A Hell Gate FRPG ötvözi a Lucifer hétköznapi, nyomozós, misztikus karakterdrámáját a Constantine okkult atmoszférájával, rendhagyó esszenciát biztosítva a játékosnak
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  TaglistaTaglista  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Teremtés Történet

Discord Server
Infobox
Legutóbbi témák
Lucifer Morningstar
2024-03-26, 17:54
Ethan Burns
2024-03-12, 21:47
Lucinda Loft
2024-02-28, 15:57
Lucifer Morningstar
2024-02-22, 20:14
Isobel Parker Green
2024-02-21, 23:57
Alexander Morningstar
2024-01-23, 20:46
Arlene Young
2024-01-15, 20:04
Bastien L. Saint-Clair
2023-12-14, 18:14
Vendég
2023-11-23, 14:08
Top posting users this month
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (31 fő) 2021-09-22, 02:40-kor volt itt.

Megosztás
 

 Angels Fall First ~ Michael and Ella

Go down 
SzerzőÜzenet
Ella Lopez


Ella Lopez

Hozzászólások száma :
24
Becenév :
Ms.Lopez
Join date :
2018. Aug. 21.
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Helyszínelő

Angels Fall First ~ Michael and Ella Empty
TémanyitásTárgy: Angels Fall First ~ Michael and Ella   Angels Fall First ~ Michael and Ella Empty2019-05-17, 19:50

[quote="Ella Lopez"]


Michael
&
Ella
Angels Fall

First

Kezemet tördelem, ahogy belépek a hatalmas, befelé szűkülő, bélletes kapun. Arcomról a gyötrelem, a kétségek sugároznak. Mélyen beszívom a levegőt és némi megtorpanás után megindulok a padsorok között. Amint haladok, egyre csak közeledik felém az oltár mögött tornyosuló Mihály arkangyal szobor. Hatalmas szárnyai, rettenthetetlen arca erőt sugároz és határozottságot. Szilárd hitet. Ahogy a szánalmas alak fölé magasodik és az Ördög tehetetlenül vergődik lábai alatt. Az angyalok buknak először. És ha ők, még a Biblia szerint legtökéletesebb angyal, Lucifer is elbukott...hogy...még is hogyan legyek én és az összes többi ember "elég jó"?! Egy pillanatra azt hiszem, elkap a sírás, de szerencsére nem így lett. Térdet hajtok keresztet vetek, remegő jobbal és beülök középtájt egy padba. Lerogyok a vörös bársonyra. Az ölembe bámulok. A reszkető, jéghideg kezekre. Kényszerítem magam, hogy felnézzek. Fel, az oltárra, az angyal arcába. Felfogom és még sem. Hogy mindez igaz és valós, létező dolog. Ha Lucifer közöttünk jár...Amenadiel a testvére, akkor Amenadiel is angyal. És akkor...létezik ő is. A hatalmas Mihály, aki Pokolra taszította a sátánt. Lucifert. A bártulajdonost. A civil tanácsadót. Az örökké szórakoztató Lucifer Morningstar-t. A fivérét. Még is, hogy kérhet egy szerető Apa ilyesmit a fiától?! Hogy harcoljon meg az öccsével és zárja ki...egyszerűen képtelen vagyok felfogni! Ahogy azt is, hogy bármelyik testvér képes lenne ilyen kegyetlenségre a saját vérével szemben. Nem. Ez nem az az Isten, akiben hittem...ő nem tenne ilyet! Ő jó, szeret és megbocsát! Akkor, még is...hiszen Lucifer...de ismét a szorongás hullámai söpörnek végig rajtam, mert legyen Luci bármennyire is imádnivaló, ő, akit öleltem, akitől a pólót kaptam, ő...ő...A Sátán maga. Egy könnycsepp szalad le az arcomon, idegesen letörlöm és próbálom elfojtani. Az a vidám arc, a kar, amely fánkokat osztogatott az őrsön...ugyan az a kéz, ami egy örökkévalóságon át kínozza az arra méltókat. A kárhozott lelkeket. Nem tudom...kiverni a fejemből a gondolatot, hogy egyszer...ha vége a földi utamnak, ami bármikor megtörténhet, akár lelőhetnek munka közben vagy elüthet egy autó...és akkor én...oda kerülök. Hozzá. Talán most is ott van? Vissza ment a pokolba és azért nem látta senki? Pánikroham kerülget. Hogy is ne kerülgetne?! Annyi, de annyi rossz dolgot tettem! Nem vagyok jó és a hitem is elpárolog, minél többet tudok, láttam...az igazság jéghideg vasmarkai szorítják a vállam és nyomnak és csak nyomnak, lefelé. Érzelmek őrült kavalkádja, gondolatok paradoxona. És nem tudom, hogyan tudnék mindezzel megbirkózni. Mi a jó és a rossz, többé azt sem tudom biztosan.


"Oh, Lord why
the angels fall first?"




Music ©
Vissza az elejére Go down
Vendég

Vendég
Anonymous


Angels Fall First ~ Michael and Ella Empty
TémanyitásTárgy: Re: Angels Fall First ~ Michael and Ella   Angels Fall First ~ Michael and Ella Empty2019-09-28, 20:07



Miss Lopez & Michael @
Los Angeles, az Angyalok városa. Mostanra tényleg az, eléggé természetfeletti központ lett. Még jómagam is a Földön járok, itt az emberek között. Ritkán teszem, de amennyire ágáltam a földi lét ellen, annyira kezdem megkedvelni. Olyan, mintha itt minden sokkal erősebben érne minket, valahogy más az esszenciája, illetve az emberek iránti hitem kezd újra visszatérni. Nap mint nap látom, hogyan hibáznak, és próbálják helyrehozni, amit elkövetnek, csodálatos, bár értelmetlen. Ez mutatja meg az esendőségüket, a gyengeségüket. Ez az, amiért szükségük van az angyalokra és Istenre.
Éppen hallottam egy erős, szinte hisztérikusan elkeseredett imát. Nem szokásom, de megesett rajta a szívem, és pont a közelben volt. Ahogyan azt szokás, csak érzékeltem, de sok mindent magamon éreztem az érzéseiből. Igy nyugodt szívvel reppentem oda, ahol ő volt.
Észrevétlenül lépek be a templomba, amit az egyház az én tiszteletemre nevezett el és még egy nagy szobor is állt rólam az oltár felett. Nem szoktam érteni, hogy miért ábrázolnak oly sokat a művészetekben, de talán ez erőt ad neki, illetve az arcom is sokkal barátságosabb a festményeken. Mindig kedves tekintetű vagyok ott, de a valóságban, nem annyira. Sokszor gondolkodtam el rajta, hogy miért nem vagyok olyan kedves, mint Auriel. Ő egy mosollyal jobb kedvre derít mindenkit maga körül. Én meg csak őrködni tudok, csupán erő az, amit sugárzok, hogy lehetek igy olyan, mint az Isten, ahogy a nevem mondja? Elvégre Isten nem csak erő, hatalom, hanem ő a szeretet is. De talán most, ezzel a lánnyal kapcsolatban válhatok a szeretet eszközévé. Amíg belemerül a gondolataiba én csak megállok közel hozzá. Mikor azonban észreveszem, hogy elmorzsolta a könnycseppet, halkan leülök mellé. Már az ajtóból felismertem, emlékszem rá, hogy Lucifer utáni nyomozásom során láttam már őt.
Letérdelek én is a bársonyra Ella mellé és figyelem az oltárt, de a szemem sarkából az arcát is kémlelem.
- Tudom, hogy milyen nehéz hinni őbenne, Miss Lopez. Nehéz elhinni, hogy figyel ránk, hogy számon tart. – Mondom neki, majd mondatom végén bele is nézek a könnyes szemeibe. Megállapítom, hogy kedves lány. Csupa szív, még ha tett is rossz dolgokat, a bűne rég megbocsáttatott szerintem. Majd felnézek a szoborra. Nem szólok semmit, csak nézem a kőből készült ábrázolásomat, mely nem hasonlít oly’ nagyon az eredeti külsőmre, de mégis mintha ez teljesen én lennék. Olyan féltőn néz, ahogy én tekintek az emberiségre.
Vissza az elejére Go down
Ella Lopez


Ella Lopez

Hozzászólások száma :
24
Becenév :
Ms.Lopez
Join date :
2018. Aug. 21.
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Helyszínelő

Angels Fall First ~ Michael and Ella Empty
TémanyitásTárgy: Re: Angels Fall First ~ Michael and Ella   Angels Fall First ~ Michael and Ella Empty2020-05-29, 21:25



Michael
&
Ella
LoneTatteredBluebottlejellyfish-max-1mb.gif
Angels Fall

First

Szinte hallom a szívverésem a csendben. Csupán a nehéz templomajtó és a pad száradó fája nyikorog fáradtan. Egy lélek sincs. Üres Isten háza, ahogyan az Alvilág is, hiszen minden ördög a felszínt járja. Shakespeare után szabadon. Sosem éreztem ennél igazabbnak ezeket a szavakat. Már régen elhagyott minden erőm. Az a kevés is, ami megmaradt. Az igazság úgy érzem, agyon nyom. A józan ész és az őrület viaskodik az agyam mélyén, tomboló viharként. Ebben a zaklatott állapotban szólít meg egy férfi. Észre sem vettem a jelenlétét! Ez nyomatékosítja mindazt, amit érzek. A helyzetem. De valahogy, még sem riadok meg a váratlan felbukkanásától, sem attól, hogy észre kellett volna vennem, mikor hozzám lépett. Valamiféle különös érzés kerülget, de nehéz lenne pontosan megmondani, micsoda. Könnyektől üveges szemekkel fordulok felé, miközben beszél, majd megszólalok.
- Láttam az Ördögöt.
Rebegik elfehéredő ajkaim a visszhang csöndjébe suttogva. Jobb szememből megindul egy kövér könnycsepp. Le szalad a gömbölyű arcomon. De hiába ráncolom a homlokom. A másik szememben csupán imbolyog a könnyek tengere. Szinte meg sem hallom, hogy a nevemen szólít. Ám valahogy távolról, mint egy disszonancia rebegteti meg kótyagos kis elmém felszínét. Jól hallottam-e, amit mondott? A nevet, amelyen szólított? Némiképp zavar tükröződik arcomon, ha mindez nem volna elég.
- Micsoda? Még is...honnan tudod a nevemet?
Teszem fel a teljesen triviális kérdést, ahogy racionális elmém ébredezik a bágyadtságból. Hiszen sosem láttam ezt az embert. Ahogy névtáblát sem viselek, még akkor sem, ha dolgozok. Még is...kicsoda ő? És miért van ez a roppantul különös érzésem a jelenlétében?

Music
Vissza az elejére Go down
Michael


Michael

Hozzászólások száma :
9
Join date :
2021. Sep. 29.
Tartózkodási hely :
Ezüstváros, legfőképp
Foglalkozás :
Hadvezér, a kozmikus rend felügyelője, Isten Kardja

Angels Fall First ~ Michael and Ella Empty
TémanyitásTárgy: Re: Angels Fall First ~ Michael and Ella   Angels Fall First ~ Michael and Ella Empty2021-10-12, 21:45



A bright soul
Let it out, let it out, you can scream and you can shout

"Ha egy isten mindenre ügyel, csakugyan igazságot oszt egy szúnyogfajnak a végtelen számú szúnyogfaj között? Vajon csakugyan nem hullhat le egy veréb sem a tudta nélkül, holott az a veréb kevesebb a világűr szakadékában úszkáló magányos hidrogénpöttynél? És még ha tudja is, milyennek kell lennie egy ilyen istennek?" (Stephen King)

Hagyom, hogy a jellegzetes templomi levegővel elkeveredjen angyali aurám. Noha az enyém mindig merően különbözött a legtöbb angyalétól, abban az értelemben, hogy az én kisugárzásom, misztikus energiáim sosem a Mennyek fényének földöntúli melegségével köszöntött be a szívekbe és simított végig a lelkeken. Az Isteni gondoskodást a biztonságérzet növelésével közvetítem, míg a rettegés szikráját pattintom ki azokban, kik letértek a jóság, s tisztaság útjáról, így csupán a Menny megtorlását érdemlik. Eme esetben utóbbiról nincs szó, így a veszélyérzet csökkentése érvényesül, hogy valamelyest csitítson azon az égiháborún, mely a szelek irányát követve zúgolódó érzelemtengere felett dúl. Lágy fuvallatként érzékelheti, mely akár kintről is beszökhetett a kifogásolhatóan záruló kapunak köszönhetően, ám ha hagyja, hogy a rezgések bőre alá, a lényébe jussanak, akkor segíthetnek ellazítani a kételytől, belső vívódástól megfeszített izmait. Tekintetemet is reá emelem, hogy érzékelje, szavai nem egy jégfalon koppanva hullanak alá a legmélyebb porba, legnyomasztóbb, feneketlen temetőbe, mit a világ ismerhet.    
- És milyennek láttad őt?
Egyszerű kérdés, de csupán látszólag, többrétegűsége miatt esett erre a választásom. Kezdetnek, ott a tény, hogy minden bizonnyal angyali valójában pillanthatta meg a Sátánt, hiszen elméje már összeomlott volna az ördögi tekintet, a Pokol mázolta arc súlya alatt. Ugyanakkor az is érdekel, miként viszonyul ezen felismeréshez. Baráti ismerőst lát benne vagy a Vádlót, veszedelmes lázadót? Végül, magában hordoz kérdésem egy gyengéd rávezetést, noha az efféle tanítói terelgetés Gabrielnek sokkal jobban ment, mégis, gondolatait megpróbálom elkísérni egy ösvényen, melynek végén, amennyiben nem zárkózik el előle, akár igazságra is bukkanhatunk. Feleletre azon kérdésre, mely bár kimondásra nem kerül általam, de létezése, s körülöttünk való keringése épp oly valóságos, mint az ikerfivérem által gyúrt égitesteké, épp olyan igaz, mint az, hogy ő most itt van, s én is: Az riasztotta meg jobban, hogy a témák, melyek vasárnapi iskolák tananyagát képezik, kiléptek a mítoszok és tanító mesék keretei közül, vagy inkább ama puszta gondolat, hogy mi sors várhat őrá az Ördög kezére kerülvén?
Akárhogy feleljen is, pillantásom rajta marad, vonásaim, noha arcizmaim aligha rezdülnek, némelyest engednek a szigorból, s felveszik a türelem, a felé való nyitottság lágyságát.
- Sok mindenről tudok. - visszatérnek szemeim a szoborra, elütő, és mégis valahogy találó képmásomra. Néhány pillanatig a csend kap jogart, és koronát, mielőtt megfosztanám őt uralmától.
- Ismerem például a hasadékot, mit most a szívedben érzel. Magam is tapasztaltam hasonlót egykoron. - az az űr egészen az első mennyei háború óta jelen van, és csak egyetlen lakót szállásol el: érzelmeim kihunyt csillagát. Minden mást, a köztes távolságot, a kötelességtudat, a küldetéseim prioritása tölti ki. Nem véletlen, hogy a tapasztalás mellett döntök, ahelyett, hogy azt mondanám: én is éreztem. Apróság és nem is kell, hogy feltűnjön neki vagy jelentsen számára bármit, így szünet nélkül, már-már gépiesnek ható közönnyel folytatom.
- Tudom továbbá azt is, hogy először e helyen, szavajárásukkal élve az Úr ezerkilencszázharmadik esztendejében alapítottak tanítói kört szentjük nevével az akkori írástudó hívők. - furcsa egy viszonymegállapítás ez a halandók részéről, hiszen Isten örök, időtlen, nem csupán a názáreti Jézus születése óta eltelt évek kötődnek őhozzá, hanem minden év, eltelt, s eljövendő egyaránt. De tudom, hogy létüket megkönnyíti ez a felfogás, ezért hajlandó vagyok, a beszélgetést megkönnyítendőn, idomulni hozzá.
- És azért tudom, mert ott voltam.
Csak szavaim elhangzása után pillantok rá újból, meghagyva neki a lehetőséget arra, hogy arcomon a hazugság jeleit kutassa, illetve, még ha ez hideg csapadékként éri is, lássa, amint íriszeim nem sugároznak mást, mint az Isten tisztaságával bíró őszinteség.
Ezután várok. Mozdulatlanul. Rendületlenül. S ezekben a pillanatokban kicsit olyanná is válok, mint a szobor. A jelet, hogy imái meghallgatásra találtak, megkapta. Innentől már kezeim leveszem róla, adózva a szabad akarata, s a döntés szabadsága előtt, hogy él-e a hit ajándékával.


Outfit: Mennyei fény obszidián lepelben
» @ «
Music: This is gonna hurt by Sixx:A.M.
Vissza az elejére Go down
Ella Lopez


Ella Lopez

Hozzászólások száma :
24
Becenév :
Ms.Lopez
Join date :
2018. Aug. 21.
Tartózkodási hely :
Los Angeles
Foglalkozás :
Helyszínelő

Angels Fall First ~ Michael and Ella Empty
TémanyitásTárgy: Re: Angels Fall First ~ Michael and Ella   Angels Fall First ~ Michael and Ella Empty2021-11-30, 15:37



Michael
&
Ella
LoneTatteredBluebottlejellyfish-max-1mb.gif
Angels Fall

First

Szaggatottan veszem a levegőt, kételyek gyötörnek és rostálnak, akár a Bene Gesseritek az embereket. Sci-fi szenvedélyem, úgy látszik, még a legsötétebb órákon sem hagy el, ami minden más alkalommal mosolyt csalna az arcomra. De nem ma. Még is, a kétségek szorításában, mintha valami még is balzsamozná a lényem. Nem tudom mi ez, csupán azt, hogy a második könnycsepp már képtelen utat törni magának és ahogy az ismeretlen férfit nézem, már nem is zihálok. Éppen szabadkozni kezdenék a baljós megjegyzésem okán, mikor a fickó valami egészen hihetetlen módon reagál. Nem csak nyugodt marad, de váratlan kérdést tesz fel. A pillanat hevében csak pislogok rá, - bár a szótlanság igazán nem jellemző rám, - végül, enyhe homlokráncolás után, ismét megszólalok.
- Gyönyörűnek.
Vallom be, hiszen ez az igazság. Lucifer... ragyog. Annak fényében, hogy ki is ő valójában, ez nem meglepő.
- Én... azt hittem, csak metafora. Mikor bemutatkozott, az első találkozásunkkor, azt mondta, ő Lucifer Morningstar. Én pedig úgy gondoltam, ez valamiféle művésznév és hogy biztosan rosszban van az apjával vagy önértékelési problémái vannak, ezért beszél képletesen.
Kezdek bele és minél tovább nézek a megnyugtató, egészen feketének ható, barna szemekbe, annál inkább ered meg a nyelvem, hiszen a szorongás már tova is szállt, a könnyek felszívódtak és én amúgy is nagyon beszédes, közvetlen vagyok, még Lucifert is megöleltem az első napunkon! Azt hiszem, most azt kéne kérdeznem, hogy "Ugye, bolondnak gondolsz?", de valamiért úgy érzem, nem kell, nem szükséges. Mintha egy régi barátot látnék ismét. Mondjuk, Rae-Rae-t, a "képzeletbeli" barátomat, aki egy szellemnek adta ki magát, bár én a felfedezéseim óta kezdem azt sejteni, angyal lehet. A halálközeli élmény miatt, valamiféle halál-angyal vagy őrangyal. Gondolataimból ismét a titokzatos alak ránt ki, ahogyan elárulja, sok mindent tud. Ez egyszerre rémisztő, megnyugtató és figyelemfelkeltő. A kíváncsiság a természetem és a munkám része egyaránt.
- Te is...?
Teszem fel a kérdést, mit magam sem tudom, befejezetten teszek-e fel vagy sem.  De csupán addig, amíg nem emeli tekintetét a Mihály arkangyalt ábrázoló szoborra és el nem kezd magáról beszélni. Azt hiszem, talán elsápadok. Belém fojtják a szót a szavai. Elkerekedett őzike szemeimmel meredek rá. Fogalmam sincs, meddig bámuljuk egymást, míg ismét meg tudok szólalni. A fejemben a fogaskerekek megindulnak. Az Ella-gépezet.
- A szemeid.... az arcod.... hasonlítasz... rá.
Ahogy mindezt kimondom, mintha gombóc lenne a torkomban. A kezeim pedig olyan hideggé válnak, mint a márvány, amiből az angyali alakot faragták.
- Borosta, hosszabb haj, egy széles mosoly.... és pontosan... úgy festenél, mint ő.
Folytatom, nehézkesen, de meg nem inogva. Hiszen ez a szakmám. Össze rakni a kirakós darabkáit. Ott találni összefüggést, ahol a laikus szem semmit sem vesz észre. Ez a pasi meg... kiköpött Lucifer. Ez pedig, nem lehet véletlen.

Music
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Angels Fall First ~ Michael and Ella Empty
TémanyitásTárgy: Re: Angels Fall First ~ Michael and Ella   Angels Fall First ~ Michael and Ella Empty

Vissza az elejére Go down
 
Angels Fall First ~ Michael and Ella
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Angels & Demons † Chloe'n'Ella
» To fall is not to fail
» Ella Lopez
» Ella világmegváltó tervei
» Nightmare on Street - Ella&Nero

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hell Gate :: Világok harcai :: Föld :: Los Angeles :: Szent Mihály Plébánia-
Ugrás: