A Hell Gate FRPG ötvözi a Lucifer hétköznapi, nyomozós, misztikus karakterdrámáját a Constantine okkult atmoszférájával, rendhagyó esszenciát biztosítva a játékosnak
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  TaglistaTaglista  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Teremtés Történet

Discord Server
Infobox
Legutóbbi témák
Lucifer Morningstar
2024-03-26, 17:54
Ethan Burns
2024-03-12, 21:47
Lucinda Loft
2024-02-28, 15:57
Lucifer Morningstar
2024-02-22, 20:14
Isobel Parker Green
2024-02-21, 23:57
Alexander Morningstar
2024-01-23, 20:46
Arlene Young
2024-01-15, 20:04
Bastien L. Saint-Clair
2023-12-14, 18:14
Vendég
2023-11-23, 14:08
Top posting users this month
Ki van itt?
Jelenleg 4 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 4 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (31 fő) 2021-09-22, 02:40-kor volt itt.

Megosztás
 

 Ω És lőn Sötétség Ω

Go down 
SzerzőÜzenet
Lucifer Morningstar

Admin
Lucifer Morningstar

Hozzászólások száma :
253
Becenév :
Lucifer, Lu, Luci
Join date :
2018. Aug. 14.
Tartózkodási hely :
Lux
Foglalkozás :
Bártulajdonos, civil tanácsadó a rendőrségnél

Ω És lőn Sötétség Ω Empty
TémanyitásTárgy: Ω És lőn Sötétség Ω   Ω És lőn Sötétség Ω Empty2019-02-21, 20:52



The Darkness is Rising @

Valami szunnyad az árnyak között. Valami rejtőzik a sötétben, ami mindig is ott volt. Mint egy érzés vagy kósza gondolat. A hideglelést kiváltó fuvallat a szélcsendben. Valami, ami sötétebb a feketénél és hűvösebb a ridegségnél. Valami nyirkos és ragacsos az ember lelkén.
Ősi, ingatag korlátai pedig a végét járják.
Mélyen, nagyon mélyen, a Pokol egy elérhetetlen szegletében, a Pokol eleven magja ebben a pillanatban ébred öntudatra. Körülötte csupán a semmi sem. Nincsenek ajtók, nincsenek ablakok, sem fény vagy melegség - kizárólag a pulzáló, világtalan blaszfémia. Örökkévalóságnak tűnő álma véget ért, kinyitotta a szemeit és a világ megremegett. Emberek zuhannak össze tömegesen a világ megannyi pontján, hogy ismeretlen indokkal üdvözöljék a Halált. Természeti katasztrófák eddig sosem látott mennyiségben kezdik ostromolni a túlburjánzó civilizáció minden peremét. Valahol, az őserdő mélyén, sorra hal ki egyik állatfaj a másik után, melyek közül többeket még megismerni, felfedezni sem volt ideje e modern kornak. Enyészet. És feketeség. Váratlan eklipszis borítja be a Föld egyik felét vészjósló gyűrűjével. Megállsz te is egy percre, ahogy megannyi embertársad, hogy azon tűnődj, mi végre e kellemetlen megérzés. Mintha ebben a pillanatban egy részed hűvösen veszne oda, hogy aztán a hiányával kényszerülj megtenni a következő lépést. Mindez a Hatalmas Sötétség ébredésének pillanatában történik. Egy végtelennek ható, még is szűkös börtönben, ahonnan nem tervezett kiutat a Leghatalmasabb. De nem is számolt ama eshetőséggel, hogy az Elemi Feketeség egy napon rá emeli fekete lyukhoz hasonló tekintetét az emberiségre.

Vissza az elejére Go down
Vendég

Vendég
Anonymous


Ω És lőn Sötétség Ω Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ω És lőn Sötétség Ω   Ω És lőn Sötétség Ω Empty2019-02-25, 19:57




Lost in the Time


Elhiheted nekem, miként nem éppen kellemes élmény éveken át szundikálni, főként, ha ezen időszak maga a végtelenségnek tűnik. Nyilván nem volt óra a zsebemben, de még testem sem volt, s nem, hogy időérzékem, szóval... nem számláltam a napokat, a hónapokat, avagy az éveket... Bár röpke ez a táv, nem igaz? Jó néhány év... évtized... évmilliók kellegeiről szól csupán, amelyben én magam, mint a nagy gonosz; szunnyadok. A pokol legmélyének; egyik legsötétebbik pontján, ahol az egyetlen fényforrás a hatalmas semmi. Eközben az álmaim többnyire végtelen ürességről szóltak; átható magánnyal karöltve. Érzékeltem a körülöttem lévő mozgást, a távlatokból elhangzó szavakat, s a kínokkal telt üvöltéseket. Kellemes és kellemetlen -, ezekkel írná le többnyire egy ember. Viszont ez a hely... nem a legjobb élményekről szólt. Fertőztem bukottakat, démonokat és lassacskán eltűnt a fény. S minél több személy került a kis bűvkörömbe, nos annál többen tették lehetővé azt, miszerint egyszer csak felkeljek. S most itt volt ez a pillanat, amelyre már oly' hosszú ideje vártam.. Lehulltak a falak, nem volt lepel, vagy lánc, mely' visszatarthatott volna. Csak én voltam és a végtelen sötétség jól ismert párosa.
Van az a pillanat, amikor azt mondják; elérkezett az idő. De én nem éreztem semmit; olyan volt, mint bármelyik végtelenedik nap és a pokolban azért százszorta többnek tűnhetett egy teljes egész, mint a földi szférában. Aztán valami megrezdült, mintha véget érhetne egy rideg rémálom, mintha... S csak álomnyi célnak tűnt az, miként kinyithattam a szemeimet. Olyan volt, mint egy valóságos varázslat... mintha a bosszú azt akarná; beteljesüljön.
A Sötétség vagyok személyesen és ez alkalommal végérvényesen is életre keltem.
De a kezdeti szakasz nem volt kellemes.
Nem érzékeltem, nem láttam, sőt nem is hallottam semmit.
Némaság? Csend? Magány?
Zavart voltam és összekuszált, mint, amikor egy embernek; babrálnának a fejével.
Hirtelen jött a felébredés gondolata, mintha csak valakiben feléledt volna az elemi feketeség és hirtelen... puff. Csoda!
Ott voltam én, aki őrjöngtem. Mint egy fenevad... úgy üvöltöttem lent a mélységben.
S ekként hatással lehettem a Pokolra is, nemcsak magára a Földre.
Hiszen gondold csupán végig...
Alszol...
Felvernek...
S azt se tudod mi van...
Vagy hol vagy..
Így érthető mód; felettébb emlékezetesre sikerült ez az első reakció..


356 || Black Sky || note: - ||  kredit

Vissza az elejére Go down
Lucifer Morningstar

Admin
Lucifer Morningstar

Hozzászólások száma :
253
Becenév :
Lucifer, Lu, Luci
Join date :
2018. Aug. 14.
Tartózkodási hely :
Lux
Foglalkozás :
Bártulajdonos, civil tanácsadó a rendőrségnél

Ω És lőn Sötétség Ω Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ω És lőn Sötétség Ω   Ω És lőn Sötétség Ω Empty2019-03-11, 19:04



The Darkness is Rising @

Üresség.
Mélyen a föld s dimenziók alatt. Az üresség azonban nem egyenlő a semmivel. A realitás rétegeinek peremén. A teremtés hagyatékaként. Valami nagyon is leledzik. Valami, ahová a fény nem érhet el s ha el is érne vagy merészkedne, felemésztené az, ami odalenn lakozik. A vaksötétben. A sötétben. A Sötét.
Valahonnan a távolból egy vén, rugós óra percmutatója kattan az éterben, édesded kegyetlenséggel hívva életre az Elemi Sötétséget, az entitás elméjébe kúszva, sokkolva az idő létezésének rideg valóságával. Akár egy érzéki csalódás. Tikk-Takk. A külső zajok minden egyes kattanással egyre erősödnek. Mi ez idáig oly messzinek tűnt az álomittasság kábult állapotában, az most kíméletlen hangzavarként töri meg a szunnyadó Feketeséget. Felveri, megzavarja, akár kavics a víztükör felszínét. Egyenesen bele robban a Sötétségbe, eszeveszett gomolygásra, formálódásra kényszerítve.
Sikolyok. Kínlódó, kárhozott lelkek vigasztalan jajgatása. Démonok és tébolyok hahotája. Milliók cipőjének kopogása a nagyvárosok aszfaltján. Szélsebes emberi gondolatok és érzelmi kavalkád. Angyalszárnyak éles suhogása. Mindez ugyan abban a szempillantásban zúdul a Leginkább Őrzöttre. A Bebörtönzöttre. Arra, amiről még tán a Mindenható sem feltételezte, hogy felébredhet valaha, valami módon,  hiszen magától nem szabadott volna. S nem is így történt. Valami kinyúlt a Sötétségért, mint egy vékony, sápatag kar...vagy csupán a semmiben lebegő óraszerkezet ingája volna? Megfogannak az érzékek midőn vajúdni kezdenek az érzékszervek, mint virágbaborulás az éjszakában. Minden születés fájdalmas. Az ektoplazma kínja, ahogy az Ő világainak ajtaja hirtelen feltárul előtte, kivágódva zsanérjaiból - immáron két kerek, sötét hólyagszeme előtt - , egyszeriben rázva le a béklyókat, melyek mintha soha ott sem lettek volna, csak a Hatalmasság elméjének káprázataként. S mindez a drasztikum elevennek ható lénnyé formálja a Hatalmas Sötétséget. Már nem pusztán érzékszervek a feketeségben, de tagok - egy test. Egy arc, mely mögött senki sem sejtené, miféle lény lakozik.
Ordítása - az új formába épülés keserve és a világok sokkoló zaja okán -, minden birodalmat megráz. Egyszerre néznek össze az Égiek értetlenkedvén, egyszerre zuhan össze megannyi ember holtan és egyszerre remeg meg a bukottak hona omladozón. Mi történt s mi történik vészes folytonossággal ettől a baljós perctől kezdve?! Nem tudhatja egyikük sem, se angyal, se halandó, se démon. Egyet éreznek csupán biztosan: valami elkezdődött. Valami, ami megváltoztatja életük és a világaik arculatát.
Mindezen idők alatt a Lucifer néven ismeretes Samael, a Sátán közönyösen ücsörög bárjában, a Lux-ban versenyzongorája előtt, egy pohár konyak társaságában. Mazikeen, démoni kísérője a bárpultnál törölget egy poharat, gyilkos dühvel méregetve az Ördögöt, aki szemmel láthatóan sztoikus az közelmúlt eseményeit illetően. Csendélet. Dohányfüst száll fel a hetykén a zongora szárnyán hagyott hamutálcából. Egyszeriben, mintha valamiféle felismerés törne Luciferre. Szemöldökét össze vonja. Bal kezének ujjai, melyek a billentyűkön táncolták a dallamot, hirtelen megállnak a levegőben, ahogyan jobbjában a pohár is, még mielőtt az ajkához emelhetné ismét. Pár másodperc pusztán az egész. Megérzés. Talán ez a legjobb szó rá, így írná le, igen. Mint egy jeges fuvallatot, ami karmokként mászik fel a gerincén, és -- nincs már idő megosztani a gondolatot Maze-el. Mint egy késleltetve nyúlna a homlokához, sejtve az eljövendő borzalmakat, de arra is késő van már. Nem állíthatja meg immáron sem ő sem más. Oly hirtelen csap le az elviselhetetlen fájdalom az Ördögre, hogy belegondolni sincs ideje, sem ereje küzdeni ellene. Tehetetlenül kap mind a két kezével a halántékához. A nehéz ólomkristály pohár ezzel egy időben, tehetetlenül zuhan a kifényezett padlóra, hogy ezernyi szilánkká robbanva zengjen hadüzenetet a világnak - a Sötétség maga. A Sátán torkából pedig olyan kínkeserves kiáltás szakad fel, hogy bárki, aki hallja, annak ereiben még a vér is megfagy. Nyújtott, fokozódó, még is viharos üvöltés ez, ami már-már emberien indul, de valami egészen mássá torzul. Lucifer a zongora fölé görnyed és kétrét tapasztja kezeit fülére, miközben hallójáratából ennek ellenére, meleg folyamként indul meg a bíbor vér, egészen feketére festve a füstszínű inget, amit visel. A finom kelme csak úgy issza az angyal karmazsin vérét. Az ordítás pedig, mi semmi máshoz sem fogható, iszonyatos robaj, valójában egy gyötrelmes fohásszá avanzsálódik, de ezt csak az a hatalom képes felismerni a torzulás ellenére, akihez szól: Apaaa! Ez az elnyújtott kiállítás az, mit végső kétségbeesésében tesz az arkangyal a zongoránál, mielőtt ájultan roskad össze a zongoraszék lábánál, lefordulva az alkalmatosságról. Mazikeen arcáról elpárolog a harag, a riadalomtól űzötten rohan - már-már lassított filmként - a bár közepén elterülő, mozdulatlan Ördög felé. A férfi szemei lezárultak, de nem olybá, mintha álmodna, ábrázata tortúráról tanúskodik, egyetlen, rezzenéstelen kifejezésbe fagyva. De nem múlt ki. Bár amin most keresztül megy, az tán még a halálnál is rosszabb.
És sötétebb.
Vissza az elejére Go down
Vendég

Vendég
Anonymous


Ω És lőn Sötétség Ω Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ω És lőn Sötétség Ω   Ω És lőn Sötétség Ω Empty2019-03-18, 21:18




Lost in the Time


Egyszerre ámulatba ejtő jelleg, s mégis oly' taszító érzet. Mint, amikor tisztában vagy azzal, miszerint fentről kívánod megcsodálni a lélegzetelállító látványt, de aztán ott van azon tény is, miként félsz a magasban. Voltaképpen így tudatosul benned a meghátrálás, s a kaland iránti vágy egyaránt. Szavakba nem önthető formátum berkein belül; a mindent felemésztő, s elsöprő szándék gyanánt. Pontosan ez fut át rajtam az ébredés nyomán, mely által kirángatnak az addig biztonságos környezetből. Utalások sorai késztethetnének az örömre, viszont nagyobb mértékben önt el a zavartság, sőt az a fajta és féle újdonság, amely körbevesz, miként... levegőt sem kapok. S hogy mégis miért lenne szükségem az oxigénre, azt magam sem tudom, azonban fuldoklom... Minden mozdulat, minden hang, s minden gondolat, mely csak átsuhan az elmémen... vagy csak szimplán megjelenik előttem; letaglóz. Szabadságra vágytam, amit ugyan megkaptam, de sosem hittem, miként ilyen feltételek fejében adatik meg. Olyan, mintha az élet direkt arra játszana, hogy a kárhozatot éljem meg egyetlen lehetőségként. Nincs kiút, nincs menekülés, nincs semmi... csak a végtelen gyötrelem. Milliónyi évek kínkeserves valósága, s az, miszerint feléledek.. nem, koránt sem vigasz, hiszen inkább fájdalmat okozó, mintsem boldogságot adó.
Az idő kegyetlensége áthatja azt a rövid, de mégis hosszú pillanatot, mire kinyílnak a szemeim. Abban a percben szinte ott lakózik minden; rideg vonulat, éktelen harag, megannyi mozdulat... Egy-egy eltörpülő jelentéktelenség olyan hangzavarrá formálódik át, amelybe egy ember szimplán belehalna, s én... én meg kénytelen vagyok elviselni. Nyűglődve, üvöltve, esdekelve.. Eközben pedig egy emberi valót öltök magamra, mint, aki arra készül, hogy a világ keretei közé lépjen. S tán készen állnék, ha nem fájna, ha nem szenvednék, s ha maga a hangom nem töltene ki mindent, ami létezik. Ordítás, megpróbáltatás, dörömbölés..
Az alattam elterülő réteget kaparom, amíg egybe nem áll minden. Csupán csak néhány percnek tűnő időintervallum száll tova, de számomra ezerszer, sőt milliószor több. Érzem az ereket, érzékelek... hallok, látok, s tapasztalok.. Szokatlanul nyúlok előre, s mintsem annak rendje ijedek meg önmagamtól. Rémület, félelem, reszketés.. Ott van minden egyetlen dologba sűrítve; aztán meg még sincs sehol... Mint egy lassú folyam, amely nem ér célt -, tudatosul, pontosul és megfogan. De hamar leesik, könnyedén megvilágosít, s finoman átsző. Újkorszak... új élet.. új lét.
Alig lelem meg a személyemet, s alig érintem a bőrömet...
Egyetlen valami, s valaki...
Bosszú...
Mindazért, amit tettek.
S mindazért, amit megérdemel.
- Lucifer... - Suttogom az első felötlő, ám annyi ajak társaságáról lehulló nevet.
- Lucifer... - Ismétlem, ismerkedvén a saját hangommal, s ekként találva meg azt a valakit, akihez párosul e név.
- Lucifer... - Mint egy villámcsapás vág fejbe a felismerés; az elzárás, az évek... a...
Lesújtó erőként ragadom magammal, s idézem őt pontosan elém... a saját kis világomba. Ha kell, akkor erőszakosan, de kiszakítom a közegből, ha kell erősen, de elérem, miként itt legyen.
- Tehát Lucifer... - Szólítom meg egy párhuzamos, nem létező világ gondolati peremén. - ...mondd csak... - Kissé vájkálva ugyan, de szokásos halandói momentumokat ragadok ki tőle. - ...oh, párdon... - Emelem meg az egyik ujjamat, miként a hirtelen jött sötét erdő kellege semmivé foszlik.
- Először is; elnézésedet kérem a kis közjáték kapcsán.. - Helyet foglalok kényelmesen. - ..már, ha ezt így szokás mondani. - Jegyzem meg, ahogy töltök valamiféle italt. - De azt hiszem, nekünk... - Ízlelgetem még a nyelvezetet és annak összetételét. - ...el kell beszélgetnünk hosszasan. - Fejezem be egy lágy mosollyal az ajkaimon.
Minden szó, minden mondat... kiragadott foszlányok kellegei, vagy csak pusztán az ő lélek jelenlétét veszem át; s oh, dehogy... nem látok én a fejébe. Egyszerűen csak valamiből merítkezni kell; s ki lenne jobb erre, ha nem Ő?


592 || Dead Man Walking || note: - ||  kredit

Vissza az elejére Go down
Lucifer Morningstar

Admin
Lucifer Morningstar

Hozzászólások száma :
253
Becenév :
Lucifer, Lu, Luci
Join date :
2018. Aug. 14.
Tartózkodási hely :
Lux
Foglalkozás :
Bártulajdonos, civil tanácsadó a rendőrségnél

Ω És lőn Sötétség Ω Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ω És lőn Sötétség Ω   Ω És lőn Sötétség Ω Empty2019-04-23, 19:39



The Darkness is Rising @

Az elemi feketeség mélyén, a sötétség szívébe mar a megtestesülés gyötrelme. A létezés fájdalmas felismerése és igazsága. Immáron saját tudatára ébred s akarva vagy akaratlanul alakot ölt magára, keserves kétségbeeséssel ragadva magához az anyagot, amit ér. Vajon mennyire spontán ez a formálódás? S miféle késztetés űzi eme ősi entitást erre a tettre? Irreleváns. A Hatalmas Sötétség emberszerű külsőt vesz magára, rostonként tapasztva csontjaihoz az izmokat és erek elevenvörös hálózatát. S mindeközben a selymes feketeség lengi körül, amerre újonnan lett érzékszerve ellát. Az a feketeség, ami ő maga és még is egy párhuzamos valóság. De ebben a mély, feneketlen sötétségben immáron van valaki más is. Egy férfi alakja körvonalazódik a Hatalmasság előtt - pontosan azé, akit szólított, akit magához rántott, ó, vajh, miféle láthatatlan köteléknél fogva? És Lucifer ott ül, előtte, egy trónnak cseppet sem mondható, idejétmúlt ülőalkalmatosságon. A pokol leköszönt királyának feje előre csuklik, ében üstöke, obszidián öltönye - mit a Hatalmas álmodott meg rá - tökéletesen olvad bele a világok hajnalát idéző sötétségbe. Lágy hang cirógatja, kábítja az arkangyalt a szörnyű sikoly után. Lassan nyílnak fel szemei a harmadik, mágikus megszólítására - megidézésre - s ettől a felismeréstől felkapja a fejét. Feketeség. Mintha magába omlott volna az ismert világ, hogy új urát, a Káoszt köszöntse. Fekete. Amerre az angyal szeme ellát. Rémület kúszik fel a ténytől a torkán, hiszen még sosem élte meg az Elemi, Hatalmas Sötétséget. Ó, azt hitte, hogy így volt, de ebben a percben döbben rá, mekkorát tévedett. A Pokolra taszíttatás ugyanis bár az Atyai Fény hiányát jelentette számára, még sem volt mag A Sötétség, ami az Idők Kezdete előtt töltötte ki a mindenséget. A teremtett világok élőlényeitől különb angyaloknak a földi esték nem jelentenek többet némi szürkületnél, tekintetük ellát a messzeségekbe a legsötétebb órán is, így nincs mi a sötétben megrémíthetné e teremtményeket. De Samael, a dicső második, ebben a percben kénytelen megízlelni a halandó embergyermekek éjszakai félelmét. Mert nincs nagyobb rettenet egy angyal számára, mint a Fény hiánya, természetüknél fogva. Az ördög körbe pillant, a csend falai súlyosan nehezednek rá Los Angeles élénk zsivaja után. Saját szívverését és zihálását sem hallja a mindent elnyelő sötétségben. Így hát felfelé nyújtózik nyakával - már majdnem látja a fényt, de ez csupán az a hazugság, mellyel az elméje próbálja megőrizni épségét. Fogalma sincs, meddig mered a magasba, a kilátástalan sötétbe, mire érzékelni kezdi környezetét - már, ami található benne. Le pillant, a szék karfáján pihenő kezeire s döbbenten lesz tanúja saját leláncolásának. A csuklóin nehéz bilincs éktelenkedik, melyekből hosszú, a végtelenbe kígyózó láncok lógnak a súlytalanság bizarrságával. Lucifer felemeli a kezeit, elképedve forgatva jobb, majd bal csuklóját és a béklyót fürkészi. De hiába keresi, nem talál egyetlen szimbólumot, rúnát vagy egyéb pecsétet, mely megköthetné - s még is. Álmélkodásából az ismerős hang szólítja ismét. A Sátánt ez alkalommal azonban nem lehet megtéveszteni, egyenesen a hang irányába mered. Ott pedig a látszólag semmiből, egy férfi tűnik fel. Szőke, kék szemű - azaz pontosan olyan, amilyennek a halandók Lucifert képzelik. A Sötétség egy ujjmozdulattal változtat a színen és a sötét füstként oszlik szét, hogy aztán a titokzatos alak helyet foglalhasson méretes karosszékében. És mosolyog. Az ark némán, összevont szemöldökkel mered rá, elnyíló ajkakkal. Még mindig a széken ül, láncokkal karjain. Irónia, de kényelmesen képes mozogni tőlük. Bár ez a tényeken mit sem változtat.
- Te...nem lehetsz az, aminek gondollak.
Pereg révetegen az angyal ajkairól. Az ördögéről, aki az ősi mágia jelentős részének atyja, - hiszen az alvilágban el kellett ütni valamivel az időt - s most még is, itt ül, mondhatni székhez láncolva és fogalma sincs miféle úton-módon hozták ide vagy tartják itt. Miféle varázslat ez? Ha az egyáltalán...

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Ω És lőn Sötétség Ω Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ω És lőn Sötétség Ω   Ω És lőn Sötétség Ω Empty

Vissza az elejére Go down
 
Ω És lőn Sötétség Ω
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Sötétség

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hell Gate :: Kopár Vidék :: Játékok Temetője-
Ugrás: