A Hell Gate FRPG ötvözi a Lucifer hétköznapi, nyomozós, misztikus karakterdrámáját a Constantine okkult atmoszférájával, rendhagyó esszenciát biztosítva a játékosnak
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  TaglistaTaglista  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Teremtés Történet

Discord Server
Infobox
Legutóbbi témák
Lucifer Morningstar
2024-03-26, 17:54
Ethan Burns
2024-03-12, 21:47
Lucinda Loft
2024-02-28, 15:57
Lucifer Morningstar
2024-02-22, 20:14
Isobel Parker Green
2024-02-21, 23:57
Alexander Morningstar
2024-01-23, 20:46
Arlene Young
2024-01-15, 20:04
Bastien L. Saint-Clair
2023-12-14, 18:14
Vendég
2023-11-23, 14:08
Top posting users this month
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (31 fő) 2021-09-22, 02:40-kor volt itt.

Megosztás
 

 Nightmare on Street - Ella&Nero

Go down 
SzerzőÜzenet
Vendég

Vendég
Anonymous


Nightmare on Street - Ella&Nero Empty
TémanyitásTárgy: Nightmare on Street - Ella&Nero   Nightmare on Street - Ella&Nero Empty2019-07-28, 13:43

Vér illata terjeng a levegőben, körbeölel, felizgat, szinte végigkúszik a bőrömön, annyira erős a halál esszenciája a közelben, ahogy felém sodorja a szél fuvallata, hogy muszáj a végére járnom, honnan jön.
Lazán lépdelek az utca mocskos járdáján, bár ez annyira most nem látszik, mert nemrégiben esett az eső, így a sötétben feketének hat az egész, és csak a lámpák, reklámfeliratok, és az épületekből kiszűrődő fények csillognak rajta. És persze a néhány autó fényszórója az úton, amikor elhalad, a késői órának köszönhetően, gyér forgalomban. Már csak egy utcasarok, és ott is vagyok, ahová csalogat a holt. Hátha még nem szállt el a lelke, hátha még megragadhatom, és elvihetem. Bár nem az én hullám, a lelke még lehet az enyém. Minél több van belőlük, annál jobban szórakozom.
A gondolatra boldog vigyor táncol az arcomon, akár egy eszelősnek, aki magában röhögve halad az utcán, de ez most azt a néhány részeget, aki épp kitámolyog a bárból, a legkevésbé sem érdekli.
Befordulok a sarkon, és meg is pillantok egy kikandikáló lábat a koszos, zöld szemetes konténer mögül. Ahogy közelebb lépkedek, átsétálok egy tócsán, de nem zavar, hogy vizes lesz a drága bőrcipőm, majd veszek másikat.
Lenézve a hullára, gyanítom, hogy az itteni konyha szakácsa lehet, legalábbis a zsírfoltos, ócska trikóból, és a derekára kötött, szintén mocskos kötényből ítélve. Mellette a valószínűsíthetően gyilkos fegyver a bárd, amivel lecsapták a fejét. A mellkasát, nem feltétlenül azzal vágták fel, mert egy nagy lyuk tátong rajta, lemerném fogadni, hogy valaki elvitte a szívét. Talán szuvenírnek, talán, hogy megegye, de nem is számít, nekem nincs szükségem a szívére. Picit lehajolok, és magam mormogom a szavakat, a kezem a test fölé téve, hogy felkutassam a lelkét, legalábbis egészen addig, amíg nagy vijjogással meg nem érkezik a hátam mögé, és elé egy-egy rendőrautó, piros-kék szirénázással.
Ahogy az a filmekben is lenni szokott, ki is pattannak az egyenruhások, és fedezéket keresve az autó ajtajai mögött.
- Emelje fel a kezét, és lépjen hátra! – jön a férfihang a hátam mögött. Egy pillanatra lehunyom a szeme, hogy megnyugtassam magam, és elhessentsem a gondolatot, hogy megölöm őket, és tovább állok. De ez egy ostoba lépés lenne részemről, én pedig nem vagyok ostoba, tudom, hogy melyik harcomat kell megvívnom, és melyiket nyerhetem meg csata nélkül is.
Így teszem, amit kérnek, és pár másodperc múlva, már csukló fonódik az enyémre, és kattan a bilincs a hátam mögött.
- Jogában áll hallgatni! Jogában áll ügyvédet fogadni! Bármi, amit mond felhasználható Ön ellen a bíróságon. – A halandók viszont meglehetősen ostobák, és bár tudom, hogy ez a dolguk, akkor sem látják a nyilvánvaló bizonyítékot. De nem segítek nekik azonnal kideríteni, hagyom, hogy bevigyenek az örsre és kihallgassanak. Boldogan fogom fogadni a bocsánatkérésüket és a kártérítést, amit kihúzhatok belőlük.
Türelmesen ücsörgök a kopott fémszéken, amit lerögzítettek a földre, az asztal, amin könyöklök a megbilincselt csuklóm ellenére, szintén oda van csavarozva. Csak néha pislogok, és mosolyogva integetek, mindig, ha új emberke lép be a tükörablak mögé. Nem kis meghökkenést okozva azzal gondolom, hogy meglepődnek, hogy tudom, hogy ott vannak.
Vissza az elejére Go down
Ella Lopez


Ella Lopez

Hozzászólások száma :
24
Becenév :
Ms.Lopez
Join date :
2018. Aug. 21.
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Helyszínelő

Nightmare on Street - Ella&Nero Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nightmare on Street - Ella&Nero   Nightmare on Street - Ella&Nero Empty2019-07-28, 15:46



Nero
&
Ella
Nightmare
on
Street


"You think I'm crazy,
you think I'm gone
So what if I'm crazy?
All the best people are
And I think you're crazy too,
I know you're gone
That's probably the reason
that we get along"


Leszállt az este, mára ennyi - gondolom, naivan. A félre eső, üveg falú kis laboromban sertepertélek, az utolsó simításokat végzem mára. Egészen nyugodt napunk volt ma az őrsön, nem volt új eset. Még is, egy pillanatra megállok a munkában és eltávolodom a mikroszkóptól. Kinézek az üvegen, a kollégáimra, a nyomozókra, rendőrökre, takarítókra. Mindenki csendben, gépiesen végzi a dolgát. És ez itt a bökkenő: Túl nagy a csend. Túl nagy a fegyelem. Már hosszú hetek teltek el az óta, hogy kiderült, a parancsnokunk a "Kárhozott" néven ismert rettegett gyilkos, akit pusztán városi legendának hittünk. De ő már a múlté, halott. Egy beazonosíthatatlan ötvözetből készült, egyedi kivitelezésű penge állt ki a mellkasából, mikor a helyszínre értem. Toll-ágyon feküdt, hatalmas, véres tollcafatok között, törmelékekkel karöltve. Mi történhetett itt? Ez az első kérdés, amit helyszínelőként fel szoktam tenni. De az a helyszín...azóta is kísért. Az egyetlen szemtanúk pedig, Lucifer és Chloe, felszívódtak. Nagyot sóhajtok. A hiányuk kísértetkastélyt csinált a gyilkossági osztályból. Vissza fordulok, hogy tovább elemezzem a mintát. Kivételesen nem ezredjére - már azt se tudom, hogyan fogok elszámolni a költségekkel! - a Pierce hullája mellett talált vérnyomokat vagy tollakat. Korábban rengeteget mosolyogtam, én voltam a humor és vidámság megtestesülése. Mióta azonban eltűntek és lehullott a szememről a lepel, árnyéka vagyok csak régi önmagamnak. És még a hitem is elhagyott, legalább is nem vagyok mostanság túl jóban a Nagyfiúval odafent. Már éppen kikapcsolom a fényforrást az eszközön, mikor hallom, a srácok riasztást kapnak. Felkapom a fejem, ahogy Dan benyit hozzám.
- Ella, ne menj sehova: Túlóra.
Biccentek neki, hogy vettem. Látom a frusztrációját, még ő se tette túl magát nem csak a bizarr, rituális gyilkosság-szerű helyszínen a főnök tetemével, de Charlotte halálán sem. Azóta nem beszéltünk, legalább is nem arról, amit ott láttuk. Tollak, vér, törmelék. Én pedig még nem szóltam neki, mi mindent találtam azóta. Kezdve a toll ismeretlen fehérjéjével, a vércsoport hiányán át a DNS alapján meghatározhatatlan fajig. De nem ácsorgok soká, felkapom a FORENSIC feliratú kiskabátom a cuccaimmal és már szaladok is a többiek után. Nem tart soká, egy-kettő a helyszínre érkezünk. A zsaruk felemelt fegyverrel rúgják ki a rendőrségi kocsik ajtaját és szaladnak a benga állat felé, aki ott vigyorog a sikátor végén, a kuka mellett. Mert ezt teszi, látom, akár, ha csupán a szája sarkába játszik is - hiszen ez a dolgom, észrevenni azt, amit más nem venne. Én is kiszállok, miután megbilincselték a masszív fickót. Nem bámulom soká, kiszállva a kocsiból már rá se nézek. Nekem most a helyszín a fontos, a mocsok, amit egy gyilkos hagy, kincs a magamfajtának. Az eső szakad, én pedig szemrebbenés nélkül haladok el a gyanúsított mellett. Tekintetem az áldozatra esik és rögtön mellé is guggolok. Tündi-bündi, igencsak fiatalos arcom azt sugallhatná, hogy egy szende leányzó vagyok, aki egy hullától menten elsírná és széthányná magát, de nem ez a helyzet. Cseppet sem. Felhúzom a gumikesztyűm és fittyet hányva a zuhéra, végzem a munkám. Néhány szakértő pillantás után a tetem fejét rutinosan teszem egy ere a célra kijelölt tasakba, míg a nyomozók elkísérik az első számú gyanúsítottat.
Fél óra múlva már újra az LAPD épületében vagyunk. Ledobom a csurom vizes kabátot a székre és megyek is a kihallgatóba. Belépek, hajam kissé csapzott lófarokban, enyhén megáztam. Egy fekete, feliratos pólót vielek és rezzenéstelen arccal sétálok oda a fickóhoz.
- Kérem a kezét, mintát veszek öntől.
Mondom közönyösen és automatikusan nyúlok a nagy darab férfi tenyere után, fekete gumikesztyűs kezemmel. Ha más körülmények között történne ez a találkozás, bizonyára lenyűgözném a bájos közvetlenségemmel, na meg, alaposan megnézném magamnak. Ami igaz, az igaz, most is megnézem, csak nem adom a tudtára, hogy dögösnek találom. Érthető okokból. Ha nem csap hisztit, mint egyesek, akkor határozott mozdulattal megfogom a kezét, tenyérrel felfelé fordítom - apró kacsóm elveszik az övé mellett - és egy furcsának tűnő cuccal megkapirgálom a körmei alatt, szép sorjában. Közben még sem állom meg, fel-fel nézek rá. Ilyen jóképű pasast sem hoztunk még be. Hoppá! Az Ella-ösztön most sem hagy cserben. Elengedem a kezét és alaposan megnézem, tetőtől talpig. Még az asztal alá is benézek, hogy a cipőjét szemügyre vegyem. Aztán újra felegyenesedek.
- Nem maga tette, igaz? Ezzel a szereléssel inkább mondanám drogbárónak vagy keresztapának, sem mint baltás gyilkosnak. Az ilyenek mással végeztetik a piszkos munkát, ha pedig még sem, akkor sem egy mocskos sikátorban, egyedül.
Sóhajtok egyet és leülök vele szemben a székre, várva, hogy megszólaljon. Úgy gondolom, én már nem lepődök meg semmit. Ugyan, azok után, hogy bizonyítékot találtam arra, hogy Lucifer valóban az, akinek mondja magát, azaz a Sátán? Mi lehet annál rosszabb?


"I'm peeling the skin off my face
'Cause I really hate being safe
The normals, they make me afraid
The crazies, they make me feel sane"



Music ©
Vissza az elejére Go down
Vendég

Vendég
Anonymous


Nightmare on Street - Ella&Nero Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nightmare on Street - Ella&Nero   Nightmare on Street - Ella&Nero Empty2019-07-28, 20:24

Egészen békés is, azt kell mondanom, de kezdem kicsit unni a dolgot, meg az is, hogy folyton kávéval kínálgatnak. Szoktam élni vele, mert érdekes az íze, de az igazi arab kávé, nem pedig olyan lötty, amit az automatákból kapni. És már annyi ember sem mászkál be a az ablak mögötti szobába, így integetni sincs már miért, így kezdek nagyon, de nagyon unatkozni. Ennél még az is jobb lenne, ha engem kínoznának a pokolban, akkor legalább történne valami. Jobb híján a pókot kezdem el figyelni a fenti bal sarokban, ahogy csinosítgatja a hálóját, és le is köt egészen addig, míg nyílik az ajtó, és be nem sétál rajta egy meglepően alacsony nő. Olyan kis törékeny, olyan karcsú a nyaka, és a dereka, nagyon is kedvem lenne….kettéroppantani a gerincét, szerintem csak az egyik kezemet használnám hozzá. Megfognám hátulról, belemélyeszteném az ujjaimat a bőrébe, és egyszerűen rántanék egyet az oszlopon. De amilyen kicsi lehet az is elég lenne, ha csak összeszorítanám a kezemet, és lehet össze is tudnám morzsolni az ujjaim között.  
Mintát vesz? Sosem gondolkoztam azon, hogy a tetoválások vajon ujjlenyomatot is adnak nekem? Ami azt illeti meg sem néztem soha, hogy van-e ujjlenyomatom, úgyhogy kíváncsian figyelem a műveletet, amit csinál, és lám vannak ott csíkok. A képmásom elméletileg egy háromszáz évvel ezelőtt élt férfiról lett mintázva, lehet, az ujjlenyomatát is megörököltem. Izgalmas lesz megtudni, hogy találnak-e valamit rólam. És erre a gondolatra sikerül is majdnem hangosan felröhögnöm, amikor majd jól kiröhöghetem őket. De csak apró mosolyra húzódik a szám széle, és azt figyelem, amit a nő ügyködik a kezemmel. Néha az arcára siklik a tekintetem, hogy megvizsgáljam a vonásait. Megvillantom felé a tökéletes fogsort, amit kaptam, mert tetszem neki. A pulzus felgyorsul, az arcon enyhe pír jelenik meg ennek hatására, a szívverés gyorsabb lesz, az ajkak elnyílnak, az orrlyuk kitágul, még a halandóknál is, mintha szagmintát tudnának venni a másikról, hogy vajon a kibocsájtott feromonjai megfelelőek-e a másik félnek, vagy sem.
- Hoz valamit, amivel ezt lemoshatom a kezemről? – kérdezem, miközben én is kukkolok lefelé az asztal alá, hogy mégis mit művel, aztán megállapítom, hogy talán ő okosabb, mint a többi. Kérdésére pedig egy újabb mosollyal felelek, bár a megjegyzése, hogy az öltözékem alapján minek képzel el, igazán érdekes, a hímnemű egyedeket tekintve, hiszen ez egy ing és farmer kombinációja, ami vajmi kevéssé ad - véleményem szerint - okot az ilyen feltételezésre.
- Melyik bűnös vallaná be bűneit? Ugye tudja, hogy most épp diszkriminál az öltözködésem miatt, és első benyomás alapján ítél? Hát illik ilyet egy nyomozónak? Nem kellene inkább objektívnek lennie, míg a bűnös bűne bizonyítékot ne talál, vagy be nem bizonyosodik az ellentétje? – A legtöbben, nem csupán a halandók, de a többi lény sem szereti, ha nem kap válaszokat. Én is közéjük tartozom, de szeretem azt játszani, hogy nem válaszolok, hanem inkább kérdezek. Sóhajtok, és kényelmesen hátradőlök a széken, az ajkaimról nem fagy le az apró félmosoly, ami jelzi, hogy még élvezem is a helyzetet.
- Tetszik a pólója! – Ez egy kijelentés ugyan, bár az utána lévő gondolataim halmaza egy sor kérdésről tanúskodnak, de egyiket sem áll szándékomban feltenni, mert annyit nem ér az egész.
- Vádolnak még valamivel? Vagy elmehetek? – nézek mélyen a szemébe, de tudom, hogy még nem fognak elengedni, hiszen nem tehetik, előbb kell valami konkrét bizonyíték arra, hogy tényleg nem én voltam. Bár hívhatnék ügyvédet, már ha lenne, mert nincs, minek is. Általában nem hagyom magam elfogni, és minél tovább ücsörgök itt, annál inkább az én malmomra hajtják a vizet, ahogy mondani szokás.
- Látta milyen alacsony a szakács. És nem, nem a fejetlenségre gondolok. Előtte sem volt túl magas. Ha én lennék az elkövető, kétlem, hogy bárddal bajlódnék, elég lenne kitörni a nyakát. Hiszen hozzám képest, annyira kicsi és törékeny. – Még szép, hogy kétértelműen fogalmazom meg a végét, hiszen beszélhetnék az épp előttem ülő nőről is. De attól még igazam van, bár ő ezt nem feltétlenül kell, hogy tudja. Mármint azt, hogy milyen formában szoktam gyilkolni, úgysem marad annak nyoma. A pokolban senki nem nyomoz. És ezzel még csak vádalapot sem nyújtok.
- Elkészült! – Jelentem ki határozottan, de nem veszem le a szemem a nőről, egyébként meg a pókhálóra értem, a sarokban, a pók most húzódott vissza, hogy várja az arra tévedő rovarokat.
Vissza az elejére Go down
Ella Lopez


Ella Lopez

Hozzászólások száma :
24
Becenév :
Ms.Lopez
Join date :
2018. Aug. 21.
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Helyszínelő

Nightmare on Street - Ella&Nero Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nightmare on Street - Ella&Nero   Nightmare on Street - Ella&Nero Empty2019-07-28, 22:31



Nero
&
Ella
Nightmare
on
Street


Síri csend van. Nem csak a folyosókon, de itt, bent is. Ha Decker nem bújt volna vissza a csigaházába, most velem együtt lépne be a kihallgatóba, hogy faggassa ezt a pacákot. De nem így történik. Chloe nincs itt. Ahogy Lucifer sem, hogy akár erőszakkal csikarjon ki információt a gyanusítottból. Olykor volt szerencsém meglátni az üveg mögött vagy a monitoron keresztül. Így, utólag minden értelmet nyer. Hogy hogyan is tudott bárkit a nyakánál fogva úgy felemelni, mint a semmit, a szerencsétlen cipői pedig a térdénél kalimpáltak. Nem igazán tudom kiverni ezeket a dolgokat a fejemől. És semmit sem segített ezen a találkozás John Constantinnal, mi több, csak rontott rajta. De most nincs idő elmélkedni, dolgozni kell. Szóval berontok a terembe, csak essünk túl rajta. Mivel utoljára John kezét pásztáztam hasonlóan, könnyen jön az asszociáció, a gyanúsan mosolygó fickó pillantása pedig szinte éget. Egy pillanatra találkozik a szemünk, gyanakvóan nézek a nevető tekintetébe. Ujjlenyomat, köröm minta. Bár nem túl barátságos itt, az illető még is meglehetősen higgadtan szólal meg.
Nem vagyok jó hangulatban. Oda nyögném neki, hogy törölje a puccos farmerjába, mert látom rajta, hogy a magas árkategóriás fajtából van. Ha egy gettóban nősz fel, elengedhetetlen, hogy bele folyj ebbe-abba. A szemed pedig olyan lesz, mint a vadászsasé, a túlélésed múlik azon, kifejleszted-e ezt magadban. Megszoksz vagy megszöksz. Végül, mivel még is csak hivatalos közegnek számítok - most már, hogy nem rám vadásznak, hanem fordult a kocka -, előveszek egy tiszta papír zsebkendőt a zsebemből és oda dobom neki. De nem, nem tudok mosolyogni. John egy ideig ki tudta hozni belőlem, de azóta se. Szóval, a megnyerő megjelenés kierőszakolása helyett inkább csak a melóra összpontosítok. Bekukkantok a fémasztal alá. Áhá, mocskos és mocskosul drága eredeti krokodilbőr cipő. Ezt sem engedheti meg magának egy jött-ment mániákus gyilkos. Persze, kivételek mindig vannak, de csak erősítik a szabályt.
- Az, akinek a nyaka körül szorul a hurok.
Felelem meg a talán költőinek szánt vagy éppen fogós kérdését kissé bágyatagon. Nem vagyok szívbajos. Viszont hibázok. Leülök vele szemben és szóba elegyedek vele. Ezt nem kéne, nagyon nem. Hiszen nem az én hatásköröm, ráadásul ki tudja milyen következményei lehetnek?
- Mind ezt csináljuk. Emberi ösztön. Engem pedig nagyrészt a megfigyeléseimért fizetnek, ez a szuper erőm, ha tetszik. Ráérzek, aztán bizonyítom. Mint a kopó szimat, csak én nem vagyok nyomozó. Törvényszéki szakértő vagyok.
Vagyis elég bele néznem bárki szemetes kosarába és végig mérnem, szinte már történik is a csoda a fejemben. Egy igazi geek vagyok. Ez után a westernes farkasszemezés után váratlanul bedobja a pólómat. Némiképp kizökkenek ettől. Fáradt vagyok, nem is annyira fizikailag, mint sem lelkileg. Automatikusan a felsőmre esik a pillantásom. Még egy félmosoly is feltűnik az arcomon, talán-tán. Rajongok a különleges pólókért.
- Ami a szívemen, a pólómon.
Ez lesz az új mondásom, ha nem esek teljese szét, ami elég esélyes mostanság. Eredetileg a "Devil made me do it" feliratú póló akadt elsőnek a kezembe, de ahogy megláttam, görcsbe szorult a gyomrom. Szóval gyorsan vissza gyűrtem, jó hátra és kirántottam egy másikat.
Az arrogáns megjegyzésén azonban nevetnem kell.
- Csupán első rendbeli gyilkossággal, Mr.! Mert ahogy mondta, a bizonyíték beszél. És maga ellen eddig szépen dalol. Egyelőre pedig senkit sem érdekel, hogy mit gondolok és mit nem.
Erre mondják, hogy felébred az emberben a kisördög. Mikor a sötétebb énünk kezd elhatalmasodni és rátelepszik a lényünkre, akár a ragály.
Fixírozom a pasast, kiül az arcomra, hogy a fogaskerekek a fejemben vadul, olajozottan járnak. Ő pedig beszél.
- Nem olyan alacsony. Inkább átlagosnak mondanám. Maga lett ekkora termettel megáldva.
Vagyis nagyobbal a szokásosnál, kontrázok menten. Hogy ezen felül mit mondanak nekem a szavai, hogy beszélnek-e egyáltalán, azt nem árulja el a pókerarcom, amit a kártyás éveim alatt bőven volt időm kifejleszteni.
- Azért nem gondolnám, hogy olyan könnyű kitörni egy felnőtt férfi nyakát. Vagy netán tapasztalatból beszél?
Furcsa borzongás fut végig a gerincem mentén. Mintha csak a Bárányok hallgatnak-ban lennénk. Közben eltűnődök azon, amit mond. Egy felnőtt férfi nyaka elég vaskos, izmos, főleg egy nőéhez képest. Egy kézmozdulattal eltörni...nem semmi fizikum vagy ügyesség kellhet hozzá. Vagy...de nem engedem meg magamnak, hogy tovább vigyem ezt a fejtegetést, természetfeletti irányba. És ismét kizökkent.
- Mire gondol?
Megyek bele a játékba, és ismét vissza kalandozok a megjegyzésétől a horror klasszikushoz. Ahogy a csipesszel kiveszik a halott nő torkából a gubót. Egy halálfejes lepke, Acherontia atropos kelne ki idővel belőle, ha elkészülne. Már régen el kellett volna hagynom a szobát és lefuttatni az ujjlenyomatát az adatbázisban és megvizsgálni, mi mindent találok a körme alatt. Most még is itt ülök vele szemben és látom, bár kétlem, hogy ő lenne a tettes, a szeme se áll jól.


Music ©
Vissza az elejére Go down
Vendég

Vendég
Anonymous


Nightmare on Street - Ella&Nero Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nightmare on Street - Ella&Nero   Nightmare on Street - Ella&Nero Empty2019-08-03, 13:05

Hát még kedves is, kapok egy papír zsebkendőt, hogy azzal töröljem le. El is érem, hogy legalább már nem nedves a kezem, de attól még szép fekete. Remek, hogy állna beléd, egy villanyoszlop és abból b@sszon meg az áram, de hülye rib@nc. Én meg ott röhögök majd rajtad, amíg a földön rángsz a görcsöktől, és amikor a tested majd feladja elragadom azt a kívánatos lelkedet, hogy népesítsem a pokolbéliek táborát.
De mindezen gondolataimból az arcom semmit nem árul el, kedélyesen ücsörgök tovább, immáron fekte tenyérrel, a zsebkendő meg galacsinként hever az asztalon, a fehérségét megtöri a fekete tinta, akár egy metaforaként is funkcionálhatna, és természetesen én vagyok a hófehér lelken a sötétség. Az örök kísértés, ami mindig ott marad, mert ezt sem lehet már semmissé tenni, és bárhogy is próbálkoznánk, az a lélek sem lenne több fehér.
- Lehet abban valami, amit mond. – Persze nem nekem. Mert mondhatnánk úgy is, hogy én is az igazságszolgáltatás kötelékeiben dolgozom. Legalábbis részben, hiszen én vagyok a bűnös lelkek hóhéra. Más kérdés, hogy nem csak a bűnös lelkeké, de hát nekem édes mindegy. Azonban találkoztam már néhánnyal, és meglepő, de a legtöbbjük olyan sokáig tagadja még maga elől is, hogy miket követett el élete során, amiért a pokolra kárhozott utána. Nem értik meg, hogy nem mennek vele semmire sem. Kiszabadulni úgysem fognak, mert a halandók nem tehetik be a lábukat a pokolba. Az angyalok szintúgy nem, szerintem nem is akarják. Egyébként ők lehet, hogy tudnák, de még egyel sem találkoztam odalent a több évezred alatt. A démonok meg nem engednek ki csak úgy lelkeket onnan, ha már nagy nehézségek árán megszerezték őket. Mondjuk maximum nagyon kivételes esetben el tudnom képzelni ezt is.
- És megszakértette már, hogy nem én öltem meg. – Hiszen az előbb kijelentette, mintsem kérdezte. Szóval akkor már csak egy kérdésem lenne, hogy mégis mi a büdös francért ülünk még egymással szemben és bájcsevegünk az élet nagy dolgairól?
- Pedig a szája sem elfoglalt… - Legalábbis én egy f@szt sem látok benne, hogy foglalt lenne, így nyugodtan ki lehet mondani, amire gondol éppen, bár lehet, hogy már megtanulta, hogy az árthat az egészségnek. Nem tartom kizártnak, hogy esetleg gyermeki korában is hasonlóan járt pórul, mert kimondta, azt amire épp gondol. Az emberek nagyon furcsák, szívesebben fogadják a hazugságokat, minthogy elgondolkodjanak az igazságon.
- Nyilvánvaló hazugság! – Jelentem ki határozottan, és a szemem sem rebben meg. Én is tudom, és ő is tudja az igazat, nem lehettem én a gyilkos.
- Csak azért, mert épp ott voltam, nem lehetek én a gyilkos. Egyetlen vércseppet sem lát rajtam, pedig ha valakinek levágjuk a fejét, és turkálunk a mellkasában, vérnek mindenképp lennie kell rajtunk. Hiszen az spriccel. És hacsak nem tudom úgy irányítani a vércseppeket, hogy ne essenek rám.- Ha tudnám sem tennék egyébként ilyen ostobaságot, nincs jobb mint egy helyre kis vérfürdő. Nyami, olyan finom zamata lenne. –Vagy esetleg, ha a mentősök értek volna oda előbb, akkor ők is gyanúsítottak lennének? – Ugye, hogy nem? Hát kinek van feltétlen igaza? Persze, hogy megint nekem. És ezt ő is tudja, az emberek az üveg mögött is tudják. Ahogy azt is, hogy nem sokáig tarthatnak már itt, csak azért, mert ott voltam a helyszínen.
- És mindenkit érdekel, hogy mit gondol. Hiszen az előbb mondta, hogy Ön a törvényszéki szakértő. – Erre már csak fel kell vonnom a szemöldököm. Mintha kissé össze lenne zavarodva a hölgyemény, és azt sem tudja, hogy miket beszél. Bár még nem sikerült rájönnöm, hogy miért is van így megzuhanva az IQ-ja, mert biztos, hogy nem az én bűnöm, hogy nincs a topon.
Apró rándítás a vállamon, hogy lehet, hogy igaza van. Tényleg baromira magas lettem, nem is volt könnyű találni egy olyan valakit, aki ekkora méretekkel van megáldva, de hát az eredeti méreteimet nehéz lenne százhatvan centiméterbe belezsúfolni.
- Bevallom…- bólintok nagyon komolyan, és csak némi hatásszünet után folytatom, a vallomást, na nem azzal, hogy tapasztalataim lennének. Sőt csak is igazat beszélek. – Sok filmet néztem az utóbbi időben. – Sajnos ilyesmire a pokolban nem volt lehetőségem, de hihetetlen, hogy Hollywood miket meg nem tud alkotni a mozivásznon, és már-már némelyiket még realisztikusnak is mondanám.
- És abban láttam már, hogy csinálták, csak így reccs, és már vége is volt. – Na, az mondjuk megközelíti a valóságot, persze nekem nem kellene a két kezem használni hozzá, de tényleg csak reccs és az illetőnek vége van.
- Hát a pók hálójára, mi másra? – fel sem emelem a kezem az asztal lapjáról úgy mutatok felfelé egy ujjal a sarokba, az elkészült otthon irányába.
- Most már várja, hogy arra repüljön egy mit sem sejtő kis bogár, és ő beszőhesse a hálójával, és addig élősködjön rajta, míg az összes nedvet ki nem szívta belőle, és üres porhüvelyként hulljon alá. – Kissé mélyebb lesz a hangom a mondat végére, és még véletlenül sem nézek a mutatott irányba, le sem veszem a szemem az előttem ülő nőről.
- Szóval, hacsak ténylegesen nincs semmilyen bizonyítékuk a vádemeléshez, én most távoznék. – Márpedig ahhoz nincs bizonyítékuk, ebben biztos vagyok. Mint ahogy abban is, hogy ezt az egy esetet kivéve, sosem voltam még ártatlan.
- Azonban nagyon szívesen összefutok kegyeddel egy ital társaságában, hasonlóan szép tükrök nélkül is. – Állok fel az asztaltól, és egyenes a rendőrkapitány szemébe nézek a tükör mögött, aki egészen eddig némán figyelte a kis jelenetünket.
- Kapitány, legyen kedves!
Vissza az elejére Go down
Ella Lopez


Ella Lopez

Hozzászólások száma :
24
Becenév :
Ms.Lopez
Join date :
2018. Aug. 21.
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Helyszínelő

Nightmare on Street - Ella&Nero Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nightmare on Street - Ella&Nero   Nightmare on Street - Ella&Nero Empty2019-08-06, 21:38



Nero
&
Ella
Nightmare
on
Street


Valami nem stimmel. Van valami...amit nem látok. Az efféle érzések szoktak előre hajtani egy-egy ügy során. Most még is, annyira lóg a levegőben, hogy képtelen vagyok megragadni és kezdeni vele valamit. Össze vagyok zavarodva. Már a Pierce-es eset óta. Egyszerűen nem tudom össze szedni magam és ez nagyon nem jó!
- Amit mondtam az mind feltételezés, nem állja meg a helyét a bíróságon. Ezért kell bizonyítékokat gyűjtenem. Például lefuttatni az ujjlenyomatait.
Magyarázom neki, hiszen miért is kéne értenie hozzá. Nem mellesleg, tagadhatatlanul szét vagyok csúszva. A megjegyzésére viszont felszalad a szemöldököm. Kapásból rosszra gondolok, mivel elég mocskos a fantáziám, de talán bennem van a hiba, a bátyáimat is a sírba kergettem az ilyen dolgaimmal. De e helyett valami egészen mást mondok, ami persze, szintén igaz és meg is magyarázza egyúttal a dolgot.
- Az emberek nem feltétlenül értékelik ha valaki nem illik bele a sémába.
Akik közel állnak hozzám, azok nagyjából kiismertek, tudják, hogy kissé bogaras és különc vagyok. De azért van, hogy nem árt moderálni magunkat.
- Amíg nem bizonyítjuk, nem lehetünk biztosak. Magának meg a szeme sem áll jól.
Ha már az előbbi kis mondásnál tartunk, kimondom, igen. Persze, nem kéne, de ez az egész nekem sok! Fáradt vagyok, késő van és nem tudom magam mögött hagyni, amin nem is olyan régen mentem keresztül. Te jó ég, hiszen szinte én vettem rá Chloét, hogy menjen hozzá Pierce-hez! Erre az a szörnyeteg kis híján agyon lőtte! Megrázom a fejem, mintha csak egy a fejemben fúrkáló férget akarnék kirázni. Az sem segít, hogy elkezd túl ésszerűen érvelni. Francba! Nem hibázhatok, túl felelős a beosztásom!
Feszülten figyelek és le is ülök vele szemben, mikor vallomást tenne...de átverés az egész. Nagyot sóhajtok. Fenébe! Tudja ki veszi ezt be! Még ha nem is ő a tettes, nem is egy szent, erre fogadni mernék! De hahó, hol hagytam a régi Ellát, aki mindenkiben meglátja a fényt?! Hol...viszont ahogy tovább hallgatom, egyre csak erősödik bennem az ellenérzés. Egy rendkívül sármos és veszélyes ember ül velem szemben. Ha ember egyáltalán. Ez a gondolat hideg fuvallatként csap le rám.
- Lefuttatom az ujjlenyomatát, addig nem megy sehova.
Mentem ki magam és nem mellesleg ideje lenne végre rendesen végezni a munkám. Kiviharzok az ajtón és nagyot sóhajtok. Dan lép oda hozzám, hogy minden rendben van-e, amire csak hevesen bólogatok és motyogok valamit az orrom alatt. Ott hagyom őt is, az üveg másik felén és a laborba veszem az irányt.
- Gyerünk, mi lesz már!
Türelmetlenül dobolok az ujjammal a fehér pulton, amíg a program dolgozik és össze hasonlítja a fickó ujjlenyomatát az adatbázisban találhatókkal. De semmi. Abszolút semmi. Meredek egy ideig a monitorra, de nincs mit tenni. Pedig a nyakamat rá, hogy sáros valamiben a pasas! Nem tétovázok, az eredménnyel vissza megyek a nyomozókhoz és közlöm az állást. Dan dühösen csap az asztallapra, de végül be csörtet az exgyanusítottunkhoz és közli vele, távozhat. Mikor az kilép a fémajtón, meghökkent az invitálásával.
- Maga leülne velem inni egyet azok után, hogy majdnem sittre vágtuk?
Érzem a nyomozók égető pillantását a hátam közepén, egyértelműen őrültség lenne bele menni. De én pont az ilyesmiről vagyok híres.
- Rám férne most egy ital. És szerintem magára is.
Ezt felelem ennek a rettentően gyanús fószernek, amin a kollégáim mélységesen megbotránkoznak. Nem is kell, hogy rájuk nézzek, a szemem sarkából is le tudom ezt szűrni, na meg ismerem őket. De önmagamtól sajnos senki sem védhet meg, még John Constantine sem. Csak a munkámat végzem, nyugotatom magam, hiszen a módszereim mindig is pont olyan érdekesek és rendhagyóak voltak, mint én magam. Szóval ha bólint az illető, akkor szedem a cuccom és indulhatunk is egy kocsmatúrára, ha pedig másként tesz, én ezen a ponton egyedül is elmegyek inni egyet.


Music ©
Vissza az elejére Go down
Vendég

Vendég
Anonymous


Nightmare on Street - Ella&Nero Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nightmare on Street - Ella&Nero   Nightmare on Street - Ella&Nero Empty2019-09-03, 20:19

Enyhén oldalra billen a fejem, és úgy biccentek egyet, tökéletesen tudom, hogy nekik dolguk van, láttam már filmen, ha a valóságban nem is. És bár nem értek minden, talán ezért is hagytam, hogy simán elfogjanak, de azért azt tudom, hogy egy ujjlenyomat lefuttatáshoz én nem kellek, csak az ujjlenyomatom. Hát kíváncsi leszek, hogy mit találnak.
- De ehhez már levette a mintát, és hacsak nem akarja, hogy én magam nézzek hasonlóságot, akkor nem kellek már hozzá. – közlöm is vele gyorsan a felfedezésemet, mert ami eleinte izgalmasnak, és érdekesnek ígérkezett, most már kezd nagyon-nagyon unalmas lenni. Túl sokáig várakoztattak, és túl sokáig nem történt semmi sem.
- Mert a legtöbb ember ostoba, mindig is azok hajtották előre a világok, akik valamiért kilógtak a sorból. – Ennyit még én is tudok a történelmükből, pedig nem kellene. Azonban a birkák ennél sokkalta kevesebbet tudnak, és, ah, francba az egésszel, szimplán úgy hülyék ahogy vannak, másra nem jók, csak hogy a magamfajták kiélhessék magukat rajtuk kedvükre. Elvégre én sem lennék, ha ezek nem lennének már a kezdetektől ekkora faszkalapok. De ettől még nem leszek hálás nekik.
- Ezért azt akarja mondani, hogy letartóztatnak, mert így sikerült a génállományom? – Hát erre olyan hangosan kell röhögnöm, hogy még a fejem is hátravetem, aztán csak nagy nehézségek árán sikerül lecsillapodnom, nagyokat sóhajtozok közben és megtörölgetem a szemem, mert bizony kijött ott egy kósza könnycsepp a röhögéstől.
- Jahhhjj, hát tudja, nem hittem, hogy valaha ilyet fogok megélni. Pedig apám mindig mondta, hogy szép szál legény lettem, de szerintem ő sem gondolta, hogy egyszer majd ezért csuknak le! – Szipogok párat még, fránya röhögés, hogy ezt váltja ki, de mondjuk ezért a poénért, már megérte az egész hercehurca. Tipikusan az a történet, amire azt mondják, hogy ha én ezt otthon elmesélem. Kíváncsi vagyok, mit tennének, ha az igazi külsőmmel látnának engem. Még, hogy ennek az emberi külsőnek a szeme sem áll jól. És itt megint elkezdtem röhögni, és nem tudtam abbahagyni egy darabig.
Sőt mikor magamra hagy, még akkor is sikerül fel-felröhögnöm, ahogy ismét eszembe jut, amit mond.
- Kisasszony! Csak a munkáját végezte, én pedig tudtam, hogy nem lehetek bűnös. Mondjuk meglepődtem volna, ha mégis annak találnak, akkor nem biztos, hogy meginvitálnám. Mert eléggé kimerítette volna a bizonyítékhamisítás gyanúját, és akkor az ügyvédemet hívtam volna el meginni valamit, amikor megünneplem a rendőrség kudarcát. – Hát nem hagyhattam ki, muszáj volt még egy kicsit odadöfnöm nekik, ha már ennyi ideig unatkoztam, és örülhetnek, hogy csak szavakkal döfködök.
- Ahogy mondja, ránk férne egy ital! – Csapom össze a tenyeremet, amik még mindig tintásak. Aztán kipillantok az ablakon, és mivel még mindig szakad az eső, és a holmim is visszakaptam, felhívom a sofőröm, hogy jöjjön értünk.
- Még öt perc és itt lesz értünk az autó. – Mondom a nőnek, amikor már a cuccaival együtt vissza érkezik.
- Egyébkén Nero Galdot vagyok! Kezet fognék, de lehet, hogy még fogok! – így nem is nyújtom felé a kezemet.
Vissza az elejére Go down
Ella Lopez


Ella Lopez

Hozzászólások száma :
24
Becenév :
Ms.Lopez
Join date :
2018. Aug. 21.
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Helyszínelő

Nightmare on Street - Ella&Nero Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nightmare on Street - Ella&Nero   Nightmare on Street - Ella&Nero Empty2019-09-04, 19:08



Nero
&
Ella
Nightmare
on
Street

Összevont szemöldökkel nézek a piszkosul jóképű gyanúsított arcába. Most szórakozik velem?! Igen, nyilván. És nekem higgadtnak kell maradnom, professzionalizmus, igen, az kéne, de nem tudom képes leszek-e megőrizni a nyugalmam. Dan az üveg másik felén, az új parancsnokot meg már kirendelték, de még nem ért a városba, a talaj pedig ég a talpunk alatt. Nem tudom hirtelen eldönteni, hogy a fejét verném a fémasztalba szívesebben, vagy lesmárolnám. Nem...nem vagyok hajlandó vissza menni a pszichiáterhez, soha! Hogy megint begyógyszerezzenek, mint gyerek koromban, még csak az kéne. Ez csak egy kis stressz, mindenki jól ismeri. Idővel jobb lesz - próbálom magam nyugtatgatni nagyon meggyőzően.
- Ez nem így működik. Üljön a seggén és ne pofázzon, én se jókedvemből vagyok itt.
Tör ki belőlem leheletnyi agresszió. Hoppá! Bakker, ezt nem kellett volna, nagyon nem! Tényleg azt mondtam ne pofázzon?! Hát jó, ami történt, megtörtént. Lehetne rosszabb is. Nem kellene felhúznia, mennyivel könnyebb lenne. Egy pillanatra elhallgatok, nem is merek az üveg felé sandítani, csak reménykedek, hogy a nyomozók a helyzetre való tekintettel elnézik. Dannel már sok mindenen mentünk keresztül, Charlotte vagy akár Pierce ügye...az ilyesmi csúnya dolgokat hoz ki a legjámborabb emberből is.
A megjegyzésére nem is tudom mit feleljek, burkolt bóknak szánhatta? Nehéz kiigazodnom rajta, ez pedig egyre jobban idegesít. De hiába átkozom a sorsot, hogy pont rosszkor sodort ilyen helyzetbe, ezzel sose szokott szerencsém lenni. A pasas meg röhögni kezd. Eszem megáll! Teljesen elképedek ezen a váratlan, harsány hahotán.
- Egy gyilkossági ügy helyszínén találtuk, kompromittáló helyzetben. Ez éppen elég. Ne akarja, hogy kizavarjam vizeletmintáért egy drog gyors-teszthez!
Hallom én magam?! Sajnos igen, és mindenki más is. Ella, szedd össze magad! Még csak az kéne, hogy ez a fickó valamit a nyakatokba varrjon. Lehet, hogy nekem is betegszabadságra kéne mennem, mint Chloenak. Leinnám magam a sárga földig valami lebujban, az kéne most nekem. Az önpusztítás mindig jó elfoglaltság, ha az ember szeret veszélyesen élni.
Érzem ahogy vér tódul a fülembe, felmegy a vérnyomásom ettől a pasitól. Van valami hátborzongató benne...az ember ösztöne azt súgja, 'Sikítva menekülj!', és éppen az ilyen helyzetekben szoktam én szöges ellenkezőjét cselekedni az ésszerűnek. Valami nagy gáz van. Rövid idő alatt két gyanús alakot is össze szedek, ez még tőlem is sok. Először azt a Constantine nevezetűt, aki azt állította, egy mágus, most meg...ezt itt. Mi jöhet még?Egy erős ital, az jöhet, és sok társa! A kocsira biccentek és beszaladok a kis laboromba, hogy hozzam a cuccom, semmi perc alatt ismét mellette termek.
- Saját sofőr, szóval maga valami olajmágnás vagy drogbáró?
Most már kissé felengedek, vagyis inkább megengedek magamnak többet a kelleténél. Somolygok is az orrom alatt.
- Menő név! Én Ella Lopez vagyok.
Őszintén mondom, jó harsányan, csak nem vissza zökkenek kicsit a normális állapotomba? Már ha van nekem olyanom. Kinyújtom a kezem és megrázom az övét, amitől megkímélt volna.
- Ugyan már, ne zavartassa magát, voltam már mocskosabb is.
Vigyorodom el, a hallottakat pedig értelmezze ahogy akarja. Lehet, hogy civilben nem is olyan seggfej? Dan int magához, még mielőtt távoznánk. Egy kézmozdulattal jelzem Mr. Galdotnak, hogy engedjen meg egy percet. Futólépésben oda megyek a kollégához, aki megpróbál lebeszélni arról, amire készülök. És én jól tudom, hallgatnom kéne a barátaimra. De e helyett csak egy kedves mosolyt küldök a srác felé és a vállára teszem a kezem. 'Ne aggódj, nagylány vagyok már és tudok magamra vigyázni. Menj haza, pihenj le! Hosszú napunk volt.' Mondom neki, mire motyog valamit egyetértés képen, én pedig sarkon fordulok és kisétálok az épületből Neroval.

Music ©
Vissza az elejére Go down
Vendég

Vendég
Anonymous


Nightmare on Street - Ella&Nero Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nightmare on Street - Ella&Nero   Nightmare on Street - Ella&Nero Empty2019-10-06, 17:20

Hoppácska, micsoda kirohanás, el is kezdek nevetni azon nyomban, igazán jókedvem lett, mióta a szakértő társaságát élvezhetem. Ez már beszéd kisanyám! Valóban kedvemre van.
- Hohohohó! Értettem, nem pofázom! De azért, azt még had mondjam el, hogy ez a fele sokkal jobban tetszik, amolyan tüzes kis menyecskének tűnik tőle. – Naná, hogy tovább pofázok, csak sokkal jobb kedvűen, és nem is óhajtom abbahagyni, ami azt illet, folyamatosan vigyorgok, mint a tejbe tök.
Aztán csak tetézi a dolgokat, a további fenyegetésekkel, hát az agyam eldobom, ez jobb, mint a cirkusz. Sőt jobb, mint a Deadpool című film, amit nem olyan régen láttam.
- Azt mondja…azt mondja..kizavarjon! – Hát meg kell ismétlenem a szavakat, mert röhögés közben nehezen jönnek ki, aztán már homályosan látok, így megdörzsölöm a szemem, és csodálkozva érzékelem, hogy bizony nedves lett, pedig határozottan nem sírok, ahogy a halandók szoktak a haláluk előtt, vagy ahogy Astra csinálta néha gyerekkorában.
Hát nagyon-nagyon régen nem szórakoztam ilyen jól. Lehet, hogy gyakoribb vendég leszek itt, mint azt ők szeretnék. De azért majd lefektetjük alapszabálynak, hogy nem hagyhatnak magamra órákig, a társaságban sokkal jobban megy az idő.
Bár lehet, hogy csak a kis hölgy ilyen szórakoztató, mert a többi rendőr határozottan szúrós szemekkel vizslat, amíg arra várok, hogy visszaérjen, és felhívom a sofőröm, hogy jöjjön értem. Ő az értelmesebb, de nem erősebb démonok közül való, és hajlandó volt megtanulni vezetni az autókat. Mondjuk parancsba kapta, úgyhogy sok választása nem volt, de nem panaszkodik. Próbálná csak meg.
- Az üzletembereknek is van sofőfjük. Egyébként gyakran járok metróval, de most szakad az eső. – Mutatok rá, bár szerintem már ő is észrevette.
- Nagyon örvendek Ella! – megrázom a kezét. Határozott kézfogása van, és nem fél bepiszkolni azt. Azt hiszem egyelőre kedvelem a nőt, úgyhogy életben maradhat, amíg szórakoztat. Később lehet, hogy bedobom a medencémbe, hogy rothadjon a többi ember között.
Még visszafut beszélni valakivel, akivel így első ránézésre, meg másodikra sem leszünk barátok, neki biztos helye van a medencében.
Közben megérkezik az autó is, hogy elvigyen minket egy italra, azt már a lányra bízom, hogy mondja meg neki a címet.

//Köszönöm! Smile
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Nightmare on Street - Ella&Nero Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nightmare on Street - Ella&Nero   Nightmare on Street - Ella&Nero Empty

Vissza az elejére Go down
 
Nightmare on Street - Ella&Nero
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Ella Lopez
» Ella világmegváltó tervei
» Angels & Demons † Chloe'n'Ella
» Angels Fall First ~ Michael and Ella
» Hell Gate: A kezdetek ~ John és Ella

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hell Gate :: Világok harcai :: Föld :: Los Angeles :: Rendőrség-
Ugrás: