A Hell Gate FRPG ötvözi a Lucifer hétköznapi, nyomozós, misztikus karakterdrámáját a Constantine okkult atmoszférájával, rendhagyó esszenciát biztosítva a játékosnak
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  TaglistaTaglista  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Teremtés Történet

Discord Server
Infobox
Legutóbbi témák
Lucifer Morningstar
2024-03-26, 17:54
Ethan Burns
2024-03-12, 21:47
Lucinda Loft
2024-02-28, 15:57
Lucifer Morningstar
2024-02-22, 20:14
Isobel Parker Green
2024-02-21, 23:57
Alexander Morningstar
2024-01-23, 20:46
Arlene Young
2024-01-15, 20:04
Bastien L. Saint-Clair
2023-12-14, 18:14
Vendég
2023-11-23, 14:08
Top posting users this month
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (31 fő) 2021-09-22, 02:40-kor volt itt.

Megosztás
 

 Marc és Heaven - "Az új kis jövevény"

Go down 
SzerzőÜzenet
Marcus Donovan Killman


Marcus Donovan Killman

Hozzászólások száma :
9
Becenév :
Marc
Join date :
2020. Mar. 03.
Kor :
30
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Bunyós

Marc és Heaven - "Az új kis jövevény" Empty
TémanyitásTárgy: Marc és Heaven - "Az új kis jövevény"   Marc és Heaven - "Az új kis jövevény" Empty2020-03-15, 23:28

Amikor a napok néha összefolynak, nem igazán tudom mindig követni, hogy épp hétfő van-e vagy szerda... Ez ma reggel is így volt, amikor arra ébredtem fel, hogy Teo áll az ágyam mellett, és egyik kezével magához öleli a szuperhősös kispárnáját, a másikkal meg engem bökdös, tegyük hozzá, könnyes szemekkel, bűnbánó ábrázattal... Ebből úgy arra következtettem volna először, hogy most akkor vagy kiömlött, vagy összetört valami, vagy ilyesmi... de egy biztos, kávé előtt takaríthatok...
- Mi a baj, tökmag? - kérdeztem sóhajtva, és egy nyitott szemmel néztem a gyerekre, mert a másik még nem akart kinyílni. Nem, most nem amiatt, hogy beverték, csak még nagyon reggel volt, bőven elégnek éreztem egyet kinyitni.
- Hánytam - jelentette be nekem fiam, és közben szipogott, és a pizsamájába törölte az orrát. Na, erre azért már kinyílt a másik szemem is.
- Igen? - kérdeztem vissza, és elmés válaszom nyilván bárkinek elárulhatta volna, hogy úgy amúgy nem sűrűn beteg a gyerek... szóval még nincs egy olyan nagyon betanult pániktervünk az ilyesmire. Általában a problémájától függ, hogy a szomszédba megyek-e segítségért, vagy az orvoshoz viszem a gyereket... általában nem egyedül oldom meg, ez az egy az állandó, minden esetnél.
Teo, kérdésemre válaszul bólogatott. Én meg gondolkozni kezdtem, miközben nyögve felültem, és megdörgöltem a képem. Ahogy én lassan függőlegesbe kerültem, ő persze nem teketóriázott tovább, már mászott is fel az ágyamra, és bújt befelé a takaróm alá. Én magamban azt próbáltam belőni, milyen nap van... és hova írtam fel a gyerekorvos számát, hogy megtudakolhassam, mikor rendel ma...
- Más baj nincs? - tettem még fel a kérdést, miközben forogva nézelődtem, hova dobtam le vajon az este a pólómat... Teo a fejét rázta, én meg bólintottam, hogy oké, elhiszem neki, hiszen általában nem tartotta magában, ha bármi olyan baja volt, hogy fájt valamije, vagy ilyesmi, hiszen tudta, hogy olyankor extra szeretgetés jár neki a kedvenc dadusaitól.
Közben megtaláltam a pólómat, amit fel is húztam, és elindultam megkeresni, amit meg kell. Azt gondoltam, a telefonszámmal kezdem. Igaz, hogy feltúrtam érte a nappalit, és végül a konyhában, a hűtőre tűzve találtam meg... de nem baj, meglett. Felhívtam a rendelőt, ott közölték velem, hogy délig vannak ma, és mint kiderült egyébként, szerda van... szóval mondták, hogy nyugodtan vihetem a gyereket. 
Mikor ez megvolt, bekapcsoltam a kávéfőzőt, és elmentem megkeresni a "bajt", hogy elintézzem a takarítást, amíg az lefő. Gyorsan kiderült, hogy a takarítás egész pontosan mosást jelent majd, úgyhogy Teo ágyneműje rövid úton a mosógépben landolt.
Hamarosan lefőtt a kávé, az én reggelim ezzel meg is volt oldva, Teót is megkérdeztem, kér-e valamit, de csak a fejét rázta, és elbújt a párnámban, úgyhogy ezt a kérdést elég gyorsan rövidre is zárta. Míg én megkávéztam, ő bujdokolt, utána felöltöztettem, és én is rendbe szedtem magamat. Mondjuk, mire én elkészültem, őt öltöztethettem is át újra, mert elintézte azt, ami rajta volt... khm... meg a takaróm, amiért bűnbánóan is lesett rám, amikor kiléptem a fürdőszobából. De mikor mondtam neki, hogy nem haragszok érte, megnyugodott. Ez is mind ment a mosógépbe, és újra felöltöztettem Teót, aztán nem is húztam tovább a dolgot, indultunk a dokihoz, ahol már jó páran várakoztak kisebb-nagyobb gyerekekkel, úgyhogy nekünk is várni kellett.
Még csak úgy húsz perce várakoztunk, de már zsongott a fejem, Teo az ölemben heverészett, a szótlanságát otthon felejtette, itt már lelkesen magyarázott, mindenféléről, amit útközben láttunk, kezdve a fura szagú néniről, aki elment mellettünk, meg a borzas kutyáról, akit a szembe szomszéd sétálni vitt, mikor mi is indultunk, és a lista nem ért véget, fiam elég jó megfigyelő volt, minden apróságot megjegyzett, és persze nekem is felhívta rájuk a figyelmemet. Fogalmam sincs, hogy ez minden gyereknél így van-e, de ő nagyon figyelt mindenre és mindenkire. Én feleennyire se figyeltem semmire és senkire, kivéve persze őt... meg hát, Heavenéket. Az én érdeklődésem itt nagyrészt be is zárult. Teo tök más volt.
Ő csak magyarázott és magyarázott, én egy idő után már nem nagyon tudtam odafigyelni, elvesztettem a fonalat a sokadik embernél, akit ő látott és megfigyelt. Egész addig, mígnem egyszer csak meghallottam egy ismerős nevet...
- Mit mondtál? - néztem le a gyerekre, azt akarva, hogy ismételje meg, mert biztos voltam benne, hogy rosszul hallottam, amit mondott. Esküdni mertem volna, hogy azt hallottam, hogy nem baj, hogy ő hányt, mert nem nagy dolog, Heaven is hányt a múltkor, és ő is azt mondta, hogy nem nagy dolog, nem kell miatta izgulni. De Teo megismételte a szavakat, és ugyanaz jött ki belőlük megint... én meg csak lestem rá értetlenül, azon agyalva, mikor maradtam én le arról, hogy Heaven hányt, és rosszul volt...?! Múltkor ő hányt, most meg a gyerek, és én erről csak most szerzek tudomást...?! Miért csak most hallom én ezt?! Értetlenül és zavartan meredtem magam elé, de Teo nem törődött velem, magyarázott tovább valamiről... én pedig magamban azon kezdtem el gondolkodni, hogy bosszant a dolog... Heaven dolga, de... azt nem értettem, miért bosszant annyira...
Végül, már épp kiegyeztem magammal, hogy a dolog azért zavar, mert most Teo is beteg, mikor végre szólítottak bennünket, szóval fel kellett kapcsolni a villanyt a fejemben, fogtam a gyereket, és bevittem a dokihoz.
Nem voltunk bent túl sokáig, hamar megállapította az orvos, hogy valószínűleg egy kis gyomorrontásról lehet csak szó. Teónak semmi más baja nem volt igazából, a hányáson kívül, szóval azt mondta, kapjon kímélő étrendet, és figyeljek rá, igyon sokat, ha meg bármi gond van, vagy új panasza lesz, jöjjünk vissza.
Ezután hazamentünk, és persze Teo első útja a tévé elé vezetett volna, de nem igazán vágytam hányást takarítani a kanapéról... meg hát, ismertem őt, ennyi séta után alvás lesz a mese vége, akkor már inkább kezdjük is a programot az ágyában, így nem ébresztem fel, amikor átviszem. Ágyba parancsoltam hát, azzal a felszólítással, hogy ő választ mesét, én meg felolvasom amit akar, de az ágyban legyen, mire megyek. Bólintott, és elszaladt a szobája felé, én meg csináltam neki teát, és kerestem egy kisebb műanyag tálat is, mielőtt utána mentem, hátha sikerülne rávenni, hogy ha hánynia kell megint, célozzunk abba... Remény hal meg utoljára...
Mikor beléptem a gyerekszobába, elég nehéz lett volna nem észrevenni, hogy a fiam az ágyán feküdt hason, és épp valamit nagyon nézegetett, ami a lepedőjén hevert, de mikor meghallott engem, rárántotta gyorsan a kedvenc párnáját arra a dologra, és rávetette önmagát is a párnára, amolyan "Nem csináltam ám semmit!" típusú vigyorral az arcán. Erre válaszul én meg rávágtam neki az "Én meg nem hiszem ezt el!" fajtájú fejemet, amire már jó előre megrázta a fejét, mikor még nem is kérdeztem semmit.
Végül kb. öt perc alatt megtört, és megengedte, hogy megnézzem, mit dugdosott a párna alatt. Azt hittem, majd valami egész más lesz, de csak valami fura lap volt, fura képpel rajta, egész addig nem is értettem, minek kellett ezt elrejteni, amíg közelebbről meg nem néztem... Merthogy, egy ultrahangos kép volt... egy kép, és rajta...
- Nézd apa, pont olyan, mint egy halacska! - bökött ujjával Teo a kép közepére, és én falfehér arccal nyeltem egy nagyot. Igen, nekem is halacskának tűnt, csak... nekem pont nem olyannak, mint amilyennek neki. Nekem egész más halacskának tűnt az ott... És ezután, hogy ezt megláttam, nagyon nehéz volt elvenni a szemem a képről, a "halacskáról", a névről a kép felső sarkában... és a dátumról, ami szerint a kép nemrég készült...
Fogalmam sincs, ezután hogy voltam képes mesét olvasni Teónak, de nagy nehezen megoldottuk, még ha közben végig azon a képen járt is az eszem, amihez a gyerek ragaszkodott, hogy foghassa, miközben olvasok... ez pedig, ha lehet, csak még nehezebbé tette az egész dolgot! Már úgy vártam, hogy elaludjon, hogy akár altatót is énekeltem volna neki, csak történjen már meg...!
Végül meg is történt, és én óvatosan kivettem a képet a kezéből, majd kimentem a szobából. Még alig csuktam be magam mögött az ajtót, amikor már a kezemben volt a telefon, és írtam is az üzenetet, Heaven számára címezve, hogy amint tud, azonnal jöjjön át, mert szeretnék beszélni vele, valami nagyon fontos dologról! Aztán leültem a kanapéra, leraktam magam elé az asztalra a képet, és megpróbáltam... felfogni, amit látok.
Nem is tudom meddig ültem ott, a képre meredve, csak akkor kaptam fel a fejem, amikor hallottam, hogy nyílik az ajtó, és oda pillantva láttam, hogy Heaven jött meg. Alig lépett be az ajtón, én már álltam is fel, odamasíroztam, ahogy pedig az ajtó becsukódott mögötte, gondolkodás nélkül fordítottam el a kulcsot a zárban, és utána zsebre is vágtam, nehogy esélye lehessen megkaparintani.
- Azonnal beszélnünk kell! - Ez volt hozzá az első mondatom, és várakozón néztem rá, hogy van-e bármi ellenvetése, bár, ha lett volna, akkor is beszélnénk, mert addig én innét nem eresztem, míg AZT meg nem magyarázza nekem!
Vissza az elejére Go down
Vendég

Vendég
Anonymous


Marc és Heaven - "Az új kis jövevény" Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marc és Heaven - "Az új kis jövevény"   Marc és Heaven - "Az új kis jövevény" Empty2020-03-16, 18:27

Fárasztó napom volt, mert szerencsére jól ment a virágüzlet. Sokan betértek oda, hogy aztán valamilyen virággal együtt távozzanak. Mindig mosolyogva elegyedtem beszélgetésbe a betérő vevőkkel, de akkor is, amikor egyértelmű volt, hogy valaki csak nézelődik vagy az árak után érdeklődik csak. Legalább a sok vevőnek köszönhetően kicsit képes voltam nem gondolni a bűntudatomra, hiszen még nagymamámnak se szóltam arról, hogy hamarosan bővülni fog a családunk, pedig lassan ideje lenne már. Örökké én se titkolhatom, de akkor se tudtam rávenni magam, hogy beszéljek erről. Előbb talán az apával kellene, de az még nehezebb volt. Féltem a reakciójától, vagy attól, hogy úgy érzi majd, hogy csapdába esett, pedig nem volt szó semmi ilyenről se. Ha nem akarna részese lenni a gyermekünk életének, akkor egyedül is megoldanám. Megannyi egyedülálló szülő él  a világban, biztosan nekem is menne. Nem tudnám ezért hibáztatni őt, de senkinek se lenne joga arra kérni, hogy valamilyen módon mondjak le róla. Soha nem tudnám megtenni, egyszerűen még a gondolattól is kirázott a hideg. Talán amiatt is éreztem így, hogy tudtam milyen érzés az, amikor a családod lemond rólad és úgy tesz, mintha nem léteznél.
Rettegek és minden egyes alkalommal, amikor hazaértem még inkább eluralkodott rajtam a bűntudat. Elég volt csak meglátnom a nagyi boldog mosolyát, vagy a fáradozásait, hogy valami finom vacsorával tudjon várni és már is úgy éreztem, hogy hálátlan vagyok, amiért még ezt az örömhírt se tudom megosztani vele. Egyszerre volt ez örömhír, meg nem is. Féltem az emberek reakciótól, de legfőképpen attól, hogy talán soha nem leszek elég jó anya a saját gyermekemnek és esetleg a saját önfejűségemnek köszönhetően nem fog mindent megkapni, amit más családtól megkaphatna. A gyomrom összeszorult erre a gondolatra, de szerencsére a telefonom rezgése kicsit kiszakított az önmarcangolásomból még mielőtt leülhettem volna vacsorázni. Nem értettem, hogy mi lehet ennyire fontos, de miután megittam a teámat újra belebújtam a kabátomba és elindultam Marc házába. Reméltem, hogy nem kisfiával történt valami, mintha nagyi említette volna, hogy beteg lett, de bevallom, hogy nem igazán figyeltem arra amit mondott. A gondolataim túlzottan bekerítettek és alig hallottam meg, vagy vettem észre, hogy mi is történik körülöttem.
Kopogtam párat az ajtón, majd egyszerűen besétáltam. A csengőt inkább hanyagoltam, mert nem szerettem volna, ha Teo netalán felébredne rá, ha esetleg ledőlt már aludni. Alig csuktam be magam mögött az ajtót, még sapkámat se volt időm levenni, amikor már ott állt előttem Marc. Mellettem elnyúlva be is zárta az ajtót, aminek köszönhetően kicsit értetlenül néztem rá.
- Tudom, megírtad már és ezért vagyok most itt. – próbáltam higgadt maradni, de nem teljesen ment. Ez a fajta viselkedése számomra is ismeretlen volt. Nem értettem, hogy mi ütött belé. – Tudod, ez elég ijesztő, hogy ránk zárod az ajtót. Ez már részben emberrablás, nem? – megköszörültem a torkomat, majd kibújtam a csizmámból, felakasztottam a kabátomat és elindultam a nappali felé. Leültem a kanapéra és várakozóan néztem rá. – Mi volt ennyire fontos, hogy nem várhatott reggelig vagy legalább vacsora utánig? Teo jól van? – néztem rá aggódva, mert mi van akkor, ha vele történt valami? Na, azt már nem élném túl, de akkor minek zárta volna ránk az ajtót? Ez egyre furább volt, de egyelőre próbáltam csillapítani minden egyes félelmemet, eddig mindig annyira figyelmes és gyengéd volt velem. Nem hiszem, hogy képes lenne bántani, de pont ezért ijesztett meg, mert úgy éreztem, hogy számomra ismeretlen helyzetbe sétáltam be, mert zaklatottnak tűnt, de nem olyan módon, mint esetleg máskor szokott. – Szóval? – néztem rá tanácstalanul és reméltem hamarosan választ kapok.
Vissza az elejére Go down
Marcus Donovan Killman


Marcus Donovan Killman

Hozzászólások száma :
9
Becenév :
Marc
Join date :
2020. Mar. 03.
Kor :
30
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Bunyós

Marc és Heaven - "Az új kis jövevény" Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marc és Heaven - "Az új kis jövevény"   Marc és Heaven - "Az új kis jövevény" Empty2020-03-17, 13:08

Sokszor éreztem már úgy magam, hogy más ütemben "ment nekem a film", mint másoknak... máshogy, mint a valóságban. A dolgok néha lelassultak, vagy éppen felgyorsultak. A helyzettől függően. Ez a nap is ilyen volt. Attól a perctől fogva, amikor megláttam azt a képet Teónál... a dolgok körülöttem, úgy éreztem, belassultak... Zavart éreztem magamban, és... más, furcsa érzéseket, amiket nem nagyon tudtam megmagyarázni. Mint, amikor Teo elmondta, hogy Heaven a múltkor hányt. Dühített, hogy nem tudtam. Most meg, hogy láttam azt a képet, a dolog még jobban dühített... mert azt még én is tudtam, hogy a terhes nők szoktak hányni, és az a valami a képen pedig...
Dühített a gondolat, hogy Heaven... valaki mással is volt. Mert abban egészen biztos voltam, a legelső perctől fogva, hogy nem lehet az enyém... nem lehet, hiszen mi mindig... vagyis, én mindig... vigyáztam. Teo után nem akartam több meglepetést, ő épp elég volt nekem, nem akartam újabb váratlan telefont, szóval Heaven előtt is, de azután is vigyáztam, hogy Heaven és én elkezdtük ezt a... dolgot. Mert mi nem voltunk együtt... Úgy nem. Nem voltunk pár. Csak néha nálam aludt, és az nem csak alvás volt. Ő megértett, és nem nézett le, szerette Teót is, és... jól megvoltunk, néha volt közünk egymáshoz, de akkor is vigyáztam! Szóval nem lehet az én gyerekem, vagyis mással is le kellett feküdnie! 
Azt, igaz, nem egészen értettem, ez miért zavar... mert nagyon zavart, amikor rá gondoltam, pedig... mi nem voltunk együtt... sosem volt szó olyasmiről, hogy szeretnénk egymást, vagy bármi ilyen dolog volna, csak... megvoltunk együtt... nem volt több... És mégis zavart... zavart a gondolat, hogy valaki más is szerepelt az életében, és az a valaki mostantól... Heaven családja lesz... mert egy gyerekkel már család lesz az ember, szóval Heaven és az a másik illető így már család, ők hárman... vagyis négyen, Heaven nagymamájával, és ezzel Heaven nyilván meg is szűnik velünk lenni, velem biztosan, mert az a másik nyilván nem akar majd a képben látni. Meg Heaven se olyan lány... most, hogy családja lesz, nyilván nem kér majd többet ebből a kalandból, hiszen sokkal jobbat kap. Minket pedig majd el is felejt... 
Ettől dühös voltam, és... zavart a dolog, és... nem tudom, hülye érzés volt, idegen, ilyet még sosem éreztem... meg tudtam volna ölni, azt a másikat...!
Fogalmam sincs, hogyan vészeltem át az időt, amíg várnom kellett... de hálás voltam érte, hogy az idő nagyobbik részében Teo aludt inkább... egyrészt, reméltem, hogy kialussza a rosszullétet, meg míg alszik, addig se hányt, és... legalább én is kikapcsolhattam... Mert inkább kikapcsoltam, egy idő után, mert ahogy járt az agyam, csak arra gondoltam, hogy ütni akarok... A házat meg nem akartam, és Teo előtt se kellett volna, csak az volt a baj, hogy a tekintetem folyton visszatért AHHOZ a képhez az asztalon... Néha a kezembe vettem, megforgattam, nézegettem közelebbről-távolabbról azt a kis... "halacskát", ahogy a fiam nevezte... Ja, halacska, csak mégse halacska... az egy... valami... amiből gyerek lesz... tudom... egy gyerek... Heaven fia vagy lánya... valaki mástól.
Egyszerre volt áldás és átok, amikor Heaven megjött, mert tudtam, most ez nagyon nem lesz jó, de... de akkor is tudnom kellett! Tudni akartam! Az igazat akartam! És nem akartam, hogy esélye legyen elmenekülni, ezért is zártam be az ajtót mögötte, és dugtam el a kulcsot. Mert attól tartottam, megpróbál majd elmenni, amikor nekiszegezem a kérdést. 
- Lehet emberrablás, ha akkor igazat mondasz - válaszoltam, bár... úgy éreztem én is, hogy hülyén csinálom, hiszen nem is tudom miért érzem úgy, mintha megcsalt volna, nem tette, mert nem is vagyunk együtt, nem volna jogom számonkérni, mit tett... és valamiért mégis ezt tettem épp. 
Követtem őt, vissza a nappaliba. Néztem némán, összeszorított ajkakkal, és mellkasom előtt összefont kezekkel, ahogy leül végül a kanapéra. Egy részem nem akarta megkapni a válaszokat, de a másik... tudni akarta, bármilyen rossz is, hiszen... már megszoktam, hogy minden tropára megy az életemben, mindenből én jövök ki vesztesen. Heaven és én túl jóban voltunk, tudnom kellett volna, hogy ennek is vége lesz, számítanom kellett volna rá. És most van vége. Csak még nem mondta meg. 
- Teo alszik. Elrontotta a gyomrát, hányt, de a doki szerint rendben lesz. - Igaz, nem erről akartam beszélni, de ő kérdezte, és még ha el is határoztam, hogy nem térek el a tárgytól, Teo kivétel volt... mert mindketten szeretjük a kis kölyköt. 
Sóhajtottam. Unszolására előre léptem, oda, elé, az asztalhoz, és felfordítottam a képet, amit az előbb fordítottam le, mikor felkeltem, onnét, ahol most ő ült.
- Tudni akarom, kivel feküdtél még le rajtam kívül?! Kinek a gyerekével vagy terhes? - vettem végül nagy levegőt, és egyetlen szuszra hadartam el neki a két kérdést, amik engem most érdekeltek, annyira, hogy még "elrabolni" is hajlandó voltam őt.
Vissza az elejére Go down
Vendég

Vendég
Anonymous


Marc és Heaven - "Az új kis jövevény" Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marc és Heaven - "Az új kis jövevény"   Marc és Heaven - "Az új kis jövevény" Empty2020-03-17, 21:43

A szívem zakatolt minden egyes lépéssel, amivel közelebb kerültem Marc és Teo otthonához. Egy aprócska hang a fejemben azt suttogta, hogy inkább forduljak meg és menjek haza, vagy akár világgá is, hiszen részben már utóbbiban is van tapasztalatom. Nem csak az addigi életemet, barátaimat hagytam magam mögött, amikor a szüleim úgy döntöttek, hogy meghaltam a szemükben, mert követni akartam a saját álmaimat és vágyaimat, hanem még a várost is magam mögött hagytam. Viszont úgy éreztem, hogy most még rosszabb fog rám várni. Mi van akkor, ha valahonnan megtudta és netalán kiakad, hiszen soha nem mondtuk a másiknak, hogy szeretlek, vagy egy pár lennénk. Néha mondjuk majdnem kicsúszott a számon a kérdés, hogy akkor mi is van közöttünk, vagy ő mit is érez, vagy éppen az a bizonyos szó, de aztán szerencsére mindig időben sikerült a nyelvemre harapni, mert mi van akkor, ha számára csak egy kellemes időtöltés voltam és nem több? Ha számára csak egy segítség vagyok, aki segít a fiával és néha neki a sebeinek ellátásában, vagy éppen más téren. A gyomrom görcsbe rándult, a kezem hasamra siklott és mély levegőt vettem, amit ezek után lassan fújtam ki. Muszáj volt megnyugodnom. Nem számít, hogy mi lesz, akkor is megtartom a babát. Efelől kétségem se volt, afelől már annál inkább, hogy ez miként fog menni, de egyelőre nem akartam ezen agyalni, elég volt most arra koncentrálnom, hogy meg tudjam mi történt és miért üzent olyan furán.
A baljós érzések és a félelem még inkább lecsapott, amikor bezárta mögöttem az ajtót, hiszen soha nem tett ilyet. Tényleg nem értettem, hogy mi ütött belé, hiszen úgy tűnt, mint akit az ideg éppen darabokra tép. Rossz híreket kapott, vagy én aggódtam megint túl a dolgokat és Teoval történt valami? Bár akkor meg minek zárná be az ajtót? Nem értettem, egyszerűen képtelen voltam a dolgok mögé látni, viszont a szavaira felkaptam a fejemet.
- Soha nem hazudtam neked, így fogalmam sincs, hogy miért mondod ezt. – hiszen tényleg nem tettem. A terhesség és a gyerek se jött soha szóba köztünk, mostanság meg pláne nem. Az, hogy nem mondtam el, az nem volt hazugság, maximum titok, de hazugság semmiféleképpen se, mert nem tagadtam le! Miközben testtartását és arcának vonásait fürkésztem akaratlanul is arra gondoltam, hogy mindig is ekkora darab volt, vagy csak most a viselkedése miatt tűnik ilyen nagynak és ijesztőnek, de az is lehet, hogy én mentem össze még inkább a mosásban.
- Örülök, hogy nincs semmi komolyabb baj. Ha segítség kell, akkor nagyi szívesen segít, de akár én is vehetek ki szabadságot. – ajánlottam fel kedvesem, mintha csak ettől remélném azt, hogy minden visszazökken a normális kerékvágásba, de talán túlzottan naiv voltam. Ha azt hittem, hogy ő soha nem fog igazán a lelkembe gázolni, mint a családom tette, akkor tévedtem, mert a következő pillanatban megtette. Szinte fel se fogtam, hogy mit teszek, csak akkor döbbentem rá a tettemre, amikor a csattanás jellegzetes hangja megütötte a fülemet. Soha nem ütöttem meg még, de most megtettem. Tenyerem arcán csattant, amibe minden erőmet beleadtam. Ott álltam előtte, sebzett lélekkel és sírásra görbülő szájjal.
- Mi van??? – kérdeztem meg döbbentem, de még mindig csendesen, mert egyszerűen sokként ért a dolog. Sietve töröltem le a megjelenő könnycseppet, mintha csak egy porszem lenne. - Tudod, én tényleg szeretlek, de nálad nagyobb tuskóval jelenleg még nem találkoztam, pedig a szüleimet nem könnyű lekörözni. Sok mindennek hittek már, de ez…. – tényleg nem találtam a szavakat, majd kifújtam a levegőt és a lehető legtávolabbra sétáltam tőle, ha megpróbált volna hozzám érni vagy megakadályozni abban, hogy távolabb kerüljek tőle, akkor elég egyértelműen kifejeztem, hogy meg ne próbálja. – Lehet neked nem jelentett semmit se az, ami közöttünk volt, de nekem igen. Nem szokásom egyszerre több férfival összefeküdni, de igazán kedves vagy, hogy ezt néznéd ki belőlem. Lehet akkor inkább nekem kéne kérdezni, hogy legalább ágyneműt cseréltél a nőid után, amikor engem vittél az ágyadba? – nem volt túlzottan szép feltételezés, de akkor se bírtam lakatot tenni a számra. Összefontam a karomat magam előtt és áldottam a sorsot, amiért képes voltam uralkodni a hangomon, még ha picit olykor meg is remegett. – A te gyerekedet várom a szívem alatt, de tudod mit. Ne is foglalkozz vele, hiszen szerinted másokkal is összefekszem. Add ide a kulcsot, hazamegyek, már úgy is tudod az igazságot. – tényleg el akartam menni. Nem voltam soha jó pókerarcban, így tökéletesen leolvashatta az arcomról, hogy mennyire megbántott és tényleg a sírás határán vagyok. Ennyit arról, hogy erős nő vagyok, mert nem. Túlzottan könnyedén ragadtak magukkal az érzelmeim és még el se tudtam igazán rejteni a világ elől. – Marcus, tényleg kérem a kulcsot, vagy sikítani fogok! Nincs kedvem ezt az ostoba beszélgetést folytatni és hallgatni az alaptalan sértegetéseidet, amivel még inkább megtaposol. – próbáltam eléggé határozott lenni, de esélyesen úgy festhettem, mint egy kiscica, aki azt hiszi magáról, ha karmait megmutatja, akkor máris tigrissé változik. Szóval inkább nézhettem ki cukinak, mintsem félelmetesnek.
Vissza az elejére Go down
Marcus Donovan Killman


Marcus Donovan Killman

Hozzászólások száma :
9
Becenév :
Marc
Join date :
2020. Mar. 03.
Kor :
30
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Bunyós

Marc és Heaven - "Az új kis jövevény" Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marc és Heaven - "Az új kis jövevény"   Marc és Heaven - "Az új kis jövevény" Empty2020-03-18, 19:52

- De igazat sem mondtál! - vágtam rá, bár igazából, így, hogy maga a dolog még nem került kiteregetésre, elég furcsa volt ezen vitatkozni. Hogy hazudott-e...? Nem tudom. Kicsit az is hazugság, ha nem mondja el az igazat. A titok is hazugság. Ha van valami, amit el kéne mondani a másiknak, mert neki is tudnia kéne, mégse mondjuk el, az, én úgy gondoltam volna, hogy hazugság. Még ha nem is olyan gerinctelen fajta, meg nem feltétlen rossz szándékkal történik... És lehet, hogy a terhességéhez amúgy semmi közöm sincsen, de... szexeltünk, nem egyszer, többször, a fenébe is, szóval szerintem jogom volna tudni, hogy mással is megtette, és hogy... hát, na, hogy ő már nem csak ő egyedül, hanem van ott egy gyerek is, akire meg ráadásul vigyázni is kell, ez... ez olyan dolog, amit szerintem el kéne mondani a másiknak, ha egy ágyba kerülünk. Mi meg... ráadásul barátok is vagyunk... azt hiszem... végülis, a barátom, szóval... na, mégis csak el kellett volna ezt mondania!
- Igen, én is... bár kezd aggasztani, hogy mostanában ketten is "elrontották a gyomrukat" körülöttem. Kezdem azt gondolni, valamit rosszul csinálunk, előbb te, most meg Teo... - Igaz, hogy Teo tényleg elrontotta, de már abban viszont biztos voltam, hogy Heaven esetében nem erről van ugye szó. A gyerek miatt hányt. Nyilván. Csak még nem tudja, hogy tudom, ezért fogalmaztam ezt így meg.
- Kösz, de egyelőre elbírom a dolgot. Így a legjobb, hogy alszik, addig sincs rosszul. - Arra meg inkább még gondolni se akartam, nekem ki fog segíteni a gyerekkel, ha Heaven és a nagymamája is, Heaven gyerekével lesznek elfoglalva... főleg, ha a gyerek apja azt akarja majd, hogy eltűnjünk Heavenék életéből. Ez önző hozzáállás, tudom én, de nekem erre is kellett gondolni, mert egyedül vagyok a gyerekkel, és úgy kell kezelnem a dolgokat, hogy Teónak jó legyen...
Meglepődtem. Kár volna tagadni, nem is kicsit! És ez gondolom az arcomra is volt írva. Dehát, ki gondolta volna, hogy majd pofon vág?! Én nem. Azt hittem, majd simán elismeri, hogy igen, terhes valakitől. Egy másik valakitől. Pofonra baromira nem számítottam. Nem fájt, ahhoz azért gyúrnia kéne még kicsit, ennél csak rosszabbat szoktam kapni, de nem is az volt az érdekes, hogy ez egy pofon volt, az érdekes az volt, kitől kaptam, és hogy miért... Heaven még sosem tett velem ilyesmit, sokan pofán vágtak már, de tőle max. olyat kaptam, hogy a vállamba bokszolt, ha hülyeségeket beszéltem... de azt mindig nevetve tette, vagy minimum mosolyogva... most viszont senki nem nevetett, és mosolyának nyoma sem volt. Ellenkezőleg, úgy tűnt, mindjárt sírni fog... hasonló arcot vágott, mint Teo, amikor közöltem vele, hogy szerintem gesztenyét gyűjteni hülyeség... mikor már kitömte egy csomóval a zsebeimet... és ezzel megbántottam. Most hasonlóan nézett rám Heaven is...
- Ezt most miért kaptam?! - bukott ki belőlem mégis, szinte rögtön utána a kérdés, mondjuk, volt egy erős tippem, hogy EZT sem kellett volna feltenni...
Mondjuk, torkomon is akadt, hogy folytassam a társalgást, mikor ő belekezdett, és én úgy igazából beragadtam oda, hogy azt mondta, "én tényleg szeretlek", és majdnem visszakérdeztem, hogy "Engem?!"... mert nem nagyon gondoltam, hogy bármilyen formában is belepasszol ez a kijelentés a helyzetünkbe, amikor éppen azt vitatjuk majd meg mindjárt, hogy neki gyereke lesz mással közösben, és közben velem is együtt volt, de ezt ez alapján most be kell ugye fejezni. Mondjuk, az meg sem fordult a fejemben, hogy ezt romantikus értelemben kell érteni, de anélkül is fura volt...
- Én nem mondtam, hogy "olyan" vagy... - Próbáltam szavába vágni, meg követni, amiket mondott a szeretlekes rész után, de nem igazán tudtam megérteni a dolgot, nem éreztem magam tuskónak, és a szüleihez képest meg aztán főleg sehol nem éreztem magam ilyen témában. Tény, hogy van nálam baj, nem is egy, de hogy tuskó miért lettem?! Én csak azt akarnám tudni, kitől terhes!? Meg, hogy miért nem mondta, meg mióta tudja, meg voltunk-e úgy még együtt, hogy ő ezt már tudta... mert na... az úgy tényleg gáz lenne, de azt sose gondolnám, hogy ő valami "olyan"... hiszen szó se volt olyanról, hogy mi járunk, és lehet a másik ipsével se jár... gondolom, hogy csak mondta volna, ha úgy lett volna... az is lehet alkalmi, lehet új is, mit tudom én... de sose mondtam volna, hogy ő valami "olyan"...!
Ahogy elkezdett távolodni tőlem, megpróbáltam követni, de... elég érthetően jelezte, hogy nem akarja. Én meg valamiért hallgattam rá.
- Mi?! Bolond vagy! Szerinted mikor hoztam volna ide másik nőt? Főleg, a gyerek mellé? Kösz, te is tök jó apának tartasz engem akkor, mi? Meg, gondolod, hogy az ablakon át csempésztem volna be, hogy te, meg a nagyid ne lássátok?! Ha lett volna másik nőm, nyilván tudnál róla, már bocs - néztem utána, most én is megint kicsit háborogva, persze ez volt a legkisebb problémám jelenleg, de amúgy is, tényleg nem csináltam volna ilyet. A gyerek orra előtt?! Nem. Tény, hogy az alkalmi kapcsolatok teszik ki ilyen téren az életem, de az biztos, hogy nem a gyerek orra előtt intézném az ilyesmit. Nem hoznék ide neki idegen nőket, hogy azt lássa, minden második éjjel másik nő fekszik velem, vagy reggel távozik a szobámból. Heavennel sem látott együtt úgy sosem, hogy félreértse. És, ezt a példát sem akarom neki úgy amúgy mutatni. Nekem jó így, de neki, ebben is, mint a szakmai életben, vagy egyáltalán az életet nézve, jobbat szánok. Nem akarom, hogy olyan életet éljen a fiam, mint én, nem akarom, hogy úgy álljon az emberekhez, vagy nézzen rájuk, mint én. Neki mindezekben jobbat akarok, mint ami nekem van, vagy amire képes vagyok. Nem akarom, hogy azt higgye, ez a követendő példa, ahogy én teszem. Azt akarom, hogy ő másként csinálja majd!
Arra meg direkt nem tértem ki, nekem jelentett-e valamit, hogy mi volt közöttünk... Még ha jelentett is volna akármit is, az mindegy, ő másé. És ha nem is így volna, akkor sem lehetne soha az enyém. Ez tiszta ügy.
Ne firtassuk, hogy akkor miért zavar, hogy mástól terhes, és hogy egyáltalán...
Ő összefonta a karjait, én meg lefagytam. Már mozdultam volna, hogy megint megpróbáljak odamenni hozzá, mert zavart, hogy olyan messze van, de lefagytam...
Mikor azt mondta, az én gyerekemet várja... lekapcsolták a villanyt, mármint... eskü, hirtelen valami nagyon sötét szobában találtam magam, ahol nagy neonszínű betűkkel kiírták a levegőbe, ugyanezt az állítást! Pedig az lehetetlen... Esküszöm, ezután a felét sem hallottam, annak, amit mondott, akkor kaptam fel a fejem, és láttam meg őt hirtelenjében ismét, amikor a nevem mondta. Azt hiszem, ez is csak azért térített hirtelen észhez, mert nem igazán szoktak a nevemen szólítani. Legtöbbször nem... és nem így... ez most más volt. Éreztem, ahogy a hangja csendült, hogy más volt... rossz íz támadt a számban tőle, furcsa bizsergést éreztem a gyomromban, és még a kezem is zsibbadni kezdett.
Rájöttem, hogy ő távozni akar. ÉN meg nagyon is azt akarom, hogy maradjon itt, mert... mert ez a beszélgetés még rohadtul nincs lezárva! Úgyhogy odacsörtettem hozzá, és beálltam közé, meg az ajtó közé, hogy véletlenül se lehessen kétsége, innen nem megy most sehova. A kulcsot véletlenül se vettem elő, egyelőre eszemben nem volt odaadni neki!
Felemeltem a kezem, és a mutatóujjammal kezdtem el mutogatni az orra előtt, még mindig feszült voltam, nem értettem a helyzetet, és most már látszott is rajtam, nem csak éreztem, hogy ki vagyok akadva, legalábbis szerintem biztos látszott.
- Ho-ho-ho-ho-ho, álljunk csak meg, nem mész sehova! Na nem! Mi a franc?! Komolyan azt gondolod, hogy benyögsz nekem egy ilyet, és lelépsz?! Nem! Itt maradsz ezt megbeszélni! Mi az, hogy enyém az a gyerek?! Nem lehet az enyém, az a gyerek... az... nem lehet az enyém! A tiéd... és valaki másé lehet csak, mert amikor mi voltunk együtt, vigyáztam! Nem lehet tőlem gyereked! Az kizárt! Vigyáztam! - fújtatva adtam elő előtte a kiakadást, és közben fel se tűnt először, hogy egyre hangosabban beszélek. Azt hiszem, belül úgy éreztem, ha hangosabban mondom, akkor azzal magamat és őt is meggyőzöm a dologról, hogy nem voltam ismét felelőtlen, hogy nem tettem megint tönkre egy nő életét... Aztán ahogy a végére értem, és a levegőt kapkodva meredtem le rá, rájöttem, hogy talán nyerőbb volna, ha nem verném fel Teót, mert ezt nem igazán kellene hallania, így következőleg már halkabban tettem hozzá. - Az a... a halacska... máshogy került oda. Nem lehettem én... - Most már szinte reménykedve, vagy sokkal inkább könyörgőn néztem rá. A hangosabbik részem nagyon szerette volna, hogy Heaven egyszer csak elnevesse magát, és azt mondja, csak vicc volt az egész... Mondjuk, a másik felem látta rajta, hogy nem nagyon van tréfás kedvében... és az, a gyerekről is máshogy vélekedett.
De én még nem tartottam ott. Én, lopva Teo szobája felé lestem, a gondolattal a fejemben, hogy az ő anyját megöltem, azzal, amit tettem vele, pedig alig ismertem, egyetlen alkalom volt... Heaven más volt nekem... ő több volt...
Vissza az elejére Go down
Vendég

Vendég
Anonymous


Marc és Heaven - "Az új kis jövevény" Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marc és Heaven - "Az új kis jövevény"   Marc és Heaven - "Az új kis jövevény" Empty2020-03-21, 19:03

- Fogalmam sincs, hogy miről beszélsz. – arcomra volt írva, hogy tényleg nem tudom mikor nem mondtam igazat, mert szerintem nem történt ilyesmi. Két napja tudom azt is biztosra, hogy kismama vagyok, mert nem akartam elhinni a tesztnek, se a számításaimnak. El kellett mennem orvoshoz, hogy biztosra mondja, azóta meg? Nem álltam elé, ez tény, de nekem is idő kellett mire képes voltam igazán elfogadni azt, hogy mibe is csöppentem bele. Ez nem olyan dolog, mint mondjuk megkérdezni, hogy mit kérsz vacsorára?
Szóval tényleg nem értettem mire gondol, mert ha netalán valahogyan megsejtette ezt, akkor se volt igaza ezzel a kijelentésével.
- Megesik ilyenkor, vagy lehet az egyik étellel volt a gond, amiből főztem. – mert először én is ezt hittem, aztán jött a számolás, majd a teszt és a sokk. Aztán jött a tagadás, majd a vizsgálat és akkor már eléggé egyértelmű volt, hogy miről is van szó, de akkor se hazudtam. Először én is azt hittem, hogy gyomorrontásom van és azt se értettem, hogy ő erről honnan tud. Egyszerűen nem értettem és egyre inkább kezdtem úgy érezni, hogy lehet a nagyit inkább magammal kellett volna rángatnom.
- Tényleg ennyiszer ütöttek már fejbe, hogy fogalmad sincs, hogy miért kaptad? – csattantam fel én is picit, de aztán sietve vissza is vettem a hangerőből, mert bosszantott, hogy nem bírta értelmezni a dolgokat, hogy miért is kapta ezt. Azt meg inkább próbáltam eltitkolni, hogy a tettem engem is hasonlóan meglepett, mint őt, de akkor se bántam. Túlzottan is fájtak a szavai ahhoz, hogy sajnálni tudjam azért, hogy pofont kapott. Egyébként is kapott már ennél biztosan jóval erősebb ütést is, szóval lehet meg se érezte igazán. Így inkább próbáltam elkergetni a bűntudatomat.
- De, pontosan azt fejezted ki azzal, amit mondtál! – a mutatóujjammal még felé is böktem, ami érdekesen festhetett, mert míg arcomról egyszerre olvashatott le szomorúságot és dühöt, addig a hangom újra teljesen higgadtan csendült. Nem csak Teo miatt, hanem amiatt is, mert soha nem voltam jó ebben az ordibálásban, mintha ilyen téren nálam valami nagyon félresikerült volna.  – Te most tényleg azt mondtad, hogy bolond vagyok, miközben te hasonló dologgal gyanúsítottál meg. Mi van, még se olyan kellemes ez a gyanúsítgatás, mint te hitted vagy gondoltad, hogy csak úgy dobálózhatsz hasonlóval? – sajnos viszont volt egy olyan sejtésem, hogy ő nem fogja felfogni azt, hogy ugyanazt kapta vissza, amivel engem vádolt alaptalanul, mert nem volt semmilyen másik férfi az életemben. Csak ő volt, de akkor se hittem volna azt, hogy elméletben érettebb nálam, de gyakorlatban nagyobb drámát művelt, mint ami szükséges lett volna és közben azt se vette észre, hogy a szavaival miként ejt rajtam sebeket. Olyan sebeket, amiket valószínűleg nem fogok tudni elfeledni csak úgy neki, mert nagyon is fájt, hogy bolondnak mondott, vagy éppen azt nézte ki belőlem, hogy egyszerre több férfival is találkozgatott, alapból se tettem volna, de amúgy időm se lett volna rá. Ott volt a nagyi, a munkám és ők ketten. Még is mikor lett volna rá lehetőségem? Semmikor.
Miután az igazságot kiböktem, azok után legszívesebben tényleg eltűntem volna és megpróbáltam volna elfeledni ezt az egészet, de sajnos ez se jöhetett össze és még a remény is egyre inkább messzebbre reppent olyan téren, hogy normálisan tudjak vele beszélgetni. Soha nem láttam még ilyennek, de egyre inkább megijesztett. Féltem attól, hogy netalán pár perc és teljesen felrobban, esetleg elveszti a fejét. Soha nem féltem tőle, de most igen. S amikor hirtelen beállt közém és az ajtó közé, akkor összerezdültem és megpróbáltam hátrálni tőle, mert nem akartam a sértéseit követően a közelében maradni. Míg a másodpercek teltek, addig egyre inkább félni kezdtem, hogy vajon valaha igazán ismertem-e őt, vagy ez is ő valójában, csak eddig remekül eltitkolta előlem és nagyi elől is, hogy milyen félelmetes és őrült is mindamellett amit már mutatott magából. Az egész olyan volt, mintha egy teljesen másik Marc állt volna előttem, mint aki a bő egy évben volt szerencsém megismerni és akit akaratlanul is közelengedtem a szívemhez, pedig talán nem kellett volna. Most határozottan úgy éreztem, hogy hiba volt beleszeretnem ebbe a férfiba.
- Szóval most már hazugnak is tartasz? Egyre jobb, még mit szeretnél a fejemhez vágni azért, mert te képtelen vagy vállalni a felelősséget? Hol voltál akkor, amikor mindenhol arról beszélnek, hogy százszázalékos védelem nem létezik? – a karomat összefontam magam előtt védelmezően és egészen addig hátráltam, míg a falnak vagy bútornak nem simult a hátam. Reméltem, hogy ezzel is jó pár méterre kerültem tőle, miközben egy-egy könnycsepp gurult végig az arcomon, hogy a mélybe zuhanjon, ahogyan én is teszem. Úgy éreztem, hogy a szavainak köszönhetően megnyílt alattam a talaj és szép lassan el fog nyelni a sötétség.
- Másrészt meg mit akarsz megbeszélni? Szerinted hazudok, másrészt meg úgy viselkedsz mint egy eszelős. Nem lehet veled normálisan beszélni! – néztem rá komolyan, majd letöröltem a könnyeimet, mert nem akartam, hogy még ezzel is netalán a kedvére tegyek, ha még inkább belém szeretne rúgni még valamivel. – Tiéd a gyerek, de nem kell aggódnod, mert nem kell vállalnod a felelősséget, megoldom egyedül is. – szomorúan, de még is komolyan csendült a hangom és fel se tűnt, hogy időközben már kicsit reszketni is kezdtem. A gyomrom is egyre inkább kavarogni kezdett, így sietve indultam el a mosdóba, ahol még szerencsére volt annyi erőm, hogy magamra zárjam az ajtót és csak utána adjam ki a délután evett dolgokat. Miután végeztem, megmostam az arcomat és kiöblítettem a számat, majd az ajtóhoz léptem, de nem nyitottam ki. – Marcus, én tényleg haza akarok menni. Nem lehet veled normálisan beszélni, én még elviselem, hogy a lelkembe gázolsz és olyanokat állítasz, amilyen nem vagyok, de azt nem fogom hagyni, hogy a kiakadásod esetleg ártson a babának. – reméltem, hogy ezzel legalább kicsit jobb belátásra bírom bírni őt és visszavesz a dolgokból, meg elkezd gondolkodni azelőtt, mielőtt ostobaságokat mondana ki, vagy pedig tényleg hazaenged és majd inkább visszatérünk a dolgokra később, ha már ő is képes lesz felmérni azt, hogy egy érző emberi lénnyel beszél és nem dobálózhat csak úgy mindenféle dolgokkal.
Vissza az elejére Go down
Marcus Donovan Killman


Marcus Donovan Killman

Hozzászólások száma :
9
Becenév :
Marc
Join date :
2020. Mar. 03.
Kor :
30
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Bunyós

Marc és Heaven - "Az új kis jövevény" Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marc és Heaven - "Az új kis jövevény"   Marc és Heaven - "Az új kis jövevény" Empty2020-03-25, 00:37

- Szerintem tudod. Újabban titkolózol előttem. Nem mondtad meg az igazat. - Még ha láttam is az arcán, hogy ő komolyan gondolta, amit mondott, én is komolyan hittem abban, hogy ő igenis kell hogy tudja, miről beszélek. A lelke mélyén tudnia kell. Mert nem hiszem, hogy ő olyan volna, aki folyton hazudozik, vagyis csak ritkán titkolózik, ezért... nem lehet túl sok olyan dolog, amit eltitkolt előlem mostanában. Ez olyan dolog, ami fölött nem siklik el az ember csak úgy. Úgyhogy tudnia kell, miről is van szó... akkor is, ha még nem jött rá, de a lelke mélyén tudnia kell.
- Lehet. Habár, csak ti lettetek rosszul. És sokszor esszük ugyanazt. - Hiába, hogy belementem a játékba, szerintem mind a ketten tudtuk már, hogy nem hisszük azt, hogy ő és Teo ugyanattól a bajtól hánytak. Mármint, Teónak volt baja, de ami Heavent illette... hát... azt nem tudom úgy szokták-e hívni. Mert mondhatnám azt is, hogy az már nem az én bajom... ami igaz is volna, Heaven baja, meg azé, akivel csinálta. Kettejük dolga, nem az enyém, de a "baj" szó... Nem "baj" az, hanem gyerek, én is tudtam ezt... Teo se volt anno "baj". Nyilván annak indult volna, ha kezdettől tudok róla, de... mire megtudtam, már egy... baba volt, a kezeim közt, aki ott volt rám hagyva, és esélyem se volt, hogy bajnak gondoljam... vagyis, inkább csak akkor, mikor éjjel nem hagyott aludni. De... túl hamar elkezdtem szeretni, nem volt időm rá, hogy úgy fogjam fel az érkezését, mintha baj volna. Meglepetés volt, marha nagy, de nem egy "baj".
Ez most sokkal másabb szitu volt, mert Teo épp hogy összehozott minket, Heavent, és engem. Viszont ez a gyerek, akit ő most vár, ő az lesz, aki miatt el kell válnunk egymástól.
- Kérdezed ezt úgy, hogy te is most kevertél le egyet? - kérdeztem vissza, de... nem, hát tudtam én nagyon jól, hogy az ő pofonja ebbe nem számítana bele, mert hát, ahhoz nagyon gyengus volt, de nem akartam komolyan belemenni a témába, mennyiszer is ütötték már a fejemet, és azzal milyen következmények járnak együtt... Az a helyzet nem ide tartozott. És szerintem az nem is befolyásolja most azt, hogy nem értem, igazán, miért kevert le egyet nekem...
- Hát... az lehet, hogy neked azt fejezte ki, de az te vagy, nem én. ÉN nem mondtam, hogy "olyan" vagy! - háborogtam, és értetlenkedtem egyszerre. Ahhoz képest, hogy az előbb még pofon vágott, most ijesztően csöndesen beszélt, de azt láttam rajta, hogy haragszik rám... csak még mindig nem volt tiszta a miértje a dolognak. Én csak az igazat akarom tudni a dolgokról, ez most miért baj?! Miért rám haragszik, mikor nem csináltam semmit?!
- Én nem gyanúsítottalak meg. Én tudom, hogy volt valakid. És azért ez a két dolog teljesen más! Nem élünk együtt, és én nem szoktam a ti házatokban tölteni úgy annyiszor a napjaim vagy az éjszakáimat! Te szoktál itt lenni, úgyhogy neked nyilván feltűnt volna, ha jár ide hozzám valami nő. De nekem te szoktál az ágyamban aludni, más nem. Ha akartam is volna mással kavarni, amit nem akartam mostanában, mert nekem jó volt veled... akkor szóltam volna, és... biztos nem itt csináltam volna, Teo orra előtt. De mivel mi csak alkalmilag voltunk néha együtt, honnét tudhatnám én azt, hogy neked nem-e lett azóta valakid? Vagy két alkalmunk között... futólag... mit tudom én, vagy véletlenül...? Teo se direkt lett, az is egy éjszaka volt, és tessék, az eredmény ott alszik bent! - És miközben hadakoztam, ellenkeztem, és magyarázkodtam egyszerre, közben a kezemmel a gyerekszoba felé mutogattam. Én igazán próbáltam megérteni a dolgot... megérteni, hogy miért haragszik rám. De nem ment. Én tényleg csak az igazat akartam, hogy mondja meg. Tudni akartam ezeket a dolgokat, a gyerekről, róla, arról, akivel csinálta, és hogy miért nem szólt az egészről? Ennyi. Nem akartam én őt feldühíteni, se megbántani, csak... az igazat akartam a dolgokról, és kész!
De azt hiszem... amikor őszinteségre gondoltam, nagyon nem voltam felkészülve, arra, amit végülis kaptam. És a legkevésbé sem értettem, miért hátrál el előlem, amikor én a válaszait akartam! Mert úgy éreztem, nem lehetséges, amit állít... nem és kész! Az a gyerek benne... az nem lehet az én gyerekem, pont ezért találták fel a védekezést, hogy ez ne történhessen meg! Én megtettem minden tőlem telhetőt, hogy ez ne történjen meg! Nem lehetséges, hogy én voltam! Nem és nem!
- ÉN?! - tört ki belőlem az abszolút hitetlenkedés, mert... komolyan nem hittem a saját fülemnek, nem tudtam elhinni, hogy pont ezt vágja a fejemhez, hogy ezt gondolja rólam! Tényleg... azt hittem, ennél már jobban ismer... hiszen pont ezért ismer! Az ég szerelmére! Komolyan, ebben a pillanatban kezdett el dühíteni, hogy sír... Már nem csak sokkban és kiakadva voltam, de tényleg dühös is lettem... - Ha nem vállalom a felelősséget, nem is ismernél! És Teót se! Ki tudja hol lenne ő most, ha én nem vállalom a felelősséget, amiről a franc se szólt, hogy létezik egyáltalán! Én nem vállalom?! Miért én vagyok a rossz, mikor ti nők vagytok azok, akiknek folyton derogál közölni velem, hogy gyereket vártok! Utána mégis én vagyok a rossz! Hogy lettem mindenért egyedül én a felelős?! Különben is, én hülye, azt hittem, gyereket ketten csinálnak! - Őszintén, nem is hallottam már, hogy kiabálok, de képtelen is lettem volna visszafogni magam, mert tényleg felhúzott... Nem, nem úgy, hogy... nem bántottam volna, nem az, de... de kiakadtam rá. Én nem vállalom a felelősséget... rohadt jó vicc... pont én, mi?! Persze, hogy én, ki más is lehetne itt a hibás...! - És hogy nem 100%... mit tudom én, hol voltam akkor, biztos azzal voltam épp elfoglalva, hogy a legutóbbi "nem vállalt felelősségemet" neveljem, vagy tartsam el, vagy tudom is én épp mit, lehet, hogy épp az ABC-t énekeltük, úgyhogy lemaradtam erről a nagy bölcsességről, nem tudom! Én hülye, azt gondoltam, azért találták fel az ilyeneket, hogy ne legyen meglepetés! - fújtattam, és közben próbáltam türtőztetni magamat, és nem verni ököllel a falba, vagy az ajtóba... Tudom, hogy meg kellett volna látnom, hogy nem úgy viselkedem, ahogy kéne... mert nem kéne kiabálnom, dühöngenem, de mégsem voltam képes ezt csak úgy... csendesen elintézni, mikor tudnia kellett nagyon jól... tudnia kellett, hogy én nem vagyok olyan! Én nem... én nem bújtam el a felelősség elől! Vállaltam, amit tettem, nem mondhatja nekem azt senki, hogy nem! Mert igenis vállaltam! Ő sem mondhat nekem olyat, hogy nem tettem meg!
- Nem vagyok eszelős, dühös vagyok rád! Az nem ugyanaz! Te... te vagy az, aki titkolózik, aztán meg csak úgy... azt állítod, gyerekünk lesz, pedig nem lehetne, és... és akkor még ez mellé én vagyok, aki szerinted nem vállalja a felelősséget! Én! Úgyhogy bocs, ha most... ki vagyok rád akadva! Így nehéz normálisan beszélgetni bármiről is, mert próbálom nem szétverni a falon a kezem, mert olyan dühös vagyok! - Mondjuk, lehet, hogy miközben fújtattam, ezt jobb lett volna magamban tartani... Már így is sírt, és folyton hátrált, míg csak volt hova, úgyhogy lehet, hogy ha egy fokkal kevésbé lettem volna pipa, én is ráébredtem volna, hogy vissza kéne magam fogni, de most nem jöttem rá, mert full ideg voltam épp. Ez pont nem a tisztán gondolkodás perce volt. Állatira nem! - Meg... ja... persze... Teo anyja is azt hitte, minek velem közölni ilyen hülyeségeket, mint hogy például apa leszek, elég nekem ezt akkor megtudni, mikor ti már belehaltatok a szülésbe, és én itt maradok egyedül a félárvákkal, akikért persze aztán nyilván én kapom meg, hogy nem vállaltam értük a felelősséget, mert én ugye csak egy semmirekellő, mihaszna senki vagyok, aki csak úgy lelép, ha felelősséget kell vállalni! Nyilván! Tényleg, én vagyok a hülye, hogy ezt nem értem! A gazdag rokonaitok, azok szoktak lelépni, nem én! De nyilván én rosszabb vagyok mint ők, nem igaz? Ahogy te is mondtad az előbb! - Annyira belemerültem a dühöngésbe, hogy teljesen értetlenül fogadtam, és váratlanul ért abszolúte, amikor Heaven sarkon fordult, és lelépett... na... nem úgy, hanem hogy egyik pillanatban még ott volt, aztán elszaladt, és magára zárta a fürdőszoba ajtaját. Hallottam, a beálló csöndben, ahogy kattant a zár, és... és szerintem legalább egy egész percen át csak álltam, és meredten bámultam azt a helyet, ahol az imént még ő ácsorgott.
Aztán ráeszméltem, hogy odabentről miféle hangok szűrődnek ki... és... ahogy lassan a homlokom kezdtem ráncolni, mintha... nem is tudom... furcsa érzés volt... azt hiszem... aggódtam... igen... aggódni kezdtem, egyik pillanatról a másikra, a haragomat teljes egészében, mintha... felcserélték volna, és én... megijedtem. Megijedtem, hogy bajt okoztam... nekik... a gyereknek, vagy...
- Heaven! - A hangom bizonytalanul csendült, rekedten, és lassú, csetlő-botló léptekkel mentem utána, álltam meg aztán az ajtóban, és bár tudtam, hogy zárva van, mégis próbáltam kinyitni, na persze, a kilincs nem engedett. Kopogni kezdtem. De elsőre nem jött válasz, hát fülemet az ajtóra tapasztottam, és kopácsoltam tovább, míg csak meg nem hallottam bentről Heaven hangját. Mondjuk, már eleve rosszul indult, megint az egész nevemen hívott. Mondjuk, nem is tudom, mit vártam... Szomorúan hallgattam őt végig. - De jól van a baba? - Jól van na, aggódtam. Ez a hangomból is kicsendült. Heaven beszél, de csak ő érzi, hogy mi van a gyerekkel, akármit is higgyek, én nem akarok rosszat neki... egyiküknek se. És ha igazat mond... és tényleg enyém lehet az a gyerek, úgy főleg nem lehet baja... és főként nem lehet miattam baja... - Heaven, én nem akarom, hogy hazamenj. És én se vagyok olyan, amilyennek mondtál, ha... ha az ott bent az én... a mi gyerekünk... ha ez lehetséges... akkor jogom van ahhoz a gyerekhez... tudni, hogy... létezik, meg... hogy mi van vele, és... nem te mondod meg, hogy vállalnom kell-e érte a felelősséget... - És miközben beszéltem... na jó, makogtam, nem beszéltem... közben kivettem a bejárati ajtó kulcsát a zsebemből, lehajoltam, és az ajtó meg a padló közötti résen belöktem a lapos kis fémdarabot neki. Ezzel is... azt akartam jelezni, hogy megnyugszom, rajta vagyok, és azt akarom, hogy maradjon, de ha menni akar, nem fogom erőszakkal itt tartani... Lehet, hogy hülye vagyok, de arra még én is rájöttem, hogy ha épp a saját jogaimért dumálok, nem vehetem el az ő jogait... a gyerekhez van jogom, ha az enyém, nem pedig az anyjához.
- Én... leülök a kanapéra, a kulcs nálad van, ha el akarsz menni... nem kell félned tőlem... nem akarom, hogy féljél tőlem... - A végét már csak eléggé halkan mormogtam, és tényleg el is indultam, el az ajtótól, és meg se álltam a kanapémig, ahol leültem, és megint a kezembe vettem azt a képet. Kicsit... most kezdtem el rájönni, hogy aki az elmúlt percekben itt kiabált, az... azzal az énemmel dolgozni járok, és... pont... ezt az énem, tiltottam ki itthonról, erre most... most itt volt... és rájöttem, Heaven azért zárkózott be, mert félt tőlem... én megijesztettem őt, pedig sose akartam, hogy féljenek tőlem, ő, vagy a fiam, vagy... Nem akartam ezt. Nem akartam, hogy ők féljenek tőlem, és most így lett... akkor is, ha fájt, amiket Heaven mondott, nem... nem kellett volna ráijesztenem, nem kellett volna ezt az énem látnia... Mert én hiába tudtam, hogy én őt soha nem bántanám, ő ezt nem tudhatta... ezek szerint tényleg nem is tudta... mert hát bezárkózott, vagyis félt, hogy bántanám... pedig én nem... hiába voltam olyan dühös rá, de nem... nem lettem volna képes benne kárt tenni, se benne, se a gyerekben, akárkié is... mert én nem olyan vagyok...!
Vissza az elejére Go down
Vendég

Vendég
Anonymous


Marc és Heaven - "Az új kis jövevény" Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marc és Heaven - "Az új kis jövevény"   Marc és Heaven - "Az új kis jövevény" Empty2020-03-27, 19:15

- Lehet nem mondok el mindent, de attól még nem hazudtam. – komolyan csendül a hangom és arcomról könnyedén leolvashatja, hogy kezd egyre inkább nem tetszeni ez a helyzet. Még inkább megtanulom pillanatokkal később, hogy ideje lenne többször hallgatnom a megérzéseimre, mert olyan irányt vesz ez az egész, ami miatt tényleg úgy érzem, hogy sokkal jobb lett volna, ha nem teszem be ide a lábamat. Nem álltam erre még készen, arra meg még inkább nem, hogy olyan dolgokat vágjon a fejemhez és olyan stílusban, amiben tette, amik nem is voltak igazak.
- Ne tégy úgy, mintha megérezted volna! – sziszegem a fogaim között, mert biztos vagyok benne, hogy olyan volt számára, mintha  csak egy szúnyog reppent volna az arcára. Ennél sokkal nagyobb ütéseket visel el hétről hétre, s még ez volt a legfinomabb módja annak, ahogyan a szavaira reagálhattam. Biztosan kevésbé díjazta volna azt, ha netalán a nemesebbik szervét találom el, de lehet azt kellett volna tennem, akkor talán észhez tér és kevésbé sebzett volna meg a sok hülyeséggel, amit mondott. Egy gond volt, hogy nem voltam igazán harcias teremtés. Inkább szerettem békésebb módon intézni az ügyeket és eddig azt hittem, hogy ő is ilyen, de minden egyes perccel egyre inkább elbizonytalanodtam, hogy tudom-e még kicsoda ő, vagy amit az elmúlt egy évben mutatott az mind hazugság volt. Talán, ha nem hordtam volna a gyerekünket a szívem alatt, akkor minden könnyebb lett volna, de így még inkább bántott a sok téveszméje, meg az, hogy ilyeneket gondol rólam. A szívem apró darabokra kezdett hullani, arcomat könnyeim mosták, miközben a fájdalom és a riadtság egyre inkább kiolvasható volt nem csak a reakcióimból, de még a pillantásomból is.
- Felfogod a szavaid súlyát? – kérdeztem meg meglepően higgadtan és őt fürkésztem. – Tudod, azt hittem, hogy egy érett, normális felnőtt férfi vagy, de már látom, hogy tévedtem és hazugság volt minden szavad és tetted az elmúlt bő egy évben, mert az a férfi akit én ismertem az soha nem viselkedne így és nem állítana valótlant. Teo is a véletlennek köszönhetően lett, vagy tévednék? Akkor miért vagy képtelen felfogni azt, hogy ez újra megtörténhet? Hogy van merszed azt állítani, hogy több férfival is egyszerre összefekszem?! Nem feltételezed, hanem biztosra állítod ezt, pedig jobban nem is tévedhetnél!!  – szerencsére legalább egy kis erőt sikerült a hangomba préselni, miközben úgy éreztem, hogy igazából egyre inkább üressé válok és nem marad más, csak a pokolian kínzó fájdalom és még az az apró öröm is, amit a kicsi jövetelével éreztem az egyszerűen elillant, mintha soha nem létezett volna. A bennem lobogó reményteli lángot könnyedén oltotta ki, hogy ridegség és a félelem vegye át a helyét. – Fogalmam sincs, hogy ki vagy és nincs jogod itt tartani. Akkor meg pláne nem, ha hiába mondom az igazat, mert te továbbra is ragaszkodsz ahhoz az elméletedhez, hogy több vasat tartottam a tűzben, vagy nevezzük a nevén kurvákhoz méltóan viselkedtem. – mert igen, számomra minden nő az volt, aki egyszerre több férfival is képes volt kavarni és hülyíteni őket, hogy mennyire szereti őket. Én nem ilyen voltam. Tisztességes lánynak neveltek és soha nem volt egynél több férfi egyszerre az életemben. Lehet régimódi voltam ilyen téren, de ilyen voltam és mélységesen fájt, hogy ő olyannak lát, amilyen nem vagyok.
- Talán csak nem akarom, hogy olyan ember akarjon felelősséget vállalni a gyerekemért, aki hazugnak és szajhának is gondolt, pedig semmi okot nem adtam egyikre se. – ejtem ki a szavakat ridegen, mielőtt még a rosszullét újult erővel csapna le rám, aminek köszönhetően a mosdóba rohanok. Legalább már nem kellett tovább megpróbálnom előre elrejteni, hogy miként remegtem nem csak belül, hanem már a testem se. És hirtelen még az se érdekelt, hogy netalán ezzel a dologgal megbántottam őt. Őt se érdekelte, hogy miként tépett darabokra, miként hitt a téveszméiben hiába mondtam bármit is. Túlzottan fájt, de talán leginkább az, hogy egyre inkább kezdtem úgy érezni, hogy félreismertem és csak amit eddig mutatott az egy gondosan felépített maszk volt. Sikerrel járt, beleszerettem és még ha félve is, de örömmel mondtam volna el neki pár nappal később, hogy babát várok, de nekem is szükségem volt arra, hogy felfogjam, de időt se adott rá. Az meg már nem is érdekelt, hogy honnan szerzett tudomást róla. Egyszerűen csak el akartam innen tűnni és még a rosszullét is kellemesebbnek tűnt, mint vele egy légtérben maradni továbbra is. Amikor meghallottam azt, miként próbálja újra és újra lenyomni a kilincset összerezdültem, majd újra a vécé fölé görnyedtem és hánytam. Pedig reménykedtem benne, hogy talán a szerencsések közé tartozhatom majd, de lehet ebben is tévedtem. Talán rosszabb lesz az első három hónap, mint bármi más az eddigi életemben. – Mit érdekel? Szerinted úgy is mással hoztam össze. – keserűen csendül a hangom, majd erősen harapok az alsó ajkamba, hogy a nyöszörgésemet visszatartsam, ami a sírással együtt kívánkozik a felszínre. Inkább újra kiöblítem a számat, majd az ajtó előtt csúszom a földre. A testem rázkódik a sírástól és nem értem, hogy miként keveredhettem ilyen helyzetbe.  Lábamat felhúzom, átölelem és a térdemre hajtom a fejemet, mert biztosan innen addig ki nem megyek, amíg biztos nem lehetek abban, hogy elhagyhatom ezt a házat.
- Én se akartam, hogy darabokra törj vagy a frászt hozd rám, de még is megtetted. Mint láthatod ez nem kívánságműsor. Haza akarok menni! – fáj minden egyes szó, de ahogy eddig, úgy most se állt szándékomban hazudni. Nem érdekelt, hogy mennyire fog neki fájni, de legalább tudhatja azt, hogy mennyire megbántott. Amikor meghallom a távolodó lépteket, akkor is habozok. Nem mozdulok meg egyből, hanem várok és csak utána nyitom ki óvatosan az ajtót. Először csak kilesek rajta, amikor meglátom a kulcsot, akkor sietve indulok el az irányába, majd felkapva rohanok az bejárati ajtóhoz. Kell egy kis idő, mire sikerül a zárba tennem a kulcsot, mert annyira remeg a kezem, ahogyan a zokogásomat se tudom elrejteni. Ajtót kitárva kezdek el rohanni haza, az se érdekel, hogy nyitva marad utánam. Sietve rohanok, mintha az életem lenne a tét, aminek köszönhetően sikeresen felbukok egy fűcsomóban is, de szerencsére csak a térdemet verem be, meg a kezemet, ahogyan tompítani próbáltam az estét. Sietve tápászkodom fel, majd riadtan pillantok hátra, hogy lássam utánam jött-e. Ha igen, akkor hátrálva kezdek el távolodni tőle, ha nem, akkor egyszerűen hazáig rohanok, hogy beérve a házba magunkra zárjam az ajtót, földre roskadóm és összehúzom magamat, úgy sírok. Hagyom, hogy nagyi az ölelésébe vonjon és megpróbáljon megnyugtatni, amire esélye sincs, de még is az ölelésében legalább biztonságban érzem magam.

Vissza az elejére Go down
Marcus Donovan Killman


Marcus Donovan Killman

Hozzászólások száma :
9
Becenév :
Marc
Join date :
2020. Mar. 03.
Kor :
30
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Bunyós

Marc és Heaven - "Az új kis jövevény" Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marc és Heaven - "Az új kis jövevény"   Marc és Heaven - "Az új kis jövevény" Empty2020-05-05, 21:00

Zavartság, idegesség, feszültség, aggodalom, düh, bánat... sok minden kavargott bennem, onnantól fogva, hogy rájöttem, hogy Heaven állapotos. És mindezek csak még jobban összekavarodtak bennem, miután ő megjött, és beszélni kezdtünk egymással. Amiket mondott, először összezavartak, majd dühítettek, majd újra összezavartak. Az egész helyzet, sokkalta bonyolultabbnak és zavarosabbnak hatott számomra, mint amiről azt gondoltam volna, hogy elbírok vele, és még ha meggyőződésem is volt, hogy ez a "gond", nem az én gondom, mármint... nem én kavartam... de attól még nem tudtam eltávolodni a dologtól, mert... érdekelt a dolog, túlzottan is érdekelt, mert érdekelt engem Heaven, és... ha már ő érdekelt, érdekelt az is, ami vele van, az, hogy terhes, az, hogy kitől, és... hogy miért nem szólt, és... minden erről. 
- Pedig éreztem. Éreztem, de nem azért, mert erős volt, hanem mert te csináltad, és sose csináltál még ilyet - válaszoltam, a legegyszerűbben, ahogy csak ki tudtam fejteni, miért éreztem... más súlyúnak, ezt a pofont, mint bármelyiket eddig, amit valaha kaptam másoktól. Az összes többi ütés, olyan volt, hogy... nem számítottak, mármint nekem, belül... nem. De ez számított, mert ő sosem ütött meg. 
- Én felfogom a súlyukat, csak te nem fogod fel, hogy én nem azt mondom, amit te gondolsz - védekeztem, és fújtatva lestem a szemeibe, mert higgyen ő bármit, én akkor se azt mondtam, amit ő gondolt. Én nem gondoltam őt "olyannak", mi egyáltalán nem... sose mondtunk olyat, hogy együtt vagyunk, se olyat, hogy szeretjük egymást, se olyat, hogy jövőnk van, mármint... kapcsolatunk, vagy ilyesmi, mi csak néha... szóval csináltuk, és ennyi. Barátok vagyunk. Kedvelem, fontos nekem, a barátom, de... de sose köteleztem rá, hogy csak velem legyen, szó sem volt róla, hogy ne lehetne mással is. Nem mintha akartam volna, hogy legyen mással is, de ha akart volna, se szólhatnék bele... Én nem voltam mással, mert nem akartam, de ha ő akart volna, nem lehetnék érte dühös, tökre érthető lenne, ha mást akarna, ezer jobbat találhatna nálam, akik rendes kapcsolatot adhatnak neki, meg életet, meg mindent, amit én nem tudnék, szóval... ez mind nem az, aminek ő hiszi. Én nem mondtam róla rosszat, és nem is gondoltam róla rosszat, sose gondoltam olyat róla! - Nem volt hazugság minden szavam, és azt se értem, ezt mire mondod! Én nem hazudtam neked! Tudsz mindent, amit kell rólam tudni! És ismersz engem, és... és igen, Teo véletlen volt, és Teo után már nagyon... nagyon vigyáztam, mindig vigyáztam, előtted is, és veled is, és... és nekem biztos, hogy nincs több gyerekem, csak Teo! - Próbáltam én magabiztos lenni, és ezt hangerővel igyekeztem biztosítani, de valójában korántsem voltam annyira biztos, mint amit mutatni akartam. Egyrészt, mert részben igaza volt, volt már rá példa, hogy hazudtam neki, most is volt titkom előtte, de nem... azt még nem akartam, hogy tudja. Nekem kellett megoldanom a dolgot, és nem akartam, hogy tudja, hogy féljen, és dühös legyen, mert biztos ezeket érezné, ha tudná a titkom. Nem akartam, hogy tudja, én akartam megoldani a bajt. És hogy Teo... Teo létezése a felelőtlenségem miatt volt lehetséges, és miután az történt az anyjával, ami, és ő meg hozzám került, nem akartam újra hibázni, nem akartam felelőtlen lenni, nem akartam másokat is tönkretenni, ezért vigyáztam... tényleg próbáltam mindig nagyon vigyázni, és... és teljes bizonyossággal hittem azt, hogy... hogy nem lehet Heaven gyereke az enyém! Lehetetlen, mert én igenis óvatos voltam! - És nem mondtam, hogy egyszerre! Sokat ütik a fejem, de az még nekem is feltűnt volna, ha van egy másik fickó az ágyban velünk! Nem mondtam, hogy egyszerre voltál többekkel, de külön-külön nem lehetetlen! Mi se voltunk együtt minden nap! Néha csomó idő eltelt kettő között, akkor simán lehetett volna közben másvalakid is! Alkalmilag, vagy véletlenül, és az nem kurválkodás, hiszen mi sose voltunk pár! Sose mondtuk, hogy csak egymással leszünk! Sose mondtuk, hogy ez egy kapcsolat! Sose ígértünk egymásnak semmit se! És azért állítom biztosra, mert én tudom, hogy vigyáztam! Hogy mások mit csináltak, az meg nem az én dolgom! Az viszont az enyém, ha azzal vádolsz, hogy teherbe ejtettelek! Úgy meg főleg, ha utána azzal jössz, hogy nem vállalom a felelősséget azért, amit én csinálok, és ezért mekkora szar alak vagyok, de közben nem is akarod, hogy közöm legyen a gyerekedhez! - A kiabálásnak viszont az lett a vége, hogy Heaven berombolt a fürdőbe hányni... Ami viszont váratlanul ért, és... és megijesztett, mert az oké, hogy a terhes nők hánynak, de... mi meg veszekedtünk, és ő úgy rohant el, és akármilyen pipa is legyek rá legbelül, akkor is... érdekelt, és nem akartam, hogy baja történjen, akár neki, akár annak a gyereknek, akárkié is legyen... 
Ezért is akartam utána menni. Csakhogy kizárt engem, és... és ahogy az ijedtségtől elkezdett tisztulni a fejem, és rájöttem, hogy tényleg nem kellett volna vele ordibálnom, még inkább aggódni kezdtem miatta, és azt akartam, hogy kijöjjön, és lássam, hogy nem tettem kárt bennük... 
- Mindegy, hogy kié az a gyerek, akkor se akarom, hogy baja legyen, vagy neked bajod legyen! Attól, hogy szörnyetegnek gondolsz, még nem vagyok az! - feleltem, de... egyre kevésbé tudtam, hogy mit is gondoljak, erről az egész helyzetről. Ő azt állította, hogy az a gyerek az enyém, de közben meg egyáltalán nem úgy tűnt, hogy velem akarna gyereket nevelni, vagy bármit is akarna velem. Meg is mondta, hogy nem akarja, hogy közöm legyen ahhoz a gyerekhez... és így nem értettem, hogy minek mondta el egyáltalán, hogy az enyém is lehet, mármint, hogy szerinte az enyém... minek mondta ezt, ha nem akarja, hogy az enyém legyen?! Mert kicsit se úgy nézett ki, mintha akarná, hogy az enyém legyen...
De mindegy volt, hogy mit mondok, Heaven csak menni akart, és miután rájöttem, hogy nem zárhatom be csak úgy... inkább nekiadtam a kulcsot, hogy elmehessen, és meg is mondtam neki, hogy elengedem, ha ennyire menni akar... pedig én nem akartam, hogy elmenjen, meg akartam érteni ezt az egész dolgot, hogy mit akar tőlem, és hogy miért a legrosszabb dolgokat nézi csak ki belőlem, pont azokat, amiket nem tettem... és biztosat akartam tudni, hogy kié az a gyerek... mert én nem tudtam elhinni, hogy az enyém is lehet, de ő meg kötötte az ebet a karóhoz... bár, nem mintha úgy viselkedett volna, mint aki tőlem akar gyereket... De pont emiatt meg, az a gondolat, hogy ő fél tőlem... még ijesztőbb és fájóbb volt, mert ebből meg arra gondoltam, én vagyok az oka, hogy még csak nem is akarja, hogy tőlem legyen az a gyerek, mert... mert én megijesztettem őt, fél tőlem... és az ember nem akar ugye olyan embertől gyereket, akitől fél, és a gyereke közelébe sem akarna olyan embert engedni, és ez is fájt, mert ha esetleg igaz, és az enyém... és Heaven majd nem hagyja, hogy lássam, mert fél és félti tőlem... azt én nem akartam... Gyereket sem akartam tőle, mert... mert ha Heavennek baja lesz miattam, azt sosem bocsátom meg magamnak, de... de... ha meg baja lesz, és úgy megy el, hogy előtte dühös volt rám, és utált, és én megint itt maradok a gyerekkel, az rosszabb lesz, mint mikor Teo maradt rám, mert Teo anyja talán nem utált előtte, de ha meg igen, az se akkora baj, mert nem voltunk barátok, nem ismertem őt igazából, Heavent viszont igen, és nem akartam, hogy utáljon... főleg nem, hogy féljen tőlem... és végképp nem, hogy baja történjen... És szerettem volna, ha ezt ő is megérti, de ő csak azt hallotta meg, amit akart, és csak rossz dolgokat értett ki mindenből, amit mondtam, pedig én nem azt akartam... 
A mélázásomat az ajtó nyílása szakította meg, és ahogy felemeltem tekintetem az ultrahangos képről, Heavent láttam, ahogy kijött a fürdőből, és kezében a kulccsal nekiindult a bejárati ajtó felé, amit igyekezett minél gyorsabban kinyitni. Láttam, hogy mennyire siet, és hogy sír, és... és tudtam, hogy ez miattam van, mert fél tőlem... pedig meg se moccantam... nem próbáltam meg visszatartani. Egy szót sem szóltam.
Keserűen néztem, ahogy végül sikerült kitárnia az ajtót, és kirohant rajta. Ebben a pár pillanatban, ahogy egész egyszerűen elmenekült a házból, ez... ez egészen tisztán és érthetően összegezte, hogy mit is csináltam rosszul, onnantól kezdve, hogy átjött hozzánk: mindent. Szépíthetem, állíthatok kifogásokat, mondhatom, hogy ő kezdte, azzal, hogy titkolózott, de... azt hiszem, a lényeg ennyi volt. Hogy én... nagyon elszúrtam, mert a végén ő menekült el, mintha csak tényleg megtámadtam volna, vagy bántottam volna, és... bár én kaptam pofont, mégis úgy nézett ki a dolog, mintha ez fordítva esett volna meg, pedig azt sose tenném... De azt hiszem, amit csináltam, az végülis rosszabb volt, mintha azt tettem volna, de nem tudom... 
Mire nagy nehezen rávettem magam, hogy megmozduljak, és odamenjek a bejárathoz, becsukni az ajtót, Heaven már sehol sem volt. Nyilván hazaszaladt, és... nyilván látni sem akar. Azt hiszem meg is érdemlem... 

Valamikor az elkövetkező 1-2 órában, elkezdtem azt érezni, hogy megint dühös vagyok... de nem Heavenre, hanem magamra. Mert Heaven ma este azt az énemet látta, amit nem akartam, hogy lásson. Azt a valakit, aki a megélhetésünkhöz kellett, aki a munkában voltam, de itthon soha nem akartam lenni, se előtte, se a gyerek előtt... Talán Heaven is hibázott, de én nagyobbat. Mert úgy viselkedtem vele, ahogy nem akartam... úgy viselkedtem, hogy félni kezdett... és isteni szerencsém volt, hogy Teo nem kelt fel rá, hogy mi veszekszünk, és én ordibálok... az kellett volna már csak, a mai estéhez, hogy Teo is így lásson, és ő is megijedjen miattam... 
Teo. Benéztem a szobájába, miután becsuktam a bejárati ajtót, de ő az ágyában volt, úgy tűnt, alszik. Nem akartam zavarni őt, úgyhogy behajtottam az ajtaját, és visszatértem az előbbi helyemre, a kanapéra. Szusszanva dőltem el ott, és újra azt a kis... pacát kezdtem el nézegetni a képen. Sose értettem, hogy látnak ki ebből a kulimázból egy gyereket...
Aztán addig-addig bámultam a kis pacát, hogy azt hiszem, talán elaludtam közben, vagy csak bóbiskoltam, nem tudom, de arra kaptam fel a fejem, hogy történt valami. Hirtelen ültem fel, és néztem körbe, keresve az okot, mi zavart ki a saját fejemből. De először nem tudtam mi volt, nem hallottam semmit, és nem láttam semmit. Előtte viszont, biztos voltam, hogy hallhattam valamit, mert valami felzavart. Mivel nem találtam az okot, megdörzsöltem az arcom, és felkeltem. Először az ablakhoz léptem, kinéztem, de kint minden nyugisnak tűnt. Már azt gondoltam volna, hogy valami "álomzaj" volt csak, amikor újra hallottam valamit. Ezúttal pedig már rögtön be tudtam azonosítani, hogy a gyerekszobából jött a zörgés.
Azt gondoltam, Teo biztos felébredt, és játszik valamit, de... amikor belöktem az ajtaját, és belestem a szobájába, először a földön heverő poharat pillantottam meg, aztán a tekintetem továbbsiklott, és láttam, hogy Teo az ágyában van, de valami nincs jól...!
- Teo! - Futva tettem meg azt a néhány lépést is, és ijedten érintettem meg a gyereket, aki az ágyban hevert, üveges tekintettel meredt a plafonra, rángatózott az egész teste, megfeszült... és egyáltalán nem reagált rá, hogy a nevét mondtam, meg megérintettem. - Teo! Teo, válaszolj! - De semmi feleletet nem kaptam, hiába szorítottam meg a kezét, értem az arcához, kerestem a tekintetét, ő nem reagált... 
Teljesen a frász tört ki, hogy mi történik a szemem előtt, és egyszerűen fogalmam sem volt, hogy mi a fenét tegyek... A legelső gondolatom az volt, hogy segítség kell! Kapkodva szedtem ki a zsebemből a mobilom, és a legelső számot hívtam, ami beugrott... ez volt Heaven száma. Hívtam, és hívtam, közben Teo haját simogattam... és azt mondogattam, hogy "Nem lesz semmi baj!", de hogy neki vagy magamnak, azt már nehéz lett volna eldönteni. De hiába hívtam, Heaven nem vette nekem fel a telefont... Dühösen kiáltottam rá a készülékre, és új számot tárcsáztam, majd vártam... Ezt pedig már felvették, elég hamar, szerencséjükre, de így sem voltam türelmes, ahogy a vonal túlvégén egy női hang kezdte el mondani, hogy jó estét, meg hogy mit hívtam, már a szavába is vágtam, hogy nem érdekel, mert baj van a gyerekemmel! A női hang megkérdezte, hogy mi a baj, én pedig megpróbáltam... hát, megpróbáltam a lehető legérthetőbben megmagyarázni, ami történik... Ő nem esett pánikba, úgy, ahogy én igen, de ez, azt hiszem, előny volt, az már kevésbé, hogy próbált engem is megnyugtatni... Nehéz volt nem ráordítani, amikor azt mondta, nyugodjak meg...
- Nem nyugszom meg, segítsen! - Nem ordítottam, de azért ráförmedtem, majd elhadartam neki a címünket, meg az én nevem, és Teóét. A hang a túloldalról még mindig próbált megnyugtatni. Közben azt is mondta, hogy úton van hozzánk egy mentő, addig, ha tudom, fordítsam Teót az oldalára, nehogy megfulladjon. Nem kérdeztem vissza, hogy mi a fenétől fulladna meg... úgy éreztem, jobb lesz, ha nem áll neki elmagyarázni. Ő azért tovább beszélt, kérdezgetett Teóról, hogy hány éves, van-e valami betegsége, meg ilyeneket. Azt is mondta, hogy feltehetőleg egy lázgörcsről van szó, kérdezte tudom-e mi az, volt-e már Teónak ilyenje, tudom-e, hogy mióta tart. Én meg próbáltam értelmesen válaszolni, és nem ráordítani a nőre közben, mert valójában minden szavát a Pokolba kívántam, s ezt ő is érezhette, mert többször elmondta, hogy az a legfontosabb, hogy nyugodjak meg, Teo érdekében... 
Először nem tudtam, hány perc telt el, mire a mentősök odaértek, csak arra lettem figyelmes, hogy megérkeztek végre. Két férfi jött, az egyik rögtön Teót kezdte vizsgálgatni, a másik engem igyekezett távol tartani az ágyától, és ő is, mint az előbb még a telefonos nő, mindenféle kérdéseket tett fel nekem a gyerekről. Majdnem behúztam neki egyet, mikor ő is azzal kezdte, hogy nyugodjak meg... de igyekeztem a többi kérdésre figyelni inkább. Ő is azzal jött, hogy a válaszaim és a látottak alapján, egy komplikált lázgörcsről lehet szó, de ez nem életveszélyes dolog, Teóé kicsit hosszabban tart, mint az átlag, de ettől még nem kell feltétlenül rögtön rosszra gondolni. 
Miközben beszéltünk, Teo rángatózása egyszer csak abba is maradt, és bár egy pillanatig még nyitva volt a szeme, de utána becsukta, és csukva is maradt... ettől ismét megijedtem, és oda akartam menni hozzá, de a mentős, aki mellettem állt, nem hagyta. Ekkor megint majdnem bemostam neki... mire azt mondta, csak nyugodtan, de akkor gyalog megyek a kórházba... és bár, gyanús, hogy az arcomra volt írva, most nem értem a viccet, neki azért nem lankadt a kedve, felszólított, hogy míg ők Teóval vannak elfoglalva, szedjem össze a szükséges iratokat, és bevisznek minket utána a kórházba, elvégeznek majd még néhány vizsgálatot a gyereken, és megfigyelik kicsit.
Úgy is lett, ahogy mondták, míg én összeszedtem, amit kellett, ők egy hordágyra fektették Teót, és kivitték a mentőbe, amikor pedig én is utolértem őket, elindultunk a kórház felé.
Vissza az elejére Go down
Vendég

Vendég
Anonymous


Marc és Heaven - "Az új kis jövevény" Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marc és Heaven - "Az új kis jövevény"   Marc és Heaven - "Az új kis jövevény" Empty2020-08-08, 21:47

- Mert soha nem mondtál még ennyire megalázót és soha nem tapostál még ennyire a lelkembe egyetlen egy szavaddal se… - hangom erőtlenül csendült és nem voltam büszke arra, amit tettem, mert soha nem hittem volna, hogy megütöm, de akkor is piszkosul fájt mindaz, amit mondott és feltételezett. Abban a pillanatban még a szüleim tetteinél is jobban fájt, pedig ők elég sok olyan dolgot tettek, amit egyetlen egy szülőnek se lenne szabad. Most pedig itt vagyok, egy olyan férfi gyerekét hordom a szívem alatt, akit szeretek, de most még is csak fájdalmat érzek és semmi boldogságot a viselkedésének köszönhetően. Soha nem értettem, hogy a szerelem miként lehet egyszerre gyönyörű és iszonyúan fájdalmas. Azt hiszem, hogy most már értem mindazt, amit az írók próbálnak a romantikus könyvekbe csempészni.
- Persze, még ebben is én vagyok rossz. – apró kezeim ökölbe szorultak, majd még inkább hátrálni kezdtem tőle, mert fájt, hogy bele se gondol abba, hogy netalán ő fogalmazott rosszul és ezért érti a másik fél félre. A fogaim egymásnak koccantak, ajkaimat összepréseltem és minden erőmmel azon voltam, hogy a lehető legtovább húzzam sírás nélkül. Nem akartam előtte sírni, de soha nem voltam jó abban, hogy elrejtsem a könnyeimet vagy éppen az érzelmeimet. Ezért se értem, hogy nem érezte, hogy kötődőm hozzá, hogy nem kell más. Egyszerűen képtelen vagyok elhinni, hogy ő nem érezte azt, amit én igen, amikor együtt voltunk. Szavai tőrként fúródnak a szívembe és automatikusan magam köré fonom a karomat, mintha így akarnám megvédeni nem csak magamat, hanem a gyermeket is tőle, mintha így a szavak és a tettek útjába állhatnék, hogy a bennem növekvő aprócska teremtés semmit se érezzen ebből az egészből. Elég, ha csak az egyikünk szenved, nem kell mind a kettőnek. Szerencsére elég pici még ahhoz, hogy bármit is érezzen ebből, vagyis nagyon remélem. – Ha nincs több gyereked Teon kívül, akkor itt lenne az ideje, hogy végre idead azt a kulcsot és elmenjek, hiszen nincs neked rajta kívül senkid se. – nehezemre esik kiejteni ezeket a szavakat, de még is sikerül valahonnan erőt merítenem, hogy a lehető legridegebben ejtsem ki mindezt, mintha nem az előbb lökött volna le a szakadékba, ami úgy tűnik túlzottan mély. Azt akarom, hogy vége legyen, arra vágyom, hogy ne tudjon még inkább megsebezni, de hiába remélem, hogy hamarosan elérem a sötétség alját, akkor ő újra megszólal, amitől egy pillanatra megszédülök. Érzem, ahogyan a szívem apró darabokra törik, ahogyan a testem remegni kezd és a könnyeim némán elkezdenek az arcomon végigfolyni, hogy aztán a mélybe zuhanjanak, ahogyan én is zuhanok észrevétlenül. Kétségbeesés és fájdalom közepette. A nagymamámat akarom, az ölelésé és a biztonságot nyújtó szobáimat, ahol többé már nem érhet el a szavaival, amikkel újra és újra kitép egy darabot a lelkemből. Ostobának és naivnak érzem magam. – Tudod, néha nem kell kimondani a dolgokat, hanem érezni kell… - elcsuklik a hangom és a lehető legtávolabb hátrálok tőle. Könnyedén kiolvashatja a pillantásomból, hogy teljesen megsemmisített az elmúlt percekben mindazzal, amit mondott. – Szeretnélek gyűlölni és többé nem szeretni mindazért amit mondtál, de balszerencsémre pont egy olyan férfiba szerettem bele, aki egy fikarcnyit se szeret és aki azt hiszi, hogy másokkal is találkozgattam mellette. Nem azért vagy szar alak, hogy nem vállalnád, hanem azért, mert hazugnak hiszel és mindazért, amiket az elmúlt percekben mondtál. – nem akartam ezeket kimondani, igazából szinte alig gondoltam bármit is komolyan, de azt akartam hogy fájjon neki és meg akartam védeni magamat mindattól, ami még netalán kiszaladhat a száján. Gyűlöltem magam, hogy beleszerettem, amikor szemmel láthatóan én szinte semmit se jelentettem neki. Gyűlöltem a szemébe nézni jelenleg és képtelen voltam tovább elviselni a közelségét, így egyszerűen csak menedéket kerestem a fürdőben és reméltem, hogy sehogy se fog tudni bejutni oda. Bárcsak úgy működne a szerelem, hogy egy csettintésre el lehetne zárni, mint a csapot. Mennyivel egyszerűbb lenne kitörölni valakit a szívünkből, ha csak elég lenne hozzá egy „radír”, mint amikor egy rosszul leírt szót javítunk.
Legszívesebben keserűen felnevettem volna, de helyette inkább újra hányni kezdtem miután megszólalt az ajtó másik feléről. Talán túlzottan sok volt az izgalom, a stressz, magam sem tudtam, de féltem, hogy netalán ez az egész, amibe keveredtünk rossz hatással lehet a gyermekemre. Még egy pillanatra gondolatban gyermekünkre szó is átfutott az agyamon, de elég nyilvánvalóvá tette, hogy neki csak egy gyereke van és azt is, hogy nem szeret, így csak én maradtam a kicsinek. Miután a kulcsit becsúsztatta, akkor se mozdultam egyből. Csak gubbasztottam továbbra is a földön és próbáltam kicsit kontrollálni a sírásomat, miután kiöblítettem a számat és ittam egy kis vizet. Percek is elteltek, mire kimertem nyitni az ajtót, hogy utána a lehető leghamarabb eltűnjek a közeléből, ebből a lakásból, hogy utána a biztonságot jelentő ölelésben és házban keressek menedéket. Egyre gyengébbnek éreztem magam és idejét nem tudom, hogy mikor sírtam ennyit legutóbb, de nem is érdekelt. Egyszerűen csak nagyi ölelésébe bújtam és hagytam, hogy úgy fektessen le, mintha csak egy kisgyerek lennék. Szükségem volt rá, jobban mint bármikor korábban. Már csak ő maradt nekem, legalábbis így éreztem.



Fogalmam sincs, hogy mennyi idő telhetett el, de egyszer csak nagymamám kezdett el ébresztgetni. Először nem akartam felkelni, de aztán azt mondta, hogy valami baj van. Hirtelen megijedtem, hogy talán velem történt valami amit észre se vettem, mert annyira kiütött ez az érzelmi sokk és hullámvasút. Miután sikerült magamhoz térni, már is mesélni kezdett, hogy nem olyan régen mentő érkezett Marc házához. Látta, hogy Teot berakják a mentőbe, de mire kiért volna, addigra már késő volt és elhajtott mindenki. Várt és várt, hátha Marc felfogja hívni az este történtek ellenére is, hiszen pontosan tudja, hogy Teo és ő is már a családunkhoz tartozik, de nem jött hívás. Végül elfogyott a türelme és ő próbálta meg elérni őket, de mindhiába. Legalább egy tucatszor hívta, de lehet többször is, de nem tudta őket elérni. Soha nem hittem volna, hogy nagyi ennyire jó nyomozó lenne, de már azt is kiderítette, hogy melyik kórházba szállították be. Aggodalom viszont már nem csak őt járta át a mondandója végére, hanem engem is. Sietve rúgtam le a takarót magamról és álltam fel, hogy utána visszazuhanjak az ágyra. Kicsit megszédültem, kellett pár perc, mire képes voltam a maradék erőmet összeszedni, meg a gyógytea is jót tett. Utána pedig nem volt más hátra, mintha sietve beülni a kocsiba, még az se érdekelt, hogy pizsamámra kaptam fel csak egy hosszabb kardigánt és papucsban indulok neki a kórháznak, de túlzottan ideges voltam. Pedig azt hittem, hogy az este történteknél rosszabb már nem lehet. Érdekesen festettünk, nagyi rendesen fel volt öltözve, én meg pizsamában, de minek után értékes perceket veszítettünk amiatt el, hogy túlzottan hirtelen mozdultam, így nem akartam még öltözésre is időt fecsérelni. A kórházakban amúgy is sokan pizsamában vannak, még egy ember elfér. Idegesen rohantunk be az épületbe miután leparkoltam, hogy megérdeklődjük merre találjuk őket. Szerencsére nagyi jobb hazudozó, mint én, így simán elhitték, hogy ő a nagymamája Teonak. Soha nem gondoltam volna azt, hogy ennyire jó pókerarca van, de ahogy mondani szokták mindennap tartogat meglepetést.
Bármennyire is aggódott ő is, még is előreengedett és ahogyan megpillantottam Marc sziluettjét egyből elöntött a düh, hogy képes volt nem szólni erről…
- Értem én, hogy nem szeretsz és nem jelentek neked semmit se, de még is hogy voltál képes nem szólni erről és még a telefont se felvenni? Felfogtam, nem vagy rám kíváncsi, de legalább a nagyira lettél volna tekintettel! Az elmúlt órákban halálra aggódta magát!! – közben felé hadonásztam, ami biztosan érdekesen nézhetett ki, mert a hajam tutira szanaszét állt, mert elaludtam és azzal se foglalkoztam indulás előtt. Ott csoszogtam a miniatűr méretemmel egy pizsamában, papucsban és egy kardigánban. Tutira úgy festhettem, mint egy dühös törpehörcsög. Aztán ahogy egyre közelebb értem és képes voltam kivenni a testtartását és arcára kiülő érzelmeket mindennek ellenére is megsajnáltam és újra ostorozni kezdtem magam, hogy neki estem. Mire végül odaértem csak kitártam a karomat és az ölelésembe zártam. – Minden rendben lesz. – hirtelen csak ennyit bírtam kinyögni, mert egyszerre szorult össze a szívem attól, hogy így kell látnom őt és voltam rá dühös, az este történtek miatt és amiatt, hogy nem értesített minket. Bár egy pillanatra egyébként amiatt is elbizonytalanodtam, hogy egyáltalán igényli e az ölelésemet, vagy nem. Fogalmam sem volt semmiről se. Túlzottan zavaros volt minden és még a szívemet se sikerült semennyire se összefoltoznom, de még is itt voltam, mert itt volt a helyem… remélem nem tévedtem legalább ebben az egy dologban.
Vissza az elejére Go down
Marcus Donovan Killman


Marcus Donovan Killman

Hozzászólások száma :
9
Becenév :
Marc
Join date :
2020. Mar. 03.
Kor :
30
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Bunyós

Marc és Heaven - "Az új kis jövevény" Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marc és Heaven - "Az új kis jövevény"   Marc és Heaven - "Az új kis jövevény" Empty2020-09-29, 00:21

- Hát... pedig én semmi rosszat nem akartam... egyszerűen csak nem értem, hogy mi van itt... - feleltem őszintén... bár kétlem, hogy ezzel segítenék majd a dolgomon. Valószínűbbnek tűnt, hogy ezzel is csak rontani fogok a helyzeten. De akkor is... ez volt az igazság, nem hazudtam neki, én csak a tetves igazságot mondtam... Biztos voltam benne, hogy az egész helyzetért nem lehetek én a felelős, és... abban is biztos voltam, hogy ő bármit is hallott ki a szavaimból, én azt akkor sem úgy gondoltam! Egyáltalán nem éreztem úgy, hogy megérdemeltem azt a pofont!
- Nem mondtam, hogy rossz vagy, csak... nem értesz... vagy nem akarsz... fogalmam sincs... - ráztam a fejemet. Mondjuk, erről csak tippelni tudtam, mármint, hogy ő nem akarja érteni, amit én mondok. Mert az egészen biztos volt, hogy én nem értem az egész helyzetünket, ami kialakult itt, pedig baromira próbáltam. Próbáltam eligazodni ezen az egész hihetetlen szituáción, amibe keveredtünk, onnantól kezdve, hogy ő terhes, én meg nem tudom elhinni, hogy tőlem lehetne az... És megpróbáltam, tényleg, megérteni, miért annyira dühös rám, és miért nem hiszi el nekem, hogy én nem kurváztam le... de úgy éreztem, ez a feladat meghaladja a képességeimet. Nem értettem őt... egyszerűen nem!
"... hiszen nincs neked rajta kívül senkid se", azt hiszem, kétségek nélkül kijelenthettem, ez fájt a legjobban, egész este, mindent egybevetve, azok közül, amiket Heaven nekem mondott. És talán azért, mert... igaza volt. Amit tőle, és a nagymamájától kaptunk, az csak ideiglenes, és jó szándékból adódó dolog volt... tehát, nem végleges, bármikor megtörhetett a dolog, és... most... a mai este után... nyilván, nagy részben miattam, mert ugye, a jelek szerint alaposan megbántottam Heavent, pedig nem akartam, de lényeg a lényeg, hogy... ez meg is történt. A dolog megtört... eltört közöttünk... én törtem össze, azzal, amit mondtam, vagy ahogy mondtam... fájdalmat okoztam neki, láttam rajta... nem értettem hogyan, és azt sem, hogy miért nem hiszi el nekem, hogy nem akartam, de azt láttam, hogy fáj neki... és emiatt megérdemeltem, hogy nekem is fájjon... és fájt is.
Ezzel együtt, gondoltam arra is, ahogy kimondta ezt, hogy... ha tényleg, valami csoda folytán lehet az enyém az a gyerek ott benne... akkor mindenki sokkal jobban jár, ha Heaven egyedül neveli fel, és a gyerek meg se tudja, hogy én is léteztem... Hiszen, ugyan, mit is kaphatna tőlem...?
Ennél pedig csak az volt szomorúbb, hogy szegény Teónak velem kellett beérnie, neki aztán végképp senki mása nem volt, csak én, nekem meg ő, csak hát, én megérdemeltem a magányt, a fiam meg nem...
Hideg zuhanyként ért, amiket Heaven mondott, és bár egy jó hideg zuhany néha jól eshet az embernek, de ez most nem olyan volt... ez most a rossz fajta volt. Főként amiatt... mert Heaven azt mondta, hogy belém szeretett... Szerettem volna rávágni, hogy lehetetlen, és... hogy téved... hogy biztos, hogy ő nem szerethet engem... mármint ÚGY nem... hogy ne akarjon engem úgy szeretni, mert nem volna jó vége... szeressen, mint barátot, vagy akkor már inkább mint egy testvért, mindegy, de ne szeressen ÚGY!
De elszaladt, eltűnt az ajtó mögött a fürdőben, és én magamra maradtam ott a... a szavak után maradt csönddel... a csönddel, ami már kb. fájt... és nem úgy, mint mikor megütnek meccs közben, hanem úgy, mint amikor Heaven ütött meg...
Mert nem lehet, Heaven nem szerethetett belém...
Azt kívántam, bárcsak ne találtam volna meg azt a képet Teónál. Bárcsak ne hívtam volna át Heavent, hogy beszélnünk kell... Bárcsak ne kérdeztem volna semmit. Bárcsak lenne rá mód, hogy visszamenjünk az időben, és mindezt semmissé tegyem, a veszekedést, az egész estét, azt, hogy Heaven végül szó szerint elrohant a házamból, mintha legalábbis üldöztem volna... Mert úgy éreztem, hogy ennél rosszabb már nem is lehet...


Mondjuk, ebben egyébként tévedtem... az még nagyon nem a lavina vége volt. Amikor azt gondoltam, elég baj az, amin és ahogyan Heaven meg én veszekedtünk, vagy az, ami Teóval történt, és rosszabb már nem lehet a szitu... akkor baromi nagyot tévedtem... Erre akkor jöttem rá, mikor épp ültem a kórházi folyosón magamba roskadva, közben elátkozva magam minden elképzelhető módon, amiért a mai este folyamán tulajdonképpen mindent, amit csak emberileg lehetséges volt, azt el is szúrtam. Heaven volt az első, aztán a gyerek, meg velük minden, és végül Teo, és mint menet közben kiderült, hozzácsaphattam a dolgokat Heaven mamájával is, aki nyilván szintén baromira utál, amit meg is érdemeltem... képzeltem, milyen véleménnyel lehetett rólam, mikor Heaven úgy hazarohant...
Erre is akkor ébredtem rá, mikor arra kaptam fel a fejemet, hogy Heaven mérges hangja tölti ki a nagyjából üres folyosót, s mögötte jött a mamája is.
Heaven, aki kócosan, dühösen, és ha jól láttam, akkor pizsamában... közeledett felém, és csak mondta, és mondta a magáét... azt hiszem, mindettől az arcomra is lehetett írva, hogy köszönöm, kész, megtelt a napi tűrőképesség-ládikám, ennyi, ha még valami lesz ma, levetem magam a tetőről... elég volt, befejeztem... Tényleg, úgy éreztem magam, mint egy rakás szar, és... meg is érdemeltem, hogy ezt érezzem, teljesen, és maximálisan, de attól még fájt... minden, amit Heaven mondott, miközben odaért hozzám. Megértettem, hogy dühös, de... az indokait mondjuk nem teljesen, mégis... még hagytam is volna, hadd akadjon ki rám, joggal teheti, na de... de közben meg úgy éreztem, hogy komolyan... tényleg ennyi, ennyit tud arra reagálni, hogy a kisfiammal ülök a kórházban... annyit reagál erre, hogy jól leszúr, mert nem szeretem és nem szóltam nekik...?! Nem az, hogy "hogy van Teo?", vagy valami? Hogy én hogy vagyok, az nyilván mindegy, de leszúr Teo miatt, és magam miatt, és azt meg se kérdezi, hogy hogy van a gyerek?!
De mielőtt végleg összetörhettem volna, hogy ide is csak amiatt jöttek, hogy jól megmondják nekem, mekkora szar alak vagyok... arra eszméltem fel, hogy Heaven megölelt... Érintése ismerős volt, a kezei, az illata... és nem is gondolkodtam, bár egyetlen apró részletét sem értettem a szitunak, de ösztönből csak... reagáltam... és miközben arcomat Heaven kócos hajába temettem, én is átöleltem őt. Először szorosan, de aztán egy kis hang a fejemben gyorsan emlékeztetett, hogy vigyázzak rá, van benne egy kisbaba... úgyhogy lazítottam a szorításomon, viszont nem húzódtam el kicsit se tőle... mert... annyira... szükségem volt most rá... eddig is hiányzott, de észre sem vettem, mennyire szükségem van rá, míg meg nem érintett... Most úgy éreztem, ha eleresztene, magával vinné a szívemet is, kitépve a mellkasomból, mintha csak egy atombiztos tépőzárral összeragadt volna az ő szíve meg az enyém a bőrünkön át...
Nem tudom meddig maradtam így, talán percekbe is beletelt, mire képes, és hajlandó is voltam őt elereszteni, s kicsit elhúzódva, egyet hátrébb lépve, a szemeibe nézni. Nyeltem egyet. Ideges voltam... nem csak Teo miatt... miattunk is... ideges és feszült voltam. Nem tudtam, mit mondhatnék neki... Bár, azt mondta korábban, hogy Teo és én csak... mi vagyunk ketten, szóval ők már nincsenek nekünk, most mégis itt vannak... És leszúrt, mert...
Ekkor némi fény gyúlt az agyamban. Ahogy rájöttem, nem igazán értem a dolgot... vagyis amúgy se, de ezt most főleg...
- Én hívtalak... - nyeltem egyet, és közben azon törtem a fejem, hol volt utoljára nálam a telefonom. Bár belefájdult a fejem a dologba... nem voltam biztos benne, mert nem a kis kütyüvel foglalkoztam akkor... csak homályosan rémlett, mikor volt utoljára a kezemben. - A... a mobil Teo szobájában maradt... azt hiszem... miután megjöttek a mentősök... mert te nem vetted fel... őket hívtam, mert te nem vetted fel... én téged akartalak... - ideges tehetetlenséggel dörzsöltem meg a szemem alját. Kimerült voltam, tehetetlen, mérges, és... tanácstalan, zavarodott... és még annyi minden, amit szavakba sem tudtam volna önteni. Nem haragudtam én Heavenre, amiért nem vette fel... Magamra haragudtam, amiért ő nem vette fel, hiszen nyilván azért nem vette fel, mert azt hitte, megint veszekedni akarok, vagy tahóskodni, vagy valami ilyesmi... pedig semmi mást nem akartam, csak... őt... és a segítségét... és... még az se számított, hogy előtte elküldött kb. a fenébe, mert nem is én voltam a lényeg, hanem Teo... még ha részben magam miatt is hívtam őt, de... Teóért is, és mégis... az, gondolom, csak jelent valamit, hogy ő volt a legelső gondolatom, amikor baj volt és szükségem volt valakire... ő jutott eszembe, és nem valaki más...
- Ne haragudjon rám... - pillantottam futólag Heaven nagymamájára, miközben elléptem az unokájától, vissza a széksorhoz a fal mellett, és leroskadtam arra a székre, amin az imént is ültem még. - Nem gondolkodtam... eszembe se jutott a telefon, én csak... nagyon megijedtem Teo miatt... azt hittem, őt is elveszítem... és nekem már csak ő van... - Nem tudtam közben Heavenre nézni. Ahogy ő is mondta, nekem csak Teo van, mert mindent elszúrok, és erre tessék, alighogy kimondta, máris olyan helyzetbe kerültünk, hogy azt hittem, Teót is elvesztem... mert béna vagyok, egy rossz apa... rossz vagyok, úgy, ahogy vagyok... senkit nem érdemlek, sem Teót, sem Heavent. Heavent már elvesztettem, nem veszíthetem el most Teót is...! Teljesen megértettem már, hogy Heaven miért is nem akar tőlem/velem gyereket, teljesen érthető volt... az a gyerek is csak veszélybe kerülne, ha az én közelemben volna, az lesz a legjobb, ha soha még csak nem is látom, az lesz neki a legbiztonságosabb, neki és az anyjának is...
Vissza az elejére Go down
Vendég

Vendég
Anonymous


Marc és Heaven - "Az új kis jövevény" Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marc és Heaven - "Az új kis jövevény"   Marc és Heaven - "Az új kis jövevény" Empty2020-10-31, 00:11

Talán pontosan ezek a pillanatok mutatják meg leginkább azt, hogy a szeretet és a harag között mennyire vékony a határ. Egyik pillanatban még kiabálunk, veszekszünk, vagy éppen valaki fejét leszedjük a helyéről, de mire a mondandó végére érünk arra eszmélünk, hogy karjainkba zárjuk őt és mi akarunk lenni számára a támasz. Mi akarunk lenni a menedék, ahova elbújhat, ahol biztonságban érezheti magát az illető, még akkor is, ha előtte darabokra törte a szívünket és szinte sírna az ember minden egyes pillanatban, amikor ránéz, amikor megérzi az ismerős illatot. Nem számított az se, hogy mennyire nem tudtam még megemészteni, vagy elzárni egy gondosan elrejtett ládikóba az este történteket, mert az ölelés magától jött. S talán nem csak neki volt szüksége rá, hanem nekem is. Túlzottan természetes volt, olyan volt, mintha egy részem, a nagyobbik felem a vihar után végre hazatalált volna.  Amikor megéreztem, hogy viszonozza az ölelést, akkor egy nagyobb kőszikla gördült le a szívemről. Megkönnyebbültem és egy pillanatra úgy éreztem, hogy még nincs semmi se veszve, még létezik számunkra is remény. Nem véletlen szokták mondani, hogy egyszerre a szomorúság és a remény otthona is egy kórház. Nem szakítottam meg az ölelést, helyette óvatosan és gyengéden a hátát kezdtem simogatni, mintha így akarnám még inkább megnyugtatni őt.
Nem voltam büszke erre az indíttatásra, de annyira ideges voltam, és ha ideges az ember, akkor sokszor cselekszik meggondolatlanul és én is az voltam. Dühös voltam még az este történtek miatt, a szívem még mindig darabokban hevert, aztán ott volt az, hogy nem hívott minket, de legfőképpen a fiáért aggódtam. Túlzottan aggódtam érte és ez így egyszerre túlzottan sok volt még számomra is. Esélyesen az elmúlt 24 órában többet kiabáltam, mint egész életében…. szóval az elmúlt órák eseményei nem a legjobb énemet hozták a felszínre, de mellette úgy éreztem, hogy képes vagyok lecsillapodni és újra rálelni arra a nőre, aki mindig is voltam. Aki mellette még jobbá vált, hála neki és Teonak. Egy apró puszit nyomtam az arcára, mielőtt még az ölelést teljesen megszakította volna. Nem felejtettem el mindazt ami történt, de egyelőre képes voltam félretenni mindent és arra koncentrálni, ami miatt ténylegesen itt voltunk.
- Nem hívtál. Nem volt nem fogadott hívásom. – néztem rá komolyan, de nem vádlóan. Tényleg nem volt nem fogadott hívásom, nem értem, hogy miért nem csörgött ki, de amikor nagyi felkeltett, akkor utána se láttam tőle hívást. Nem értettem, hogy mi történt. Talán véletlen nem nyomott rá a hívásgombra, mert el tudom képzelni, hogy abban a pillanatban mennyire ki lehetett. –  Azt hívtad végül, akit kellett. Ők tudnak segíteni rajta és nem lesz semmi baj. Teo jól lesz, hallod? – két tenyerem közé fogtam a fejét és mélyen a szemébe néztem. Próbáltam erős maradni és reméltem, hogy hinni fog nekem. A fia erős kisfiú, nem lesz semmi baj. Biztosan nagyobb az ijedelem mind a hármunknál, mint amekkora ténylegesen a baj, vagyis nagyon reméltem, hogy így van.
Követtem Marc pillantását, nagyi ott állt tőlünk távolabb, majd valamit mutatott, mire én csak bólintottam. Biztosan jót fog tenni mindannyiunknak egy kávé vagy egy forró csokoládé. Aztán újra rápillantottam. – Nem haragszom, csak nagyon aggódtam. – vallom be kicsit halkabban, majd közelebb léptem és leguggoltam vele szemben és a combján pihentettem a kezemet, hogy megtámaszkodjak még jobban. A következő szavaira viszont kapott egy szúrós pillantást és legszívesebben a combját is megismertettem volna a tenyeremmel, ahogyan korábban egy óvatlan pillanatban az arcával tettem. Főleg, hogy ő mondta ezt igazából, én csak visszamondtam azt, amit ő mondott és lám, még mindig nem jött rá, hogy a saját szavait hallotta vissza az én számból abban a pillanatban. – Tényleg úgy gondolod, hogy csak ő van neked? Nincs másik két személy, akik az éjszaka közepén aggódva rohantak be hozzád? Sőt, ha bírságot kapok, akkor te fogod kifizetni! – próbáltam egy picit poénkodni, amiben nem voltam a legjobb, de reméltem ettől kicsit észhez fog térni. Bár nem tartom kizártnak, hogy lehet gyorshajtás miatt még kapni fogok. Aztán óvatosan felálltam és a mellette lévő székre leültem. Kezemet az arcára tettem és óvatosan felém fordítottam a fejét. – Ne légy vak, kérlek. Lehet hibáztál, lehet hibáztam – mert utóbbi sincs kizárva - , de itt vagyunk, mert TE és TEO is fontosak vagytok számunkra. A család meg olykor balhézik, de mindig megtalálják az utat újra egymáshoz, ha igazán szeretik egymást. – azt a két szót pedig kicsit erőteljesebben is megnyomtam, hogy hátha így végre képes lesz elfelejteni azt a badarságot, hogy nincs neki senkije a fián kívül. Na jó, az meg hogy a család visszatalál egymáshoz erős túlzás volt, mert én nem vágytam visszatalálni a szüleimhez, de az teljesen másabb volt, mint ez a szituáció. Nem is akartam arra gondolni, így sietve hessegettem el az ezzel kapcsolatos gondolataimat.  Aztán a kezemet a kezére tettem, a fejemet pedig a vállára hajtottam. – Mit mondanak az orvosok? – aggódva kérdeztem meg, mert tényleg szerettem volna tudni, hogy mi történt. Közben pedig nagyi esélyesen még mindig innivalót vadászott, bár ha esetleg tud olvasni a gondolataimban, akkor hozni fog valami harapnivalót is, mert bármennyire is nem illik, de kezdtem megéhezni. Fura érzés volt, hogy ilyenkor éhes vagyok és még most is képes eszembe jutni ez a dolog, de inkább Marcusra koncentráltam és reméltem, hogy nem fog hamarosan megkordulni a pocakom és árul el.
Vissza az elejére Go down
Marcus Donovan Killman


Marcus Donovan Killman

Hozzászólások száma :
9
Becenév :
Marc
Join date :
2020. Mar. 03.
Kor :
30
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Bunyós

Marc és Heaven - "Az új kis jövevény" Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marc és Heaven - "Az új kis jövevény"   Marc és Heaven - "Az új kis jövevény" Empty2021-06-03, 21:51

Annyira... minden rossz volt ma. És tényleg, elképzelni se tudtam, vajon mennyit bírok még ki. Annyival egyszerűbb volt, mikor dolgozni mentem, ott csak... csak a dolgomat kellett tennem, csak... osztani és elviselni a pofonokat. Ennyi. Nem is volt az olyan nehéz. Ennél sokkal könnyebb volt. Mert így... mikor csak én voltam, és nem dolgoztam, akkor nem is üthettem. Pedig néha milyen jó lett volna... Ma sokszor éreztem, hogy bár lenne mit ütnöm, bárcsak verhetném a falat, vagy mindegy, bármit... de ahányszor csak eszembe jutott, hogy megtegyem, eszembe jutott az is, hogy Heaven hogyan nézett rám, mikor megijedt tőlem... és rögtön... még nem is tettem semmit, máris szégyelltem magam. Mert tudtam, ha látna úgy... újra csak megijedne tőlem. És sosem akartam, hogy féljen tőlem, sose akartam, hogy megijedjen, hogy meneküljön tőlem... tényleg nem, de... de ma úgy volt... félt, megijesztettem, és szó szerint menekült a házból... Tudtam, hogy hibáztam. Hibáztam, hogy úgy viselkedtem, nem szabadott volna megijesztenem őt... amúgy sem szabadott volna, de tudva, hogy terhes... főleg nem lett volna szabad! Ha bármi történt volna velük... az kizárólag az én hibám lett volna, és sosem bocsátottam volna meg magamnak...!
És... azok után, amiket tettem, ahogy viselkedtem vele, mégis eljött... Persze először azt hittem, csak leszidni jött, de... de végülis mindegy, megérdemeltem, és amúgy se az volt a lényeg, hanem hogy itt van! Ezután már csak ráadás volt, hogy amikor odaért hozzám, akkor megölelt. Megölelt, pedig már tudja... vagy legalábbis sejti, mennyire rossz is tudok lenni igazából... milyen is vagyok akkor, mikor... mikor szörnyeteggé kell válnom. Mert ma az voltam. Igaz, nem emeltem rá kezet, sosem tenném meg... de akkor is, szavakkal ütöttem őt, bántottam... és... nem is tudom... de az talán még rosszabb is... mert sokkal nehezebben gyógyul be, mint egy igazi seb... az ilyen az láthatatlan... és belül van... a szívén... és az emlékeiben...
És ő mégis eljött, és bár leszidott, de aztán megölelt. Nem csak hogy nem félt megközelíteni, megérinteni, de még meg is ölelt...! Nem érdemeltem tőle ilyen kedvességet, ő mégis ennyire... jó volt hozzám...
- Jó, hogy itt vagy... - szinte csak suttogtam, de ahogy a hátam elkezdte simogatni, hogy megnyugtasson... egyszerűen úgy éreztem, muszáj mondanom neki valamit, valamit, aminek értelme is van, és valamit, ami kedves, ami... megmutatja neki, hogy hálás vagyok, amiért itt van, és amiért ilyen velem... mindazok ellenére, amit én tettem vele...
Amikor az ajkai az arcomat érték, mintha... hirtelen átestem volna egy képzeletbeli örvényen. Egy pillanatra tótágast állt velem a világ, úgy éreztem, mintha minden fejjel lefelé volna... vagy csak én, nem is tudom... villámgyorsan perdült meg a világ, én, de... közben csak álltam ott, abban a pillanatban megfagyva, és csak bámultam ki a fejemből megdermedve, mert nem is... nem is tudtam elhinni, hogy tényleg ezt tette... Hiszen gyűlölnie kellene...
- De... de én igenis hívtalak...! - jelentettem ki makacsul, és megingathatatlanul, mert teljesen és tökéletesen biztos voltam benne, hogy hívtam, még ordítottam is a telefonnal, szóval igenis biztos voltam abban, hogy hívtam őt. - Hallom... és nagyon remélem, hogy igazad lesz, mert ha... ha elveszítem őt, én nem is tudom, hogy mihez kezdek, de... - Elhallgattam a végén, és lesütöttem a szemem. Azt gondoltam, jobb nem firtatni, Heaven már így is félt tőlem ma este, már... nem kéne ezt tovább tetézni, nem kell tudnia, milyen szörnyeteggé tudnék még válni, ha a fiammal történik valami, és nem lesz ő nekem többé...
Kicsit megsimogattam Heaven kezét, mielőtt elléptem onnét, és leültem. Mikor a nagymamája otthagyott minket kettesben... kicsit jobban féltem, mint előtte, mert... nem tudtam, mit érez vajon amiatt Heaven, hogy most kettesben van velem, először, azok után, ahogy viselkedtem vele...
- Másért sem haragszol? - kérdeztem vissza, némi bizonytalansággal, mert az egy dolog, hogy azért nem, mert nem tudták meg frissiben, hogy mi történt, de vajon azért sem haragszanak már rám, ahogyan korábban viselkedtem ma? Mert az aztán tényleg meglepett volna... nem néztem volna ki Heavenből, hogy ilyen gyorsan megbocsássa, azt, hogy megijesztettem... és hogy egy iszonyatosan nagy tuskó voltam... És akkor csak remélni tudtam, hogy nem fogja most megkérdezni, hogy ugye már elhiszem-e, hogy tőlem terhes, mert azt én még mindig nem bírtam elhinni, mikor annyira vigyáztam... annyira vigyázni akartam rá... és ha most miattam neki baja lesz, azt sosem bocsátom meg magamnak... soha...! - Te is ezt mondtad nekem... hogy nekem csak ő van... meg azt is, hogy nem akarod, hogy közöm legyen hozzátok... és... igazad is volt, egy magamfajta embernek semmi keresnivalója olyanok mellett, mint ti... téged is csak megijesztelek, és bántalak, bajt okozok neked... jobb is, ha távol maradsz tőlem, még mielőtt rosszabbat is tennék, mint hogy kiabálok veled... amit nem kellett volna, és amit egyébként nagyon sajnálok... - Reszketegen sóhajtottam fel. Még mindig szégyelltem magam, mert azt az énem kitiltottam otthonról... a magánéletemből... és nem szabadott volna teret engednem neki... nem szabadott volna hagynom, hogy Heaven lássa, és baromi nagy szerencse, hogy Teo nem látta, mert... van már neki mára épp elég baja, már csak ez hiányzott volna, hogy lásson engem tombolni... - Te nem szerethetsz engem, Heaven... nem vagyok rá méltó. Ne akarj engem a családodba... igazad volt, a magamfajtának nem szabad a babád közelében lennie... Teónak csak én jutottam, de neked... még van választásod, adhatsz jobbat a gyerekednek, mint én... sokkal jobbat... ne akard, hogy tőlem legyen... - kértem tőle, és közben próbáltam olyan halkan beszélni, hogy ne hallhassa ki a hangomból, mennyire megérintett belül, hogy szerinte egy család vagyunk... Erős akartam lenni. Felelősségteljesen akartam viselkedni... Megóvni őt, a babáját, és a nagymamáját is magamtól. Körülöttem nem volt jó sorsa az embereknek, Teo számára nem volt más, nem mondhattam Heavennek, hogy nevelje fel őt is, mert úgy jobb volna... nem... Teo már az én felelősségem volt, és csak az enyém, és próbáltam úgy csinálni, hogy ne legyen baja... nagyon próbáltam jó életet adni a fiamnak, de... valójában neki is eleget ártottam már egy életre, hisz miattam nem volt anyja... és féltem, hogy ha az a gyerek, ott, Heaven hasában, ő is tőlem van... és Heavennek valami baja esik a szüléskor, akkor... akkor már két élet elvétele szárad majd a lelkemen... és két félárvám lesz... Tényleg, abban az esetben csak abban bízhattam volna, hogy Heaven mamája elvenné tőlem a kicsit, és elvinné messzire... hogy többet már ne árthassak neki, de... azzal is az volt a baj, hogy Heaven úgy is halott maradna, én pedig nagyon-nagyon nem akartam, hogy neki bármi bántódása essen...!!
De... féltem, hogy mindegy is, mit mondok, Heaven csak megint haragudni fog majd rám, mert azt hiszi, hogy gyáva vagyok, aki nem akarja vállalni a felelősséget...
Mikor a fejét a vállamra hajtotta, először hitetlenkedve lestem le rá, majd óvatosan odahajoltam, és megcsókoltam a feje búbját, mielőtt kérdésére feleltem volna.
- Azt, hogy... khm... valami rohama volt... lázroham, vagy mi... felment a láza, és... és attól lett rohama... a felét se értettem annak, amit a doki magyarázott... de... mondta, hogy kivizsgálják, hogy jól van-e, mert hosszabb volt az a roham, mint az átlagnak szokott... szóval... ha megbüntetnek gyorshajtásért, figyelj oda, hogy előbb nyújtsd be nálam a számlát, mint a kórház... mert utóbbira a gatyám is rá fog menni... - magyaráztam, a végén egy keserű kis nevetés kíséretében, majd frusztráltan kezdtem dörzsölgetni a homlokomat. - De nem érdekel, csak legyen jól Teo, a többit megoldom... - mormogtam az orrom alatt, és kissé megszorítottam Heaven kezét. Próbáltam finoman, próbáltam uralkodni magamon... próbáltam őrá koncentrálni, hogy megnyugodjak kicsit, mert igazából baromi feszült voltam, ideges, és nagyon szívesen ütöttem volna a falat, míg vissza nem kapom Teót a karjaim közé...! 
- De... ti... egyébként... ugye... jól vagytok? Vagy... tehetek értetek... valamit? - kérdeztem, némi szünet után, szaggatottam, és Heaven hasa felé sandítottam. Tudom, hogy korábban ugye rosszul volt nálam, és tudom, hogy a terhes nők szoktak hányni, de azt nem tudtam, hogy ezt most a terhesség okozta-e neki, vagy én...? Akárkié és akárhogyan is lett az a gyerek, akár az enyém, akár másé, én nem akartam Heavennek rosszat, nem... nem akartam, hogy bármelyiküknek is baja legyen, főleg ne miattam!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Marc és Heaven - "Az új kis jövevény" Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marc és Heaven - "Az új kis jövevény"   Marc és Heaven - "Az új kis jövevény" Empty

Vissza az elejére Go down
 
Marc és Heaven - "Az új kis jövevény"
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Hell or Heaven
» Auriel && Heaven
» Agathe Heaven Moore

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hell Gate :: Világok harcai :: Föld :: Los Angeles :: Lakások :: Marcus lakása-
Ugrás: