe esést. Miattam? Még is, mit...kéne tennem vagy mondanom? Keresem a szavakat, keresem a betűket és hangokat, de azok mondhatni képtelenek össze állni. Ő, aki oly Fényes, mint amilyennek nekem is lennem kéne - de elbuktam -, még is, hogyan mondhatnám el, miféle borzalom fenyeget? Hogy ez most s még is, már sokkal korábban elkezdődött? Hogy a fertő bennem növekszik, hosszú, fekete gyökereket verve bennem? S hogy ez a kórság pontosan ellentettje annak, amit mi képviselünk...amik vagyunk. A Fénynek. Ahogy eme szókép kirajzolódik fejemben, húgocskám két apró, puha tenyerét az erős borostával benőtt arcomra helyezi. Érzem a melegségét. Mosolya simogató. Elűzi egy pillanatra sötét 'démonaim'.
- Anya.
Ismételjük egymás szavait. Oly képtelen s még sem. Hiszen itt vagyunk most, mindketten. Egy anya és egy apa. Furcsa, torz, s még is szépséges tükörképei egymásnak. Hiszen fiút szült, én pedig leányt nemzettem. Megborzongok az élet eme különös fintorától. Akaratlanul is elmémbe villan, hogy ő, az én pici húgom, akiről én ugyan úgy sosem feltételeztem volna, ahogyan anno sem ő, sem testvéreink rólam...hogy együtt volt egy másik férfival. Zavarba hoz a gondolat, elkapom a tekintetem. Évszázadok óta élek intenzív, világi életet. A szexualitás és orgiák a mindennapjaim része. Pontosan tudom, mi mindent tehet egy férfi egy nővel, mily módon kényezteti az aktus során. És ez egy jó dolog, sosem titkoltam vagy szégyenkeztem miatta, mi több, hirdetem a test gyönyöreinek élvezetét, mint a bálványt, aminek mindenkinek hódolnia kéne. Most még is, mint egy meghasonulva önmagammal, egyszerre ragad el valamiféle feszengés. Valamiféle szemérmes gátlás. Hogy ez rossz. Hogy ezt nem kéne. Auriel egy férfi karjai között, mezítelen tökéletességében, angyali ártatlanságával, összekulcsolva karjait s lábait...ki körül is? S miért számít ez? Hiszen én magam is áldozok a gyönyöröknek nagy élvezettel, akkor ő miért ne tehetné? Megpróbálom elhessegetni a gondolatot a fejemből, melyet túlságosan vizuális elmém megfestett, eleven ecsetvonásokkal. Nem akarom őt így látni, nem akarok rá így gondolni! Még mindig lesütöm ében szemeim, ruhája krémszerű fodraiba fúrva tekintetem. Segélykérése az, ami kitép eme illetlen eszmefuttatások és képzelgések börtönéből. Pillantásom ismét rá szegeződik, ahogy feltörnek belőle a kétségbe esés manifesztálódásai. Ahogy kifakad, Chloe jut eszembe, ahogy Trixie eltűnése után kéz a kézben kellett megpróbálnunk őt megtalálni. A lányomat. A lányunkat. De akkor és ott elbuktam, most pedig Auriel kér tőlem segítséget a fia kapcsán. Úgy érzem, valami belülről feszít szét, a sok érzés, még is, nem vallhatok kudarcot ismét! Meg kell találnom Trixiet! Hiszen...hiszen....érzem, hogy ő az, akinek gondolom! De előtte segítenem kell a húgomnak. Ekkor azonban szöget üt a fejemben, amit mond. Minden más elillan. Összevonom szemöldököm, értetlenül meredve kérlelő arcára.
- De hiszen...kell, hogy legyen apja. Auriel...a férfi...a férfi...aki...magáévá tett, ő a gyermek apja.
Nem értem testvérem szavát, így zavartan próbálom kipréselni magamból eme szavakat, melyek vitriolosan gúnyolódnak hangszálaimmal. Érzéseim pedig kíméletlenül kavarognak és fortyognak bennem, minduntalan. Vagy...netán nincs is nemzője az ivadékának, hanem Apánk valamiféle ízléstelen trükkje révén fogant? Elvesztem a fonalat s ez ki is ül arcomra.
De eljött hozzám, és a segítségemet kéri. Így válaszoljon bármit is, vele vagyok.
Mi ez, ha nem más, mint requiem a démoni Luciferért?

“Nyisd ki a szemed
Nézz fel az égre és láss
Én csak egy szegény fiú vagyok”
Music
Vissza az elejére Go down
Auriel

Admin
Auriel

Hozzászólások száma :
61
Becenév :
Ari, Auri
Join date :
2018. Aug. 15.
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Anyaság, tánc, angyalkodás.

Szükségem van rád... - Lucifer és Auriel - Lucifer tetőlakása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szükségem van rád... - Lucifer és Auriel - Lucifer tetőlakása   Szükségem van rád... - Lucifer és Auriel - Lucifer tetőlakása Empty2020-05-31, 21:58

Nehéz volt a szívem, és mégis repesett... furcsa helyzet, furcsa érzés, pont, mint mikor először láttam a minap a testvérem, hosszú-hosszú idő múltán. Hiszen, féltem a jelenlététől, és közben mégis örvendett lényem, hogy újra láthatom... A puszta ténybe is belehalhattam volna, ha azt mondta volna, azért jött, hogy megbűnhődjek tetteimért, vagy hogy elvegye életem legdrágább kincsét, a gyermekemet... és bár ezekre nem került aztán sor, mégis, az a félelem nem űzetett ki lényemből, hogy bátyám talán... sőt, valószínűleg elítél, megvet... gyűlöl, és megtagad, mert ártatlanságomat egy embernek adtam, s eme ember utódát méhembe fogadtam, majd kihordtam, megszültem eme világra, és még csak nem is szégyenlem őt, sőt, szeretem...
Mindig is tudtam, hogy senki vagyok, testvéreimhez képest... ma már azt is érezni véltem, hogy angyal, de... talán pusztán dekoráció... egy kellemes színfolt vagyok csak, a szürke öltözetek közt... a tiszta, erős, engedelmes, parancsok követői közt, némi engedetlenség, némi káosz, némi szabadosság, némi vágyálom, némi szikra... De nyilván senki sem ERRE gondolt, mikor engem kitalált atyám, vagy először láttak testvéreim. A gyermek voltam, aki a sarokban a babáival játszott, míg a nagyobbak csodát tettek, én voltam a szivárvány, ami az eső mellé vigaszt nyújtott, a táncoló esőcsepp, mely végigfolyt a tiszta üvegen, és belezavart a képbe...
Gyermek voltam, egy zavaró szempilla... aki most belepottyant a levesbe, és tönkretette az ebédet... megmérgezte a tökéleteset. Mert anya lettem. Előbb szökött gyermek lettem, majd egy anya... és most még áruló is leszek, mert tudom, és nem akarom elfeledni, hogy a világon minden, mi történik, az atyám tudtával és akaratával megy végbe... mert nem születhet és nem halhat meg eme világon semmi, az ő áldása nélkül... Anyává tett engem, és Marktól elvette az apaságot... ahogy egykor megteremtett engem, hogy szeressem őt és Lucifert, és anyánkat, és minden családtagom, s mindent és mindenkit... aztán elvette tőlem mindezt... mikor az én tökéletes ebédemből kivette a színt, az ízt, és mindkettőt lehajította a Pokolba...
Nem akartam azt gondolni, hogy mindezt direkt csinálta, nála jobban ezt senki nem tudhatta rólam, nem akartam ezt... nem akarnám azt mondani, mindent megadott nekem, hogy aztán bűnös legyek, mert elfogadtam, és bűnös legyek, mert haragszom, amiért elveszi őket tőlem... de ez történik, és én bűnös vagyok, mert látom, és érzem, és fáj... és nem akarom engedni, hogy ezt tegye velem...
Anya vagyok. Bűnös vagyok. Angyal vagyok. És vállalom a bűneimet... de nem engedem, hogy apa azokkal büntessen, akiket szeretek... akkor sem engedem, ha ezért a nem létező lelkem az Isten által teremtett Ördögnek kell adnom. Mert számára talán igen, sőt, biztosan, az Ördöggel cimborálok... ami valahol így is van, ám... valójában... ha engem kérdezne meg... - amit ugye, mint tudjuk, sosem tenne meg... -, nos, akkor azt mondanám, nem az Ördöggel lépek épp szövetségre... hanem a testvéremmel. Mert arra teremtettem, hogy szeressek, és legyek érte bármily bűnös is, én ezt is fogom tenni! Lucifert. És a fiamat. És Markot... És édesatyámat is. Szeretni...
És ebben az sem gátolhatott meg, hogy Lucifer, az én drága Luciferem, néha nehezebb eset volt, mint bármely másik férfi az életem szereplői közül. Szavai legalábbis ilyen érzést keltettek bennem...
- Jaj, Lucifer... - Meg voltam róla győződve, hogy épp ebben a pillanatban pirultam el egészen a fülem hegyéig. - Azt én is tudom... tudom, hogy az az ember, akivel együtt voltam akkor egyszer, ő... ő a fiam apja... tőle van a gyermekem, én is tudom ezt, de... nem is így értettem, hanem úgy, hogy... - Mély lélegzetet vettem. Megpróbáltam a tőlem telhető leghalkabb módon mondani, legalábbis, mintha ezzel bármit is elérhetnék, hisz magam is tudtam jól, hogy ha valaki hallani akar bennünket, akkor... hall is. De azért én mégis próbálkoztam. - Lucifer, nem csak... nem csak én tudom, hogy attól az embertől lett a fiam, hanem apánk is tudja... és... - megakadtam, mert tudtam jól, hogy amit mondok, amire gondolok, felér egy árulással. - A fiam apja kómában van. Akkor este, miután mi... tudod... szóval utána... elaludtam, és mire felébredtem, ő már nem volt mellettem. Azt hittem, elment... azt hittem, otthagyott egyedül, és... és eddig nagyon... dühös voltam ezért, és csalódott, de... de most úgy tűnik, nem önként hagyott magamra a fiúnkkal. Ő még csak nem is tudja, hogy gyermekünk fogant, mert aznap éjjel balesetet szenvedett, kórházba került, és azóta kómában fekszik... Ma láttam őt, ott, a kórházban, ott voltam egy barátommal, és... és láttam azt a férfit, akitől a gyermekem született, és... nem is tudja, hogy van egy fia... és én... - idegesen szorítottam meg Lucifer kezét -, én nem akarom azt mondani, hogy apa direkt... választotta el tőlünk, de... de tény, hogy akkor este baleset érte őt, és azóta nem tud magáról, és... és én nem hagyhatom, hogy ez így maradjon, Lucifer, én... Nem tudom, hogy ki akarta, hogy ez történjen vele, de nem maradhat így, kérlek, hogy... hogy segíts nekem, segíts rendbe hozni őt, hogy megtudhassa, hogy van egy fia... - lestem fel könyörgőn bátyám szemeibe. Tudom, hogy feltehetőleg, ehhez atyánkon kívül másnak nem volna elegendő hatalma, ahhoz végképp nem lenne, hogy eltitkolja ezt bárki is előle, úgyhogy minimum tud róla, hogy ez történt, mégsem segített, és... és én nem akartam azt gondolni, hogy direkt akart bántani minket, de... de Mark akkor is kómában van, és akkor is van egy fia, és ezt akkor is tudnia kell, mert joga van hozzá, és mert ez az igazság, ha az ég leszakad is tőle...
Vissza az elejére Go down
Lucifer Morningstar

Admin
Lucifer Morningstar

Hozzászólások száma :
253
Becenév :
Lucifer, Lu, Luci
Join date :
2018. Aug. 14.
Tartózkodási hely :
Lux
Foglalkozás :
Bártulajdonos, civil tanácsadó a rendőrségnél

Szükségem van rád... - Lucifer és Auriel - Lucifer tetőlakása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szükségem van rád... - Lucifer és Auriel - Lucifer tetőlakása   Szükségem van rád... - Lucifer és Auriel - Lucifer tetőlakása Empty2020-06-07, 19:23



Szükségem van rád... ©️️️
 

Kishúgom szemeibe nézek, azokba a szikrázó íriszekbe, melyek mindig is a szelídség és makulátlanság jelenései voltak. Auriel volt a gyermeki ártatlanság és jóság megtestesülése. A szivárvány a Mennyben. Vajon ő is pont erre gondol, mint én? S most íme, a babát ólomkatonára cserélte, ahogy az emberek mondták ezt egykoron. Mi, angyalok, az időtlen lények, tán még sem vagyunk oly sztoikus teremtmények. Nem állunk szilárd oszlopokként Ezüstváros oszlopcsarnokában. Nem, sokkal többek vagyunk annál. S így, még ebben a szívfacsaró pillanatban is, halovány mosoly játszadozik ajkaim sarkában, oly játékosan, mint egykoron ő és én az Égben. Magamhoz ragadom, egy érzelmes, fivéri összeborulással, mintha súlya sem volna, ahogy karjaim a dereka, majd háta köré kígyóznak. Óvatosan elengedem őt, midőn ajka szólásra nyílik s megvallja nekem anyaságát. Ennek ténye merőben össze zavar, mi ki is ül arcomra. Oly egyszerű, hétköznapi jelenség, s én még sem gondoltam rá sosem...hogy pont ő vagy bármely húgom...és még is. Atyánk újabb ízléstelen tréfája, hogy a nefilimek megfoganhatnak, nem pusztán egy halandó, de egy halhatatlan méhében is. Mindenből...élet fakad. Amint ezen morfondírozok, húgom arcába szökik a vér, ekkor realizálom, hogy zavarba hoztam őt, ami igazán nem volt szándékom. De most én magam járok hasonlóan, ahogy szembesülök ennek tényével. Mint két ártatlan gyermek, vagy ifjú kamasz, aki még csak most fedezi fel a felnőttek világát. Az emberek világát. Mi sem lehetne ennél igazabb és távolabb az igazságtól egyszerre.

"Valahogy, valahol, valamikor elkezdődik a jövő
Nem várok már soká
A szeretet a bátorságból fakad
Add a kezed s én építek neked egy homokvárat
Nem valahogy, nem valahol, nem valamikor
Hanem éppen most"


Hallgatom Aurielt, s nem tudok elsiklani elejtett szavai felett. "Akkor egyszer-", egyszer...miért is nem lep meg ennek súlya? Még sem távolodott el annyira önmagától, nem változtatták, aszalták meg hosszú évezredek s ki tudja, miféle történések. Egyetlen férfi. Egyetlen éj. Eszembe jut az a bizonyos este...az első s egyetlen együtt töltött éjszakánk Chloéval. Csupán egyetlen, szerelmes aktus. Az élet pedig utat tör magának. Gyermekek, melyek egy férfi és egy nő szerelméből fakadnak. "Szerelemgyerek", ahogy az emberek mondani szokták. Hát nem ironikus? Mintha ebben is egymást tükröznénk, mintha csupán a tükör ezüstös üveglapja választana el minket minden egyes tettől és mozzanattól. Ez is Atyánk műve?! Vagy a sorsé, valamiféle vak órásmesteré? Pásztázom húgocskám vonásait, ahogy megpróbálja össze szedni gondolatait, s talán most először életemben megállom és nem kezdek el magamról beszélni. Nem zúdítom rá, hogy egy embernőt szeretek. Nem zúdítom rá, hogy ez a nő férjezett volt, mikor vele háltam. Nem zúdítom rá, hogy gyermeke fogant...tőlem...Nem zúdítom rá, hogy így lett egy lányom, aki sokkal nagyobb az ő fiánál. Nem zúdítom rá, hogy az ivadékom elnyelte valaki vagy valami, amit még én sem vagyok képes elérni, legyen bármekkora is a hatalmam, mely az előtt sosem érdekelt különösebben. Nem zúdítom rá, hogy a szeretett nő látta a sátáni ábrázatom. Nem. Most nem ennek van itt az ideje. Itt az idő, hogy a révésznek megfizessek. Hogy az obolosz a nyelvem alá kerüljön. A saját ivadékom talán örökre elvesztettem, de Aurielnek tán még tudok segíteni.
- Apánk...?
Kérdezek vissza össze vont szemöldökkel, ahogy felhozza, a kép pedig egyre kikristályosodik. Hát persze! Ki más gyötörhetne minket, ha nem Ő?! Először az én utódom, majd unokaöcsém nemzője! Újfent pokoli dühre gyúlok Atyánk személyét illetően. Mintha szórakozása semmi másból nem állnak, csak hogy köveket görgessen elénk vagy egyenesen szétzúzzon velük, anélkül, persze, hogy az életünk fényét elfojtaná! Vörösen felizzik az íriszem, ahogy eme álnok ténykedés elém tárul. Még az üvegek is megremegnek a bárszekrényem polcain, ahogy mérgem elhatalmasodik. Hiszen most még csak nem is engem merészelt bántani, hanem angyali húgom! S ez sokkal súlyosabb vétség a szememben.
- Átkozott legyen a neve!
Mennydörgöm a blaszfémiát, de a pohár most már nem csupán teli, de meg is reped, mi több, a kristály szilánkjaira robban, a hasonlattal élve.
- Azt hiszi, bármit megtehet...hogy bármit elvehet...minket, egymástól...Anyát...!
Folytatnám a sort, de a hangom elcsuklik. Nem a puszta szavaknak van itt az ideje, hanem a tetteknek. Hiszen mi végre az erő, ha nem használhatnám, mikor szükség van rá?! Tajtékzó dühömből kishúgom ragad ki, ahogy ismét utánam kap, kétségei között gyötrődve, segítségért fohászkodva. Atyánk nem hallgatja meg imáinak, nem segít, ha utána kiálltunk. De én itt vagyok. Az emberekért. Érte. Ha nem marad más, akinek a nevét szólíthatnák, az imák véres tollcafatokon át, elszállnak - hozzám, az Ördöghöz. Legyek Földön vagy Pokolban. Az én fülem nem süket. Hiszen erről szólnak a szívességek, melyeket hirdetek s melyekért szép számmal jöttek hozzám mindig is az emberek. S mi indíthatna meg jobban, sarkallhatna tettekre, ha nem Auriel remegő pillája? Felemelkedem hát a hideg kőről, magammal ragadva s felhúzva húgocskámat. Ahogy miattam zuhantunk a porba, úgy én vagyok az, aki felemel minket...Atyánk árnyékából.
- Nem is marad. Nem kapja meg azt az örömöt, hogy a könnyeinken táncoljon - többé nem!
A Fény feketén lüktet bennsőmben, szinte éget, ahogy az elhatározás megszületik, vérből, könnyekből és szurokból s erős kézzel felsegítem Aurielt. Megragadom a kezét és azon nyomban útnak indulunk. Mintha csak leányszöktetés zajlana, gondolja tán kívülről szemlélve a világ és az utca népe. Szinte húzom magam után Aurielt, a lift felé, majd onnan fel a lépcsőn és ki, a Lux elé, ahol az én szépségem parkol. A város neon fényben fürdeti az éjfekete, '62-es Chevrolet Corvette-emet. Bepattanunk, a slusszkulcs elfordul és máris 250 lóerővel repesztünk az ördög útján.

“Zuhanva téren és időn át
Az örökkévalóság irányába
Molyok röppennek a fényben
Akárcsak te és én”
Music
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Szükségem van rád... - Lucifer és Auriel - Lucifer tetőlakása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szükségem van rád... - Lucifer és Auriel - Lucifer tetőlakása   Szükségem van rád... - Lucifer és Auriel - Lucifer tetőlakása Empty

Vissza az elejére Go down
 
Szükségem van rád... - Lucifer és Auriel - Lucifer tetőlakása
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Mark-mentőakció - Lucifer és Auriel
» Auriel és Lucifer - "Színház az egész világ..." - Újra együtt
» Auriel
» Auriel && Heaven
» A nagy találkozás - Auriel és Tom

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hell Gate :: Világok harcai :: Föld :: Los Angeles :: Lux-
Ugrás: