A Hell Gate FRPG ötvözi a Lucifer hétköznapi, nyomozós, misztikus karakterdrámáját a Constantine okkult atmoszférájával, rendhagyó esszenciát biztosítva a játékosnak
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  TaglistaTaglista  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Multiváltó
Felhasználónév:


Jelszó:


Teremtés Történet

Discord Server
Infobox
Legutóbbi témák
Lucifer Morningstar
2024-03-26, 17:54
Ethan Burns
2024-03-12, 21:47
Lucinda Loft
2024-02-28, 15:57
Lucifer Morningstar
2024-02-22, 20:14
Isobel Parker Green
2024-02-21, 23:57
Alexander Morningstar
2024-01-23, 20:46
Arlene Young
2024-01-15, 20:04
Bastien L. Saint-Clair
2023-12-14, 18:14
Vendég
2023-11-23, 14:08
Top posting users this month
Ki van itt?
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (31 fő) 2021-09-22, 02:40-kor volt itt.

Megosztás
 

 Peace or War

Go down 
SzerzőÜzenet
Vendég

Vendég
Anonymous


Peace or War Empty
TémanyitásTárgy: Peace or War   Peace or War Empty2022-02-12, 16:06



To: Everyone
Elsőkörben, nos üdvözölnék mindenkit, aki idetévedt, mintsem egyféle kóbor lélek. A tőlem telhető legjobb módon igyekszem majd elvégezni a szerkesztéseket és egyúttal leírni a hasznos kis információkat, amikkel megannyi varázslatos csodának lehettek a szemtanúi.
A nevem Trix, már, ami a szerepjátékos közösséget illeti, de a tumblr-öm kapcsán is ez szerepel a kiírás rovatban. Olykor-olykor alkalomadtán kedvem támad szerkeszteni ezt-azt; leginkább crackship-ekkel és avatarok-kal foglalkozom (legyen az mozgó vagy mozdulatlan változat). Nem ígérem azt, miként tökéletes leírással szolgálhatok, ellenben igyekszem átlátható módon összefoglalni és egyaránt összegezni a lényeget.

Tehát kezdjük is el:

- Egy felmerülő probléma kapcsán ismerkedtem meg a link-rövidítők sokaságával, amiből rögtön mutatnék is nektek három kiadást: 1. & 2. & 3.
Szerintem mondanom se kell, hogy idegőrlő módon (legalábbis az én avijaim) a tumblr-linkek baromi hosszúak és nem engedi 'ctrl+c' & 'ctrl+v' kombinációval teljes egészében átmásolni az oldalra, így magyarán nem használhatók avinak, ha csak nem letöltöd a gépedre és aztán újra feltöltöd más oldalra, ahol rövidebb url-t kapsz, ám a gifek esetében ez sem megoldás, mert nem engedi mindenhova beilleszteni / feltölteni a gif méretek okán. Egy kis keresgéléssel: ez a három oldal engedélyezi a hosszabb tumblr-linket feltöltve, nos lerövidíteni az url-t.
Szóval vegyünk egy gif-avit, ami roppant módon és kellemetlenül hosszú, plusz ráadásként gif alapú is, tehát nem felel meg az ideálnak: nem engedi használni az oldal. Ezért fogom magam és az 1-től 3-ig terjedő skálán megnyitom az egyik shortener-t, majd 'ctrl+c' & 'ctrl+v' kombóval bemásolom a tumblr-avi linkjét az adott helyre. Ezt követően; lazán rákattintok a mellette feltüntetett gombra, ami azonnal hozza is a rövid-verziót: https://its.gd/z/KC7vR, ami ez itt. Van, amelyik alapból másol, ha rákattintasz és létezik olyan is, amelyiket neked kell kijelölnöd és átmásolnod emide. Most már, hogy megvan a linkünk, így nincs más dolgunk, mint a felső 'profil' fülön keresztül megnyitni az 'avatar' lehetősége opciót. Ugyebár az avink alatt, nos van egy feltöltési lehetőségünk számítógépről, és két keretes illesztés, de nekünk a legalsó kell; azaz az utolsó, amely az 'avatar kép belinkelése' névre hallgat. Ettől kezdve pedig élvezhetjük is az újonnan csillogó avink látványának összhatását! Swag

- A soron következő felület a mostani több avataros-megoldásomat takarja, amivel egy másik oldalon ismerkedtem meg és szerintem baromi menőn néz ki: katt'.
Lényegében, nos minden egyes frissítéssel az oldalon változik az avatar-kép, avagy avatar-gif ötvözet: mindezt attól függően, miként miket is állítasz be. Az oldalt a regisztráció révén tudod használatba venni: ezt értelemszerűen a saját szájízedre tedd meg!
Felül középen elhelyezkedik egy 'nickpic' felirat, jobbra van az upload funkció és maga a nick-neved általi profilod, meg egy karikába csempészett kérdőjel. Nekünk természetesen a 'nick-neves' választás kell, amelyből lenyílik számtalan egyéb felületre vezető link-sorozat, ám egyedül az 'albums'-ra van égetően szükségünk. Azon belül is a 'create new album'-ra menj rá, ahol kérni fogja az album nevét, leírását és azt, hogy látható legyen-e, avagy mégsem. Én a 'private (just me)' funkciót használom, ugyanis nem látom értelmét annak, miszerint más is lássa, főleg, mert gépes letöltésre van szükséged és csak ezt követően tudod feltölteni a képeket / gifeket. Mondjuk csinálsz egy kari neves 'Axton' nevű albumot, azzal a leírással, hogy beírod a PB-t (Dominic Cooper) és kiválasztod azt, hogy csak te lásd ezt az egész mizériát. Klikkelj a 'save changes'-re, majd' menti az albumot, ami persze: automatikusan belevisz a mappádba. Bal oldalt van a szerkesztés, stb., míg jobb oldalt a feltöltés és ilyenek helyezkednek el. Először töltsd le a gépedre a használni kívánt avatarokat, majd kattints az 'upload to album' funkcióra (gifet & képet is egyaránt engedélyez). Válaszd ki azt, amelyiket szeretnéd, majd a továbbiakat a 'négy kockából álló sávra' menve tudod még hozzáadni. Mivel az albumból töltesz fel, ezért automatikusan azt hozza alul opció javaslatként, így ezzel ne is törődj. Helyette menj rá inkább az 'upload'-ra, ezáltal elkezdi betölteni őket az albumba. Folytatás gyanánt: az "Upload complete. Uploaded content added to [mappád neve]" szövegnél, nos klikkelj a mappád nevére, ami jelen esetben nálam 'Axton' mondjuk. Ekként mindegyik avatar-gif és avatar-kép ott ékeskedik előtted. Jobb oldalt pedig a kék színű 'randomizer' jelenti a képek váltakozását. Amennyiben rámész rögtön kidob egy linket, amelyet pusztán csak át kell másolnod a már fentebb említett szegmensbe. Innentől fogva; pedig magától értetődően működőképes a helyzetkör, szóval.. hátra dőlve pásztázhatod a sok-sok váltakozó képet & gifet. Jó szórakozást hozzá, guys'! Kicsi piros smiley

- Végsősoros felvésésem gyanánt eme reagkódban van egy #Edition rész, azaz az én tumblr-linkem, ha valakit egyáltalán érdekel: van néhány vázlatszerű ship és avi is egyaránt, amit megalkottam. Ha pedig valaki mondjuk kedvet kap hozzá, avagy netán tetszik az alkotásaim zálogsorának bármelyike, nos ne habozzon felkeresni PM-ben és crackship-eket kérni, vagy netán 200x320-as gif / kép avikat.
Remélem, miszerint élveztétek a leírást és azt, amit nyújtani tudtam általa, amennyiben igen és még a hasznotokra is leszek a későbbiekben, akkor nagyon, de nagyon örülök a körülménynek! További jó böngészést kívánok neked, darls'! Kicsi piros smiley  
Vissza az elejére Go down
 
Peace or War
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hell Gate :: Kopár Vidék :: Minden Más-
Ugrás: