A Hell Gate FRPG ötvözi a Lucifer hétköznapi, nyomozós, misztikus karakterdrámáját a Constantine okkult atmoszférájával, rendhagyó esszenciát biztosítva a játékosnak
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  TaglistaTaglista  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Teremtés Történet

Discord Server
Infobox
Legutóbbi témák
Lucifer Morningstar
2024-03-26, 17:54
Ethan Burns
2024-03-12, 21:47
Lucinda Loft
2024-02-28, 15:57
Lucifer Morningstar
2024-02-22, 20:14
Isobel Parker Green
2024-02-21, 23:57
Alexander Morningstar
2024-01-23, 20:46
Arlene Young
2024-01-15, 20:04
Bastien L. Saint-Clair
2023-12-14, 18:14
Vendég
2023-11-23, 14:08
Top posting users this month
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (31 fő) 2021-09-22, 02:40-kor volt itt.

Megosztás
 

 First day with my Boss - Lyra & Vincent

Go down 
SzerzőÜzenet
Vendég

Vendég
Anonymous


First day with my Boss - Lyra & Vincent Empty
TémanyitásTárgy: First day with my Boss - Lyra & Vincent   First day with my Boss - Lyra & Vincent Empty2021-12-16, 22:09

Lyra & Vincent

Utolsó simítások. Cipőm sarka egyenletesen koppan a márványpadlón, ahogy az utolsó loknit igazítom meg. Annak ellenére figyelek nagyon oda a külsőmre, hogy az interjú alatt körbenézve láttam, nincsenek röghöz kötött öltözködési szabályok.
Persze sokat nem foglalkoztam vele, kellően lekötött a kis csatám a főnökömmel. Annyira kiszámítható, csak vigyorogtam, mikor két napra rá csörrent meg a telefonom. A dac ugye. Pedig mindketten tudtuk, nálam jobbat nem igazán talál.
A taxi dudál, mégse mehetek saját autóval, nem akarom, hogy már az elején felvetődjön a kérdés, miből élek így. Mert hogy puszta titkárnői fizetésből nem, az szerintem nyilvánvaló.
- Várjon meg - szólalok meg a hátsó ülésen ülve, s amint a kocsi megáll, beugrom két kávéért. Természetesen megvannak az információim arról, hogy szereti, mint mondtam, nem igazán bízok semmit a véletlenre, még kérem is, hogy ne papírpohárba csomagolják, mert szerintem az elveszi az ízét.
Percre pontosan öt perccel előtte érek oda, így még arra is figyelnem kell, hogy szinte egyszerre érjünk a bejárathoz, tudom, hogy a pontosság a gyengéje. Ahogy azt is, ő direkt jön tíz perccel előbb, hogy megmutassa, mennyire komolyan veszi. Egyébként még kedvelem is az ilyen húzásai miatt.
- Jó reggelt - mosolyogva nyomom kezébe a kávés poharat, kicsit megemelve a sajátom, majd ahogy a fotocella nyílik, be is slisszanok előtte, elfoglalva a helyet, ami valószínűleg az enyém lesz, úgy várva rá. Közben nem állom meg, hogy egy-egy kortyot ne igyak a sajátomból, nekem is az az indítóm.




A hozzászólást Lyra Redenfield összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2022-01-04, 11:25-kor.
Vissza az elejére Go down
Vendég

Vendég
Anonymous


First day with my Boss - Lyra & Vincent Empty
TémanyitásTárgy: Re: First day with my Boss - Lyra & Vincent   First day with my Boss - Lyra & Vincent Empty2021-12-19, 22:14


Lyra & Vincent
Frissen pattanok ki az ágyból, ma valahogy nem azzal indul a reggelem, hogy a párnába fordult fejjel addig csapkodom az éjjeli szekrényt, míg le nem verem az ébresztőt. Az óceánpart morajára vágyom, egy kis kocogással egybekötve. Gyorsan át is vedlek, és azon nosztalgikus gondolataimat félredobom, hogy nem olyan régen még a reggeli earl grey illata lengte be a házat, ahogy a feleségem elkészítette nekem és magának is a teát.
Hiányzik.
Vaaaalahol a tizenharmadik szörfös után a karórámra nézek, ahogy kocogok. Pont hét óra van, igen! Ajánlom, hogy bent legyen. Pár perc múlva úgyis érkezik az értesítő, megnyertem-e a fogadást, avagy gazdagabb lett a másik pár dolcsival.
Csalárd módon kilencre járok be, mint mindenki más. Vagyis tízre, vagy éppen délután egyre, ahogy éppen hangulatom tartja. Bagoly típus vagyok, akkor dolgozik az agyam, s ehhez igazítottam a mindennapjaimat is. Hogy mások mennyire akarnak ehhez igazodni, cseppet sem érdekel. Aki nem velem van, az biztos nincs mellettem sem.

A liftbe belépő, aki amúgy kísértetiesen hasonlít rám, és éppen e miatt vettem fel, csak a szemei zöldek és a haja szőkébb, először meglepve köszön vissza.
- Magának is. Ó - ugrik be neki, mert bizony a fogadás az futótűzként terjed! Kivel is van éppen szemben. - Ön az új titkárnő. Sok szerencsét. Magára f...
A kezébe nyomott kávéspohárra mered.
- Köszi? - aztán leesik neki. - Nem Vincent vagyok. A nevem Robert. Humor Viliként vett fel, mert nagyon hasonlítok rá - nyújtja vissza a kávét, mosolyogva.
- A többiek fogadást kötöttek ám magára, hogy egy napot sem fog nála kibírni - nyílik a liftajtó. - Kitartást! - kacsint rá mosollyal, s azzal háttal lép ki a liftből, és egy intésre emeli fel a kezét, mielőtt a liftajtó mögött eltűnne.

A gyors zuhany után a szokásos pirítós-vajas dzsemes reggelihez a megszokott earl greyt iszom. Biztos valami angol sznob lehetett az egyik ősöm, mert a tea mindenhogyan jöhet. Most például csak mézzel.

Az érkező bejárónőnek már csak a kormány mögül intek, miután magamat is bedobtam a járműbe, az aktatáskával egyetemben. Rühellem az aktatáskát, de nagyszerűen lehet vele helyet foglalni a liftben például.
Tenyérrel tekerem a kormányt, így esik jól, s a portás már az előtt felnyitja nekem a parkoló sorompóját az alagsori parkolóban, hogy bármit is felmutatnék. Egy intést azért kap, köszit nem, ez a munkája.
Beállok a saját helyemre, ami jóval nagyobb, mint másoké, mert megtehetem, s meg is engedem magamnak.
A liftben egyedül vagyok, egészen az irodámig, amit nagyon méltányolok, ez azt jelenti, hogy az emberek dolgoznak. Bár rabszolgahajcsár nem vagyok, elég csak elviselniük fenséges jellememet.
Közben azért lestem ám a mobilomat. Kíváncsi vagyok, hogy az elmúlt két órában hogyan találta fel meg az új titkárnő, főleg, hogy a saját irodám ajtaja zárva van, a kulcs meg nálam, így csak a saját részében tud tevékenykedni. Ó, és hát az arcára is!
- Na végre, itt van! - tempós léptekkel lépek az asztalához, aztán el is haladok mellette, hogy kinyissam az ajtómat.
- Jegyzetfüzet, toll - rá sem pillantok, s azt is remélem, a volt titkárnő azonnal ugrott neki, mikor megérkezett az utódja, hogy mindent átadjon neki. S a két óra édeskevés, hogy mindent elmondjon neki, még ha nem is tudom, miket dolgozik, itt nem csak a körmeiket reszelgetik.
Kabát a szekrényben landol, felakasztva vállfára, aktatásk a helyére.
- Szóval, halljuk... - ülök le az asztalhoz. - mik a jelentések? - nem érdekelnek az eladási számok, azok mindig változnak, nekem a legújabb szuper írók szuper művei érdekelnek, ügyetlen jelentkezők, akikben azért ott van, hogy nem csak kokszot fogunk termelni velük, hanem nagyszerű gyémánttá fognak csiszolódni a mentoraik kezében.

~ Megjegyzés ~ Szószám ~ :sunny: ~
Vissza az elejére Go down
Vendég

Vendég
Anonymous


First day with my Boss - Lyra & Vincent Empty
TémanyitásTárgy: Re: First day with my Boss - Lyra & Vincent   First day with my Boss - Lyra & Vincent Empty2022-01-04, 11:44

Lyra & Vincent

- Hogy mi? - nevetem el magam a liftben, amikor szembesülök azzal, ki is áll velem szembe.
- Idd csak meg - rázom továbbra is a fejem, teljesen hitetlenül nézve az előttem állóra.
- Szóval alibi vagy, legalább jól megfizet? - persze hogy szeretnék erről többet tudni, de a lift ajtó kinyílik, és a jó tanácsot elengedve a fülem mellett, intek vissza.
A titkárnő, nos nem túl boldog. De mentségére legyen mondva, én se repesve tanítanám be az utódomat.
- Ez a huszonegyedik század - akadok fenn azon, hogy itt még toll meg füzet játszik, s mikor az elődöm ezt szúrós pillantással díjazza, csak megvonom a vállam, és hallgatom tovább.
- A rózsaszín az, ami kuka, a sárga az még egy nekifutás, a zöld meg mehet Scrooge úrnak - mutogatja a címkéket, aztán a halom papírra mutat.
- Köszönöm...ő... - jut eszembe, hogy a nevét még csak nem is tudom.
- Az már nem fontos - elakad a hangja, szipogni kezd, s míg utoljára körbe néz.
- Sok sikert - hagy aztán magamra. Én meg bár szépen végig hallgattam mindent, átrendezem az irodámat, mégis csak én leszek itt. A növényekkel kezdem, meg is locsolom őket, a mappákkal folytatom, miután a szekrényt egy másik falhoz helyeztem. A végeredmény már jobban tetszik. Rendezett és tágasabb hatást kelt, s még fény is több szűrődik be így.
Így már nyugodtan látok neki a munkámnak, amibe teljesen el is merülök. Ezért kicsit megrezzenek a váratlan hangtól, s felocsúdni sincs időm. Még ültő helyemben elindítom a telefonon a hangfelvevőt, és viszek tollat meg füzetet is azért.
- Lenne itt egy szerződés, amit már öt napja alá kellett volna írni, gyanítom elkavarodott a káoszban, minden esetre felhívtam a másik felet, és biztosítottam, hogy ki lesz adva a könyve, épp csak hiba lépett fel. L. J. Hoopvard beküldte a második rész kéziratát, én azt egy kicsit gyengének tartom az elsőhöz képest, de majd Ön eldönti, és lenne itt valaki.... első megjelenés lenne, de szerintem egy misét megér - nyújtom át a papírokat, amivel talán meglepem. Vagy ha mással nem is, azzal mindenképp, hogy hebegés nélkül mondom el mindezt.
- És Robert.... - nem fejezem be, csak nézek rá, valószínűleg ad valami magyarázatot, amit nem várok meg, újra elnevetem magam és a fejem rázom.

Vissza az elejére Go down
Vendég

Vendég
Anonymous


First day with my Boss - Lyra & Vincent Empty
TémanyitásTárgy: Re: First day with my Boss - Lyra & Vincent   First day with my Boss - Lyra & Vincent Empty2022-01-15, 21:35


Lyra & Vincent
- Oké - azzal visszavonva magához a kávét, éppen beleinna, de megáll a keze. - Ugye, nem tettél bele hashajtót? Altatót? Bármi mást? - s már kortyol is bele, majd egy mmm után válaszol, fejét ingatva. - Nem eléggé - s egy mosollyal útjára is engedi a leendő új áldozatot.
Érzékelem a változást, hogyne érzékelném, de majd úgyis megtudja, ki az úr a háznál. Megállok az íróasztala előtt, s felveszem a kagylót, benyomom a karbantartók számát.
- Steven! A titkárnői irodát rendezzék vissza. Öt percet kapnak - csak leejtem a kagylót, és már viharzok is tovább, a saját irodám felé, s az ajtó előtt mondom, mit is akarok, hátha éppen a fülén ül.
Leülök, s egy mozdulattal előre hajolok, és kiveszem a mobilt a kezéből, leállítom a felvételt, ledobom az asztalra a készüléket, s csak utána szólalok meg.
- Nem azért fizetem, hogy véleményt mondjon, hanem beszámoljon - állítom meg, ahogy véleményt akar mondani, az igazán tipikus, nőies, "gyanítom én". Hol érdekel, mit gyanít?
- Nem az ön feladata, hogy megítélje, mi gyenge, és mi nem. Maga kiosztja a feladatokat, amiket én adok, nem gondolkodik önállóan, nem az a feladata. A teám behozatala viszont igen - nézek asztalomra, ahol LENNIE KELL egy tálcán csésze teának, ízesítve, ahogy szeretem. De nincs.
Csak intek, dobja le az asztalra, akár a mobiljára is megteheti, ha közben nem vette el, akkor alá fog kerülni. Én ki nem bányászom.
- Akart is valamit mondani, vagy csak a gyomrát hűti a névvel? - a női talányokat hagyjuk már az ajtón kívül, kérem, azok amúgy is annyit érnek, hogy csak odáig tudjanak létezni...
- Egykor munkaebédem lesz Mr. Henderson-nal, velem tart, és szorgalmasan jegyzetel, de ezt úgyis tudja, ha nem, akkor rapportra kérem Miss elődjét. Háromkor megbeszélésem lesz - ami golfütő himbálását jelenti, de nekem tökéletesen megfelel.


~ Megjegyzés ~ Szószám ~ :sunny: ~

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





First day with my Boss - Lyra & Vincent Empty
TémanyitásTárgy: Re: First day with my Boss - Lyra & Vincent   First day with my Boss - Lyra & Vincent Empty

Vissza az elejére Go down
 
First day with my Boss - Lyra & Vincent
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Lyra Redenfield

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hell Gate :: Világok harcai :: Föld :: Los Angeles-
Ugrás: