A Hell Gate FRPG ötvözi a Lucifer hétköznapi, nyomozós, misztikus karakterdrámáját a Constantine okkult atmoszférájával, rendhagyó esszenciát biztosítva a játékosnak
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  TaglistaTaglista  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Teremtés Történet

Discord Server
Infobox
Legutóbbi témák
Lucifer Morningstar
2024-03-26, 17:54
Ethan Burns
2024-03-12, 21:47
Lucinda Loft
2024-02-28, 15:57
Lucifer Morningstar
2024-02-22, 20:14
Isobel Parker Green
2024-02-21, 23:57
Alexander Morningstar
2024-01-23, 20:46
Arlene Young
2024-01-15, 20:04
Bastien L. Saint-Clair
2023-12-14, 18:14
Vendég
2023-11-23, 14:08
Top posting users this month
Ki van itt?
Jelenleg 4 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 4 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (31 fő) 2021-09-22, 02:40-kor volt itt.

Megosztás
 

 Josie & Philip

Go down 
SzerzőÜzenet
Josephine Russel


Josephine Russel

Hozzászólások száma :
6
Becenév :
Josie, Jojo
Join date :
2023. Jul. 28.
Tartózkodási hely :
LA, szegény negyed
Foglalkozás :
Apja éttermében segít, gyereket nevel

Josie & Philip Empty
TémanyitásTárgy: Josie & Philip   Josie & Philip Empty2023-07-30, 21:26



Philip & Josie
Én ezt nem akarom elhinni. Pedig olyan jól indult ez a nap, még Mayának se kellett könyörögni, hogy kecmeregjen ki az ágyból. Ráadásul anyu még felajánlotta, le is foglalja, csak hogy kiszabaduljak kicsit, és csináljak valami felnőtteset. Félreértés ne essék, én imádok a törpével lógni, csak már becsavarodok a meséktől, amik még lekötik, és jól esik kicsit kiszabadulni, még ha az annyit is tesz, megiszok egy kávét a barátnőimmel, és bűntudat nélkül verek be egy torta szeletet.
Persze a hangulat már korántsem a régi, látom rajtuk, feszültek, hisz ők még járhatnak egyetemre, és tisztában vannak vele, nekem ez mennyire álmom volt.
- Lányok, ne csináljátok - sóhajtok fel, mert már nekem is kezd kellemetlen lenni, és a velem szemben ülő másik kettőre nézek.
- Jó, nekem idén se sikerült, de nektek örülök, és szeretném hallani, mi zajlik ott - nézek rájuk nagy szemekkel. Eltelik pár pillanat, míg megbizonyosodnak róla, nem hazudok, de aztán mintha megnyitottam volna a csapot. Mosolyogva hallgatom a sztorikat, és húzom el a számat, amikor valamelyikükkel valami kellemetlen történt.
- És... Jen? - újabb puhatolózó kérdés, de csak sóhajtva rázom meg a fejem lassan, vontatottan.
- Látni sem akarja. Én ezt nem értem, esküszöm. Jó, az a nyomorult tönkre tette, de... a lánya könyörgöm - forgatom meg a szemem, mert bármennyire is a húgom mellett vagyok, emiatt nagyon dühös vagyok rá, hisz Maya az égadta világon semmiről nem tehet, ráadásul még egy tünemény is. Igen, akkor is, ha csak én állítom ezt, mert mások szerint megszállta az ördög. Mi a baj azzal, hogy ötévesen is van öntudata, és nem hagyja magát dróton rángatni? Jó..jóó... értem én. Na de, megígértem, hogy felnevelem, arra viszont garanciát nem vállaltam, milyen lesz. És én büszke vagyok rá. Ha szekálják, igenis csapjon oda. És ne hagyja magát, mert az sosem vezet semmi jóra.
Nem tartott sokáig a kis kimenőm, de minden egyes pillanatát élveztem egészen addig, míg el nem haladtam az újságos stand előtt, és bele nem kúszott az arcomba, annak a Vakegérnek a képe. Büszkén kihúzva magát pózolt, és az arcán ott volt az a "ki ha én nem" mosoly, amit annyira szívesen letörölnék onnan.
- Remélem, a Jóisten megver - sziszegem a magazinnak, olyan tekintettel, amivel képes lennék felnyársalni őt itt helyben. Nem, a cikket nem olvasom el. Nem vagyok kíváncsi a részletekre, miképp akar cimboráival földönfutóvá tenni minket. Fejlesztés, mi? aztán azt ki hiszi el? Mert hogy itt a környéken senki. Nem vagyunk mi gazdagok, de ostobák sem. És újra összeszorul a gyomrom, mert mivel nem vagyok ostoba, pontosan tudom, hogy mi éttermünk se húzza már sokáig, minden igyekezet ellenére sem. Nem sokára azok az ablakok is be lesznek deszkázva, hacsak ki nem találok valamit. De sürgősen.
- Kisasszony, ha szabad - lassan ballagok hazafelé, már majdnem otthon is vagyok, mikor egy jól öltözött ismeretlen férfi szál ki egy újabb puccos kocsiból...
- Nem, nem szabad. Mondja, maguknak nincs jobb dolguk? Mit hisz, ha? Hogy ez a hely egy turista látványosság? Ne... ne merjen még közelebb jönni, mert esküszöm, hogy.... - nyúlok a táskámba a paprika sprayért, mert errefelé egy lány se hagyhatja el a házat nélküle. Ilyen az élet.
- Mr. Leclair látni óhatja - a szemöldökeim magasba ívelnek, az arcomra kapásból ki is ül a felháborodás.
- Hát... Mr. Leclair tegyen egy szívességet, és kapja be - vágom vissza dacosan. Fogalmam sincs, mit akar tőlem. Talán meg akarja velem fizettetni a kárt, amit a kocsijában tettem? Heh, ahhoz csak nincs akkora bőr a képén.
- Hölgyem, kérem.... Mr. Leclair világosan kiadta, hogy Önnel a hátsó ülésen térjek vissza, vagy így, vagy úgy... kérem, szálljon be és...
- Szálljak be? SZÁLLJAK BE?! Mondja magának elment az esze?! Nem, tuti nincs esze. Ha egy kicsi is lenne, nem várná el egy NŐTŐL, hogy vad idegen férfiak au... HÉJ...HÉJ MÉGIS MIT MŰVEL?! MOST AZONNAL TEGYEN LE, KÜLÖNBEN  OLYAN PERT AKASZTOK A NYAKÁBA, HOGY A KÖLTSÉGÉT, MÉG AZ UNOKÁI IS NYÖGNI FOGJÁK. Hallja?! - jobb híján a vállába harapok...erősen. De azontúl, hogy felnyög, nem történik semmi, szóval továbbra is rúgkapálok a kis távon, míg a kocsihoz nem érünk.
- Mégis hol van Önben a jó modor? Hát ki nevelte erre, te Szentséges Úristen.... SEGÍTSÉÉÉÉÉG! ELRABOLNAAAAAK!!!!!!!!!!! - kiabálok, persze hasztalanul, mert másodpercek leforgása alatt kerülök arra a hátsó ülésre, és hiába feszegetem az ajtót, az már nem nyílik ki....

Ahogy kinyitódik az ajtó, és meglátom Philip Leclairt, a vérnyomásom még feljebb kúszik. Összeszedem minden tartásom, ellököm az elrablóm felkínált kezét, és gyilkos tekintettel meredek, miközben kiszállok, és egyből a gazdája felé veszem az irányt.
- Mégis mit képzel magáról?! Elraboltat a nyílt utcáról?! Ráadásul fényes nappal?! Erre felé ez így megy? Hát hadd közöljem Önnel, nálunk nem, és biztos lehet abban, az ügyvédem majd keresni fogja! - állok meg előtte pár lépéssel, dacosan fonom össze a kezeim a mellkasom előtt, és a tekintetemmel is fel tudnám nyársalni. Most még a kérdés se jut eszembe, honnan akasztok le egy ügyvédet.  

outfitmusic
Vissza az elejére Go down
Philip Leclair


Philip Leclair

Hozzászólások száma :
6
Join date :
2023. Jul. 28.
Kor :
35
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Építészmérnök

Josie & Philip Empty
TémanyitásTárgy: Re: Josie & Philip   Josie & Philip Empty2023-07-31, 00:32

A Nap szikrázó fénye mellett, az ember szívesen gondol arra, hogy szép az élet. Ez különösen igaz volt ebben a városban. Mármint, sok volt a napsütés, és a szép élet. Az már persze más kérdés volt, hogy az élet csak úgy magától szép, vagy valaki tesz is érte.
Én ugyan ritkán álltam meg, csak azért, hogy gyönyörködjek a napfényben, ám a munkámnak szerves része volt a fény, és az emberek boldogsága. Ma, példának okáért, konkrét feladatom volt, hogy a napfényben gyönyörködjek, valaki szép életének a kedvéért.
Még sötét volt, amikor felkeltem, majd a reggeli rutinomat követően, kocsiba ültem, és elsőként, az iroda előtt még egy másik helyre mentem. Az egyik projektem helyszínére. Ugyanis, a megrendelő a hegyoldalba képzelte el a családi álomotthonát, s a feleségének külön kérése volt, hogy egész nap napfényben fürödjön a ház minden zuga, de az üvegfal nem jöhetett szóba, mert az nem elég intim és meghitt, így a tetővel, illetve, az ablakokkal és falakkal kellett játszanom. Ehhez a fény esésének minden verzióját ismernem kellett az adott helyszínen. Nagyjából jól állt már az elképzelésem, de a napkelte ideje még hibádzott. Újra látnom kellett azt, ezért korán reggel odamentem, hogy a megfelelő helyen legyek, mikor az aranyló fény megtölti a légteret.
Néhány képet is készítettem a pontos visszaidézés érdekében, nem mintha a memóriámmal bármi gond lenne, de a szememben mindig jobban bíztam. Amikor pedig mindezzel készen voltam, csak akkor indultam az irodába. Ahová ugyancsak időben akartam érkezni, hiszen... fontos nap ez. Egy fontos tárgyalás napja. 
Josephine Russel. Megjegyeztem a hölgy nevét, akit elütöttem, megdobált, lehordott, és akit terveim szerint, hamarosan a feleségemnek nevezek majd. Persze, csak a hitelesség kedvéért!
Milyen vicces is olykor az élet... sosem tudhatjuk, mikor csöppen az ölünkbe egy ajándék. Ez a lány egy furcsa találkozásnak indult, és most ő a... nos, nem nevezném megmentőnek, de... mondjuk, hogy ő a megoldás egy problémára. 
Habár, abban is bizonyos voltam, hogy ő lesz a következő nagy próbatétel is, amit a jó Isten elém állít. Egykor annyit töprengtem, miért is treníroz annyit a Teremtő, ha a türelemről volt szó, hát... az első és eddigi egyetlen "beszélgetésünk" nyomán, volt bennem egy olyan megérzés, hogy talán a lány lesz a kulcs eme rejtély kapcsán is. Mert a temperamentumát elnézve... hasznát látom majd a régen begyakorolt türelmemnek!
Talán ezért is volt hasznos, hogy előrelátóan úgy szalajtottam a lány után egy emberem, hogy... hozza el nekem, de bármi áron. Nem állítanám, hogy konkrétan azt mondtam neki, hozza elém, akár akarja, akár nem, de... technikailag ez volt a dolog lényege, igen, mert nagyon úgy éreztem, a könyörgés, a szépen kérés, ezek hasztalanok lesznek/lennének nála. Erős fellépés kell majd feltehetőleg, és nem kívántam két-három kört tenni, mire végül elém kerül.
Persze, jogosan merülne fel a kérdés, ha ennyire akartam vele találkozni, miért nem én mentem el hozzá?! De... az a helyzet, hogy sokkal szívesebben tárgyaltam volna az én felségterületemen, mint az övén. Nevezhető ez helyzeti előnynek is, meg akár annak is, hogy nála nem uralom az ajtókat, de nálam azt zárom be, amelyiket csak akarom, vagy ha azt mondom, tartóztassák fel, akkor az meg is történik, ha el akarom érni, hogy márpedig végig hallgasson, de ő mondjuk nagyon nem szeretne. Illetve, nálam sokkal kevesebben merik kihallgatni a beszélgetéseimet, mint amennyien vélhetően náluk tennék. Ugyebár, vannak környékek ebben a városban, ahol a falnak is füle van.
Persze, azért volt bennem egy egészséges mértékű remény, hogy a lány befogadó szellemiségű lesz az ajánlatom kapcsán, hisz nincs nagyon más választása, de... azért persze a legrosszabb eshetőségre készültem, nem a legjobbra. Mondjuk úgy, biztos, ami biztos, készültem némi nemű... anyagi természetű erőszakkal... csipetnyi zsarolással... és megvesztegetéssel is. Attól függően, mire lesz szükség, de... reméltem, hogy ebből elég lesz a megvesztegetést felhasználnom.
Alig parkoltam le az iroda előtt, jött is a telefonomra az üzenet, hogy a lány a kocsiban van, és úton vannak errefelé. Amire elégedetten hümmögtem egy keveset, miközben kiszálltam a kocsiból és elindultam befelé az épületbe. Volt még addig némi idő, míg ideérnek, így addig is, bementem, és elintéztem néhány telefont. Akkor álltam fel az asztalomtól, amikor a telefonon megjelent egy új üzenet, melyben csak annyi állt, "5 perc és ott vagyunk!". Így szépen, komótosan kisétáltam az épület elé, hogy biztos lehessek benne, nem szalad el a lány az ellenkező irányba! 
Mikor először megpillantottam őt a leparkoló autó ablakán át, abszolút biztos lehettem benne, reális esély volna rá, hogy elszaladjon, kiabáljon, de ha a kezébe kap valamit, talán még meg is dobál majd ismét. Gondolatban feljegyeztem, hogy ne kínáljam meg kávéval, mert nem kívántam megfürdeni benne, ha úgy tartaná a kisasszony kedve, hogy azt vágja hozzám! 
Egy viszonylag kedves, de kimért, tiszteletteljes pillantással mértem őt végig, amint mérgesen szállt ki az autóból, és indult el felém, persze dúlva-fúlva.
- Én is örülök, hogy újra látom, Miss Russel. Nem felejtem majd el megadni kegyednek a társalgásunk végén az ügyvédeim nevét és telefonszámát, hogy felvehesse velük a kapcsolatot az Ön ügyvédje, bár... őszintén meglepne, ha telne olyanra, akit nem esznek meg reggelire az enyémek, de... ahogy kegyed kívánja, természetesen! - igyekeztem beszéd közben nem megengedni magamnak egy kárörvendő vigyort. Persze a szemem csillogása elárulhatta, hogy roppantul élvezem a gondolatát is, hogy azt hiszi, le tudna győzni... bármilyen téren is. De nem kívántam én vele semmiféle ügyvédi kalandot, nem, én egészen mást terveztem vele, és ezt nem is titkoltam előle.
- De most, azt szeretném, ha velem fáradna, be, az irodámba, és váltana velem pár szót, békés körülmények között - intettem fejemmel higgadtan a mögöttem magasodó épület felé, mintha az ő lázongását észre sem venném. Persze észrevettem én, csak... úgy voltam vele, hogy nem foglalkozom olyan kérdésekkel, amik egy hisztis 5 évest idéznek előttem. - Higgye el, ez az Ön érdeke is, és... a családi éttermük érdeke is - tettem még hozzá békítő, s ösztönző célzattal, ha netán makacskodni, vonakodni kívánna, miközben a kezemet invitálón nyújtottam feléje udvariasan.


A hozzászólást Philip Leclair összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2023-08-01, 00:19-kor.
Vissza az elejére Go down
Josephine Russel


Josephine Russel

Hozzászólások száma :
6
Becenév :
Josie, Jojo
Join date :
2023. Jul. 28.
Tartózkodási hely :
LA, szegény negyed
Foglalkozás :
Apja éttermében segít, gyereket nevel

Josie & Philip Empty
TémanyitásTárgy: Re: Josie & Philip   Josie & Philip Empty2023-07-31, 14:00



Philip & Josie
Naiv voltam. Ez vitathatatlan. Nem is értem, miért gondoltam azt, hogy Philip Leclair lenyeli a békát, mikor épp csak fel nem képeltem. Anyu nem egyszer megmondta, a felvágott nyelvem fogja egyszer megkeseríteni az életem, és láss csodát...itt ülök egy kényelmes bőrülésben, önszántamon kívül, és csak a Jó Isten tudja, hová visznek épp. Persze próbálkozok, felteszem a magam kérdéseit, de ez a férfi, mintha megsüketült volna. Perspektívát is váltok, sértegetni kezdem, hátha, de semmi... Még csak a szemöldöke sem rándul meg, így egy idő után kénytelen vagyok feladni. Sóhajtva nézek ki az ablakon, ugyanolyan görccsel a gyomromban, de átrágom a lehetőségeket. Nagy bajom nem lehet, ha Leclair bántani akarna, azt tuti nem így eszközölné, esélyt adva arra, hogy a sajtó is kiszagolja. Az ilyeneknek a hírnevük fontosabb, minthogy nyilvánosan mocskolják be a kezüket. Így az autó ajtójának vetem a fejem, és kitekintek az ablakon. Észreveszem, hogy a felhőkarcoló, aminek tornyát Maya képes órákon keresztül nézni, egyre csak közeledik, így behunyom a szemem. Nem az én terepem. Akarva-akaratlan elnyílik a szám egy-egy épület láttán, hogy mennyire remek munka, milyen szépen ki van dolgozva, mennyire odafigyeltek a legapróbb részletre is.
- És ezt... ezt ki tervezte? - észre se veszem, hogy gyerek üzemmódba váltok, ahogy épp most az is elkerüli a figyelmem, a sofőr is közlékenyebb, hisz mindegyikre tudja a választ, sőt... mintha lassított volna is, csak hogy jobban megnézhessem. Szinte rátapadok az ablakra, úgy bámulom, az izgatottságom meg az egész kocsiban vibrál, feloldva ezzel a feszült légkört. Olyan nevek hangzanak itt el, hogy csak ámulok. Bár, nem tudom, miért lepődök meg. Akinek van arra pénze, hogy itt épüljön, biztos vagyok benne, nem egy amatőr, nevenincs embert kér fel a tervezésére.
- És ezt? - mutatok kifelé egy irodaházra, aminél gyönyörűbbet még nem láttam a kis túránk során. Egyszerű, mégis kitűnik a többi közül, és van ott valami, ami megragadja az ember figyelmét.
- Philip Leclair - rándul meg a férfi arca, mintha a mosolyát akarná elnyomni, de a hangulatot ezzel el is vágta. Csodás. Helyben vagyunk. Elég csak a nevét hallanom, hogy eszembe jusson, miért is ülök épp ebben az autóban, na meg az, miképp kerültem ebbe a autóba, és a vérnyomásom megint kétszáz.
Hamarosan meg is érkezünk, én meg mint egy dúvad, pattanok ki a kocsiból. Épp csak nem megyek neki az első dolognak, amit látok idegességemben. Neeeem célirányosan a Vakegér felé veszem az irányt, hogy jól beolvassak neki.
- A személyi szabadság megsértését nincs az az ügyvéd, aki tisztára tudja mosni - sziszegem kígyó módjára, és rettentő naivan, mivel tisztességes ember lévén, csak hallottam arról, létezik olyan, hogy korrupció és társai, de bele sose folytam. Nem érdekelt, és a végletekig elítélem.
El fog a késztetés, hogy a tulajdon kezemmel töröljem le azt a fölényes mosolyt a képéről, de mivel épp az imént ecseteltük a btk egyes pontjait, tudom, hogy csak rontanék vele a helyzetemen.
És a legszörnyűbb az egészben, minél tovább nézem őt, annál inkább csökken bennem az ellenállás, pedig nem szabad. Mégis... nőből vagyok, egészséges nőből ráadásul, akinek a szemei is szuperálnak. És nem hiába kapta meg ez a Vakegér nem tudom hányszor az Év férfija díjat... pfff. Igen, a különbség csak annyi köztem, és más elaléló lány között, én pontosan tudom, mit rejt maga mögött az a szép álruha, és köszönöm, de nem kérek a tartalmából.
- Fel nem foghatom, mit akar Ön Tőlem - haladok el mellette, félre lökve a kezét, és azonnal belém is nyilall a deja vu, hisz pontosan ezt tettem akkor is, mikor a földről akart felszedni. Dacosan kihúzva magam, indulok meg befelé, elvégre sok választásom nincs, még a végén megint rám uszítja az Ogreját. Az előtérben aztán megtorpanok, lévén fogalmam sincs, merre van az irodája.
- A kártérítést cseszheti, majdnem elütött - fordulok meg a tengelyem körül gyorsan, talán annyira gyorsan, hogy a kivételesen kibontott hajam, még képen is törli a kezem helyett, és a mellkasára bökök az ujjammal. Megszeppenek, mikor mutatóujjam hozzá is ér, még a szemem is elkerekedik, mert a franc gondolta volna, hogy ennyire közel van. S mint egy kapcsoló, orromba is szökik a kellemes illata, úgyhogy rá kell parancsolnom magamra, hogy ne veszítsem el a fejem. De utálom Philip Leclairt.
- A családomat hagyja ki ebből. Velem van problémája. Velem. - szívom fel magam fél pillanat alatt, ahogy a család szó képbe kerül. És ha már ennyire közel van, taszítok is a mellkasán, de nem rengetem magam illúziókba, tudom, hogy jószerivel ez meg se kottyan neki.
- Csak... mondja, hogy mit akar, aztán tűnjön el az életemből - közlöm beletörődve, jó pár mély levegő után, és megrázva a fejem, növelem is a kettőnk között lévő távolságot.


outfitmusic
Vissza az elejére Go down
Philip Leclair


Philip Leclair

Hozzászólások száma :
6
Join date :
2023. Jul. 28.
Kor :
35
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Építészmérnök

Josie & Philip Empty
TémanyitásTárgy: Re: Josie & Philip   Josie & Philip Empty2023-07-31, 23:12

Ohh, kedves Isten, drága Isten, humorod nem ismer határokat! - gondoltam magamban, ahogy elnéztem az érkező leányt. Kollégám a háttérben csak a fejét csóválta, és volt közben az arcán egy kifejezés, egy amolyan... "Na, ezt vártam!"-típusú, mintha a tévécsatornák között váltogatva most találta volna meg azt, amit eddig keresgélt. Ebből ki tudtam találni, hogy a kedvesnek nehezen titulálható vendégünk "csatornát váltott" a megérkezésükkel, és nem volt nehéz megtippelni, hogy az "őrült fúria" nevű jutott nekem. Ő pedig nyilván várja, hogyan viselkedek majd a lánnyal, elvégre, nem hirdettem ki, hogy azért kéretem ide az ifjú hölgyet, mert úgy megfogott a sértő viselkedése, hogy menten el is akarom venni!
Miként a kedves vendégem felém masírozva már szórni is kezdte átkait, szitkait, én, mint az Úr által a helyére teremtett nemes tölgy, csak álltam, és tűrtem a természet csapásait rendületlenül. S közben gondoltam magamban, ha ettől a lánytól nem megyek csődbe, akkor már semmitől! 
- Ooh... mit nem mond. Talán... tanúkkal, esetleg elszenvedett károkkal, videó- és/vagy hangfelvétellel, rögzített vallomással tudja bizonyítani, hogy bárki is korlátozta magácskát a szabadságában? - kérdeztem meg tőle, olyan végtelen nyugalommal, amit, szavamra, a dalai láma is megirigyelhetne.
Természetesen, abban teljesen biztos voltam, hogy a haja szála sem görbült meg az idehozatala közben, hiszen a "bármilyen áron" részletében az is szerepelt, hogy persze erőszakra nincs szükség, eszemben sem volt ártani a lánynak, és azt is határozottan kerülni kívántam, hogy más a nevemben kárt tegyen benne. Elvégre, nem vagyok én vadállat. És... végképp nem vagyok az apám. 
- Hamarosan meg fogja tudni - bólintottam higgadtan, tudomásul véve, hogy újfent úgy volt vele, nem kér a segítségemből. Ez kezdett szokássá válni, kettőből ugyebár kettő... de reméltem azért, hogy ezen a szokásán képes lesz túllépni, különben hosszú és fájdalmas napunk lesz... vagy legalábbis neki biztosan... és nem, nem fizikailag, persze, hanem inkább érzelmileg, mert ha továbbra is ezt az öszvérszerű makacsságot fogja tartani, nehezen fogunk megállapodni, és ez neki lesz rosszabb, nem nekem. 
De legalább arra hajlandó volt, hogy befáradjon az épületbe, ahová követtem is őt.
Egy mosolynak alig nevezhető rándulással a szám szegletében, néztem, amikor tanácstalanul torpant meg az előtér közepén. Hozzá kell tennem, amint előttem haladt, óhatatlanul is megcsapott kellemes illata, amit egyébként igen csábítónak találtam. 
Persze, a varázs addig tartott, míg a felém perdülő lány haja hevesen végig nem simogatta az arcomat. Bár, legalább egyelőre nem vágott hozzám semmit, ez is haladás! Az ujjával mondjuk megbökött, gondolom a határozott fellépés érdekében, de... a meglepett arcát már nehezebb volt besorolni. Talán azt gondolta, elkapom a kezét, vagy efféle? Nem nagyon tartottam attól, hogy a vékony ujjaival komolyabb kárt tehetne bennem vagy a ruhámban, szóval... a magam részéről úgy voltam vele, ha ez kielégíti a bosszúvágyát ellenem, hát csak bökdössön bátran. Mondjuk, amint ilyen közel álltunk egymáshoz, egy pillanatra eljátszottam a gondolattal... hogy kedvem volna átkarolni a derekát, magamhoz húzni, és...
De itt magamra is parancsoltam, hogy elég lesz, mert érzékeltem, hogy a recepción ücsörgő lány figyel bennünket, így megköszörültem a torkomat, és léptem egyet hátrafelé.
Újabb kijelentéseire, és enyhe kis fenyegetésére már azonban tényleg muszáj volt elmosolyodnom. A "lökdösődése" már csak hab volt a tortán. Elégedetten konstatáltam, hogy ez a kis méregzsák fél tőlem. Nem azért, nem voltam afféle ember, akit boldoggá tesz, ha félnek tőle, csupán... az volt ínyemre, hogy a kis pulyka védekezésül támadott, nem pedig lekushadt, mint egy félős nyuszi. A gyávákat sose szerettem. 
Ezzel együtt, finoman közelebb hajoltam hozzá, hogy bizalmasnak hatón közölhessem vele válaszom.
- Nincs problémám magával, Miss Russel. - És közben finoman ingattam a fejemet is, mintha csak nonverbálisan is a tudtára akarnám adni, mekkora tévedésben van, hátha a szavaimból nem érti meg a közlendőmet.
Végül, úgy tűnt megadja magát... legalábbis mondata beletörődőnek hatott, ami legalább azt engedte remélni, hogy ha belekezdek a témánkba, talán eljuthatok valameddig benne, mielőtt ismét ordibálni kezdene. 
Mikor odébb lépett tőlem, eltávolodva ezáltal, intettem neki némán, hogy kövessen, és mutatva az utat, elindultam befelé.
A recepciós pult előtt elhaladva, az ott ülő fiatal lány udvariasan köszöntött bennünket, válaszul biccentettem neki egyet. A folyosón végigmenve aztán megérkeztünk az iroda belterébe. Az asztalok mellett elsétálva, az emberek egy pillanatra abbahagyták a sürgés-forgást, hogy köszönthessenek, mielőtt még visszatérnek a helyükre, hogy a munkájukkal tovább törődjenek. Én pedig elhaladtomban udvariasan biccentettem feléjük egyszer-egyszer, míg el nem értük az iroda végét, illetve, a válaszfalként is szuperáló tolóajtót, ami a nagy tárgyalóba vezetett.
Vihettem volna a fenti irodába is a lányt, ott nyilván hangszigeteltebb is lett volna, ha netán kiabálni óhajt, de én a magam részéről sokkal jobban éreztem magam ebben a tágas teremben, napközben is szívesebben dolgoztam itt, mint odafent.
- Foglaljon helyet, érezze magát otthon - intettem neki a hosszú asztal felé, amint, remélhetőleg, ő is belépett a nyomomban a helyiségbe, és nem szaladt el az ellenkező irányba, mihelyt a hátamat mutattam neki.
Vissza az elejére Go down
Josephine Russel


Josephine Russel

Hozzászólások száma :
6
Becenév :
Josie, Jojo
Join date :
2023. Jul. 28.
Tartózkodási hely :
LA, szegény negyed
Foglalkozás :
Apja éttermében segít, gyereket nevel

Josie & Philip Empty
TémanyitásTárgy: Re: Josie & Philip   Josie & Philip Empty2023-08-03, 19:32



Philip & Josie
Még mindig tartom magam a kijelentésemhez. Fel nem tudom fogni, mit akar tőlem Philip Leclair. Ugyanakkor az agyam folyton jelez, hogy ez egy veszélyes helyzet, persze, hogy pánikszerűen jár át a menekülhetnék. Nem szeretem ezt a bizonytalanságot, mondjuk.... azt sem, ha valaki a vállára pakol, mint egy zsák krumplit, és mégse tudtam tenni ellene semmit. Itt vagyok. Meg még rá is zúdítom minden sérelmemet, amint meglátom. Nem tehetek róla, ez a férfi ezt hozza ki belőlem.
És még rám kontráz, hát az agyam eldobom! Nyitom a szám a szólásra, de hang az nem jön ki, mert kénytelen vagyok átgondolni a hallottakat, és belátni: ez bizony Touché.
Hiába nyugodt a hangja, én kiérzem belőle azt a fölényességet, ami az egész Leclair jelenséggel jár, és amit annyira utálok. Nem kell folyton rávilágítani, magam is látom azt a szakadékot kettőnk között. Már ami a társadalmi helyzetünket illeti, pontosan ezért a kérdőjel a fejemben.
- Pukkadjon meg - azért nem bírom ki, muszáj odaszúrnom, mert nyilván az én számból azt, hogy igaza van, az életben nem fogja hallani.
Biccentek, mikor mondja, hamarosan megtudom, mi az itt létem oka, és ellökve a kezét, megyek be. Nem, nem gondolnám, hogy másnak kellene lennem, csak azért, mert a férfival állok szemben, elvégre csupán ő gondolja magát többnek nálam, de valójában mindketten ugyanazt a levegőt szívjuk.
Azért nem bírok magammal, és nem bírom megállni, így alig észrevehetően, de csak körbejáratom a tekintetem, hogy megnézzem ezt az irodát. Nagy meglepetés nem ér, minden szépen letisztult, tökéletesen van elhelyezve még a legutolsó szék is, a falak színei meg kiegészítik egymást. Mondhatok én erről az emberről bármit, de azt nem, hogy ne értene a munkájához.
És ahogy közelebb kerül hozzám a kelleténél, fél pillanat alatt avanzsálok át egy pillarebegtető tinivé, aki egyszerűen a hatása alá kerül. Épp csak figyelmeztetem magam, nem kell sok mindenbe kapaszkodnom, elég hogy bevillan egy név, máris tudom, hogy távol kell tartanom magam ettől a férfitől. Lehet akármilyen vonzó és karizmatikus, remeghet nekem a térdem... attól még egy kaptafa mind, és csak ahhoz értenek, hogy tönkre tegyenek mindent és mindenkit. A vonásaim is megkeményednek, ahogy lökök rajta egyet, megérdemli, és tudom, Maya is ezt tenné, de legalább a nyelvét nyújtaná. Igen, mert nem szabad elfelejtenem, hogy engem otthon vár egy ötéves csöppség, akinek egyébként a szülei mellett lenne a helye, ha az apja nem egy Leclairhez hasonló díszpéldány lenne.
Tovább feszíti a húrt, a közelsége összezavar, és akaratlanul is megborzongok, amikor ilyen közelről hallom a szavakat. Fú de gyűlölöm én ezt az embert. Ráparancsolok a szemeimre, hogy ne csukódjanak le, de hallgatnak rám? Hát persze, hogy nem... és itt kezdem el belátni, ebből a helyzetből én már jól nem jövök ki.
- Bárcsak én is elmondhatnám ugyanezt - lehelet gyenge, ezt még én is érzem, de ahogy távolodik, kezd újra kitisztulni a fejem, és követem be az irodába.
Direkt egy másik széket húzok ki, arra ülök, lehetőleg minél távolabb tőle, mert nem... belőlem aztán nem fog egy leszedált, gyógyszereken élő zombit csinálni senki. Se Leclair, se más.
- Nos? - kérdőn nézek rá, ujjaimmal az asztal lapján kezdek dobolni, látványosan mutatva, mennyi időm és kedvem van nekem ehhez.
- Bocsánat.... - motyogom, és előkotrom a megszólaló telefonom, és sóhatjva veszem fel, mikor meglátom ki hív.
- Te most felmásztál a kredencre?  Hányszor is mondtam, hogy ne? - egyből idegessé válok, nem... még a gyöngyöző kacaj se hat meg, ami a vonal túlsó végéről érkezik, sem az aggódó kérdés.
- Dolgom akadt, de mindjárt otthon leszek már. És most... kászálódj le, normálisan told vissza a széket a helyére...különben lesheted, hogy megkapod, amit neked vettem - inkább hangzik ez parancsnak, de ez van, tudom, hogy hogy képes elérni a telefont. Tudom azt is, hogy oldja meg... sokszor. És tudom azt is, újra el kell vele beszélgetnem, míg baja nem lesz ebből.
- Mint azt hallotta, nem igazán érek rá. Elmondaná végre, mi a francnak vagyok én itt? - rá is dühös vagyok, nem értem, minek ezek a körök, csak mondja, mit akar. Most komolyan olyan nehéz ez?




outfitmusic
Vissza az elejére Go down
Philip Leclair


Philip Leclair

Hozzászólások száma :
6
Join date :
2023. Jul. 28.
Kor :
35
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Építészmérnök

Josie & Philip Empty
TémanyitásTárgy: Re: Josie & Philip   Josie & Philip Empty2023-08-07, 22:10

Nem volt nehéz kitalálni, hogy az ifjú hölgy nem elégedett a helyzettel. Persze, ez nem tekinthető kizárólagosan az én művemnek, elvégre, már azelőtt is fel volt húzva, mint a kakukkos óra, ellenem, mielőtt ma idekérettem volna. Ő már azelőtt megítélt, hogy egy szót is szóltam volna, és bár ezt speciel már megszoktam, az mindenképp újkeletű jelenség volt, hogy valaki ennyire rossz véleménnyel legyen rólam, tulajdonképpen ok nélkül.
Na, nem mintha olyan sok esélyem lett volna, hiszen úgy tűnt, a lány az élő fába is beleköt, ha az vagyonosabb nála. Ilyen ez, mikor valaki hasraütéssel ítél meg másokat. Persze zavarhatna a dolog, és valahol piszkálta is a csőröm, nem tagadom, ám... az a helyzet, hogy ez jelenleg leginkább annyiban volt lényeges a mi helyzetünkben, hogy... neki kellemetlenebb lesz lenyelni a békát, mikor rájön, hogy együtt kell velem működnie, így, hogy a tiszta lapot még részben sem adta meg nekem, nemhogy egészben. Nyilván úgy érzi majd, hogy a gonosz szörny karmai közé kényszerítem... pedig sem kényszeríteni nem kívánnám, sem szörny, sem gonosz nem vagyok. Pusztán elérem, azt, amit akarok, és ami mindenkinek a legjobb.
Jól láttam, és alaposan figyelemmel kísértem, amint kinyitotta a száját, hogy visszavágjon nekem, de hát sajnos... nem volt mivel. Kénytelen volt elismerni - még ha ki soha nem is mondta volna -, hogy igazam van. És elismerem, láthatta is rajtam, hogy tetszik ez a helyzet. Mikor nem csak hogy igazam van, de ő maga sem tudott vele vitatkozni, hogy így van. Nem is kellett elismernie, elég volt látnom a kifejezést az arcán, a felismerést a szemeiben, ez bőven elegendő volt, hogy érezhessem a diadalt.
Szemöldököm finoman felfelé emelkedett a szavaira, majd egy fejcsóválásnak épp csak nevezhető fejmozdulattal együtt annyit feleltem:
- Köszönöm a lehetőséget, de nem vagyok én léggömb. - És a válaszomból ugyancsak ki nem érezhette, hogy zavarna, a kis szemtelenkedése. Ha neki ettől sikerélménye lett, hát csak mondja, nekem már elég volt a tudat, hogy végre találtunk valamit, amiben nem tudott velem vitába szállni, és ennek ő is tudatában volt.
Mindenesetre, elutasító viselkedése és pukkancs kis jelleme ellenére is, végül csak sikerült rábírni, hogy elinduljon velem befelé. Ez persze némi kis tétovázás okán megszakadt a bejáratnál, aminek következtében kissé közelebb kerültünk fizikailag egymáshoz, mint az tervezett lett volna bármelyikünk részéről is... de... az az igazság, nem volt ellenemre. Már csak amiatt sem, mert viselkedése ide vagy oda, én sem kőből lettem kifaragva, és már első találkozásunk alkalmával is meg tudtam állapítani, hogy gyönyörű. Így közelről pedig még inkább annak tűnt. A "csiszolatlan gyémánt" kifejezés jutott róla az eszembe először. És igen, tényleg, szívesen magamhoz húztam volna, hogy tenyereim alatt érezzem selymes bőrét, és karcsú alakját a karjaim között...
De a pillanat hamar elillant, mikor ujja bökésével kívánt "távolabb lökni" talán magától, és én engedelmeskedtem is a feltételezhető kívánságának, ami persze nekem is érdekem volt, s hagytam magunk között némi plusz teret. Közben emlékeztetve magam arra is, hogy ez nem több, csak üzlet. Abból, ami "több", már elég volt. Nem egyszer és nem kétszer megkaptam a leckét, most már tanulok belőle. Nem kellenek érzelmek, szó sem lehet róluk, EZ nem lehet más, csak amit eleve elgondoltam. Üzlet. Egy kicsit hosszabb játék, amit eljátszunk majd a világ előtt, és annyi. Idővel, ha mindennel végzünk, kétfelé megyünk majd, és éljük tovább az életünket. Mindez csak szigorúan munka lesz! Akármilyen csábítóak is azok a szemek, az a száj... nekem arra kell végig koncentrálnom, hogy íriszeiben a megvetés szikrája égett, és elutasító szavak áradtak felém tőle, most, mikor őszinték voltunk, és még nem vette kezdetét a játék. És minden más, ami később esetleg majd történik a játék során, nem lesz több annál, mint ami!
Ennek érdekében pedig, mély lélegzetet vettem, és nem törődtem mással, kizártam minden zavaros jelecskét, csak a nyers valóságot tartottam szem előtt. Ez üzlet, és ahhoz hideg fej kell.
- Nyugodtan elmondhatja - mondtam tárgyilagosan, utalva rá, hogy valójában kétlem, hogy VELEM személy szerint bármi gondja is lehetne. Rendben, tény, hogy elütöttem, de azt nem mondhatja, hogy nem kezeltem helyesen a helyzetet, én igazán próbáltam jóvátenni a hibám, ő nem kért belőle. Más egyéb közös dolgunk pedig ezidáig abszolút nem volt, tudomásom szerint, szóval... ÉN nem ártottam neki, így nincs is miért gondot látnia bennem. Mindaz, amit rám húzott, puszta előítélet volt a részéről. Hiszen az égvilágon semmit nem tud rólam, tehát nincs is miért utálnia. MÉG biztosan nincs.
De végül továbbindultunk, s legnagyobb örömömre, ő is velem tartott, nem próbált ismét megszökni. Persze megint dacolt, így nem az általam kínált helyre, hanem egy maga választotta székre ült, dehát... nekem úgy is jó volt.
Egy bő pillanatig csak néztem őt, a kis méregzsákot... aminek ez a csinos nő álcázta magát. Kétségtelenül, bármely szemekkel rendelkező ember megállapíthatta, hogy gyönyörű, és az eddigiekből ítélve vág az esze. Persze a kelleténél talán kissé jobban felvágták a nyelvét, de ezt írhattuk a neveltetése és a származási helye számlájára. A bátorsága és a tűrőképessége viszont mindenképp figyelemfelkeltő és elismerésre méltó volt, véleményem szerint.
Miközben én így véleményezgettem őt magamban, persze ő nem állhatta tovább a várakozást, ám épp csak kinyitottam volna a számat a sürgetése nyomán, mikor megcsörrent a telefonja. Orrom alatt megeresztettem egy kisebb mosolyt, arra, hogy ő sürget, aztán egy pillanat múltán mindjárt fontosabb is a telefonja... Egy pillanatig eljátszottam a gondolattal, hogy odamegyek és kiveszem a kezéből, mondván, ha már sürgetett, lássunk hozzá a beszélgetéshez... de az az áldott jó szívem... ahh... az végül is meggyőzött, ha már elnézést kért érte, akkor hagyom, hadd tudja le azt a fontos hívást. Még a pillantásom is diszkréten elfordítottam, mintha nem figyelnék, arra, amit beszél. Na persze, ez szinte lehetetlen volt, elvégre, ahhoz azért közel voltunk egymáshoz, hogy figyelmen kívül hagyhassam a hallottakat. ÉS különben is, az első mondat után amit a kis készülékbe intézett, ember legyen a talpán, aki nem várta volna érdeklődve a folytatást!
Kimondottan különös beszélgetésnek hatott... mindenesetre, legalább nem tartott sokáig. Ez volt az előnye. A hátránya, hogy úgy tűnt, ennek a hívásnak a hatására megint kicsivel pukkancsabb lett Miss Russel, hisz újfent a sürgető hangnemét vette elő.
Egy percig haboztam, de aztán, ahogy arcát kémleltem, s csillogó szemeiben tisztán égett a sürgetés szikrája, hát, megvontam a vállam, amolyan "nekem mindegy" alapon, és igen, szándékosan úgy helyezkedtem még mindig el, hogy közte és a kijárat között álljak félúton, arra az esetre, ha netán megpróbálna majd a szavaim hallatán kicsörtetni innét, akkor el tudjam még kapni időben.  
- Rendben van, hát... ha Önnek ilyen sürgős, akkor rögtön a lényegre térek - bólintottam egyet, és most szándékosan nem fogtam vissza magam, az arcomra volt írva, hogy "te akartad, hát megkapod, pedig én ezt finoman akartam, de ha neked ennyire siethetnéked van, akkor tessék, parancsolj". Nem vártam hát soká, és nem húztam az időt udvarias felvezetéssel, kimondtam a lényeget, kerek-perec. - Azt akarom, hogy legyél a feleségem!
Vissza az elejére Go down
Josephine Russel


Josephine Russel

Hozzászólások száma :
6
Becenév :
Josie, Jojo
Join date :
2023. Jul. 28.
Tartózkodási hely :
LA, szegény negyed
Foglalkozás :
Apja éttermében segít, gyereket nevel

Josie & Philip Empty
TémanyitásTárgy: Re: Josie & Philip   Josie & Philip Empty2023-08-14, 19:43



Philip & Josie

- Igaz... a hólyag találóbb - még a fejem is oldalra biccentem, csak hogy végig mérjem, mennyire illik rá a jelző. Semennyire. Látom én. Ha nagyon őszinte akarok lenni, és mélyen magamba nézni, meg kell állapítanom, Philip Leclair igazán kellemes csalódás. Még a kisugárzása se hasonlítható Dwayneéhez, és eddig se tett semmi olyat, ami miatt egy lapon kellene említenem vele, de... nem vagyok ostoba, és elég csak beugrania Maya mosolygós arcának hogy tudjam, ő is olyan. Mind olyan.
Most mit mondhatnék? Hogy könnyebb így? Nyilván. Mert amíg a hibákat keresem, nehezebben veszem észre azokat a tulajdonságokat, amik imponálnak. Például a végtelen türelmét, hisz nyilván rájátszok, nem vagyok én ennyire hárpia - legalább is nagyon remélem -, de ha azt akarom, szálljon le rólam, nem szabad még csak egy apró okot sem adnom, amiért ne tegye.
Emellett persze vak sem vagyok. Látom én, hogy mennyire jól néz ki, láttam azelőtt is, pont azért vagyok a kelleténél is óvatosabb. Na meg az idegen hely miatt. Ha a saját térfelemen lennék, biztosan nem sétálna ennyire nyugodtan mögöttem. Én viszont itt sem engedem, hogy egy kicsit is gyengének lásson, túlságosan tartok attól, hogy kihasználná.
Na meg a kíváncsiság is elég nagy bennem, ez mondhatni jellemhiba.
- Szép iroda - ennyit azért csak megengedek magamnak, hisz nem őt dícsértem. A hely meg tényleg tetszik, pont olyan, ahová az ember szívesen bejár dolgozni, mert nekem hiába mondják, hogy a környezet nem fontos, tudom én, hogy nagy kamu.
Arra azért nem számítottam, hogy ennyire közel kerül hozzám, és talán még meg is látszik az arcomon. De a saját reakcióim azok, amik a leginkább megijesztenek. Azt hittem, csak a nyálas filmekben van olyan, hogy megáll az idő, és minden, ami körülöttem van, elhomályosodik, csak őt látom. És szinte még azt is, ahogy mellkasa emelkedik és süllyed, de... az is lehet, azt már csak odaképzeltem. Mindenesetre a vészcsengő bejelez, de sajnos nem elég időben, így biztos megint furcsa látványt kelt, hogy csak úgy lökök rajta egyet.
A recepciós tekintetét sikerül elkapnom, látom, hogy rendesen megvan rökönyödöve. Nyilván ez itt nem szokás, de hát... én sem idevaló vagyok. Aztán meg.. még mindig dühít a gondolat, hogy fogalmam sincs, mit akar tőlem. Egyszerűen elképzelni nem tudom, hogy egy ilyen férfi mit akarhat, amit amúgy nem tudna másképp, sokkal könnyebben megszerezni, mert az már az első pillanattól látszik, én nem vagyok és nem is leszek partner... legyen szó bármiről.
- Komolyan? Azért akarja legyalulni az én, és sok más ember otthonát, mert olyan baromira rendes? - negédes mosollyal az arcomon kérdezem, még a pillám is megrebegtetem, de ez is csak egy fél pillanat, arcom hamar visszarendeződik a komoly ábrázatba.
- Fejlesztés... ne nézzen már hülyének... - rázom meg a fejem, mélyet sóhajtok mellé, elvégre miért lett volna akkor ott, ha nem azért, hogy megnézze, mivel mit lehet kezdeni? Eddig a kutyát se érdekelte az a környék, és esküszöm, addig volt jó. Legalább béke volt, ha pénz még kevés is. Most már azt is elveszik tőlünk.
- Bírom, hogy a rengeteg pénzükkel nem tudnak mit kezdeni, és még csak az se számít, kiken gázolnak át... - csevegek, ahogy belépek az irodába, direkt egy másik helyet választva ki. Mintha minden sejtem azon lenne, hogy dacoljon Philippel, és még csak jól is esik, hiába nem egy ízig-vérig felnőtt nőt példáz ez a viselkedés.
A türelmem is kezd elfogyni, így dobolni kezdek az ujjaimmal arra várva, hogy megtudjam, miért vagyok itt. Nem szeretem amúgysem a felesleges köröket, főleg nem, ha olyannal kellene lefutnom, aki közeléből minél hamarabb menekülni akarok.
Persze a felsőbb erő beleszól, a telefonom megcsörren, és Maya és is az amúgyis a labilis idegeimmel játszik. Komolyan, sokszor fontolgatom, hogy szó szerint beleverem azt, mit szabad és mit nem, ahogy azt régen velünk tették, de persze ahogy ránézek, az elhatározás úgy párolog el, mintha ott sem lett volna. Nem lennék képes bántani.
- A lányom vár - hangsúlyozom ki a lányom szót, rendesen nyomatékot adva neki. Jó, szögezzük le, nem hazudok... füllentek csupán, mert akár a lányomnak is hívhatnám, ő meg úgyse jön rá az életbe sem. Szerencsére ebben Maya is nagyon partner. Örömmel nevez anyának, ha azt mondom most olyat játszunk, én meg már csak tudom, mennyire vonzó egy férfi számára egy nő, akinek már van egy gyereke. Csak nem jutok a pokolba azért, amiért ezt kihasználom.
Felvonom a szemöldököm a tekintetét látva. Hát mi ez a "te akartad" nézés? Nem, én baromira nem akartam semmit. Ő akarta, és ő akarja most is. Ezért vagyok itt.
Azt akarom, hogy legyél a feleségem!
Percek is eltelhetnek, amíg én pislogás nélkül meredek rá. Végig járatom a tekintetem rajta újra és újra. Pontosan azt latolgatva, mennyire épelméjű, vagy mennyire van elszállva magától, de... komolyan tűnik. Belőlem viszont előtör a hisztérikus nevetés. Komolyan... még a könnyem is kifolyik hirtelen.
- Hahaha.. ez jó. Nem is tudtam, hogy ennyire vicces vagy... Ki hitte volna? - nevetek. Nevetek még akkor is, mikor az ő arca meg sem rezdül, egy halvány mosoly se ül ki rá, ami arra utalna, tényleg csak viccel.
- Mert ez csak egy vicc, ugye? - lassan állok fel, nagyot nyelek, mert a dühöm megint felülkerekedik, ahogy Philip felé közeledek újfent.
- Nyilván csak egy vicc. Nem lehetsz ilyen egoista barom, hogy idehozatsz kényed kedved szerint... ezért - szemeim összeszűkülnek, mintegy jelezve neki, jól gondolja meg a választ, mert vagyok azon a szinten, hogy beverem a képét. Micsoda bunkóság ez!





outfitmusic
Vissza az elejére Go down
Philip Leclair


Philip Leclair

Hozzászólások száma :
6
Join date :
2023. Jul. 28.
Kor :
35
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Építészmérnök

Josie & Philip Empty
TémanyitásTárgy: Re: Josie & Philip   Josie & Philip Empty2023-08-30, 20:55

- Milyen érdekes, hogy engem akar mindenáron ilyen módon minősíteni, pedig kettőnk közül maga viselkedik úgy, mint a felfújt tudja mi - feleltem, s direkt nem használtam ugyanazt a konkrét jelzőt, mint ő. Okos kislány, rájön ő magától is, hogy a hólyagra gondoltam. S talán arra is, hogy igazam van. Megint. Természetesen. És ezt nem azért gondoltam, mert beképzelt lennék, egyszerűen csak jó a szemem, és láttam a különbséget kettőnk között. Ő az alapján ítélt meg engem, és sorolt saját maga mögé, hogy mit képzel el a magamfajtákról, én meg az alapján ítéltem meg őt, és soroltam nagyjából magam mellé valónak, hogy mit láttam, mit tapasztaltam tőle és rajta. Láttam a negatív értékeit is, de a pozitívakat is, ő ellenben nem kereste ez utóbbiakat, elkönyvelte inkább, hogy az mind csak őbenne van, és a magafajtákban.
- Köszönöm, nekem is tetszik - biccentettem kissé érdeklődőn oldalra a fejemet. Igen, némileg talán meglepett, hogy ezt hangosan is kimondta, és közben vagy utána nem harapta el a saját nyelvét, amiért ez kiszaladt a száján.
Az tény volt, hogy nem nagyon tudtam hová tenni a viselkedését. Még amikor felizzott közöttünk a levegő, akkor is... nem is tudom, az az érzésem támadt, hogy nem csak én egyedül érzek olyan dolgokat fellángolni magamban egy pillanatra, amikből nem kérek. Habár, ez talán nem is meglepő, vagy legalábbis olyan téren nem, hogy... megállapíthattam, én emberből vagyok... és hát igen, ő is. Szóval talán a nagy egyesülésünkben, mint rövidebb idejű üzleti partnerek, nem feltétlenül tagadunk majd meg magunktól minden kellemes percet, ha úgy adódik lehetőség... Vagy talán ha mindennek vége lesz köztünk, mint partnerek ilyen téren, akkor utána... ki tudja, talán egy búcsúkör erejéig elviszem vacsorázni, és... lehet egy kellemes esténk, ha ő is akarja. Több biztosan nem. Abból nyilván egyikünk sem kérne. Ha pedig nem... ha nem kér belőlem ilyen módon, ha leküzdi inkább magában ezeket a fura vibrálásokat irányomba, hát akkor azért sem fogok megsértődni. Erőltetni biztosan nem fogom. Én szívesen esélyt adnék egy érzelemmentes és kötelességektől mentes, közös megegyezésen alapuló, kellemes estének, de azt is éreztem, hogy ő valószínűleg előbb vonulna apácának, mint hogy kimondja, elismerje, hatással vagyok rá.
- Nem szokásom "gyalulni". Építész vagyok, nem buldózer. Értelemszerűen, az építés a szokásom. Ha már mindenképpen a szakmám okán akar kegyed engem ennyire utálni, legalább legyen vele tisztában, hogy mit csinálok. Ha valami menthető, meg szoktam hagyni - feleltem, mosolyára fittyet hányva, szigorú, komoly hangon, mert komolyan is beszéltem. Sosem szerettem rombolni. Ha valami még használható volt, akkor használtam is. Szerettem, ha valami menthető, ha az alapok még jók, ha van mire építeni... Néha persze sajnos nem volt mit tenni, csak letisztítani lehetett a területet, hogy újat alkossunk, de ha van más mód is, miért ne használnánk azt? Ha náluk bármiféle munkába is belekezdek majd... nem célom, hogy mindent leromboljak majd, ami most ott áll. Főként, mert láttam a rajzait... tudom, hogy ami van, menthető lenne!
- Érdekes... bírálja a fejlesztéseket, pedig úgy láttam... nem én vagyok az egyedüli, aki szívesen szépítené azt a környéket. Vagy ez csak a maga kiváltsága? - kérdeztem ártatlanul, erősen utalva mindarra, amit a füzetében láttam, melyet ugye, hátrahagyott, miután hozzám vágta.
- Talán jobb lenne, ha mi is csak egy füzetbe rajzolgatnánk az ötleteinket, és sose válna belőle valósággá semmi, mert nem telik rá, hogy valódivá tegyük az álmainkat? - szúrtam vissza, hiszen, ha már támadunk, szurkálódunk, ne csak ő bírálhasson engem. Ő pedig nem tagadhatta, hogy vele ez a helyzet, hogy igazat mondok, és jól látom a helyzetet!
De persze, ahogy az események előre haladgatnak, egyre-egyre érdekesebbé is kezdenek válni a dolgok. Pedig eleve nem voltunk szerintem unalmasak.
Néztem őt egy bő pillanatig, összeszűkült szemekkel, kijelentése nyomán. Nem mondhatnám, hogy biztos vagyok benne, de úgy véltem, talán a kijelentésével azt kívánhatta elérni, hogy minél hamarabb békén hagyjam? Nos, ha ez volt a vágya, sajnos csalódni fog. Talán ez bejön az olyan férfiaknál, akik valóban kikezdeni akarnak vele, de nekem nem ez volt a szándékom. És különben is, nem most jöttem le a falvédőről, már tudtam róla, hogy nevel egy gyermeket. Tény, hogy nem igazán terveztem bele a mi kis közös ügyünkbe ilyesmit, de... mindegy, hátha ő is partner lesz benne, és nem ragaszkodik hozzá, hogy a közelembe engedje, vagy a maga közelében tartsa. A telefonbeszélgetés nyomán is el tudtam képzelni, hogy nem törne össze lelkileg, ha kicsit más foglalkozna azzal a gyerekkel, és nem neki kéne. Persze, ki tudja, vannak, akik szeretnek szenvedni, gondolom egy részük eleve azért vállal gyereket. Bár, nyilván nem mondhatom biztosra, ez csupán vélemény, hisz nekem nincs, és nem is nagyon terveztem, legalábbis nem látnám okát, ha egyszer érzelmekben sem gondolkodom az életemet és jövőmet illetően, ellenben, a gyerekekhez az azért nem ártalmas, sőt... Igaz, ez a szüleimet sem zavarta, de... azt az életet és érzelmi "támogatást" nyilván nem kívánnám lemásolni. Arról pedig ugye nem tehetek, hogy én azt tanultam meg ilyen téren, hogy az érzelmek csak bajt okoznak, és az érzelmi kötődés veszélyes. Én legalább nem kívánok ennek okán érzelmileg megkínozni senkit, se egy valódi feleséget, sem pedig egy gyereket. Ha ezek közül nekem egyik sincs igaziból, akkor értelemszerűen sérülni sem fog senki, amiatt, mert én nem akarok szeretni.
Kijelentésem nyomán először úgy tűnt, talán sokkot kapott... de én továbbra is kedves voltam, és türelmesen vártam, hogy rájöjjön, valóban elhangzott a mondat, amit mondtam. Gondoltam, neki volt még az imént sürgős, szóval ha most mégsem siet már, emésztgesse csak nyugodtan, ameddig szeretné, én ráértem, igazán.
Aztán bumm! Nevetésben tört ki. Tettem egy nyugtázó fejmozdulatot, de amúgy nem kommentáltam a dolgot, úgy voltam vele, hogy végülis, ez még a jobbik eset, mintha felpattanva rám vetette volna magát, és ütni kezdett volna, hogy például micsoda undorító paraszt vagyok, vagy mit képzelek én magamról... Bár, aztán úgy tűnt, talán elkiabáltam a dolgot... Vagyis, a kérdései, a gondolata, hogy nyilván csak vicceltem, erre utaltak, hisz aztán, mikor én nem ejtettem ki a számon egy megnyugtató, helyeslő mondatot, hogy igen, csak vicceltem, persze, akkor már felállt, és elindult felém, és nem tűnt úgy, hogy a nyakamba tervezne ugrani az ötlet hallatán. Persze, ez nem meglepő, dehát... az ő hibája, ő akarta hamar hallani az ittléte okát. 
- Még mielőtt hisztirohamot kapnál... előbb esetleg meghallgathatnád az ajánlatomat. Persze... csak ha ráérsz - utaltam egy kicsit lenézőre sikeredett mosollyal, arra, hogy az előbb még sietett volna haza, és sürgetett, hogy mit akarok tőle. Hát tessék. Már tudja. Legalábbis a lényeget. - És én a helyedben ráérnék, mert lehet, hogy véletlenül átvettem a banktól a tartozásotokat, így a családod étterme jelenleg tulajdonképpen az enyém is... Úgyhogy, ha jót akarsz magatoknak, szerintem ülj le, és hallgass végig türelmesen. Mert megsúgom... jól járnátok, ha meghallgatnál, és elfogadnád, amit javasolok. - Majd, mikor mondandóm végére értem, a hatás kedvéért szépen kikerültem őt, és ezúttal én ültem le az asztalhoz, egész pontosan az egyik asztalfőre, és úgy pillantottam fel rá, várva, hogy mit kíván lépni. Nem mintha hagytam volna csak úgy távozni, de szerettem volna, ha úgy érzi, mintha hagynám. Hadd legyen meg neki a szabad választás illúziója. Szívem szerint nem nyúlnék aljasabb kijelentésekhez, ha nem muszáj. De csak rajta állt ez. Ha marad, jó, ha viszont elindul kifelé... nos, fogalmazzunk talán úgy, hogy tudom, hol találok buldózert, ha az ösztönzőbb a számára.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Josie & Philip Empty
TémanyitásTárgy: Re: Josie & Philip   Josie & Philip Empty

Vissza az elejére Go down
 
Josie & Philip
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Philip Leclair

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hell Gate :: Világok harcai :: Föld :: Los Angeles-
Ugrás: